Právo Na Ochranu Života A Zdraví?

Právo na život a ochranu zdraví má podle Listiny zcela rovnocenné postavení s právy na svobodu pohybu, projevu či vlastnění majetku. Přesto se v souvislosti s epidemiologickými opatřeními hovoří výhradně o omezování, ne-li přímo porušování lidských práv.

Kdo má právo na ochranu života?

(1) Nikdo nesmí být podroben nuceným pracím nebo službám. d) jednání uložené zákonem pro ochranu života, zdraví nebo práv druhých. (1) Každý má právo, aby byla zachována jeho lidská důstojnost, osobní čest, dobrá pověst a chráněno jeho jméno. (2) Každý má právo na ochranu před neoprávněným zasahováním do soukromého a rodinného života.

Kdo má právo na ochranu zdraví při práci?

1 (1) Ženy, mladiství a osoby zdravotně postižené mají právo na zvýšenou ochranu zdraví při práci a na zvláštní pracovní 2 (2) Mladiství a osoby zdravotně postižené mají právo na zvláštní ochranu v pracovních vztazích a na pomoc při přípravě k 3 (3) Podrobnosti stanoví zákon. More

Kdo má právo na ochranu osobních údajů?

(1) Každý má právo, aby byla zachována jeho lidská důstojnost, osobní čest, dobrá pověst a chráněno jeho jméno. (2) Každý má právo na ochranu před neoprávněným zasahováním do soukromého a rodinného života. (3) Každý má právo na ochranu před neoprávněným shromažďováním, zveřejňováním nebo jiným zneužíváním údajů o své osobě.

Kdo má právo na život?

Právo na život je zakotveno v článku 6 Listiny základních práv a svobod, která je součástí ústavního pořádku České republiky: 1 (1) Každý má právo na život. Lidský život je hoden ochrany již před narozením. 2 (2) Nikdo nesmí být zbaven života. 3 (3) Trest smrti se nepřipouští. More

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Adblock
detector