Zánět Močového Měchýře Volně Prodejné Léky?

Z volně prodejných léků na zánět močových cest u nás pořídíte: Canephron, urologické čajové směsi a tobolky Rowatinex, které mají močopudné účinky. Spolu s jejich užíváním, bychom měli více pít, abychom podpořili odplavování škodlivých bakterií z močového ústrojí.

Jak léčit zánět močových cest doma?

Už naše babičky věděly, že v případě zánětu močového měchýře je nejdůležitější dodržovat pitný režim. Pijte několik litrů tekutin denně v průběhu celého dne, propláchnete tak svůj močový měchýř, kde se usadily bakterie, které tam být nemají. Právě nízká produkce moči zvyšuje riziko infekce močových cest.

Jak se léčí zánět močového měchýře?

Rychlá pomoc na zánět močového měchýře může být například zvýšení příjmu tekutin. Jedná se však o tekutiny bez cukru, také alkohol a kofein nejsou vhodné. Pokud má tělo tekutin dostatek, je moč světlá, bez zabarvení a zápachu. Vypít byste měli minimálně 3 dcl tekutin na 10 kg hmotnosti.

Jaký lék na močové cesty?

Na akutní infekce močových cest se v první řadě používají léky označované jako chemoterapeutika (nitrofurantoin, sulfamethazol, trimethoprim) – jedná se o antibakteriální látky, které působí obdobně jako antibiotika, ale mají nižší riziko vzniku rezistence.

Jak pročistit močové cesty?

Nedostatečný pitný režim může být přímou příčinou zánětu močových cest. Jakmile ucítíte nepříjemný pocit v podbřišku nebo potřebu neustále chodit na záchod, zvyšte svůj příjem tekutin. Pijte hlavně čistou vodu a neslazené bylinné čaje. Účinný je řebříček, jitrocel či medvědice.

Jak se rychle zbavit zánětu močových cest?

V počáteční fázi zánětu močových cest postačí zvýšit příjem tekutin a užívat fytofarmaka. Doporučují se také brusinky a borůvky. Jestliže potíže i nadále přetrvávají, případně zesilují, je nezbytné vyhledat lékařskou pomoc a zkusit léčbu antibiotiky.

Co pít při zánětu močových cest?

Doporučuje se vypít alespoň 2–3 litry nedráždivých tekutin rovnoměrně rozložených během celého dne. Jsou vhodné teplé nápoje, bylinné urologické čaje nebo čistá voda pokojové teploty. Káva a černý čaj se do pitného režimu nezahrnují.

Zajímavé:  Ovosan názor odborníků - Vše o zdraví

Jak se vyšetřuje zánět močového měchýře?

Zánět močového měchýře dokážeme diagnostikovat díky rozboru vzorků moči a krve. Zánětlivé procesy v těle signalizuje zvýšená koncentrace CRP (C-Reaktivního Proteinu) v krvi. Moč je vyšetřena na přítomnost bakterií, bílkoviny, krve a také zaslána k mikrobiologickému vyšetření, kdy je odhalen přímo původce infekce.

Co způsobuje zánět močových cest?

Mezi hlavní původce zánětu močových cest patří bakterie, nejčastěji Escherichia coli (cca 80-90 % infekcí). Jde o bakterii, která patří k přirozené mikroflóře člověka a umí být člověku prospěšná, protože produkuje látky zabraňující rozšíření škodlivých patogenních bakterií ve střevech.

Jak dlouho trvá léčba zánětu močových cest?

Léčba zánětu močových cest

Podle výsledků kultivace moči se pak léčba může cíleně upravit. Léčba obvykle trvá mezi 3 až 7 dny. Pokud vás už zánět močových cest jednou postihne jste následně náchylnější k opakování infekce.

Co na opakované záněty močových cest?

Samozřejmostí by mělo být dodržování pitného režimu, pravidelné vyprazdňování močového měchýře a snažit se zabránit prochladnutí v oblasti močových cest. Zdraví močových cest podpořte dalšími také doplňky stravy z řady Uroval, obsahující sílu z přírody.

Jak se zbavit pálení v močovém měchýři?

Pokud za pálení při močení může zánět močového měchýře, lékař zpravidla nasazuje antibiotika. Důležitý je rovněž dostatečný příjem tekutin, doporučuje se pít hlavně urologické čaje a konzumovat brusinky. Na zánět močových cest lze vyzkoušet i některé babské rady. Prvním krokem je snížit nadbytek cukru ve stravě.

Co na prevenci močových cest?

Předcházejte zánětu močových cest

  1. Pijte každý den dostatečné množství tekutin.
  2. Noste kvalitní bavlněné dámské spodní prádlo.
  3. Nezadržujte zbytečně močení.
  4. Vymočte se po každém pohlavním styku.
  5. Nepoužívejte obyčejné sprchové gely, které narušují poševní mikroflóru.
  6. Otírejte se po stolici správným směrem.
Zajímavé:  Zlomenina Krčku Stehenní Kosti Léčba?

Jak zvladnout zánět močových cest bez antibiotik?

„Pokud pocítíte potíže, měli byste okamžitě zvýšit příjem tekutin. Docílíte tím nejen častějšího močení, které odplaví bakterie, ale také snížíte koncentraci moči, což zmenší i dráždění močových cest,“ radí MUDr. Michaela Matoušková, místopředsedkyně České urologické společnosti.

Kdy k doktorovi při zánětu močových cest?

K lékaři bychom měli jít ve chvíli, kdy pocity pálení při močení a bolesti břicha trvají déle než 24 až 36 hodin a pokud se v moči objeví krev a pálení je provázeno výtokem z pochvy nebo penisu.

Jak zastavit nutkání močit?

Hyperaktivní měchýř se léčí úpravou životního stylu, a to vynecháním kořeněných jídel, alkoholu a kávy, důležitý je správný pitný režim a příjem vlákniny. Také se zapojuje trénink močového měchýře, kdy má pacientka dodržovat časové intervaly k močení a postupně je prodlužovat – tzv. behaviorální terapie.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Adblock
detector