Kokosové Mléko A Zdraví?

Kokosové mléko i proti kašli a nemocem. Kokosové mléko může pomoci odrazit kašel a nachlazení tím, že pomáhá imunitnímu systému poprat se s viry. Navíc poskytuje další zdroj vitamínu C v těle. Kokosové mléko je kalorické, ale z hlediska výživy má několik pozitiv.
Kokosové mléko je skvělým zdrojem hořčíku, mědi, železa a manganu, stejně jako vitamínu C, E, K a vitaminy skupiny B a dalších stopových minerálů. Obsahuje také velmi dobré hodnoty bílkovin a vlákniny, ale pozor na vysoké hodnoty tuku, což je hlavní důvod, proč je třeba konzumovat kokosové mléko s rozumem.

Na co je dobré kokosové mléko?

V různých pokrmech jej lze použít jako náhradu mléka či smetany. Přidává se do omáček či polévek, kterým dodává jemnost a krémovou konzistenci a zároveň je lehce zahustí. Zmírňuje pálivost potravin, které se do asijských pokrmů hojně přidávají. Bez kokosového mléka se neobejde ani tradiční indické kari.

Co upéct z kokosového mléka?

kokosové mléko

 1. Thajské červené kari s lososem. Do 30 minut.
 2. Mučenkové crème brûlée. Do hodiny.
 3. Červené kari s květákem a kokosovým mlékem. Do 30 minut.
 4. Dýňová laksa. Do hodiny.
 5. Jemné krůtí kari. Do hodiny.
 6. Kokosovo-rýžový pudink.
 7. Indické kuřecí kari s česnekem a černým pepřem.
 8. Králičí korma s rýží a heřmánkovými rozinkami.

Kolik kalorii má kokosové mléko?

kokosové mléko

Energetická hodnota 36 kcal
Bílkoviny 2 g Sacharidy 6 g
Tuky 0,4 g Vláknina g

Jak má chutnat kokosové mléko?

Chutná nasládle a umí propojovat všechny chutě pokrmu dohromady. Kokosové mléko obsahuje značné množství nasycených mastných kyselin, proto pokud držíte dietu, není to zcela vhodná potravina. Během skladování může dojít k oddělení pevné a kapalné složky, to je ale jen důkaz toho, že je mléko kvalitní.

Na co je dobrý kokos?

Kokos je významným zdrojem vápníku, vlákniny, obsahuje hojně bílkovin, které jsou důležité nejen pro posílení svalů, ale zejména činnosti mozku. Je v něm řada minerálních látek a vitamínů – železo, draslík, fosfor, sodík, zinek, měď, mangan a vitamíny B skupiny.

Zajímavé:  Zlatý Streptokok V Krku Příznaky?

Co je to kokosové mléko?

Kokosové mléko vzniká z rozdrobené dužniny kokosu a vody a lze ho považovat za asijský ekvivalent naší smetany nebo kravského mléka. V orientální kuchyni se přidává prakticky do všeho. Zmírňuje pálivost ostrých pokrmů, zahušťuje omáčky a dodává jim krémovou konzistenci.

Co upéct z kokosu?

Ty nejlepší sladké recepty s božským kokosem

 1. Sladké Andělský kokosový dort.
 2. Sladké Kokosoví ježci.
 3. Ovoce. Banánovo-čokoládová granola s ořechy a lyofilizovaným ovocem.
 4. Sladké Bezlepkový cuketový dortík s kokosem a kešu ořechy.
 5. Sladké Kokosovo-mandlové laskonky s griliášovým krémem podle cukráře Skály.
 6. Ovoce.
 7. Ovoce.
 8. Sladké

Co upéct z kokosové mouky?

Kokosová mouka se dá využít při přípravě slaných i sladkých pokrmů, při vaření, pečení, smažení. Dají se z ní připravit lahodné kaše, lívance, palačinky, wafle, cookies, chipsy, brownies, koláče, banana bread. Přidat ji můžete i do smoothies, do omáčky (curry), do polévky.

Jak dlouho vydrží kokosové mléko?

Jak dlouho a jak skladovat potraviny

Potravina Zavřená vydrží Otevřená vydrží
Kokosové mléko 2-3 roky 3-5 dní v lednici
Kokosový cukr 2-3 roky 2 roky v uzavíratelné nádobě
Kokosový olej Rafinovaný 18 měsíců / panenský nekonečně Stejně
Kokosový ořech 4-8 týdnů 2-3 dny v lednici

Kolik kalorii má Smetana?

smetana ke šlehání 31% Kunín

Energetická hodnota 294 kcal
Bílkoviny 2 g Sacharidy 3 g
Tuky 31 g Vláknina g

Jak pracovat s Kokosovym Mlekem?

Kokosové mléko je možné přidat do palačinek, sladkých nádivek nebo klasické bublaniny. V receptech jím zpravidla můžete nahradit klasické kravské mléko v poměru 1: 1. Pozor, kokosové mléko v plechovce je výrazně hustší. V případě potřeby je proto možné přidat i trošku vody, aby mléko získalo řidší konzistenci.

Čím lze nahradit kokosové mléko?

Nemáte rádi příchuť kokosového mléka v jídle, máte na něj alergii, anebo ho zrovna nemáte po ruce? Do thajského kari i některých jiných pokrmů místo něj můžete přidat stejné množství smetany ke šlehání. Budou sice trochu jiné, ale pořád budou velmi chutné.

Zajímavé:  Krem Na Alergie Skórne Bez Recepty?

Jak má vypadat kokosové mléko?

Kokosové mléko samozřejmě není mlékem v pravém (a legislativním) slova smyslu. Nicméně podobně vypadá a velmi podobně se také používá. Získává se z bílé dužiny zralých kokosových ořechů, má hustou konzistenci a krémovou texturu. Ořechová dužina se při jeho výrobě mixuje s vodou, obyčejně se přidává kolem 50 % vody.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Adblock
detector