Komplexní Lázeňská Léčba Jeseník?

Komplexní lázeňská léčba Pokud je návrh na komplexní lázeňskou léčbu revizním lékařem schválen, je pojišťovnou odeslán do příslušných lázní. Ty vyzvou písemně pojištěnce k nástupu lázeňské léčby. Termín léčby se určuje dle stupně naléhavosti (zpravidla do 3 měsíců od data vystavení) a je závazný.

Co se léčí v lázních Jeseník?

V lázních se dnes léčí choroby dýchacího ústrojí, choroby srdečně cévní, choroby štítné žlázy, choroby pohybové i duševní, choroby ženské a kožní. Součástí léčby je i aktivní pobyt na zdravém vzduchu, využívající vynikajících klimatických a geografických podmínek.

Co se léčí v lázních Teplice nad Bečvou?

Zdejší lázeňská péče pomáhá obnovit síly nejen dospělým, ale i dětem od 1,5 roku věku a dospívajícím. Léčebné pobyty jsou vhodné zejména pro rehabilitaci oběhového a nervového systému, pohybového aparátu, léčbu poruch látkové výměny (diabetes mellitus – cukrovka) a obezity u dětí. Pomáháme i onkologickým pacientům.

Co se léčí v Priessnitzových lázních?

V Priessnitzových léčebných lázních využijete plně hrazené péče pojišťovnou u 28 indikací zařazených mezi nemoci onkologické, nemoci z poruchy výměny látkové a žláz s vnitřní sekrecí, kožní nemoci, dýchacího ústrojí a duševní poruchy.

Co je komplexní lázeňská péče?

Komplexní lázeňská péče ( KLP) je hrazena z veřejného zdravotního pojištění, během kterého je pacient v pracovní neschopnosti. Pojišťovna plně hradí léčení, standardní ubytování (dvoulůžkové pokoje) a stravování. Délka pobytu je 21 nebo 28 dnů, dle zdravotní indikace.

Co se léčí v Poděbradech?

Lázně jsou známé léčbou onemocnění srdce (stavy po kardiochirurgických výkonech, po srdečním infarktu, angina pectoris, chronická ischemická choroba srdeční), díky čemuž se ujalo heslo „Na srdce jsou Poděbrady“. Léčí se zde také choroby látkové výměny, cukrovka, obezita, nebo pohybové ústrojí.

Co se léčí v lázních Karlova Studánka?

V Karlově Studánce se dnes léčí nemoci dýchacích cest, choroby krevní a nemoci z povolání (silikóza). Pacienti mohou využít sedmi pramenů železité kyselky: Maxmiliánův, Karlův, Antonínův, Vilémin, Bezejmenný a Trubačský.

Zajímavé:  Kolik Obratlů Tvoří Páteř?

Co se léčí v lázních Bechyně?

Léčíme především artritidy a artrózy, Bechtěrevovu chorobu, metabolická onemocnění s postižením kloubů, bolestivé syndromy šlach a svalů, předoperační a pooperační stavy (TEP), osteoporózu, nemoci nervové a další.

Co se léčí ve Velichovkách?

Velichovky. Dnešní moderní lázeňské zařízení, s více jak stoletou tradicí, se specializuje především na léčbu a rehabilitaci klientů s onemocněním pohybového aparátu, pacientů po úrazech a po operacích kostí a kloubů, včetně kloubních náhrad. Dále pak léčbu nervových onemocnění (dle platného indikačního seznamu).

Jak probíhá léčba v lázních?

Přírodní léčivé vody využíváme k uhličitým koupelím, inhalacím a pitné kúře. Lázeňská léčba probíhá pod dohledem lékaře dle předepsaného individuálního léčebného programu. Na základě vstupního vyšetření vám lázeňský lékař předepíše rehabilitace a nejvhodnější procedury s využitím přírodních léčivých vod.

Jak dlouho trvá vyřízení žádosti o lázně?

Jakmile návrh na lázně podepíše, začíná pacientovi běžet 90denní lhůta pro nástup do lázní. A to i když poukaz ještě neviděl revizní lékař zdravotní pojišťovny, který jej musí schválit. Tento proces ale někdy trvá déle, takže pacient má nakonec tříměsíční lhůtu zkrácenou i o několik týdnů.

Jak to probíhá v lázních?

Lze říci, že pobyt, který trvá zpravidla tři až čtyři týdny, prochází několika fázemi: Po příjezdu nastupuje fáze adaptace, která může trvat až 10 dnů (v závislosti na zdravotním stavu pacienta) a je mnohdy charakteristická mírným zhoršením zdravotních potíží a únavou. To ovšem není nic neobvyklého.

Kdo má nárok na komplexní lázeňskou péči?

Aby se jednalo o nárok na lázně zdarma, musí návrh nejprve schválit specializovaný revizní lékař pojišťovny, u které jste registrováni. Nejde tedy předem říct, zda budete mít například nárok na lázně po infarktu, anebo nárok na lázně po mozkové mrtvici či během probíhající artrózy. Vždy záleží na konkrétním případu.

Zajímavé:  Ozon A Lidské Zdraví?

Co se léčí v lázních Hodonín?

V Lázních Hodonín jsou léčeny především

 • Zánětlivá a degenerativní onemocnění páteře.
 • Revmatická onemocnění kloubů a páteře (Bechtěrevova nemoc, revmatoidní arthritída apod.)
 • Degenerativní onemocnění kloubů (arthrózy)
 • Stavy po úrazech a operacích páteře.
 • Stavy po úrazech a operacích kloubů (totální náhrady kloubů)
 • Kdo vypisuje lázně?

  Návrh podává zdravotní pojišťovně na formuláři/dokladu VZP – 15/2022 ‚Návrh na lázeňskou léčebně rehabilitační péči‘ buďto registrující praktický lékař, ambulantní lékař, který péči doporučil, nebo ošetřující lékař při hospitalizaci. Návrh musí schválitzdravotní pojišťovna.

  Diskuze

  Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *