Skluzná Hiátová Hernie Léčba?

Skluzná hiátová kýla obvykle nevyžaduje specifickou léčbu, zato je nutné léčit každou průvodní refluxní chorobu jícnu; lehčí formu onemocnění režimovou a medikamentózní léčbou, komplikovanou formu gastroezofageálního refluxu obvykle chirurgicky, nejčastěji tzv. fundoplikací (tj.

Jak se zbavit Hiatove hernie?

„Poněkud jiná je problematika u nejčastěji se vyskytujících hiátových kýl – skluzných axiálních hernií. Malé kýly s refluxem se dobře zvládnou užíváním léků, dietními a režimovými opatřeními. V případě větších kýl s těžším refluxem pacienty operujeme. Operace se provádějí laparoskopicky.

Co je to Hiatova Hernie?

Hiátová hernie je přesun kardie nebo i části žaludku z peritoneální dutiny do mediastina ezofageálním hiatem.

Jak na Branicni KYLU?

Kýla se podle stupně poškození jícnu léčí léky. Pacient musí upravit i svůj životní styl, doporučená je dieta, vynechání alkoholu, kávy a kouření. Při závažnější brániční kýle se přistupuje k operaci jak u dospělých, tak u dětí. Operace se provádí buď běžným způsobem pod celkovou narkózou, nebo laparoskopicky.

Jak probiha operace brániční kýly?

Klasická operace kýly

Při tomto zákroku vede operatér řez přes kůži v místě, kde se kýla nachází, a snaží se ozřejmit defekt v břišní stěně (kýlní branku). Poté obsah kýly vrátí do břišní dutiny a defekt zašije, nebo posílí oslabené místo síťkou z umělého materiálu, která vytvoří jakousi záplatu.

Jak se zbavit kily?

Jedinou možností, jak se kýly zbavit, je operace. Neléčená kýla může skončit uskřinutím, kdy se v kýlním vaku zaškrtí tkáň. K tomuto život ohrožujícímu stavu dochází naprosto zbytečně, protože většina pacientů měla dostatek času na to, aby podstoupila operaci v době, kdy jejich stav nebyl kritický.

Jak poznate že máte KILU?

Jak poznat kýlu? vyboulení v oblasti stydké kosti, pálení a bolest ve výduti, slabost, pálení, tlak či bolest v tříslech (zvlášť při sklánění, kašli nebo zvedání věcí), pokud střevo vystupuje na povrch v oblasti šourku, může se projevit i otok v oblasti varlat.

Zajímavé:  Creutzfeldt-Jakobova Nemoc Léčba?

Co je to Pyroza?

Pálení žáhy, neboli pyróza, přichází obvykle po mastném a těžkém jídle. Cítíte pálivou bolest a tlak za hrudní kostí, někdy můžete cítit i nepříjemnou hořkou chuť v ústech. Provází ho taky říhání a pocit na zvracení.

Co je Barrettův jícen?

Barrettův jícen (BJ) je stav, kdy je část původní sliznice jícnu s dlaždicovým epitelem nahrazena metaplastickým cylindrickým epitelem. Tato oblast bývá endoskopicky (makroskopicky) viditelná a histologicky by měla obsahovat tzv. intestinální metaplázii. Jde o jeden z následků (komplikaci) refluxní nemoci jícnu, tj.

Co je to Kardie?

Kardie žaludku představuje tenký svalový proužek, který znázorňuje přechod mezi jícnem a žaludkem a jejich sliznicí. Tvoří ho 4 základní vrstvy, kterými je charakteristická obecně stavba trávicí trubice.

Jak vznika Zaludecni kýla?

Co je brániční kýla? Jedná se o kýlu anatomicky lokalizovanou v oblasti bránice, která vzniká v momentě, kdy se jeden nebo více orgánů z dutiny břišní přesune do dutiny hrudní skrze oslabené či otevřené místo na bránici. Nejčastějším typem je hiátová hernie, kterou lékaři dělí na skluznou, paraezofageální a smíšenou.

Jak poznat Branicni KYLU?

V řadě případů se může projevovat netypickými příznaky jako je pocit knedlíku v krku (nejčastěji ráno), opakované záněty horních cest dýchacích, zvýšená kazivost zubů, zápach z úst, stálé nucení na pokašlávání, chrapoty, dýchací obtíže, tlaky na hrudi, bolesti za hrudní kostí a podobně.

Kde bolí brániční kýla?

Nejčastější brániční kýlou je tzv. hiátová hernie, a tak často, mluví-li se o brániční kýle, máme na mysli právě tento typ. „Je to stav, kdy se nad bránici v otvoru pro průchod jícnu z hrudníku do dutiny břišní dostává břišní část jícnu a část žaludku.

Jak probiha vyšetření Triselne kýly?

K rozpoznání kýly pak postačí prosté klinické vyšetření, tedy zjištění potíží nemocného při rozhovoru a jeho následné vyšetření zahrnující např. prohmatání břicha, tedy vyšetření pohmatem. K doplnění a zpřesnění diagnózy může napomoci ještě CT vyšetření břišní stěny nebo vyšetření ultrazvukem.

Zajímavé:  Pigmentové skvrny - Vše o zdraví

Jak se objednat na operaci kýly?

Po vyšetření a konzultaci s lékařem – chirurgem – zvolíte metodu operace kýly a její termín. Nejdříve měsíc před operací kýly si cestou praktického lékaře nebo internisty vyřídíte tzv. předoperační vyšetření.

Jak dlouho trvá laparoskopická operace kýly?

Operace trvá nejčastěji 30-60 minut. Náročnější je operace laparoskopická nebo u rozsáhlých či recidivujících kýl. Doba hospitalizace je nejčastěji 3-5 dnů, i když lze některé menší nekomplikované kýly odoperovat v rámci jednodenní chirurgie téměř ambulantně.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Adblock
detector