Nizka Hladina Testosteronu Priznaky?

Podívejte se s námi na příznaky, jež mohou na nízkou hladinu testosteronu upozornit.

 • Nízké libido.
 • Problémy s erekcí
 • Nedostatek semenných tekutin.
 • Nadváha až obezita.
 • Ztráta vlasů
 • Únava.
 • Problémy se spánkem.
 • Nedostatek koncentrace.
 • Co zpusobuje nizka hladina testosteronu?

  Za nedostatek testosteronu u mužů může stres, špatná životospráva i štítná žláza. Víte, jak ho léčit? Mužský hormon testosteron hraje zásadní roli ve vývoji a správné funkci mužského organismu, bohužel se čím dál více mužů setkává s jeho poklesem.

  Jaká je optimální hladina testosteronu?

  Denní produkce testosteronu činí u dospělého muže 3 – 10 mg a normální plazmatické koncentrace celkového testosteronu se pohybují mezi 8 – 34 nmol/l.

  Co vytvari testosteron?

  Testosteron je mužský pohlavní hormon, který ovlivňuje tvorbu spermií a vývoj sekundárních pohlavních znaků především v období puberty. Vzniká přirozenou cestou ve varlatech (⅔ testosteronu) a v buňkách nadledvin (⅓ testosteronu). Naopak u žen jsou hlavním zdrojem testosteronu nadledviny.

  Kdy se tvori testosteron?

  Workoholici a muži ve stresu mají problém. Nedostatkem testosteronu trpí nejčastěji muži po padesátém roce života. V posledních letech se s ním ale bohužel díky špatnému životnímu stylu, stresu a pracovní vytíženosti setkáváme i u mladších mužů.

  Jak zvýšit hladinu testosteronu?

  Doporučujeme tedy konzumovat:

  1. ovoce, zejména banány, avokádo a jahody.
  2. vejce.
  3. zeleninu, zejména brokolici, česnek, špenát.
  4. ořechy, hlavně mandle, para ořechy.
  5. maso, zejména hovězí červené a rybí maso.
  6. mořské plody, zejména ústřice.
  7. mléčné výrobky.
  8. oleje, zejména olivový a extra panenský kokosový olej.

  Jak se pozná větší množství testosteronu?

  Existují příznaky, které poukazují na tuto nebezpečnou hladinu hormonu? Mezi možné příznaky patří neplodnost a nízký počet spermií, akné, vysoké libido, nadměrné ochlupení, vysoký krevní tlak, vysoký počet červených krvinek či agrese. U chlapců to může být časná puberta.

  Zajímavé:  Neuropatická Bolest A Její Léčba?

  Kdy je nejvyšší hladina testosteronu?

  Hladina testosteronu je na vrcholu kolem 20. a 30. roku věku, potom pomalu, ale jistě začíná klesat. Většina mužů tento pokles zaznamená, a to zhoršenou fyzickou i duševní kondicí.

  Na co se pouziva testosteron?

  Testosteron je mimo jiné velmi důležitý pro tvorbu svalové hmoty, silné kosti a pálení podkožního tuku. A právě toto jsou atributy, které jsou žádoucí nejen ve sportovních kruzích. Podnětem k tvorbě testosteronu v lidském organismu je takzvaná zpětná vazba, kdy množství testosteronu v krvi reguluje tělo samo.

  Co vylučuje testosteron?

  Produkci androgenů u muže zajišťují ze 2/3 testes a z 1/3 nadledviny. U ženy jsou naopak nadledviny hlavním zdrojem mužských hormonů, testosteron u nich však zároveň vzniká i v ovariu. Androgeny jsou endokrinně vylučovány přímo do krve, kde jsou transportovány vázané na globulin, konkrétně SHBG.

  Kdy se vyplavuje testosteron?

  Testosteron se vyplavuje zejména během spánku, vrcholu tedy dosahuje po probuzení. Máte-li ho více, lépe se vám vstává a jste hned ráno čilé. Ovšem stejně jako jiné hormony jeho hodnota kolísá v závislosti na fázi vašeho cyklu.

  Diskuze

  Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Adblock
  detector