Příznaky Těhotenství U Fen?

Přibližně měsíc po krytí se může objevit mírný hlenovitý výtok. Ve stejné době se mohou feně začít zvětšovat bradavky (mění se i jejich barva), z nichž může vytékat mírně zakalená tekutina. Březí feny na počátku březosti občas zvrací (je tu podobnost s ranními nevolnostmi, kterými trpí těhotné ženy).

Jak poznat že je fenka těhotná?

Fyzické projevy toho, že je fena březí, nemusíte po dlouhou dobu vůbec zpozorovat. Přibírat na váze a kulatit se začne totiž nejdříve dva týdny až měsíc po krytí. V tu samou dobu se jí začnou měnit i bradavky a výjimkou není ani občasné zvracení.

Jak dlouho rodí fena?

Termín porodu vám dopředu nikdo neřekne, pohybuje se mezi 58. až 65. dnem.

Jak dlouho trvá březost u fen?

Psí březost je mnohem kratší než lidské těhotenství. Trvá to jen 2 měsíce, přesněji 58 až 63 dní. Po jejich uplynutí samice porodí štěňata.

Jak se starat o březí fenu?

Nezapomínejte na správnou výživu

dni březosti začněte podávat krmení pro březí fenky s vyšším obsahem vitamínů. Krmnou dávku rozdělte na 2-3 menší dávky, později dokonce na 3-5 dávek za den. Od 6. týdne zvyšujte postupně krmné dávky o 10 % týdně tak, aby na konci březosti vzrostla krmná dávka o 30–50 %.

Jak poznat blížící se porod u feny?

Příznaky blížícího se porodu bývají většinou natolik výrazné, že si jich všimne i nezkušený chovatel. Většinou již 24 – 48 hodin před porodem začíná být feny neklidná, přechází z místa na místo, přestane přijímat potravu, častěji močí, staví si hnízdo a občas zrychleně dýchá.

Kdy může pes oplodnit fenu?

Ve druhé fázi, která je v rozmezí 10. – 23. den hárání, dochází k ovulaci, červené zbarvení výtoku přechází v růžovou až oranžovou barvu a postupně slábne – vulva je tehdy maximálně zduřená. Fena je pro psy přitažlivá a sama se nechá oplodnit – je svolná.

Zajímavé:  Těhotenské Příznaky Ale Test Negativní?

Jak dlouho trvá krytí feny?

Svázáni trvá cca 10 až 30 minut. Pozor, fena může zabřeznout, i pokud nebyla se psem plně svázána. Termín krytí nelze považovat za termín oplození. Vajíčko po uvolnění dozrává a je oplozeníschopné dny.

Co dělat aby byla březí fena zdravá?

Co dělat, aby byla březí fena zdravá

  1. Přechod na krmivo pro štěňata. Má-li fena zůstat v období březosti silná, zdravá a spokojená, musí ve stravě dostávat větší množství proteinů a energie.
  2. Zvýšení příjmu krmiva.
  3. Přístup k pitné vodě
  4. Fyzická aktivita.

Jak kryt fenu?

Fena při svázání „pumpuje“ neboli nasává semeno psa. Toto svázání může trvat od 10 do 30 minut. Po skončení aktu je dobré fenu dát do klidu a nechat oba jedince odpočinout. Je možné opakované krytí pro jistotu, které má smysl opakovat nejdříve po 24 hodinách, ale lepší je cca 48 hodin po prvním krytí.

Jak odstavit fenu od štěňat?

Odstav by rozhodně neměl být jednorázový, ale naopak by na něj měli být mladí připravování dlouhodobě a plynule. Už ve třech nebo čtyřech týdnech začínáme štěňata přikrmovat a jejich zájem o mléko feny postupně klesá. Toto postupné učení přijímat krmivo, celý proces odstavu značně usnadní.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *