Aspartam Vliv Na Zdraví?

Vysoká koncentrace fenylalaninu v krvi tak může způsobit poškození mozku. U citlivějších osob se použití aspartamu mohou objevit silné bolesti hlavy. Kromě toho byly zaznamenány bolesti břicha, nevolnost, zmámenost, poruchy vidění, ztráta paměti, deprese a alergie kůže.

Jak škodí aspartam?

Fenylalanin v aspartamu zvyšuje riziko onemocnění mozku a blokuje produkci serotoninu. Nízká produkce serotoninu vede k depresím, zuřivosti a paranoie.

V jakých potravinách je aspartam?

Aspartam se používá jako náhražka cukru k běžnému slazení, k výrobě sypkých nápojů, čajů, žvýkaček, některých jogurtů, některých dezertů, pudinků, snídaňových cereálií, mražených krémů, majonézy, hořčice, nakládané zeleniny a ovoce,vitamínových doplňků a další.

Co jsou umela sladidla?

Umělá sladidla patří mezi látky, které napodobují sladkou chuť a obvykle jsou i několikanásobně sladší v porovnání s běžnými cukry, ale na rozdíl od sacharidů umělá sladidla neobsahují téměř žádné kalorie, čehož se využívá v potravinářství ke snížení energetického obsahu potravin i nápojů současně se zachováním

Co je e950?

Acesulfam K

 • Acesulfam K je 180–200krát sladší než sacharóza a ve srovnání s ostatními náhradními sladidly je sladivost acesulfamu K:
 • Acesulfam K nemá kalorickou hodnotu a rychle se absorbuje i vylučuje kompletně nezměněn močí, má mírně nahořklou pachuť, zvláště ve vysokých koncentracích.
 • Co obsahuje sorbitol?

  Sorbitol, také nazývaný D-sorbitol, E420 a D-glucitol, je druh sacharidu. Patří do kategorie cukrových alkoholů nazývaných polyoly. Tato ve vodě rozpustná sloučenina se přirozeně nachází v některých druzích ovoce, jako jsou např. jablka, meruňky, datle, broskve, švestky a fíky.

  Co zpusobuji sladidla?

  Studie publikovaná v Africkém věstníku tradičních, doplňkových a alternativních léčiv naznačuje, že spotřeba umělého sladidla aspartamu přerušuje normální neurochemickou funkci mozku a způsobuje oxidační poškození mozkových buněk.

  Co je to Glukopur?

  Sladidlo Glukopur – hroznový cukr je nejrozšířenější monosacharid, který se volně vyskytuje v mnoha plodech, zejména v hroznovém víně. Doporučuje se na celkové posílení organismu. Podává se jako nápoj ve vodě, mléku, kakau, citrónové sťávě a podobně.

  Zajímavé:  Příznaky Akutního Infarktu Myokardu?

  Co je E955?

  E955 – Sukralosa

  Jedná se o náhradní sladidlo, které je 600 krát sladší než běžný cukr, ale obsahuje pouze jednu pětinu energie a má velmi nízký glykemický index. Je vysoce stabilní vůči zpracování při vysokých teplotách a nízkému pH v kyselých potravinách.

  Diskuze

  Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *