Karcinom Prsu Chirurgická Léčba?

Chirurgická léčba

 • Typy operací při karcinomu prsu:
 • Chirurgické odstranění novotvaru při zachování prsu.
 • Chirurgické odstranění celého prsu (mastektomie)
 • Odstranění sentinelové uzliny (biopsie sentinelové uzliny)
 • Odstranění axilárních lymfatických uzlin.
 • Rekonstrukce prsu.
 • Co je karcinom prsu a léčba?

  Karcinom prsu a léčba 1 Chirurgická léčba karcinomu prsu. Chirurgická léčba je nejběžnější léčbou karcinomu prsu. Je to lokální léčba. To 2 Chemoterapie. Chemoterapie je léčba cytostatiky, které vstupují do krevního oběhu a likvidují rakovinné buňky v těle. 3 Radioterapie. Radioterepie je tzv. lokální léčba. To znamená, že přesně vypočtená a cílená dávka More

  Kde vzniká karcinom prsu?

  Karcinom prsu je zhoubný nádor, který vzniká nejčastěji z buněk vystýlajících vývody mléčné žlázy (duktální karcinom), nebo z buněk lalůčků mléčné žlázy (lobulární karcinom). Představuje nejčastější nádorové onemocnění u žen.

  Jak se vyskytuje karcinom prsu?

  Karcinom prsu se prakticky nevyskytuje do věku 20 let. S přibývajícím věkem riziko vzniku karcinomu prsu mnohonásobně roste. Dědičnost je dalším rizikovým faktorem. Dědičné změny odpovídají zhruba za 5 % ze všech zjišťovaných karcinomů prsu. Přítomnost těchto změn rovněž zvyšuje riziko vzniku karcinomu ve druhém prsu.

  Jaký je riziko vzniku karcinomu prsu?

  Nejvýznamnějším rizikovým faktorem pro vznik karcinomu prsu je věk. Karcinom prsu se prakticky nevyskytuje do věku 20 let. S přibývajícím věkem riziko vzniku karcinomu prsu mnohonásobně roste. Dědičnost je dalším rizikovým faktorem. Dědičné změny odpovídají zhruba za 5 % ze všech zjišťovaných karcinomů prsu.

  Diskuze

  Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Adblock
  detector