Posílení imunity – Vše o zdraví

S podzimem začíná dřívější smrákání, ranní mrazíky – a pravidelně také nachlazení, virózy a „podzimní depka“. Nastává období, které prověří náš imunitní systém.

Základem úspěchu jsou dlouhodobá režimová opatření, která nám pomohou v dostatečném předstihu vyladit imunitní schopnosti našeho organismu, abychom dokázali v čase respiračních infekcí a viróz úspěšně vzdorovat různým onemocněním.

Další fáze nastupuje ve chvíli, kdy přece jen chytneme rýmu nebo nás začne škrábat v krku – v této akutní fázi potřebujeme co nejdříve podpořit silnou obrannou reakci, díky níž může mít onemocnění lehčí průběh, takže i rekonvalescence a návrat k plnému zdraví bude rychlejší.

Posílení imunity - Vše o zdraví

 Posílení imunity krok za krokem

–          Zdravě jezte a dodržujte pitný režim

Pestrá a vyvážená strava s dostatkem vitaminů, minerálů, stopových prvků, kvalitních bílkovin, přiměřeného množství sacharidů a zdravých tuků (rybí maso, za studena lisované oleje, semena a jádra) by nás měla provázet celoročně.

S nástupem chladnějších dní přizpůsobíme jídelníček – ráno nezačneme studeným džusem, ale teplým čajem, vhodné jsou i teplé kaše s čerstvým ovocem, můžeme postupně přecházet na hutnější jídla a prohřívací koření (zázvor, chilli, skořice, hřebíček, pepř).

–          Denně se hýbejte a pravidelně sportujte

Denně bychom měli pro zdraví, zachování kondice a pohyblivost kloubů ujít asi 7 km, což představuje zhruba 1,5 hodiny chůze (i rozložené v průběhu celého dne). Vhodné jsou i další sportovní aktivity alespoň 2x týdně po 45 minutách.

Zejména od středního věku, kdy se mohou začít objevovat první příznaky kloubní zatuhlosti a subjektivně je příjemnější radši zůstat v klidu, je třeba zpočátku k procházkám a sportování zmobilizovat vůli – výsledek v podobě lepšího zdraví skutečně stojí za to!

–          Otužujte se

Po koupeli se osprchujte o poznání chladnější vodou, postupně teplotu snižujte. Noste raději několik vrstev oblečení, která se dají snáze přizpůsobit teplotě v místnosti i venku. V chladnějších dnech je pro organismus zdravější přihodit svetr, než sedět v tričku v přetopené místnosti, kde rychleji vysychají sliznice a viry se úspěšněji množí.

–          Dopřejte si dostatek spánkuPosílení imunity - Vše o zdraví

Organismus potřebuje dostatek času na regeneraci sil spánkem. Nespavost a nekvalitní spánek způsobuje nejen únavu druhý den, oslabuje také imunitu a odolnost vůči zátěži a stresu.

Nejezte před spaním těžká jídla, při problémech s usínáním nepijte po čtvrté hodině kávu, omezte alkohol, před spaním nesportujte, nedívejte se na dramatické scény v televizi, nehádejte se s partnerem a nerozčilujte se.

Snažte se chodit spát i vstávat ve stejnou dobu ve všední den i o víkendu.

–          Usmívejte se, pěstujte si smysl pro humor

Smích zlepšuje prokrvení i cirkulaci živin v těle, humor a smích mají prokazatelné terapeutické účinky. Snažte se omezit kontakty s negativně založenými lidmi, kteří si na všechno stále stěžují, vracejte se k oblíbeným filmovým komediím.

Naučte se usmívat, i když máte pocit, že není proč – neurovědci prokázali, že už samotný úsměv dokáže zlepšovat náladu, protože mimika svalů předává signály o tom, že se usmíváme, centrům zodpovědným za emoce v mozku – a díky tomu se může naše nálada opravdu zlepšit.

A jsme-li pozitivněji naladěni, snáze si všímáme „světlejších stránek“ každodenního života, což přispívá k lepšímu zvládání zátěžových situací i k celkovému zdraví.

–          První vitaminová pomoc

Pokud se přihlásí první příznaky nachlazení, rýmy či kašle, je potřeba zvýšit přísun vitaminů a dalších látek podporujících okamžitou imunitní odezvu (vitamin C, echinacea, beta-glukany), dopřát organismu možnost bojovat s infekcí a nezatěžovat ho víc, než je nezbytně nutné – ubereme fyzické a pokud možno i psychické námahy (vynecháme aktivní sport, zvolníme režim ve volném čase, přidáme víc odpočinku a spánku).

Posílení imunity - Vše o zdraví

K přirozenému posílení imunity mohou přispět i doplňky stravy s vitaminy, minerály a stopovými prvky, ale i přípravky s extrakty z osvědčených léčivých rostlin.

Hlíva + Rakytník + Echinacea

Kombinace přírodních účinných látek, které všestranně příznivě působí na imunitní systém. Podporuje přirozenou obranyschopnost organismu.Posílení imunity - Vše o zdraví

  • Echinacea fortPosílení imunity - Vše o zdravíe
  • Kombinace rostlinného extraktu z echinacey a vitaminu C má příznivý vliv na imunitní systém, působí antioxidačně, podporuje hojivé procesy.
  • Reishi forte
  • Reishi přispívá k posílení organismu v období fyzické i psychické zátěže, podporuje imunitní systém během zvýšené tělesné námahy.

Jak na posílení imunity?

Teď v zimních měsících nás trápí oslabená imunita víc než v jakémkoliv jiném ročním období. Ovšem oproti jiným měsícům jsou tyto zvláštní v tom, že zde mezi námi řádí vir COVID-19.

O to víc bychom měli dbát na posílení imunity a podporovat ji nejen správnou životosprávou, ale také vhodnými doplňky stravy.

Jaké to tedy jsou? Jaké vitamíny doplňovat a jaké návyky jsou ty správné pro dobrou životosprávu?

Jak posílit imunitu?

Jedním z nejčastějších zdravotních problémů poslední doby bývá nedostatečně posílený imunitní systém. Každodenní život dokáže být stresující – mnoho práce, špatná strava v podobě zpracovaných potravin, málo slunečních paprsků a někdy i málo pohybu. Nedostatek živin má na organismus negativní dopad a dochází k oslabení obranných reakcí těla.

Tak co vlastně dělat pro lepší imunitu?

  • Spánek – Věděli jste, že oslabená imunita může být způsobená nedostatkem spánku? Když tělu nedopřáváte pořádný a kvalitní spánek, má to vliv na regeneraci. Bez odpočinku tělo nefunguje jak má. Pokuste se každý den kvalitně vyspat, nejlépe 7-8 hodin. Před spaním se vyhněte modrému světlu z obrazovek, aby byl váš spánek ještě kvalitnější.
  • Pohyb – Většinou si to mnoho lidí neuvědomuje, ale pravidelným pohybem výrazně posilujete imunitní systém. Krátká procházka nebo lehký běh vašemu tělu velice prospívá a dobrá fyzická kondice znamená také silnější a odolnější imunitní systém. Tak co se každý den projít nebo se protáhnout a zacvičit si jógu. Zkuste to! Uvidíte, jak se vám kromě nálady zlepší také kondice.
  • Kvalitní strava – Přesně tak. I jídlo může pozitivně ovlivnit vaši obranyschopnost. Není to jen ovoce a zelenina, ale třeba také kvalitní sacharidy, luštěniny, ryby, maso a zdravé tuky. Kromě toho byste měli dodržovat pravidelné intervaly mezi jídly a jíst alespoň 5x denně. Pokud je to možné, nevynechávejte snídaně a nechodťe spát hladoví. V neposlední řadě nezapomínejte na správný pitný režim, ať už to bude bylinkový čaj nebo čistá voda. Vaše tělo vám za pořádný příjem tekutin poděkuje. Nebude vás trápit bolest hlavy, zlepší se vám koncentrace a ještě pomůžete tělu zbavit se toxických látek. Vyhýbejte se slazeným nápojům a přehnané konzumaci kávy.
  • Omezte kouření a alkohol – Pokuste se snížit konzumaci alkoholu, který narušuje imunitní systém, to je spouštěčem toho, že tělo se nedokáže dobře bránit před infekcemi a viry. Navíc alkohol, stejně jako kouření poškozuje vaše orgány. 
  • Relax – Dlouhodobý a chronický stres narušuje přirozenou obranyschopnost. Dopřejte si pořádný relax – přečtěte si knihu, zajděte si na masáž, kupte si něco pěkného na sebe. Je mnoho způsobů jak můžete svému tělu dopřát odpočinek a day off.

Posílení imunity - Vše o zdraví

Jaké doplňky stravy užívat? 

Existuje spousty doplňků stravy na posílení imunity, ale víte jaké jsou ty správné? 

Vitamin D – Jedním z nejvíce vyhledávaných doplňků stravy je vitamin D. Ten totiž výrazně posiluje imunitní systém a obranyschopnost. Kromě toho také pozitivně ovlivňuje vývoj kostí a zubů.

Drink na podporu imunity – Drink pro posílení imunity obsahuje celkem 9 látek, a každá z nich se podílí na správné obranyschopnosti. Směs podporuje zdraví dýchacích cest a zvyšuje odolnost vůči nemocem. Obsažené látky výrazně posilují imunitní systém a chrání nás před škodlivými radikály a viry. 

Vitamin C – Vitamin C je asi jeden z nejznámějších vitamínů pro posílení imunitního systému. Ale dodáváte ho do těla ve správné formě? Lipozomální vitamin C je jeden z nejlépe vstřebatelných forem vitaminu C.

Jeho vstřebatelnost se pohybuje okolo 90%. Mezi nejdůležitější benefity céčka patří podpora imunity, přispívá k normální funkci nervové soustavy, chrání buňky před oxidativním stresem, ale také přispívá ke snížení míry únavy a stresu.

Tato forma má oproti klasickým formám řadu benefitů.

Beta glukan – Beta glukan je přírodní polysacharid, který se stal velice oblíbeným a vyhledávaným zejména v období virů, chřipek a nachlazení. Venira beta glukan navíc obsahuje vitamin C, vitamin D a rakytník. Všechny tyto vitamíny jsou známe pro své pozitivní účinky na imunitní systém a obranyschopnost.

Posílení imunity - Vše o zdravíPosílení imunity - Vše o zdravíPosílení imunity - Vše o zdraví

V neposlední řadě myslete taky na zdravý a přirozený pohyb strávený v přírodě, kdy samozřejmě dbejte na teplé oblečení. Ale nepřehánějte to.. přílíš teplé oblékání může vaší imunitě spíše ublížit.

Poradili bychom vám také, abyste se zkusili otužovat. Otužování má velmi pozitivní vliv na vaši imunitu, nicméně víme, že tento trend není pro každého.

Někdy je nejlepší si prostě jen pořádně odpočinout, třeba u nějakého dobrého filmu a nechat tělo relaxovat bez stresu a starostí.

Posilování imunity, obranyschopnost a jak to celé funguje

Posílení imunity - Vše o zdraví

Imunitní systém je neuvěřitelně variabilní a zároveň křehký regulační systém lidského organismu. Jeho sílu ovlivňuje celá řada faktorů. Které to jsou a jak imunitnímu systému pomoci? O tom hovořil na našem semináři pro zdraví VITAR ambasador Ing. Petr Novák, vedoucí oddělení klinické biochemie a hematologie Nemocnice Žatec. Nabízíme vám stručné shrnutí jeho přednášky.

Zajímavé:  Nefarmakologická Léčba Srdečního Selhání?

Obranyschopnost našeho organismu je tvořena vnější bariérou (kůži) i vnitřním systémem (imunitní systém), podílí se na ní také sliznice a nejrůznější bakterie (komensální). Celý systém je velmi sofistikovaný a provázaný.

Kůže je třeba pro fungování imunitního systému naprosto nezbytná a potíže při jejím poškození se mohou projevit mj. různými zdánlivě nesouvisejícími nemocemi. Proč? Protože se imunitní systém vyčerpá v místě rozsáhlých odřenin či popálenin a je tak oslaben.

Často je takový jev vidět například u sportovců, kteří po zranění marodí i s jinými nemocemi.

Imunitní systém

Ve zkratce se o něm dá říct, že jde o systém, který nám umožňuje přežít. Jde o neuvěřitelně složitý a přizpůsobivý systém, který drží viry a bakterie od našeho organismu dál.

Imunitní systém se vyvíjí od raného dětství a už to na něj může mít obrovský vliv. Například příliš sterilní prostředí představuje hrozbu, protože imunitní systém potřebuje poznávat a učit se.

Pokud nepřijde do styku se škodlivými částicemi, hrozí přílišná citlivost, která později může stát i za alergickými reakcemi.

Úkol imunitního systému je jasný – udržovat integritu organismu a chránit ho. Proti čemu?

  • proti bakteriím, virům, plísním
  • proti vlastním buňkám, které se odlišují od jejich správného vzoru (nádorové buňky)
  • proti chemickým látkám, toxinům

A jak to vlastně celé funguje? Zdánlivě velmi jednoduše – signální molekuly upozorňují buňky imunitního systému, že se něco děje, a ten reaguje.

Posílení imunity - Vše o zdraví

Pozor na oslabení imunitního systému

Perfektně pracující imunitní systém je předpokladem bezproblémového chodu našeho organismu, což je naším přáním a cílem. Proto bychom se měli chovat tak, abychom sami jeho činnost nepodrývali a neoslabovali. Jsou samozřejmě faktory, které těžko ovlivníme, jako například genetické dispozice.

Celou řadu faktorů však ovlivnit lze. Jedná se o správnou výživu, dostatek minerálních látek, vitamínů, zdravý životní styl s dostatkem spánku a odpočinku a omezení negativních vlivů životního prostředí.

Vzhledem k současnému životnímu stylu je vhodné občas sáhnout k výživovým doplňkům, které pomáhají udržet naši obranyschopnost na vysoké úrovni a zároveň snížit únavu a vyčerpání, které hrají také významnou roli ve spojení s fungováním imunitního systému.

Co negativně ovlivňuje imunitní systém?

  • únava – fyzická, psychická, nedostatek spánku
  • nedostatečný přísun nutrientů ve stravě – minerální látky, vitamíny, proteiny
  • genetické vlohy
  • špatná mikroflora na sliznicích
  • nadměrné a nevhodné používání některých léků, například antibiotik nebo kortikoidů
  • „špinavé“ prostředí – města, prach, ozon
  • stres
  • kouření, alkohol
  • oxidační stres způsobený volnými radikály a tlumený tzv. antioxidanty (některé vitaminy a minerální látky)

Posílení imunity - Vše o zdravíVitaminy a minerální látky podporující imunitní systém

  • Vitamin C – schopnost jeho syntézy v těle jsme ztratili v průběhu evoluce, proto ho musíme tělu dodávat. Ideálním zdrojem je ovoce a zelenina, tepelnou úpravou se ale obsah vitaminu C rapidně snižuje. Problematické je také dnešní pěstování, skladování a mnohdy dlouhé transporty. Vhodným pomocníkem tak mohou být i doplňky stravy s obsahem vitaminu C v různých formách. (Více o vitaminu C najdete v naší vitaminové abecedě)
  • Vitaminy skupiny B – mají široké spektrum účinků, ovlivňují metabolismus, regeneraci tkání, krvetvorbu, účinky enzymů. Jsou také citlivé na teplo a najdete je hojně například v kvasnicích, luštěninách, ořechách, mase, vnitřnostech, listové zelenině, celozrnné obilninách nebo mléku a mléčných výrobcích. Možnost samozřejmě nabízejí i doplňky stravy. (Více o vitaminu B najdete v naší vitaminové abecedě)
  • Vitamin E – jedná se o skupinu tzv. tokoferolů, které mají silné antioxidační účinky. Ovlivňuje imunitu a přirozeně se vyskytuje ve vnitřnostech, rostlinných olejích nebo klíčcích. Obsahují ho samozřejmě i doplňky stravy. (Více se o vitaminu E dozvíte v naší vitaminové abecedě)
  • Selen – této minerální látky nemá česká populace dostatek, což dlouhodobě dokazují různé výzkumy. Příčinou je mj. deficit selenu v půdě a následně i v pěstovaných plodinách. Selen je přitom součástí celé řady enzymů, zabraňuje oxidativnímu stresu a výrazně ovlivňuje imunitní systém.
  • Zinek – i tato minerální látka je pro imunitní systém důležitá. Má antioxidační schopnosti a stejně jako selen je součástí řady enzymů. (Více o zinku najdete zde – Zinek: Malé množství, velký přínos)

Co můžeme dělat pro svůj imunitní systém?

Kromě dostatečného příjmu vitaminů a minerálních látek můžeme pro imunitní systém udělat mnohem víc. Například dostatečně tělo zásobit bílkovinami, které tvoří důležité aminokyseliny. Vhodné je vyhýbat se stresu a naopak se věnovat přiměřenému pohybu.

Prach, ozon, výfukové plyny a další škodlivé faktory na nás působí prakticky každý den a těžko se jim vyhnout. Měli bychom ale myslet na to, že na imunitní systém mají také významný vliv, stejně jako naše střevní mikroflóra.

Bakterie, se kterými žijeme v symbióze, pomáhají správné funkci trávení a neustálým bojem s patogenními bakteriemi o životní prostor pomáhají naší imunitě.

7 tipů pro silnou imunitu:

  1. Poslouchat signály vlastního těla, kvalitně spát a dlouhodobě se nepřetěžovat.
  2. Odpočinek nejen fyzický, spokojenost.
  3. Hlídat si pestrou stravu, kvalitní jídelníček se všemi potřebnými složkami.
  4. Využívat vhodné doplňky stravy, pokud je ve výživě nebo zdravotním stavu nějaký deficit.
  5. Sportovat, věnovat se sám sobě, svému zdraví aktivně.
  6. O případných potížích se nebojte promluvit si s lékařem nebo lékárníkem.
  7. Snažit se aktivně omezovat škodlivé vlivy na svoje zdraví.

Posílení imunity - Vše o zdraví Zaujal vás tento článek? Přihlaste se do VITAR klubu a získáte informace jako první – včetně dalších mnoha výhod!

Posilovat imunitu v období chřipek se vyplatí

Posílení imunity - Vše o zdraví

Jakým způsobem můžeme ovlivnit naši imunitu? 

Pro posilování imunity platí několik zásad. Naše strava by měla být pestrá a vyvážená, obohacená o dostatečné množství čerstvé zeleniny a ovoce. Na imunitu má příznivý vliv i pravidelný pohyb a rovněž postačující příjem vitaminu C a některých minerálů a stopových prvků. Důležitý je také spánek a relaxace. Zbavme se stresu.

Stačí přísun vitaminů z ovoce a zeleniny k posílení imunity organismu a ochraně před běžnými nemocemi, jako je rýma a nachlazení?

Ovoce a zelenina jsou bohatým zdrojem vitaminů a stopových prvků. Konzumované ovoce a zelenina by měly být čerstvé.

V situaci, kdy potřebujeme zvýšit příjem vitaminů a stopových prvků a čerstvé ovoce nebo zeleninu po ruce nemáme, můžeme se spolehnout na doplňky stravy. Stačí si jen vybrat ten správný.

Z pohledu naší obranyschopnosti nás bude především zajímat vitamin C, vitaminy skupiny B a vitamin D, který ovlivňuje také naši imunitní odpověď. Ze stopových látek pro posílení imunity je vhodný zinek a selen.

Je lepší vitaminy doplňovat ve formě ovoce a zeleniny, nebo ve formě doplňků stravy? 

Vždy je vhodné zakoupit v lékárně během chřipkového období přípravek pro posílení imunity. Rostlinných přípravků je na trhu celá řada. Obecně posiluje naši imunitu hlíva, třapatka, rakytník, šípky a další léčivé byliny. Doplněk stravy by měl být vybírán podle toho, zda obsahuje dostatečné množství účinných látek, které dokáží imunitu podpořit.

Kdy bychom po doplňcích stravy na podporu imunity měli sáhnout? 

Když potřebujeme svoji imunitu skutečně posílit a zvýšit svoji obranyschopnost. Většinou nám napoví už počasí.  Ovšem doplňky stravy na imunitu mají daleko širší využití. Jsou vhodné i ve chvíli, kdy na nás „něco leze“, samozřejmě i v průběh nemoci a také v období, kdy se naše tělo po nemoci zotavuje.

Jakým způsobem si máme přípravky na podporu imunity vybírat? 

Populární jsou přípravky s širokým spektrem vitaminů. Vhodným je například GS Extra Strong Multivitamin obohacený o unikátní Strong komplex, které zahrnuje vitamin C, Activin, lutein a echinaceu. GS Extra Strong myslí i na starší generaci v podobě přípravku GS Extra Strong multivitamin 50+ se sibiřským ženšenem pro podporu vitality a ginkgem.

Tablety GS Echinacea AKUT ZÁZVOR obsahují zázvorový extrakt, který je standardizovaný na množství účinných látek. Ty jsou například hojně využívány ve východní medicíně. Zázvor podporuje imunitu, zdraví dýchacích cest a je silným antioxidantem.

GS Vitamin C se šípky obsahuje vitamin C, důležitý pro naši imunitu, zejména v zimním období. Kromě silné dávky vitaminu C je obohacen o tradiční přírodní sílu šípků, to vše v  tabletě s postupným uvolňováním.

Potřebujeme kromě známého vitaminu C na podporu naší imunity ještě jiné látky? 

Na imunitu má vliv stav našeho zažívacího traktu, především střev. Ty osídlují probiotika, prospěšné mikroorganismy, které by měly být za normálních okolností součástí imunitního systému každého z nás. Jejich přírodními zdroji jsou kysané zelí, jogurty s živými bakteriálními kulturami nebo kefír a nakládané okurky.

GS Superky Probiotika přinášejí denní dávku vysokého množství 21 miliard životaschopných organismů z celkem 9 důležitých bakteriálních kmenů. Jedná se o velmi odolné kmeny, které jsou zpracovány pomocí šetrné technologie BIO-SUPPORT.

Ta jim poskytuje ochranu proti žaludeční kyselosti a díky tomu jejich živé kultury dorazí v dostatečném počtu do míst, kde jich je nejvíce třeba, tedy do našich střev. Mohou je užívat děti, těhotné a kojící ženy i diabetici.

Zajímavé:  Jake Vitaminy Pred Tehotenstvim?

Posílení imunity - Vše o zdraví

Posílení Imunity s doplňky stravy

Imunitu posílíme tím, že se začneme mít rádi >> Zaměříme se na Zdravou výživu a Veselou mysl. 

Vítejte v článku Přírodní lékárny „Posílení Imunity s Doplňky Stravy?“. Z pohledu přirozeného zdraví Posílíme Imunitu tím, že se začneme mít Rádi. Láska k Sobě začíná hledáním Informací o správné životosprávě.

Zaměříme se na Zdravou výživu a Veselou mysl >> Přestaneme tělo přetěžovat Mrtvou Stravou a Negativním Myšlením (Závist místo Lásky). Vhodnou podporu při Posilování Imunity přináší také Přírodní doplňky stravy. Proto se v tomto článku zaměříme na kritéria pro výběr Doplňku Stravy, který Imunitu opravdu posiluje.

  Zdroj >> Knihy pro Zdraví / Autor >> Jaroslav Langer.

Posílení imunity - Vše o zdraví
Přejeme získání přínosných informací vedoucích k upevnění zdraví.

Obsah článku

Posílení imunity - Vše o zdraví

1. Jak vybrat správný doplněk pro posílení imunity

Jak víme z článku Příčiny nemocí, musí doplněk stravy, který Imunitu Opravdu Posiluje obsahovat Přírodní Vitamíny, Organické Minerály, Enzymy a další živiny, jejichž nedostatek imunitu oslabuje.

Proto musí funkční doplněk stravy splňovat kritéria Zdravé výživy >> 100% Přírodní >> Nepasterizovaný >> Správné složení >> Bio kvalita …. a optimálně Fermentovaný.

Níže si v bodech shrneme kritéria pro výběr funkčního doplňku pro posílení imunity.  

Kritéria pro výběr doplňku pro posílení imunity  

  • 100% Přírodní >> ŽÁDNÉ umělé vitamíny, žádná laciná plniva, žádná chemie.  
  • Správné složení >> Složky, které odpovídají zdravé výživě (ovoce, zelenina, byliny).  
  • Složky v Bio kvalitě >> Více živin, více vitamínů, minerálů >> více životní energie.  
  • Fermentovaný >> Úspora energie trávení >> přínos zejména při oslabení organismu.  
  • Nepasterizovaný >> Absence ohřevu zachovává Bio Aktivitu (životní energie).  
  • Obsahuje Prebiotika >> Pro zdravou střevní flóru s výhodou lepšího trávení.  
  • Kompetentní výrobce >> Tvůrce receptury musí rozumět přirozenému zdraví.

​Zpět na obsah

2. Nejprodávanější doplněk pro posílení Imunity

Kritéria pro výběr doplňku pro posílení imunity splňuje na 100 % Regulatpro Bio z fermentovaného ovoce, ořechů, zeleniny a bylin.

Štěpení při fermentaci (obdoba trávení) uvolňuje široké spektrum Bioaktivních živin, prebiotik, enzymů a vitamínů, jejichž nedostatek je hlavní příčinou oslabení imunity.

Hodnotné Bioaktivní živiny zvyšují energii buněk, což zlepšuje trávení, zrychluje regeneraci, a tím posiluje imunitu, která chrání zdraví. Regulatpro Bio je od roku 2001 nejprodávanější doplněk stravy pro Prevenci zdraví na Německém trhu. Výrobce >> Dr. Niedermaier.de.

Zpět na obsah

3. Co je Imunitní systém

Biologický obranný soubor, který nazýváme imunitní systém si můžeme představit jako zdravotní policii s úklidovou četou. Obranou a úklidem tak společně chrání tělo zvenku (pokožka) a zevnitř (sliznice).

Imunitní systém je neustále vystaven vlivům životního prostředí a je založen na komplexní souhře imunitních orgánů, buněk a molekul.

Situován je po celém těle s hlavním působištěm ve střevě, kde provozuje až 80 % obranných a očistných regulačních procesů.

Zpět na obsah

4. Jak posílit imunitu zdravou výživou

To je správná otázka, protože lidé, kteří jedí zdravě, nemusí imunitu posilovat. Optimální složení zdravé výživy tvoří Ovoce (50 %) a Listová zelenina (30 %). Ostatních 20 % tvoří Zelenina (zejména kvašená), mořské řasy, naklíčená semena, ořechy a včelí produkty.

3 až 5 % mohou (nemusí) tvořit syrové živočišné potraviny. Pro maximální využitelnost (stravitelnost) živin a pro úsporu energie trávení jíme 60 % ovoce a listové zeleniny rozmixované (smoothie) a 20 % vylisované (šťávy). Ostatních 20 % potravin jíme nezpracované.

Více informací nabízí článek Zdravá výživa podle šimpanze.

Zpět na obsah

5. Autor stránky >> Poradenství

Autorem této stránky je Jaroslav Langer, zakladatel přírodní lékárny Baron. Našim životním posláním je šíření informací o přirozeném zdraví, které čerpáme ze znalostí Příčin nemocí lidí. Proto prezentujeme pouze Informace, které mohou přispět k upevnění zdraví. Produktové poradenství zajišťuje zkušený Tým přírodní lékárny. Zveřejněno 14. 3. 2020.  

Zdraví upevňuje Láska, Smích, Živá strava a Pohyb

Je čas posílit imunitu. Jak na to? Odborníci vám poradí | Zdraví

Každý rok je to stejné. Nepříjemné změny podzimního počasí s sebou přinášejí oslabení imunity a větší pravděpodobnost, že snadno onemocníte. Naštěstí se mnoha podzimním infekcím dá účinně předcházet posílením imunity.

„Pokud jsou základní funkce imunity v pořádku, lze ji v období, kdy jsou na ni kladeny vyšší nároky, posílit potravními doplňky. Existují vitaminy, stopové prvky a další látky, které imunita potřebuje proto, aby mohla lépe fungovat,“ vysvětluje MUDr.

Ladislav Šafránek z internetové lékárny Prozdravi.cz.

Imunitu oslabuje dlouhodobý stres Stav našeho imunitního systému ovlivňuje mnoho faktorů. Vedle aktuálního zdravotního stavu na něj mají vliv chronická onemocnění, ale také psychická kondice.

Čím více se cítíte „v pohodě“, tím lépe je na tom i váš imunitní systém. Naopak dlouhodobé vystavení stresu obranyschopnosti organismu škodí. Při snížení imunity jsou i banální infekce zdlouhavé a těžko se léčí.

Navíc tělo snadněji napadají nejrůznější plísně.

Imunitní systém člověka pracuje, i když zrovna my sami odpočíváme nebo spíme. Pořád je ve střehu a připravený reagovat.

„Imunitní systém neustále rozpoznává různé struktury na povrchu buněk vlastních i cizích, například mikrobů, a zjišťuje, zda má signalizovat nebezpečí,“ vysvětluje doc. MUDr. Martina Vašáková, Ph. D.

, primářka Pneumologické kliniky Fakultní Thomayerovy nemocnice s poliklinikou.

Jakmile imunitní systém zjistí, že se setkal s cizí strukturou, okamžitě se mobilizuje a pokusí se cizí bakterie nebo viry usmrtit. „Zároveň s tím probíhá výuka paměťových buněk, aby propříště byla imunitní odpověď rychlejší a efektivnější,“ dodává lékařka.

Jednoduše řečeno, náš imunitní systém se vlastně neustále trénuje, aby byl lépe připravený proti nepřátelům. Na stejném principu funguje i očkování. Mimochodem právě teď je ideální doba na očkování proti chřipce. Proti nejrůznějším virózám, angíně nebo zánětům dýchacích cest se ale očkovat nedá.

Zároveň se virům a bakteriím, které je způsobují, vyhnout nemůžete. Stačí, když vedle vás někdo kýchne. Pokud je váš imunitní systém oslaben, onemocníte také. Chybou by bylo nachlazení přecházet a dál fungovat jakoby nic. Když se nedoléčíte, ohrožujete svoje zdraví mnohem vážnějšími problémy v budoucnosti.

„Někdy za opakované projevy infekcí může nepoznaná, a tudíž neléčená alergie nebo astma,“ upozorňuje doktorka Vašáková. V případě opakujících se obtíží navštivte lékaře, aby se zjistila skutečná příčina vašich problémů.

Vyberte si doplňky na míru Vzhledem k tomu, že se nákaze vyhnout nelze, je ideálním řešením posilování imunity. Základem je kontrola nad dlouhodobými zdravotními obtížemi a jejich léčba, současně eliminace stresu a udržování zdravé hmotnosti. Ne vždy je ale možné vše dodržet, a pak nastupuje pomoc v podobě přípravků na posílení imunity.

„Ty nahrazují některé složky imunity nebo ji případně přímo stimulují,“ dodává doktorka Vašáková. Vhodné jsou například preparáty obsahující echinaceu (Sirup s echinaceou a rakytníkem od Apotheke), hlívu ústřičnou (Imunit), zinek a samozřejmě vitamin C (Cetebe). „Já sám bych volil lactobacily.

Dnešní způsob života narušuje střevní mikroflóru, a tedy i imunitu,“ radí doktor Šafránek. Lactobacily můžete koupit například v podobě přípravku Lactobene nebo GS Lactobacily Forte. Dlouhodobé užívání přípravků na podporu imunity nemůže být škodlivé, pokud je užíváte v doporučených dávkách.

„Pokud užíváte nějaké léky, měli byste užívání potravinových doplňků zkonzultovat s lékařem nebo lékárníkem,“ dodává lékař.

Další možností při posilování imunity jsou enzymy, například Wobenzym. „Tyto preparáty, vyrobené převážně z přírodních látek, upravují obranu organismu proti onemocnění a v situacích, kdy je nutno pro bakteriální superinfekci užívat cíleně antibiotika, zvyšují jejich účinnost v nemocné tkáni,“ popisuje MUDr.

Blažena Hubková, dětská lékařka. Podle ní je vhodné, aby enzymy užívali nejen dospělí, ale také děti, které v chladných měsících častěji onemocní a nemoci se u nich opakují.

Čím více je dítě nemocné, tím je obtížnější jeho znovuzapojení do školních povinností, a navíc jeho rodiče musí řešit hlídání, což je často časově i finančně náročné.

Silná imunita pro všechny | GAEA

Základem silné imunity je zdravá a lehká strava plná zeleniny a ovoce, dostatek spánku pro regeneraci těla, pobyt na čerstvém vzduchu a samozřejmě cvičení. V období zvýšených nároků na imunitní systém však odborníci doporučují doplnit vitamíny přijímané ze stravy i o vitamíny z dalších zdrojů.

Vzhledem k současné situaci a blížícímu se přechodnému období, kdy je nejčastější výskyt virových a bakteriálních onemocnění, jsme se v týmu GAEA rozhodli, že vám pomůžeme PODPOŘIT VAŠI IMUNITU. Protože nám na vás záleží, přichystali jsme si pro vás 3 skvělé věci:

  • výrazně jsme snížili ceny důležitých vitamínů a minerálů, aby byla SILNÁ IMUNITA dostupná opravdu PRO VŠECHNY
  • přibalili jsme bavlněné roušku zdarma ke každému nákupu nad 1200 Kč (a při objednávce nad 2000 Kč máte zdarma i dovoz)
  • připravili jsme nasledovný stručný přehled o zdravotních benefitech daných vitamínu a minerálů 
Zajímavé:  Roztroušená Skleroza Klinické Příznaky?

Vybrané vitamíny, minerály, probiotika, prebiotika a jejich zdravotní benefity

V následujícím textu uvádíme benefity jednotlivých vitamínů a minerálů.  Avšak můžeme prezentovat pouze legislativou schválená zdravotní tvrzení, proto uvedený seznam není kompletní a uvedené látky mají i další benefity.

Vitamín A

  • přispívá k udržení normálního stavu sliznic
  • přispívá k normálnímu stavu pokožky
  • přispívá k normální funkci imunitního systému

V době zvýšené námahy organismu a tlaku na imunitní systém je už lepší sáhnout přímo po vitamínu A (varianta retinol), než po beta-karotenech z přírodních zdrojů. Toto se týká zvláště jedinců se sníženou schopností přeměny beta-karotenu na vitamín A

Vitamíny B (B2, B6, B9, B12)

  • přispívají k normálnímu metabolismu homocysteinu
  • přispívají k normální funkci imunitního systému
  • přispívají ke snížení míry únavy a vyčerpání
  • přispívají k normálnímu metabolismu bílkovin a glykogenu
  • přispívají k normálnímu energetickému metabolismu

Vitamín C

  • přispívá k udržení normální funkce imunitního systému během intenzivního fyzického výkonu a po něm
  • přispívá k normální funkci imunitního systému
  • přispívá ke snížení míry únavy a vyčerpání
  • přispívá k normální činnosti nervové soustavy

Ideální je dávkování po 100 – 200 mcg v několika dávkách denně, nikoliv jednou denně vysoká dávka.

Vitamín D

  • přispívá k normální funkci imunitního systému
  • se podílí na procesu dělení buněk

Vitamín D patří ke klíčovým složkám, velmi často je úzkým hrdlem našeho imunitního systému.

Doporučujeme doplňování celoročně. V době před a během největší zátěže je dobré dávky navýšit.

Aktuálně doporučujeme pro udržení zdravé hladiny 1000 – 2000 IU denně, pro doplnění zásob lze užívání navýšit na 3000 – 5000 IU denně (krátkodobě).

  • mají protizánětlivé účinky
  • přispívají k správnému fungování nervového systému
  • přispívají k normální funkci kardiovaskulárního systému a slouží tak k prevenci kardiovaskulárních chorob
  • přispívá k normální funkci imunitního systému
  • podporuje normální kognitivní funkci
  • pomáhá při snižování vyčerpání a únavy
  • jeho nejdůležitějším úkolem je zdraví kostí
  • je důležitý i pro regulaci pH naší krve a při svalových kontrakcích
  • přispívá k normální syntéze DNA
  • přispívá k normálnímu metabolismu makroživin
  • přispívá k udržení normálního stavu pokožky
  • přispívá k normální funkci imunitního systému
  • se podílí na procesu dělení buněk

Je v tomto období klíčovým minerálem a jeho užívání lze navýšit oproti denní referenční hodnotě příjmu. Krátkodobě, třeba po dobu jednoho týdne, lze překročit referenční hodnotu příjmu několikanásobně. Opět doporučujeme rozložit do několika denních dávek.

  • pomáhají udržet zdraví střev a správné trávení
  • přispívají k celkové podpoře imunitnímu systému

Probiotika jsou vlastně pro tělo prospěšné bakterie a tedy pokud máte na sliznici správné bakterie, je vaše vstupní bariéra proti virům a škodlivým bakteriím velmi posílena.

Beta glukany

Jsou přírodní polysacharidy, považovány za jeden z nejznámějších přírodních imunostimulátorů. Ve stravě je naleznete např. v ovesných vločkách, banánech nebo houbách hlívě ústřičné a šitake.

Máte doma děti a kladete si otázku jak podpořit jejich imunitu? Žádný problém, u nás najdete i vitamíny určené speciálně pro děti na podporu jejich energie a imunity.

  • Více o dávkování jednotlivých vitamínů podle věkových kategorií od 0-18 let si přečtete ZDE v článku. 
  • Kompletní sortiment VITAMÍNŮ PRO DĚTI najdete ZDE.
  • Věříme, že poskytnuté informace vám budou nápomocné při budování vaší imunity a přejeme vám co nejlepší zdraví v nadcházejícím, ne zrovna jednoduchém období.

Mladý ječmen pro posílení imunity

26.7.2010

Velkým problémem dnešní uspěchané doby je skrytá podvýživa. Bez bližšího poznání vypadá naše strava bohatě. Opak je ale pravdou. Nejen, že naše jídlo není tak hodnotné jak by si mnozí z nás představovali, ale hlubší pravda je ještě o něco složitější.

Z hlediska prospěšnosti pro náš organizmus není konečným kritériem to, co vezmeme do úst, ale to, co se skutečně dostane až do nitra našich buněk. Aby se všechny důležité mikroživiny dostaly do buněk musí se nejprve správně strávit.

Trávení vyžaduje energii a také určité množství hodnotných organických látek (například na produkci trávicích enzymů). Trávicí proces je pro organizmus určitou zátěží. Velikost zátěže je závislá především na druhu přijatého jídla. (Pochopitelně také na množství.

) Důležitá je skutečnost, že ani mladý organizmus nemusí mít dostatek energie a enzymů na to, aby zažívání proběhlo úspěšně. Taková situace nastane například při velké psychické zátěži (psychickém stresu).

Bohužel takto reaguje i chronicky nemocný a toxiny zanesený organizmus bez účasti jakéhokoli psychického stresu. Do této kategorie chronicky nemocných dnes už zapadá i většina mladých lidí.

Potom se může stát, že i velmi kvalitní maso a vejce se v zažívacím traktu doslova zkazí. Přitom by tělo potřebovalo aminokyseliny a další živiny z masa a vajec. Místo živin je organizmus zaplaven množstvím jedů z nefunkčního trávení a mimo jiné dojde i ke zvýšení cholesterolu LDL.

Je nám tedy jasné, že ať už psychickým stresem zatížený, nebo chronicky nemocný a toxiny zanesený organizmus akutně potřebuje kromě mnoha jiných živin i aminokyseliny. Problém je v tom, že trávení masa a vajec vyžaduje velké množství energie.

Než z vajec a masa organizmus získá aminokyseliny musí je nejprve za pomocí mnoha enzymů zkapalnit. Abychom v dnešní době zůstali zdraví, nebo se uzdravili z chronických nemocí musíme sáhnout po mnohem přístupnějších aminokyselinách než jsou z masa a vajec. Těmto velmi náročným požadavkům plně vyhovuje právě Mladý ječmen.

Obsahuje bílkovinu v nízkomolekulární formě. Mladý ječmen rozpuštěný ve vodě se začíná vstřebávat téměř okamžitě po vypití.

Pro regeneraci lidského organizmu jsou aminokyseliny opravdu mimořádně důležité. A navíc jich musí být dostatek.

Mladý ječmen obsahuje 18 aminokyselin z 20 včetně 8 esenciálních, tedy těch, jež si tělo neumí vyrobit samo.

Aminokyseliny jsou základními stavebními kameny bílkovin, ze kterých je tvořena každá buňka lidského organismu a jsou tak nepostradatelné pro buněčnou tvorbu a celkově pro zachování veškerých životních funkcí organismu.

V Mladém ječmeni se na rozdíl od tepelně upravené stravy nachází široké spektrum vitamínů, minerálů a dalších hodnotných látek. K těm nejdůležitějším patří betakarotén, vitamíny skupiny B, vitamín C, draslík, vápník, hořčík, železo, měď, mangan, fosfor a zinek.

Jsou v organické formě (vázané na aminokyseliny). Díky této formě, mají nezastupitelnou úlohu v lidském organizmu. Pro jeho výživu je organická vazba na aminokyseliny optimální a umožňuje nejlepší využití minerálních látek a stopových prvků.

Proto také Mladý ječmen působí tak blahodárně.

Mezi důležité složky Mladého ječmene, které výrazně ovlivňuji zdraví a imunitu lidského organizmu patří i chlorofyl. Ten zvyšuje schopnost těla produkovat hemoglobin a tak zvyšovat efektivitu přenosu kyslíku.

Je to látka podporující celkovou regeneraci a rychlou tvorbu krve. Alkalizuje tělo a zvyšuje elektrický náboj krve. To má vliv na lepší rozpustnost krve, díky které se pak lépe vylučují odpadní látky.

Taktéž pomáhá při vylučování těžkých kovů a jiných chemikálií.

Samotná alkalizace v lidském těle je velice důležitá. Například přesná hodnota pH krve je jednou z nejzákladnějších životních podmínek. K dalším alkalizujícím složkám Mladého ječmene se řadí také bazické minerály jako je sodík, draslík, vápník a hořčík. Díky svému zásaditému charakteru pomáhají kyselé prostředí v těle neutralizovat a tím přispívají k optimálnímu fungovaní organismu.

Všichni víme, že velmi záleží na prostředí, kde se rostliny pěstují. U Mladého ječmene to platí dvojnásobně. Na prvním místě jde hlavně o kvalitu půdy, dalšími faktory jsou především podnebí, čistá příroda a čas sklizně.

Činitelem, který výrazně ovlivňuje kvalitu Mladého ječmene, je šetrná technologie zpracováni. Díky této technologii se daří zachovat v produktu mladého ječmene velké množství aktivních enzymů, které jsou základním katalyzátorem téměř všech chemických procesů probíhajících v našem těle.

Jedním z velmi důležitých enzymů je enzym SOD – (superoxiddysmutáza). Je to enzymový antioxidant s intracelulární aktivitou. Výrazně se spolupodílí na zajištění antioxidačního zázemí organizmu při boji s rakovinovými buňkami.

Dalším důsledkem antioxidačního působení v organizmu je zpomalení stárnutí lidských buněk. Probíhá silná regenerace a snížení biologického věku.

Výrobek, který je zde prezentován, pochází z ekologicky čisté přírody Nového Zélandu. Je připraven z celých čistých výhonků Mladého ječmene, které jsou sklizené v optimálním stádiu vývoje plodiny.

Toto tvrzení se shoduje s posudkem našeho dietologického teamu i s garancí výrobce.

Díky tomu lze považovat tento výrobek ze 100% sušené trávy Mladého ječmene za skutečný koncentrát živin s obsahem vláknin bez přidaných přísad, barviv a konzervantů. Je takový, jak ho příroda připravila.

Ochutnejte tento produkt, který je doslova přeplněn, spoustou nenahraditelných mikroživin, které tak zoufale scházejí naší tepelně upravené a jinak poškozené stravě. Přesvědčte se, že tento výrobek patří na našem trhu mezi špičkové výrobky zdravé výživy.

Online Mladý ječmen

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Adblock
detector