Vitaminy V Sušených Švestkách?

Sušené švestky obsahují vlákninu, vitamíny (A, B, C, E, H, K), minerály a stopové prvky (bór, draslík, fosfor, hořčík, chlór, měď, sodík, vápník, zinek, železo), antioxidanty a množství dalších účinných látek.

Proč jíst sušené švestky?

Rozpustná vláknina ze sušených švestek přispívá ke snižování cholesterolu v krvi a podporuje zdraví srdce. Studie také potvrdily schopnost sušených švestek podporovat vstřebávání železa či obdobně jako u ovoce s vysokým obsahem antioxidantů preventivní účinky proti riziku degenerace makuly.

Jaké vitamíny obsahují švestky?

Na organismus mají tyto modrofialové peckovice spoustu příznivých účinků. Jsou především zdrojem antioxidantů, vitaminů A, B1, B2, B6 a B12, C, E, K a H, organických kyselin, tříslovin, dusíkatých a minerálních látek, jako jsou hořčík, draslík, mangan, vápník, fosfor, železo a draslík aj.

Kolik Svestek denne?

Známé jsou prospěšností pro trávení, ale ovlivňují mnohem víc. Kolik tohoto oblíbeného ovoce jíst, aby se projevily jeho skvělé účinky? Denně si dejte šest až sedm čerstvých švestek nebo vypijte sklenici švestkové šťávy.

Na co jsou zdravé švestky?

Švestky totiž obsahují neuvěřitelné množství B vitamínů v účinné kombinaci. Jsou tím nejlepším stimulátorem pro metabolismus, pro dobré nervy, mentální svěžest, vnitřní energii a výkonnost, odolnost proti stresu. Pomohou tedy nejen zaměstnaným tatínkům a maminkám, ale také školákům, nemocným a seniorům.

Kdy jíst sušené švestky?

Jíst sušené švestky by měly především ženy v období menopauzy, kdy u nich dochází k řídnutí kostí a dalším zdravotním obtížím. Pravidelnou konzumací tohoto sušeného ovoce se vytváří mnohem více kostní hmoty, než pitím mléka a konzumací mléčných produktů. 3. Švestky mají také mnohem více železa a antioxidantů.

Proč jíst sušené ovoce?

Shrnutí: Sušené ovoce je bohaté na vlákninu, vitamíny a minerály. Obsahuje také velké množství zdraví prospěšných polyfenolových antioxidantů. Konzumace sušeného ovoce zvyšuje příjem živin a snižuje riziko obezity.

Zajímavé:  Zánět Zubního Lůžka Léčba?

Co léčí sušené švestky?

Léčivé účinky švestek

Tyto plody jsou výborným lékem na revmatismus, dnu, onemocnění ledvin, jater a krevního oběhu. Pomáhají také chránit srdce a cévy, snižují hladinu cholesterolu. Velmi účinné jsou při střevních problémech a zácpě.

Na co je dobrý švestkový kompot?

Vypláchnou vám totiž i ledviny, a tělo pak nemusí přebytečné látky ukládat kam se dá, tedy i do kloubů. Švestky obsahují dost málo sodíku, takže ledviny si oddechnou. Švestka podporuje trávení a v lidové medicíně se podává i při onemocnění jater, ledvin a stejně jako citron při dně a revmatismu.

Co s peckami od švestek?

Pokud máte doma síťku na praní spodního prádla, vložte pecky dovnitř a vyperte je ještě v pračce na 40 °C. Se síťkou vložte do pračky buď deku, dva ručníky nebo prostěradlo. Zkrátka něco, co pračku alespoň trochu zaplní. Po vyprání pecky co nejrychleji usušte, aby vám nezplesnivěly.

Kolik sušených švestek denne?

Doporučená dávka je 12 ks sušených švestek denně.

Kolik můžu Snist rozinek?

Rozumné množství je přibližně 10 gramů hrozinek denně – přidejte je ráno do snídaně nebo jako svačinku před cvičením. A hodí se i do slaných jídel.

Kolik švestek na zácpu?

Tato studie podpořila známou radu babiček na celém světě. Při konzumaci 50 g švestek denně, obsahujících 6 g gramů vlákniny, bylo dosaženo za 3 týdny lepších výsledků v úlevě od zácpy, než při konzumaci stejné dávky vlákniny z psyllia.

Jak využít švestky?

Jak švestky konzervovat

Čerstvé jsou samozřejmě nejlepší, ale nevydrží věčně. Mražené můžete použít při pečení koláčů či přípravě omáček, sušené se hodí k masu. Zavařené v kompotu zase vydrží ve spíži celou zimu. Oblíbená povidla se zase hodí do koláčů, buchet, knedlíků nebo jen tak na mlsání lžičkou ze skleničky.

Zajímavé:  Léky Na Léčbu Alkoholismu?

Co obsahují povidla?

Povidla pro zdraví

Mají vysoký obsah železa a vápníku. Obsažené látky (kromě vitamínu C) zůstanou ve švestkových povidlech zachovány. Dále povidla obsahují vlákninu, která pomáhá správnému chodu metabolismu. Jsou zde zastoupeny i minerální látky, zejména draslík a hořčík, které snižují krevní tlak.

Jak rozvařit švestky?

Do kastrolu vložte omyté a rozpůlené švestky zbavené pecek. Podlijte je nepatrným množstvím vody a za stálého míchání nechte vařit. 2. Jakmile jsou švestky měkké a rozvařené, přidejte cukr a dobře ho rozpusťte.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Adblock
detector