Léky Při Cestě Do Usa?

Dovoz předepsaných léků pro osobní potřebu je až na výjimky dovolen. Je přísně zakázán dovoz jakýchkoliv narkotik. Při dovozu zbraně povolené v USA pro sportovní či lovecké účely není třeba mít povolení od úřadů USA.

Potřebujete léky do Ameriky?

Cestujete do Ameriky a potřebujete si s sebou vzít léky – ať už ty na předpis, nebo volně dostupné? Dovoz léků do USA pro vlastní potřeby je až na výjimky povolen a není třeba provádět žádná bezpečnostní opatření. Problém může nastat u léků, které obsahují narkotika, nebo které jsou do těla vpichovány injekční stříkačkou.

Kde vycestovat do USA?

V časové tísni vycestujte na rychlopas. Vydává se do 6 pracovních dnů, cena za dospělého je 4 000 Kč, u dětí do 15 let se platí 2 000 Kč. Plánujete-li do USA vycestovat na dobu maximálně 90 dní a nehodláte-li ve Státech pracovat, vyplňte cestovní registraci ESTA. Zabere to 10 minut, schválená ESTA vás opravňuje vycestovat do USA.

Jaký je cestovní pas v USA?

Cestovní pas musí být platný po celou dobu pobytu v USA. O cestovní pas můžete požádat v místně příslušné obci s rozšířenou působností, nebo na příslušné městské části. Cena pasu je 600 Kč za dospělého a 100 Kč za dítě do 15 let.

Jaké jsou léky schválené v USA?

V tom případě si doporučuji od lékaře zajistit potvrzení (samozřejmě v angličtině), že daný medikament skutečně užíváte. Přehled schválených léků v USA naleznete na stránce amerického Ministerstva zdravotnictví. Z těch známějších je v USA zakázán například Rohypnol, GHB nebo Fen-Phen.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Adblock
detector