Syndrom Karpálního Tunelu Alternativní Léčba?

Existuje i alternativní léčba karpálních tunelů. U mírnějších stupňů poškození se používají různé metody rehabilitace, masáže a cvičení. Ruka se například na noc upevňuje ve stálé poloze pomocí dlahy. Podstatná je ale především prevence a podchycení prvotních příznaků.

Jak na karpály bez operace?

Léčba je možná několika způsoby. Jedinou účinnou léčbou je dekomprese karpálního tunelu. Té lze v počáteční fázi dosáhnout udržováním ruky v klidovém stavu, injekcemi kortikoidů a použitím fyzikální terapie. Při plně rozvinutém syndromu je nutné přetětí zápěstních vazů, čímž se tlak na nerv odstraní.

Co pomáhá na karpální tunely?

Jak léčit syndrom karpálního tunelu

 • vyhýbání se činnostem způsobujícím potíže s rukou,
 • časté cvičení zápěstí,
 • dlahování ruky (ortézou),
 • eventuálně aplikaci injekce kortikoidů do oblasti zápěstí, využití laseru nebo rázové vlny.
 • Jak uvolnit karpální tunely?

  Cvik s OMS roll mini na karpální tunely

  Uvolnění měkkých tkání bolestivé horní končetiny je velmi důležité. V tomto případě vám může pomoci masážní válec OMS roll mini. Je velmi důležité, abyste pro tento případ používali masážní válec bez výstupků! V oblasti zápěstí jsou uloženy nervy a cévy velmi povrchově.

  Jaké léky na karpální tunel?

  Přípravek KARPAL AKUT obsahuje extrakty z rozrazilu, přesličky, světlíku a chmele, díky kterým snižuje bolestivost a zlepšuje citlivost prstů při syndromu karpálního tunelu. Mast je určena k masáži k zápěstí, ruky a předloktí.

  Kde bolí karpály?

  Syndrom karpálního tunelu je způsoben zúžením prostoru karpálního tunelu, čímž dochází k tlaku na střední nerv a šlachy v zápěstí ruky. Karpální tunel je úzký průchod obklopený kostmi a když je střední nerv stlačen, způsobuje otupělost, necitlivost, brnění a slabost v ruce nebo dokonce v paži.

  Jak dlouho trva operace Karpalu?

  To vše na rozdíl od otevřené operace bez poranění tkání uložených nad vazem (svalovina dlaně, podkoží a kůže). Právě selektivní uvolnění vazu bez jizvení v ostatních tkáních umožňuje rychlejší rekonvalescenci a přináší možnost zatížit manuálně ruku dříve než po klasické operaci. Operační výkon trvá 10 až 15 minut.

  Zajímavé:  Odolnost bakterií vůči některým lékům – vše o zdraví

  Jak se projevuje zanet karpálního tunelu?

  Příznaky syndromu karpálního tunelu. Pacienty, u nichž se obtíže rozvinou, často nejvíce zajímá, jaké má karpální tunel příznaky a podle čeho je možné problém včas rozpoznat. Jako první se většinou objevuje brnění prstů postižené končetiny, nepříjemné mravenčení rukou nebo pocity pálení dlaní.

  Jak dlouho trvá rehabilitace po operaci karpálního tunelu?

  Kontrolní EMG indikuje lékař obvykle za 3 měsíce od operace. Pracovní neschopnost bývá 3 měsíce, ale i více – podle druhu vykonávané práce a podle tíže onemocnění.

  Co delat po operaci Karpalu?

  Po operaci

  1. Po operaci znehybnění ruky obvazem či krátkou sádrovou dlahou pro dobré hojení a po odstranění nosit na noc ortézu na zpevnění zápěstí.
  2. Polohování – zvednutí končetiny jako prevence otoku.
  3. Péče o jizvu po vyndání stehů po 7 – 10 dnech – tlaková masáž jizvy, míčkování.

  Co na bolest ruky?

  Podle příčiny a závažnosti se na léčbu využívají léky či injekce ulevující od bolesti. K dalším metodám patří rehabilitace, fixace (sádra, ortéza) či chirurgické zákroky. Pro prvotní léčbu lze využít ledové obklady, volně prodejné léky proti bolesti a cviky k uvolnění bolavého místa.

  Diskuze

  Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *