Systémová A Lokální Léčba Kortikosteroidy?

I když se nežádoucí účinky vyskytují častěji po aplikaci silně účinných fluorovaných kortikosteroidu, mohou vzniknout i při léčbě přípravky se slabou nebo střední účinností. Lze je rozdělit na místní, vznikající na léčené lokalitě, a celkové (systémové), ke kterým dochází po resorpci kortikosteroidu do krevního oběhu.

Co jsou vedlejší účinky kortikoidů?

Vedlejší účinky kortikoidů jsou například: 1 Vznik Cushingova syndromu 2 Snížená imunita 3 Migréna 4 Poruchy srdečního rytmu 5 Poruchy zubní skloviny 6 Zvýšená chuť k jídlu a obezita 7 Pankreatitida 8 Závrať 9 Ochablost svalů 10 Osteoporóza More items

Proč jsou kortikoidy známé?

Kortikoidy jsou uměle vyráběné steroidní hormony podobné těm, které se vytváří v kůře nadledvin (podobné kortikosteroidům z nichž je v lidském organismu nejčastější kortizol). Kortikoidy jsou známé díky protizánětlivým, imunosupresivním a protialergickým účinkům.

K čemu jsou kortikoidy známé?

Kortikoidy jsou známé díky protizánětlivým, imunosupresivním a protialergickým účinkům. Využívají se při léčbě astmatu, silných alergických reakcí, atopického ekzému, roztroušené sklerózy, revmatoidní artritidy nebo také některých zánětlivých a nádorových onemocnění.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Adblock
detector