Rým – Vše o zdraví

I když mám podzim jako takový ráda, je jedna věc, kterou opravdu nemusím – a která bohužel s příchodem podzimního počasí začíná… Ano, rýma a nachlazení a já se jich letos dočkala už hezky brzy, pár dnů po skončení prázdnin, hned, jak se ochladilo. Proto jsem bacilům vyhlásila válku! Jdu v tomto hlavně přírodní cestou a dnes mám pro vás pár svých osvědčených rad a tipů, jak přežít podzim ve zdraví. A pokud i vy máte nějaké své vyzkoušené postupy, sem s nimi! 😉

Co vám budu povídat, ten začátek září je fakt náročný. Alespoň, já to tedy takto vnímám. Končí pohodový letní režim, kdy jsme, my, zaměstnaní rodiče, byli alespoň ušetřeni rozvážení dětí do škol a školek a celkově, bylo léto mnohem méně stresujícím období. K tomu teplé počasí, možnost se pořádně vyspat – alespoň na dovolené, to vše bylo pro naše zdraví přínosem.

Ale teď, co začal už sychravý podzim, to opět vypuklo – stres, shon, hromada práce, děti ve školce a škole a k tomu bohužel opět rýma a nachlazení.

Mě to skolilo letos opravdu brzy, a to už po prvních pár zářijových dnech.

Rýma “jako trám”, kašel a celková “nepohoda”… Proto jsem rychle zmobilizovala všechny síly – je čas se obrnit! Jako máma, člověk, který je v rodině fakt potřeba, si prostě nějaké marodění dovolit nemůžu… 😉

Proto jsem pro vás připravila pár svých osobních tipů, jak ten podzim a zimu ve zdraví přežít. A pokud i vy máte nějaké své osvědčené tipy a triky, jak si posílit imunitu, budu za ně ráda!

  1. Co udělám hned po probuzení? Vypiju půl litru vlažné vody s vymačkanou citronovou šťávou. Jednoduchá a velmi účinná věc! Voda s citronem má antiseptické účinky, neutralizuje překyselní organismu, dodá vitamín C, nastartuje trávení, posiluje játra, je účinná proti pálení žáhy. Zkuste taky!:)Rým - Vše o zdraví
  2. Čas od času si také detoxikuji organismus. Na tato témata najdete na internetu spoustu návodů a tipů, já mám skvělou zkušenost buď s Enterosgelem, nebo s produktem jménem Křemelina. Jedná se o křemíkový prášek, který na sebe váže nečistoty, chemikálie, ale také parazity a dokáže je vyloučit z těla pryč.Rým - Vše o zdraví
  3. Bylinky! Nepodceňujte jejich sílu, jak sama vím, dokáží opravdu hodně. Na podzim piju častěji čaje, mám ráda heřmánek, šípek – který je mimochodem skvělým zdrojem vitamínu C!Rým - Vše o zdraví
  4. Zdravá strava. S příchodem podzimu začínám do jídelníčku své rodiny zarhnovat mnohem více zdravých věcí, které jsou přirozeně bohaté na vitamíny, minerály a anioxidanty. Skoro každý den si dávám brokolici, špenát, skvělá je také hlíva ústřičná.Rým - Vše o zdraví
  5. Ovocné šťávy a freshe – dejte si je přes den, jako zdravou svačinku. Nakopnou vás vitamíny!Rým - Vše o zdraví
  6. Vitamíny. Na trhu jich je dnes tolik, že je opravdu velmi těžké se v té obrovské nabídce vyznat. Navíc, když víte, že kromě vitamínů vaše tělo potřebuje také minerály, antioxidanty, stopové prvky a další důležité látky (a možná ani přesně netušíte jaké).Když vitamíny, beru ty od značky Pravájá, mají opravdu skvělé složení. Tato značka nabízí ucelené komplexy všech potřebných látek – tedy vitamínů, anitoxidantů, minerálů… V nabídce jsou i doplňky stravy, skvělé právě pro posílení imuninty – mám vyzkoušený balíček Imunita, obsahuje vitamín C, antioxidanty a také zdraví prospěšné oleje.Rým - Vše o zdraví
    Všimla jsem si, že Pravájá má také nové produkty, které se brzy chystám vyzkoušet, vypadají opravdu zajímavě –  je to řada Botanická SOS, což jsou formule inspirované bylinnou moudrostí, ale také problémy, které ženy nejčastěji trápí (trávení, nadýmání, redukce váhy, záněty). A moc se těším i na nové obličejové oleje, které tu budou brzy k dostání, jsou 100% přírodní a napěchované účinnými látkami!Rým - Vše o zdraví Na více informací o těchto produktech se můžete podívat na webu www.pravaja.cz, kde si zároveň můžete tyto vitamínové doplňky také objednat.
  7. A na závěr – chce to také pohyb, dostatek spánku (opravdu, zkuste si na svůj spánek udělat čas, uvidíte, že vám to vaše tělo vrátí! A kromě toho – vsaďte i na dobrou náladu, psychika dělá taky svoje!

Tak – přeju vám fit podzim! Musíme to zvládnout, ale chce pro to taky něco udělat, že? 😉

Jak na zadní rýmu

Zadní rýma je zánět vedlejších nosních dutin a nosohltanu. Hlavním příznakem je ucpaný nos, nemožnost se vysmrkat a tlak v dutinách. Způsobuje ale i dýchací obtíže a bolesti hlavy. K zadní rýmě dojdete snadno s neléčenou rýmou s dlouhotrvající alergickou rýmou, nebo s jiným neléčeným onemocněním, které vygraduje k zánětu.

Rým - Vše o zdraví Jak poznat zadní rýmu

Termín zadní rýma se také označuje jako post nasal drip syndrom (PNDS). Jde o těžko vysmrkatelný hlen, který jde ruku v ruce se zánětem nosohltanu, nebo zánět vedlejších dutin nosních. Nosohltan je horní část hltanu, kde jsou krční mandle.

Odsud vede Eustachova trubice, která ústí do středního ucha. Zánět nosohltanu je poměrně časté onemocnění, které je způsobeno nachlazením, viry i bakteriemi. Vedlejší dutiny nosní najdete mezi nosní dutinou a kostmi, které jsou k nim přímo navázány.

Tedy kosti čelní, klínové kosti, horní čelisti a kostmi nosu, kde najdete přední a zadní čichové dutiny. Všechny tyto dutiny jsou pokryty sliznicí, která v případě akutní i vleklé zadní rýmy produkuje sekret, který může tuto oblast ucpat.

Hlen z dutin neodtéká a množí se v něm nebezpečné množství bakterií, které způsobují zánět, nepříjemný tlak a bolest hlavy.

Zadní rýmu poznáte velice jednoduše. Snažíte se vysmrkat, ale ono to vůbec nejde. Jedná se o hustou rýmu, která se nachází v zadní části nosohltanu. Někdy se mohou přidat i silné bolesti hlavy a také zalehnutí uší. U tohoto druhu rýmy je důležité naředění hlenů, které pak mohou odcházet.

Rým - Vše o zdraví Příčiny a důsledky zadní rýmy

Zadní rýmu může způsobit klasická infekce, alergická reakce nebo reakce na mechanickou překážku či problém s nosní mandlí.

Dost často k ní dochází pokud neřešíte akutní rýmu, nachlazení a vleklou alergii. Komplikacemi mohou procházet i kuřáci či lidé, kteří žijí v zakoušeném či jinak znečištěném prostředí.

Pokud zadní rýmu déle ignorujete může způsobit další komplikace a vleklejší zdravotní problémy jako:

  • zánět průdušek,
  • zánět středního ucha,
  • zánět spojivek,
  • zánět hrtanu,
  • i zápal plic.

Rým - Vše o zdraví Jak léčit zadní rýmu

Pokud je vaše rýma vleklá a jen stěží vysmrkáte žlutý i nazelenalý hlen je nutné vyrazit ke svému obvodnímu lékaři. Lékař po posouzení vašeho stavu pravděpodobně vezme stěr z obou nosních dírek a pošle jej do laboratoře. Aby potvrdil nebo vyvrátil bakteriální osídlení vaší sliznice.

Pokud se takové osídlení a díky tomu vzniklý zánět u vás vyskytne vypíše vám lékař recept na lokální antibiotika v nosním spreji nebo antibiotika v tabletách. Pokud si nálezem a vaším stavem nebude stoprocentně jistý pošle vás ještě za specialistou na uši, nos a krk. Na otorinolaryngologii.

Zde lékař navíc prověří zda na sliznici nemáte nějaké neobvyklé změny. 

Základem léčby jsou u zadní rýmy způsobené bakteriemi antibiotika a přípravky k naředění hlenu, aby bylo možné ho vysmrkat. Proto je vhodné podávat dostatek tekutin, zvlhčovat vzduch, proplachovat nos a používat éterické oleje do aromalampy.

Nejlépe vám uleví a uvolní dýchací cesty eukalyptus, citrusy či různé silice jehličnanů. Kromě zvlhčování vzduchu pomůže s uvolněním nosu také inhalace minerální vody – například Vincentky. U žluté zadní rýmy můžete sáhnout i po homeopatikách.

S výběrem vám poradí zkušený homeopat. 

Rým - Vše o zdraví Co na doprovodné příznaky

Pokud máte horečku nebo vás bolí hlava můžete sáhnout popřípravcích se sympatomimetikem, tedy po Paralenu Grip nebo Coldrexu. Když se váš stav nezlepší i přes všechny doporučené domácí rady do 14 dnů, navštivte svého lékaře.

Proplach nosu

Ideální metodou jak se zbavit zadní rýmy je proplach nosních dutin izotonickým roztokem. Na trhu existují moderní a přitom velmi dlouho zakořeněné metody proplachování nosní dutiny takzvanými konvičkami.

Typickým zástupcem konviček na našem trhu je značka Rhino Horn. Podívejte se do videa, jak je metoda vyplachování s konvičkou jednoduchá. Stačí odměrka klasické soli (NaCl), vlažná voda a roztok výplachu máte připravený. Pak jen stačí šikovně nos vypláchnout.

Po výplachu by mělo dojít ke splasknutí sliznic a úlevě od ucpaného nosu.

Existují i spreje do nosu na bází mořské vody. Například Quixx extra, či Humer ucpaný nos, které zvlhčují nosní sliznici a usnadňují vysmrkávání hlenu z dutin. K samoléčbě zadní rýmy (nikoliv alergické) je možné použít i bylinné silice v podobě perorálního přípravku, jako je Sinupret, nebo nosního spreje Otrivin Menthol.

Zajímavé:  Bronchitida U Dětí Léčba?

Rým - Vše o zdraví Babské rady na vleklou zadní rýmu

  • Inhalování a vdechování vodní páry.
  • Silný kuřecí či hovězí vývar.
  • Dostatečné doplňování vitamínů ovocem.
  • Horká koupel.
  • Bylinné čaje s medem a citrónem.
  • Dostatek spánku se zdrojem vody, který necháte odpařovat na topení či na nočním stolku.
  • Česnek v jakémkoliv množství, pokud vám nedělá problémy s tlakem
  • Nosní výplachy izotonickým roztokem.
  • Omezení mléčných výrobků v jídelníčku.

Vše na zadní rýmu

Jak na rýmu | Vše pro zdraví

Zdravý život Rým - Vše o zdraví

Publikováno 9. února 2016

Rým - Vše o zdraví

Rým - Vše o zdravíVšichni ten pocit známe. Plný nos, oteklé oči, pocity únavy. Každý rok se pereme s příznaky rýmy. Toto zdánlivě banální onemocnění bychom ovšem neměli podceňovat. Nebudeme-li rýmu léčit, může přerůst v mnohem větší zdravotní komplikace.

Rýma je zánětlivé onemocnění sliznice nosní dutiny, které se projevuje vodnatým až hnisavým výtokem z nosu. Dospělého člověka postihuje až čtyřikrát do roka, děti až desetkrát. Průběh nemoci u dětí je trochu složitější než u dospělého. Dýchací aparát dětí je totiž primárně stavěn na dýchání nosem.

Při rýmě je ovšem sliznice nosní dutiny zduřená a dítě tak musí vyvíjet větší úsilí pro dýchání ústy. Polykáním hlenu navíc dochází ke kašli a pacient se tak vyrovnává s tímto stavem mnohem hůře než dospělí. V zimním období se nákaza šíří rychleji, protože se zdržujeme v místnostech, ve kterých je vyšší teplota, čímž dochází k vysušení sliznice.

Taková sliznice je náchylnější k napadení viry.

Posilujte imunitu

Méně náchylný k onemocnění je samozřejmě člověk se silnou imunitou. Pokud přijímá dostatek vitamínů a má dobrou životosprávu, bude odolávat viru déle, ovšem stoprocentně chráněn není.

Předcházet onemocnění lze také častějším mytím rukou nebo pravidelným větráním v bytě, či v kanceláři. V období, kdy je výskyt onemocnění silnější, se doporučuje vyhnout cestování veřejnou dopravou.

Také byste se měli vzdát oblíbených řeholí, jako je kouření, které oslabuje imunitu.

Jak na rýmu

Rýma je veřejností považována za banální onemocnění, ovšem provází ji nepříjemné stavy, které nám znepříjemňují běžný život. Navíc, pokud ji neléčíme, může přerůst v mnohem větší problémy jako je zánět průdušek, chřipka, záněty vedlejších dutin nosních a podobně.

Je pravda, že rýmu začínáme léčit nejčastěji ve chvíli, kdy vypukne. V takovou chvíli je důležité, zejména u dětí, udržovat nos pokud možno bez hlenů. Pro boj s rýmou se doporučuje přijímat hodně tekutin, pít horké čaje, které díky stoupající páře uvolní nos a dutiny.

Pro babské rady, jak na rýmu navštivte tuto kategorii.

Rýma jako virové onemocnění je dobré odchytit už v počátcích, aby nepřerostla v něco většího. Naštěstí máme spoustu možností, jak tuto nemoc nejen léčit, ale také jak jí předcházet.

Rým - Vše o zdraví

Štítky: chřipka, nachlazení, rýma

Co vše lze udělat s rýmovníkem: Mast na rýmu je skvělá a sirup ještě lepší

06. 09. 2021 | Doba čtení 4 minuty

Léto končí a nastupuje sezóna, které se každoročně děsíme a modlíme se, aby nás a naše blízké vynechala. Ano, jde o chřipku, nachlazení, virózy a nově také koronavirus. Pojďte se s námi podívat na léčivé vlastnosti bylinky, která posílí vaši imunitu a pomůže být vašemu organismu odolnějším. Jde o rýmovník! Co všechno umí?

Chřipku a nachlazení není vždy nutné léčit přípravky z lékárny, poradí si totiž i bylinky. Třeba takový rýmovník zmírní účinky rýmy i nachlazení a díky masti a sirupu, který si z něj můžete vyrobit, se stane nedílnou součástí vaší lékárničky.

V posledních letech získává rostlina s názvem rýmovník čím dál tím více pozornosti. Mnoho českých domácností už přišlo na její zázračné účinky. Sehnat ji můžete v každém lepším květinářství, zahradnictví či hobby marketu.

Rýmovník má silné listy porostlé stříbrnými chloupky. Vyznačuje se silnou specifickou vůní, ze které můžete cítit kafr, mátu, meduňku a eukalyptus.

Váš byt provoní, odpudí hmyz a jeho listy mají stejný účinek jako listy aloe. Pomáhají tedy léčit rány, popáleniny a poranění kůže.

Jeho hlavní schopností je ale pomáhat při nachlazení, rýmě, horečce, bolestech hlavy a při problémech s odkašláváním.

Buď můžete jeho silice inhalovat tak, že budete čichat ke zlomenému listu nebo můžete několik lístků přihodit do nádoby s vodou, nechat ho můžete i odpařovat na topení. No a v neposlední řadě si můžete vyrobit léčivý sirup nebo mast, kterou budete mazat na hrudník.

V posledních letech získává rostlina s názvem rýmovník čím dál tím více pozornosti Zdroj: Ariene Studio/Shutterstock.com

Sirup z rýmovníku

Suroviny:

  • 30–40 středních lístků rýmovníku
  • 1 kg cukru krupice (může být i třtinový)
  • 1 pomeranč
  • 1 citron
  • vodu

Postup:

Pomeranč a citron, nejlépe v BIO kvalitě, důkladně omyjte a i s kůrou nakrájejte na plátky. Očištěné, ale neumyté lístky rýmovníku nasypte do hrnce, přidejte plátky citrusových plodů a vše zalijte horkou vodou tak, aby všechny suroviny byly zcela ponořené. Přiklopte pokličkou a nechte nejméně čtyřiadvacet hodin, klidně ale i osmačtyřicet, stát v pokojové teplotě.

Hotový výluh přeceďte přes husté síto nebo čistý ubrousek do jiného hrnce a přiveďte k varu. Snižte teplotu a opatrně přisypte cukr. Za občasného míchání vařte na mírném stupni a nechte výluh zredukovat, dokud nedostane měděný odstín a nezačne lehce houstnout.

Konzistenci sirupu vyzkoušíte tak, že pomocí lžičky odkápnete malé množství na čistý talířek, pokud kapička bude držet tvar, je nejvyšší čas sirup odstavit. Po zchladnutí totiž ještě hodně zhoustne. Ještě teplý sirup ihned naplňte do skleniček, pevně uzavřete a otočte dnem vzhůru.

Uchovávejte nejlépe v temnu na chladném místě.

Mladá rostlina rýmovníku citronového (Plectranthus amboinicus). Zdroj: Ariene Studio / Shutterstock.com

Mast z rýmovníku

Suroviny:

  • 20-30 středních lístků rýmovníku
  • 200 g tuku

Postup:

Tuk rozehřejte a přidejte čerstvě natrhané lístky rýmovníku. Udržujte stálou teplotu a nechte asi dvě hodiny louhovat. Občas promíchejte. Pak odstavte, nechte vychladnout a na čtyřiadvacet hodin uložte do lednice. Druhý den znovu rozehřejte a postup zopakujte.

Nechte zchladnout a ještě vlahé přeceďte a mast slijte do připravených nádobek či skleniček. Skladujte v chladu. Používejte k promazávání hrudníku při potížích s průduškami a k masážím chodidel při nachlazení.

Mast je také vhodná na promazávání vysušené kůže, při lehkých popáleninách nebo kožních zraněních.

Zdroje: www.bylinkovo.cz, www.rehabilitace.info, www.abecedazahrady.cz

Slovník rýmů

barví, baví, praví, pravý, staví, zbaví, zdravý, chladný, chladí, dají, daří, dlaní, drahý, drazí, hadí, halí, hladí, hlavní, hrají, hraní, jaký, jarní, jasný, mají, malí, malý, matný, mladí, mladý, mrazí, nahý, naší, padlí, paní, platný, platí, praxí, psaní, ranní, samý, slabý, sladký, slavný, snadný, snaží, spaní, spatří, starý, starší, svatívíce…

zastaví, nebaví, bolavý, postaví, neuzdraví, zoufalství, krvavý, zásadní, závratí, zpívají, říkají, úžasný, padají, tramvají, dělají, hledají, nedají, nedaří, nemají, nepatří, neptají, nevadí, nevrací, neznají, nezvaný, Cinkají, vytratí, ostatní, podaří, pohladí, poradí, potají, pozadí, prohraný, prolhaný, propastí, volají, souhlasí, zoufalý, lhaní, bezpráví, vypráví, kázání, lítání, svítání, naklání, navrátí, zachrání, zklamání, hledánívíce…

  • bdí, ctí, dní, prý, skví, smí, sní, spí, sví, svý, tkví, tví, tvý, tý, tří, zdí, zlí, zlý, zní, ří
  • nezastaví, nepoznaný, nenadání, znenadání, generální, zachování, neodchází, milování, virtuální, opravdový, telefonní, jednoroční, novodobý, Absolutní, rozhodnutí, nezáleží, oznámení, rozpálený, překvapení, připravený, postavení, unavený, utajený, vysvětlení, oblečení, oddělení, opevnění, otevřený, rozednění, policejní, narození, zapomnění, opojení, pochopení, pokolení, povolení, probuzení, utrpení, americký
  • vyšetřování, donquijotský

vlastní, najít, krásný, prázdný, pálí, přání, schází, vrátí, září, nový, bolí, dobrý, hoří, mojí, nocí, stojí, svojí, tvojí, zvoní, musí, neví, svítí, celý, který, letí, mění, není, stejný, velký, věcí, cizí, jiný, lidí, milý, plný, první, měsíc, nejvíc, tisíc, myslíšvíce…

přichází, vychází, odchází, království, takový, údolí, nehoří, nestojí, svědomí, pochopí, vedoucí, nervózní, nemusím, vítězství, tajemství, objeví, nesvítí, smíření, barevný, nadějí, znamení, ztracený, nejlepší, nezmění, vězení, objetí, obětí, pondělí, poslední, promění, rozední, rozletí, století, jediný, nevidí, ulicí, posledních, posledním, uvidím, odejítvíce…

ní, sníh, cíl, mír, hřích, mých, smích, svých, tvých, dým, jím, kým, ním, smím, sním, tím, tým, vím, čím, klín, stín, dřív, vstříc, víc, říct, jíst, míst, víš, dík, líp, bít, být, chtít, hnít, jít, mít, pít, snít, vzít, znítvíce…

zajímají, umírání, namazání, nepřichází, sociální, neodcházím, Eskortový, bezvědomí, podvědomí, Nedovolím, nepochopím, dobrovolník, neprohloupí, volající, přicházejí, políbení, představení, nalezení, nebezpečí, podezření, potěšení, nerozdělí, odpovědí, zodpovědný, kuropění, krupobití, naplněných, převelikých, vyjádřením, nenávidímvíce…

otevírací, zamilovaný, očekávání, oficiální, vypravování, pozorování, milionový, mezinárodní, Podivuhodný, ambiciózní, zapomenutý, neexistují, umírající, vynikající, následující, důležitější, inteligentní, neuvěřitelný, moralistický, krematoriívíce…

Zajímavé:  Jake Vitaminy Na Unavu V Tehotenstvi?

fotografování, pronásledování, profesionální, emocionální, individuální, vyčerpávající, připomínající, odpovídající, znepokojující, nejzajímavější, nejoblíbenější, Nezastavitelný, nejdůležitější, neocenitelný, nedorozumění, ospravedlnění, antidepresivní, ošetřovatelských, nejrozmanitějších, nesrozumitelnýchvíce…

zainteresovaný, systematizovaný, zpopularizování, neintencionální, neprofesionální, heterosexuální, polozapomenutý, intelektuálnější, privilegovanější, zadostiučinění, nejpravděpodobnější, nezapomenutelný, sebenepatrnější, elektromagnetický, bakteriologický, zadostiučiněním

desetimiliónový

Zadní rýma jako hlavní původce běžných onemocnění | Rýma – 1.díl

Sdílej na FCB Tweetni Ulož pin Dej nám zprávu

Rýma patří mezi nečetněji se vyskytující onemocnění/nachlazení lidské populace. Myslím si, že je všeobecně velmi podceňovaná. Proč tomu tak je – vážně nevím a nechci zde rozebírat konspirační teorie. Prostě to nechápu – takto bych to ukončil – každý si o tom udělejte úsudek sami. Ale vraťme se zpátky k rýmě, konkrétně k zadní rýmě. Zadní rýma je dle mého názoru málo skloňovaná jako původce rozsáhlejšího onemocnění horních či dolních cest dýchacích – ať už mluvíme o bolesti v krku; různých zánětech krku, mandlí, středního ucha; kašli, teplotách až horečkách; následném přesunu hlenů do oblasti průdušek, zánětu průdušek, atd. Nejsem odborník, ale snažím se již několik let porozumět tomu, jak mé tělo funguje, a to tím, že mu naslouchám.

????▶️ Zadní rýma – nový článek (2.díl)

Vše, co zde píši, je výsledkem mého sledování se, naslouchání tělu, experimentování na sobě (je důležité uvést, že se nejedná o žádné experimenty, které by mohly být nebezpečné pro mé zdraví – jen je to méně pohodlné, protože při onemocnění se snažím nechat tělo, aby si poradilo samo – nešlo mi to hned, ale postupně – k tomu se ještě dostaneme. Od prosince 2015 zkoumám na svém těle rýmu, konkrétně zadní rýmu. Moje současná hypotéza je ta, že zadní rýma je hlavní příčina všech navazujících běžných onemocnění horních i dolních cest dýchacích. Tzn. že nejprve máte zadní rýmu a když ji necháte být, může se k tomu nabalit různé záněty, teploty (viz 1. odstavec). Připravuji pokračování v podobě 2.dílu – tj. příspěvek o zadní rýmě a jeho léčbě, která alespoň na mě a na pár lidech kolem mě funguje. V tuto chvíli mi ale chybí finance, díky kterým bych mohl svoji hypotézu testovat. Pokud mě budete chtít podpořit, budu rád – testování se urychlí.  

Vložená upoutávka – Jak léčit zadní rýmu

  Zadní rýma a její léčba >>  

Zadní rýma jako hlavní původce běžných onemocnění | Špatná zkušenost

      Moje experimentování vzešlo především z mé zkušenosti s doktory či s předepsanými medikamenty, které jsem mnohokrát obdržel. Často jsem měl pocit, že to postrádalo nejen odbornost na straně doktora, ale také v nicotné úspěšnosti v podobě vyléčení těchto nemocí, zejména jejich předcházení.

Neexistence snahy pochopit, co se s tělem nemocného děje, a nulová potřeba pokusit se eliminovat neustále se opakující nemoci, které měly často absolutně stejný průběh. Je důležité říci, že zde mluvím o běžném onemocnění horních či dolních cest dýchacích, které navštěvuje většinu populace několikrát ročně.

 

     Nepíši zde o závažnějších onemocnění – jako je například angína, zápal plic, tuberkulóza, apod. Všechny závažnější onemocnění vždy doporučuji řešit s doktorem.

Ale to běžné, které se nejčastěji opakuje – na tom si trvám – zde si můžete pomoci sami. Vždy je to především na Vašem zdravém úsudku – rozhodně nehazardujte se svým tělem nebo s dětmi.

Je to Vaše odpovědnost a Vaše tělo (děti) a zdraví. Ale teď zpátky k mému experimentování.

Můj experiment (pro příklad)

     Stávalo se mi, že jsem zažíval neustále dokola stejné příznaky onemocnění – přišla rýma (zadní rýma), ta se zhoršovala, hleny se mi obzvláště přes noc hromadily v krku, následoval zánět v krku různého typu, poté přišly teploty až horečky a pak různé nuance k tomu – zánět středního ucha, hleny putující do průdušek, zánět průdušek, apod. Vzhledem k tomu, že jsem zažíval tento průběh vždy ve stejné posloupnosti, navíc doktoři nebyly schopni mi s tím pomoci – začal jsem jednoduše experimentovat s tímto neustále stejným typem onemocnění. Nerad stojím bokem a pozoruji nesmyslnost, které přihlížím – a zejména ve chvíli, kdy se mě to osobně týká.

     Věřím tomu, že se jedná o onemocnění, které postihuje většinu populace několikrát ročně. Zkoušel jsem snad vše, co se dalo, abych tomu předešel.

Nebudu se o všech metodách rozepisovat, bylo toho skutečně hodně – snažil jsem se využít snad všechny postupy, které mě napadly i ty, co mi byly doporučovány doktory (mluvím o cirka 20 letech – byl jsem nachlazený poměrně často ve srovnání s mými vrstevníky).

Když jsem stále na nic nepřicházel, byl jsem z toho všeho zoufalý. Na popud této zoufalosti, mě k mému štěstí napadla hypotéza, že vše je způsobeno zadní rýmou – tedy původcem toho neustálého kolotoče.

Původce běžného onemocnění –> zadní rýma

      Místo, abych řešil onemocnění až ve chvíli, kdy je v plné síle, a je těžkého se zbavit, začal jsem jej řešit na jeho počátku. Proč řešit onemocnění až vypukne, když jej můžete řešit již v jeho zárodku? A tak jsem vždy, když přišla rýma (zadní rýma) – začal okamžitě sílu rýmy oslabovat.

Prostě se začnete soustředit na příčinu – neřešíte až následky – což v dnešní době dělá 99% lidí. Hledal jsem různé alternativy zastavení/léčby rýmy. Zjistil jsem, že skutečný lék na rýmu neexistuje. Chápete, proč není 100% lék na zastavení rýmy v 21. století? Opět se dostávám někam, kde mé nepochopení získává na obrátkách.

Nebudu pokračovat ve filosofiích. Kde jsme skončil – ano tady……

     Léčení zadní rýmy bych chtěl popisovat v připravovaném článku – až ve chvíli, kdy nasbírám dostatek dat z testování. Pracuji na tom, ale nedostatek financí mě brzdí. Když máte omezené možnosti, jde vše velmi pomalu a nebo se zaměřujete jen na velmi úzkou škálu, která je finančně dostupná.

“Plné zuby”

     Důležité je říci, že jsem byl vcelku prošpikovaný prášky (za těch 20 let) a už jsem toho měl “plný zuby” – přestal jsem věřit ve smysl předepisování léků (při běžném nachlazení dýchacích cest!).

Začal jsem mít pocit, že se musím za každou cenu především vyhnout pojídání barevných pilulek (při běžném nachlazení!). A to jsem taky učinil.

Opakuji se v závorkách, ale je důležité upozornit na to, o čem zde píši. 

     Postupem času se, dle mého názoru, mé tělo vyčistilo od chemikálií a získalo větší odolnost. Myslím si, že jsem se stál méně závislý na prášcích, a tělo si tak mohlo vytvořit alespoň nějakou imunitu.

Opustil jsem svět léků a snažil jsem se naprosto vyhýbat cpaní čehokoliv zbytečně do sebe, a když už, tak užívat spíše bylinky, studené obklady, mořskou vodu, apod.

Popravdě, nevím, co způsobilo, že po více jak 30 letech, jsem poprvé zažil 1 rok naprostého zdraví – kromě angíny, kterou jsem léčil antibiotiky a občas rýmičky, která se ale nerozjela do stádia běžného onemocnění, na které jsem byl zvyklý. Teď už mohu říci, že jsem kromě pár rýmiček zdraví 3 roky (aktualizace – tato věta ze 07.01.2017).

Zdraví a hodně proměnných | Zbavme se prášků a zlozvyků

      Je zde hodně proměnných – takže těžko mohu posoudit, zda nastartování mé imunity bylo způsobeno něčím konkrétním – třeba právě vynecháním pilulek při běžném onemocnění cest dýchacích.

Ale vnitřně cítím, že nekonzumací prášků kdykoliv kdy na mě lezla rýmička, nebo kdy moje teplota přesáhla 37,5°C, se moje tělo očistilo a stalo se postupem času odolnějším. Paradoxně jsem tím, že jsem se přestal “cpát” pilulkami, posílil svůj imunitní systém.

Upozorňuji ale, že jít proti velmi silnému zvyku, který má mnoho lidí v sobě roky pěstováno v podobě pojídání prášků, je vskutku velmi nepohodlná cesta, kterou je ale možné projít – sám jsem toho důkazem. Dá se to a všem vřele doporučuji. 

     Zbavení se tohoto zlozvyku není jednoduché – chce to mít vůli a odhodlání jít sám proti sobě i všeobecnému myšlení v dnešní společnosti.

To je ale na druhou stranu častý úkaz jakékoliv zásadnější změny našich zlozvyků, kterých když se chceme zbavit, bude nás to stát naši pohodlnost. Nezbavíte se totiž, jak jste byly zvyklí, příznaků nemoci – což je obzvláště ze začátku, celkem bolestivé.

Tato cesta se Vám ale vyplatí. Na konci této změny, ve Vašem přístupu k tělu, bude čekat odměna v podobě zdraví.

Zajímavé:  Léky Na Krevní Plazmy?

A to v takové míře, že Vás jedna rýmička nepoloží na lopatky, ale pouze pár dní pozlobí, bez známek zvyšování teplot a tvorby zánětů v různých částech Vašeho těla. Začne Vám fungovat imunita – což je ten největší přínos, který to celé vyvolá. To stojí za zkoušku, co myslíte? 

Pohodlnost nás “zabijí”

     Pohodlnost je to, co nás “zabijí”. Berte to prosím s nadhledem – tuto moji myšlenku. Vidím to na každém kroku. Když Vám není dobře, pojídáte automaticky prášky. Když je venku nevlídno, sedíte doma. Když se sprchujeme, je to jen teplou vodou. Když máte v rodinném domě někde chladněji – zatopíte. Když chcete někam dojet, vezmete si na to automobil – ikdyž byste mohli jet na kole.

Když máte vyjít do 3. patra – využijete výtah. Tím se stáváte méně odolnějším a podkopáváte své zdraví. Tělo je slabší a nemoce mají větší šanci. Tělo se neučí bránit, není tak flexibilní (pružné), vůbec ho netrénujete. Když něco netrénujete, oslabujete to. Je to stejné jako se svalem. Neposilujete jej, neučíte ho reagovat – oslabujete ho. Nakonec je to ochablý sval, který nefunguje tak, jak má.

 

Upgrade 23.12.2015*

Rýma možná není primární problém | Zadní rýma!?

     Zatím nemohu pokračovat v připravovaném článku, neboť přemýšlím a zkoumám/experimentuji, zda ten výše uvedený původce “rýma” je tím pravým a posledním původcem běžných navazujících onemocnění, o kterém chci psát. Nemohu se ubránit myšlence, že se spíše jedná o “zadní rýmu”, o které se zase tak moc nemluví (když pominu diskuze). Rýma může být tím prvotním impulzem. Pokud to skončí u rýmy, prakticky se nic neděje.

     Problém nastává ve chvíli, kdy se z rýmy vyklube “zadní rýma”. Teprve zadní rýma způsobuje vytékání hlenu ve spánku – samozřejmě i během dne. Ale to nepovažuji zase za tak problematické, protože ve dne se tomu tělo může bránit tvorbou slin (odtékáním), polykáním, odkašláváním a pšikáním. Také jsme v lepší poloze, než když spíme.

Zadní rýma poté způsobuje dráždění v krku, různé krční a ušní záněty (zánět středního ucha). Až si budu jistější, budu pokračovat v definici zadní rýmy, a budu se také snažit najít skutečný lék či postup, jak se zadní rýmy zbavit. Nemyslím najít prostřednictvím vědeckých experimentů zázračný preparát. Věřím tomu, že něco pomáhá – kolikrát se stačí podívat na postupy, které používaly naše babičky.

Budu pátrat. Už mám pár verzí, jen to bude chvíli trvat……

*Tento Upgrade z 23.12.2015 zde nechávám úmyslně, i když již nemá takovou platnost, jakou měl. Dne 7.1.2017 jsem totiž článek nad tímto upgrade aktualizoval.

Přepsal jsem jej, neboť jsem si již jistý, že původcem běžných onemocnění horních i dolních cest dýchacích je zadní rýma (nikoliv rýma). Upgrade zde nechávám z toho důvodu, abyste viděli, že můj experiment měl vývoj.

Nejprve jsem si něco myslel (hypotéza) a nyní už o tom nepochybuji. 

Mohlo by Vás také zajímat

  • ????????▶️  Zadní rýma – nový článek (2. díl) >>
  • Vložená upoutávka – Jak léčit zadní rýmu
  •   Zadní rýma a její léčba >>  

Další odkazy v rubrice Zdraví:

1) Výborný pomocník se zadní rýmou – kontrastní sprcha (jen jako prevence!) 

Kontrastní sprcha | Přínos pro tělo i psychiku – odkaz zde.

2) Přírodní detox

Přírodní detox – Zbavte se parazitů prostřednictvím přírodní křemeliny – odkaz zde.

3) Jak žvýkat a nekazit zuby?

Žvýkejte zdravě – vyhněte se žvýkačkám s éčky! – odkaz zde.

Poslední aktualizace dne: 15. 9. 2019. 

Pokud Vám byl tento článek prospěšný, poděkujte nám Vaší podporou!

Nachlazení – rýma, kašel, chřipka – Kosmetika a zdraví TianDe Frýdek-Místek

Ospalost, ochablost, podrážděnost, ucpaný nos, bolest v krku a slabost. To jsou předzvěsti nastávající nemoci. Chřipka a nachlazení patří mezi velmi častá virová onemocnění postihující dýchací cesty. Provází je rýma, bolest v krku, kašel, a v případě chřipky i horečka, bolesti kloubů a svalů a celková schvácenost. 

Co může pomoci?

  • prevence – otužování, důkladná hygiena, časté mytí rukou
  • strava bohatá na vitamín C
  • horký vývar
  • inhalace
  • dostatečný příjem tekutin
  • odpočinek, spánek
  • Fytogely, bylinné náplasti
  • Funkční doplňky stravy 

Téměř každý člověk umírá na své léky, nikoliv na svojí nemoc.” – Molière

Jak na to?

Nejlepší je prevence, posilovat imunitu a obranyschopnost organismu. Když už to ale přijde, je síla bylin, koupelí, fytogelů a olejů mnohdy lepší, než polykání hromady léků, které mají řadu vedlejších účinků a organismus zbytečně zatěžují.

Pokud se váš stav i po několika dnech nemoci nezlepší, navštivte doktora. Zvláštní opatrnost vyžadují rizikové skupiny pacientů (malé děti, těhotné, kojící, pacienti nad 65 let, astmatici, kardiaci a další). 

RÝMA

2-3 krát denně aplikujte Kosmetický masážní olej na ucpaný nos „Tajemství energie Čchi“ masážními pohyby na „křídla“ a špičku nosu. Nepoužívejte olej na citlivou pokožku pod nosem. Při hrozícím zánětu středního ucha lepte čtvereček náplasti Jian Kang před ucho a za ucho.

Tip: Připravte si roztok Alunitu (kód 30101) (namočte jej na několik vteřin v převařené vodě) a tímto solným roztokem vystříkávejte nos (použijte k tomu lahvičku od nosního spreje s rozstřikovačem). 

BOLEST V KRKU

Kloktejte roztok Alunitu (kód 30101). Do skleničky nalijte trochu vody, v ní namočte na několik vteřin krystal Alunit a vykloktejte.

Na krk si připravte obklad z vložky Energie života: vložku přilepte např. na šátek a velmi lehce ji navlhčete vodou. Přiložte na krk. Vložka působí 24 hodin. 

KAŠEL A HOREČKA

Při kašli mažte hrudník a záda Fytogelem Slaviton. Na oblast průdušek lepte Detoxikační náplast Master Herb. Přilepte sáček s náplní papírovou částí na lepivý povrch náplasti (perforovanou částí ven) a pak jej přiložte na očištěnou pokožku hrudníku. Nechte působit 8 hodin, poté odstraňte a pokožku důkladně omyjte. 

Při zvýšené teplotě mažte Slavitonem chodidla a zápěstí. 

NACHLAZENÍ – pomoc i prevence

Pro posílení imunitního systému pijte Bylinnou směs s lípou, lékořicí a malinou. Sáček zalijte šálkem horké vody (75-80°C) a nechte odstát 10 – 15 minut. Podle chuti můžete přidat med nebo citron. Není určeno dětem do 12 let. Nevhodné pro těhotné a kojící ženy.

Dopřejte si Zahřívací koupel na nohy Talasso. V horké vodě rozpusťte obsah prvního sáčku a ponořte nohy do připravené rosolovité lázně minimálně po kotníky (ideálně po kolena) na 10-15 minut. Poté přisypte obsah druhého sáčku a pokračujte v lázni dalších 5-10 minut. Nakonec nohy osušte a vmasírujte olej, který je součástí balení. Nevhodné při horečce a pro osoby s vysokým krevním tlakem.

Pijte Zázvorový čaj. Doporučené dávkování: 1 sáček denně (tj. 1x 18 g).

Návod k použití: obsah jednoho sáčku zalít horkou vodou (cca 250 ml) a zlehka zamíchat. Možné připravit i nižší koncentraci čaje v jednom šálku. Není vhodné pro diabetiky, osoby s vysokým krevním tlakem a při horečce. 

BOLEST HLAVY

Na čelo, spánky a týl hlavy lepte malý čtvereček náplasti Wutong. Čelo a spánky mažte Slavitonem.

BOLEST KLOUBŮ A SVALŮ

Bolavá místa prohřívejte masáží gelem Orthophyt, zaměřte se zejména na oblast beder. Tento gel na bolestivé klouby má zahřívací účinek výborně potlačuje bolest a uvolňuje křeče a svalové spasmy.

POMOC ZEVNITŘ

Tip: Chcete s nemocí rychle zatočit? Užívejte Funkční komplex Citrokalcevit a Funkční komplex „Shousin“.

Citrokalcevit obsahuje kromě citrátu vápenatého vitamínový mix (vitamíny С, А, D3, В1, В2, РР, В12, В6, Е, В9, Н, pantotenát vápenatý) zajišťuje potřebu nejdůležitějších vitamínů pro organismus člověka. Blahodárně působí na činnost všech systémů a soustav lidského těla.

Děti 7 – 14 let užívají 1 tabletu denně, mladiství a dospělí: 4 tablety denně, těhotné ženy: 3 tablety denně. Není určeno pro děti do 7 let.

Funkční komplex „Shousin“. Jedná se o silný antioxidační komplex, který prodlužuje mládí a oddaluje příchod stáří. Chrání tělo před ničivými účinky volných radikálů a přispívá ke snížení míry únavy a vyčerpání. 

Dospělí užívají 1 kapsli denně při jídle. Doba užívání 3-4 týdny. Není určeno dětem. Nevhodné pro těhotné a kojící ženy.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Adblock
detector