Kruhy pod očima u dětí – Vše o zdraví

Oteklé oči a kruhy pod očima udělají ráno málokomu radost. Objevují se při dlouhodobém koukání do počítače, po  nedobrovolně probdělé noci s dětmi nebo přichází ruku v ruce s kocovinou po divokém večírku. Příčin existuje určitě víc. Kruhy pod očima můžete zdědit  také po rodičích nebo bývají projevem alergie. Jak se jich tedy co nejrychleji zbavit?

Kruhy pod očima u dětí - Vše o zdraví

Kruhy pod očima vznikají důsledkem špatného životního stylu a nedostatečné péče o citlivé oční okolí. Pro dlouhodobě krásný a záživý pohled proto zkuste předcházet podráždění pokožky a pečlivě se o ni starat. Máme pro vás 6 tipů, jak na to.

Jemná pokožka kolem očí potřebuje zvláštní péči, kterou běžný pleťový krém nezvládne. Křehké oční okolí má úplně jinou strukturu kůže než zbytek obličeje, proto nemá smysl vybírat oční krém podle typu vaší pleti.

Orientujte se spíše podle potíží, se kterými se v okolí očí potýkáte. Třeba právě kruhy pod očima, vrásky, suchá kůže, zvýšená mastnost. Důležitá je i správná aplikace. Oční krém nanášejte poklepáváním prstů nebo jemnými krouživými pohyby.

Oční krém aplikujte i ráno, než začnete kruhy pod očima zakrývat korektorem. 

Kruhy pod očima u dětí - Vše o zdraví

I pro odlíčení a čištění budete potřebovat jemnější odličovadla a tonika. Křehké oční okolí se rychle podráždí a zrudne. Zvolte proto citlivé přípravky, které jsou k odličování a čistění očního okolí přizpůsobené. Šetrně odstraní z tenké kůže nejen nečistoty a make-up , ale také ji vyživí a hydratují. 

Kruhy pod očima u dětí - Vše o zdraví

Každodenní péče o okolí očí tvoří základ zdravé a vyživené pleti. Kruhy pod očima a otoky můžete zmírnit i pomocí speciálních masek. Fungují jako skvělá pomůcka poslední záchrany, kdy se ráno probudíte s nateklými a fialovými vaky pod očima, ale také jako výživná forma prevence. 1x týdně svým očím ulevte vyživující maskou. 

Kruhy pod očima a otoky pomůže zklidnit i oční gel. Obsažené vitamíny vyživují kožní buňky a tím viditelně zpevňují a hydratují pokožku. Aplikovat ho můžete ráno i večer.

Pokud chcete mít dlouhodobě rozzářený pohled, bez kosmetických přípravků se neobejdete. Ale ani ony nejsou všemocné. S kruhy pod očima nejlépe skoncujete při 7 – 8 hodinách spánku denně a dostatečné konzumaci vody

Kruhy pod očima u dětí - Vše o zdraví

Alkohol podporuje zadržování vody v těle, které se projevuje natékáním a napucháním. Navíc pleť vysušuje a tím podporuje tvorbu vrásek. Pokud se chcete kruhů pod očima vážně zbavit, bude potřeba pít alkohol s rozmyslem.

A pravidelně ho prokládat vodou. Když už to večer s alkoholem přeženete, zkuste si ráno oči zchladit kostkami ledu nebo okurkou. Pak naneste na oči jednu z masek na oční okolí a natřete je očním krémem.

Tahle kúra vrátí vašemu pohledu elán i jiskru.

Kruhy pod očima: proč vznikají a jak je zamaskovat?

Kruhy pod očima jsou nepříjemný estetický problém nejen pro ženy. Kvůli tomuto problému vypadají lidé, kteří jím trpí, starší, unavení a strhaní. Ve společnosti je zažitý názor, že tmavé kruhy pod očima vznikají, když má člověk nedostatek spánku. To je sice pravda, ale důvodů je podstatně více. Které to jsou a jak se zbavit této vady na kráse?

Kruhy pod očima u dětí - Vše o zdraví

Co jsou to „kruhy pod očima“? 

Kůže pod očima nemá pod povrchem tukovou vrstvu, navíc je velice tenká. Rychle se na ní projevuje nejen nedostatek spánku, ale i stárnutí nebo nemoc. Kruhy pod očima se tvoří ve chvíli, kdy nemá tělo dostatek kyslíku nebo tekutin. V těchto případech v celém těle tmavnou cévy, a jelikož pod tenkou pokožkou očí jsou viditelné, působí jako tmavé kruhy.

Zbarvení očního okolí ale může být dáno také geneticky v souvislosti s přirozenou barvou pokožky. I když se jim říká „černé“ nebo „tmavé“, mohou mít různé barvy od červené přes fialovou až po nažloutlou. 

TIP: Jak na zdravý spánek?

Kdo se s tímto problémem nejčastěji potýká?

I když si kruhů pod očima na sobě nejčastěji všimnou ženy, týká se tento problém také mužů. Týkat se tedy může prakticky kohokoliv, nicméně jsou určité faktory, které nahrávají jejich vzniku. Mezi ty neovlivnitelné správnou péči nebo dostatkem spánku patří například:

 • Věk – stárnutí doprovází také ztráta kolagenu a vrstvy podkožního tuku, což se projevuje povislou a bledou pokožkou, přes kterou jsou cévy viditelnější
 • Genetické predispozice – pokud bojuje s kruhy pod očima také některý z vašich rodičů, bude se ve vašem případě s nejvyšší pravděpodobností jednat o dědičnost
 • Rasa či etnikum s tmavší pokožkou (jsou tedy náchylnější k hyperpigmentaci)
 • Periorbitální hyperpigmentace – zvýšená tvorba pigmentu v oblasti očí

Příčiny vzniku kruhů pod očima

Kruhy pod očima kromě výše zmíněných těžko ovlivnitelných příčin vznikají i z jiných důvodů, se kterými lze něco dělat. Tím nejznámějším je samozřejmě únava.

Při nedostatku spánku pokožka výrazně bledne a drobné cévky, které se pod ní v okolí očí nacházejí jsou najednou viditelnější.

Nepřirozené zbarvení očního okolí může nastat také při námaze očí sledováním televize, počítačové obrazovky nebo zaostřováním kvůli špatnému zraku. Oči se v tomto případě více prokrvují, a tak i cévy kolem nich jsou viditelnější.

S tmavými kruhy se můžeme setkat i při dehydrataci. Kůže má při nedostatku vody matný povrch a oči tak působí zapadle. Kromě toho se při dehydrataci zatěžují ledviny a játra, což přímo způsobuje tvorbu kruhů pod očima. S tímto souvisí také jejich vznik při různých nemocech jater, ledvin nebo štítné žlázy.

TIP: Pitný režim

Objevit se mohou i při senné rýmě a jiných alergiích. Poslední příčinou je častý pobyt na slunci bez ochrany zraku. Jak jsme si již řekli, kůže kolem očí je velmi tenká a citlivá. Opálí se tak rychleji, než zbytek těla. Je vhodné si tyto partie chránit kvalitními slunečními brýlemi.

TIP: Manuál zdravého opalování

Jak se vyhnout tvorbě kruhů pod očima

Z výše uvedeného tedy plyne, že ve většině případů se dá vzniku nevzhledných kruhů pod očima vyhnout. Jak na to?

 • Vyspěte se dorůžova – kvalitní a alespoň 7 hodin dlouhý spánek je klíčem ke zdraví. Ovlivňuje prakticky všechny pochody v těle. Dopřejte si tedy dostatek odpočinku a kromě toho, že se nebudete potýkat s mnohými zdravotními neduhy, budete mít také ráno krásnou a svěží pleť i v okolí očí
 • Hydratujte – člověk by měl každý den vypít minimálně dva litry tekutin, v letním období nebo při velké fyzické námaze i více. Hlídejte si pitný režim a doplňujte jej ve formě čisté vody
 • Vitamíny a minerály – v jídelníčku by neměly chybět potraviny na železo. Jeho absence totiž způsobuje chudokrevnost. Stejně tak si hlídejte příjem vitamínu C a zinku

Kruhy pod očima u dětí - Vše o zdraví

Tipy a babské rady pro boj kruhy pod očima

Existuje spousta tipů a osvědčených i neosvědčených rad, jak s tmavými kruhy pod očima zatočit. Mezi ty účinnější a známější patří:

 • Čajové sáčky – o tomto triku slyšel asi každý. Dva vylouhované vychlazené sáčky od černého nebo zeleného čaje přiložíme na oči a necháme působit. Třísloviny a kofein obsažené v čaji pokožku zbaví otoku a „nakopnou“
 • Okurka – klasika známá z televize opět asi každému z nás. Vychlazené plátky čerstvé salátové okurky přiložíme na oči a necháme působit. Někteří odborníci sice tvrdí, že tento zvyk nepřináší žádný větší efekt, nicméně studená okurka alespoň uleví od otoku
 • Studený obklad – funguje na stejném principu jako okurka. Využít můžete také speciální gelové masky na oči, které se vloží na nějakou dobu do lednice, a následně se vychlazené přiloží na oční okolí

Kruhy pod očima u dětí - Vše o zdraví

Kosmetika a krémy na kruhy pod očima

Mezi stabilně užívanou kosmetikou každé ženy a určitě i muže, by měl být oční krém. Ten je dobré začít na pleť nanášet co nejdříve, ideálně kolem 25. roku života. Pokožka kolem očí stárne podstatně rychleji.

Kromě klasických očních krémů, které zamezují tvorbě vrásek, je na výběr i plno těch, které mají současně zabránit tvorbě kruhů a váčků pod očima. Vybírejte takové produkty, které obsahují kofein. K zamaskování již vzniklých kruhů většinou běžný make-up nebo BBcream nestačí. Pomoct může krycí korektor, který je o odstín světlejší, než použitý make-up.

Kruhy pod očima – 22 rad, jak se jich zbavit

Jak a proč vznikají, jak proti nim bojovat pomocí osvědčených „babských rad“ i moderními technologiemi – na to vše se vám pokusíme odpovědět v tomto článku.

Kruhy pod očima u dětí - Vše o zdraví1. Kruhy pod očima jsou vlastně hlubší vráska

Jaké jsou příčiny kruhů pod očima? Může za ně propad tkáně pod vnitřním očním koutkem dosahující leckdy až nad střed tváře, kde vznikne jakási hlubší vráska. Mnohdy má pokožka této části obličeje tmavší zbarvení. Často se oba problémy kombinují a nezřídka bývají doplněny nevzhlednými váčky, které vznikají z otoků v oblasti pod očima.

2. Vznikají při zadržování vody a tuku

Nejčastěji kruhy pod očima vzniknou kvůli omezení průtoku krve a lymfy v této oblasti. Za vznikem váčků pod očima zpravidla stojí zadržování vody a tuku. Tmavý nádech pokožky mívá na svědomí roztažení cév, které chtějí k očím přivést více krve, a ta skrz extrémně tenkou kůži pod očima namodrale prosvítá. Případně kožní buňky pod očima obsahují vyšší množství pigmentu, tzv. melaninu.

Zajímavé:  Léky Proti Zánětu Kloubů Na Předpis?

3. Na vině je genetika i špatný životní styl

Genetika, špatný životní styl, UV záření, ale také nejrůznější onemocnění – to jsou další obžalovaní v kauze kruhů pod očima.

Největší roli přitom hraje právě genetika, například stavba lebky nebo zděděná jemná a průsvitná kůže.

A ti, k nimž byla dědičnost vlídná, si mohou na problémy zadělat velkou námahou očí třeba při dlouhé práci na počítači, nedostatkem spánku, stresem a nezdravým životním stylem.

4. Kruhy hlásí nebezpečí!

Za vznikem kruhů pod očima však mohou stát také nejrůznější onemocnění, například poruchy cévního nebo mízního systému, anémie, hormonální poruchy, alergie, onemocnění štítné žlázy, trávicího systému či jater.

Náhlý výskyt tohoto kosmetického problému proto není radno podceňovat a při dalších doprovodných obtížích se raději obrátit na lékaře. Varujícím vykřičníkem by mělo být zhoršování se kruhů pod očima i tmavnutí kůže pod spodním víčkem.

V těchto případech s návštěvou lékaře neotálejte.

5. Pište si, co je příčinou kruhů pod očima

Jakmile zjistíte, kdy a proč se vám kruhy pod očima dělají, máte půlku hotovo. Do zápisníku či diáře pak alespoň dva týdny, raději však měsíc pište, kolik času a jak kvalitně spíte, jaký je váš přirozený biorytmus, co ho narušuje, jak se stravujete, kolik tekutin za den vypijete a jakou máte životosprávu.

Značte si, kdy chodíte cvičit a kdy se dlouho do noci bavíte. Také si zapisujte míru stresu a zdravotní potíže a jak se v závislosti na dění stav kruhů pod očima mění. Zkuste se pak vyhýbat situacím, které vám nedělají dobře a vyvolávají vznik kruhů pod očima.

Spolu s dobrou a pravidelnou péčí o pokožku kolem očí, kterou popisujeme v dalších bodech, vylepšíte nejen svůj vzhled, ale i svůj život.

6. Na kruhy pod očima platí studené obklady i vychlazené sáčky čaje

Překvapivou spoustu problémů vyřešíte pomocí „babských rad“ a jednoduchých receptů. Na unavené oči a kruhy pod očima téměř zázračně působí chlad, který prokrví pokožku. Po náročné noci si můžete pomoci například kostkou ledu zabalenou do čisté látky, přiloženou na okolí očí.

Pozor, led nesmí přijít přímo na kůži, mohli byste ji popálit! Nedržte ho dlouho na jednom místě, spíš ho jemně přikládejte a kůži s ním zlehka masírujte. Stejnou službu vám udělají i studené gelové polštářky nebo vychlazený sáček bylinkového (nejlépe heřmánkového) či zeleného čaje.

7. Pusťte kruhy k vodě

Genetice asi neporučíte, ale životosprávu máte ve svých rukách. Pijte minimálně dva až tři litry pramenité, neperlivé a neslazené vody denně, aby se zlepšila činnost ledvin i lymfy. Všude s sebou noste lahev s vodou a dodržujte denní pitný režim. Do něj však nepočítejte černý čaj, kávu, slazené limonády ani alkohol.

8. Máte železnou zásobu?

Tmavé kruhy pod očima mohou podle vědců vypovídat o vaší chudokrevnosti. Zařaďte proto do jídelníčku potraviny, které železo obsahují, například játra, jakékoliv netučné červené maso, žloutky, luštěniny, jako je čočka, cizrna či fazole, produkty ze sóji, mořské plody nebo nejrůznější semínka (nejlépe slunečnicová či dýňová).

9. Kruhy pod očima zničí rutin, jezte pohanku

Jedním z viníků kruhů pod očima bývají oslabené stěny cévek v této oblasti. K vynikajícím zpevňovačům cév patří rutin, jehož cenným zdrojem je například pohanka. Pohanková polévka nebo kaše ostatně chutnají výtečně, o palačinkách a jiných výrobcích z pohankové mouky nemluvě. Pokud jim přece jen nepřijdete na chuť, sáhněte po doplňcích stravy s obsahem rutinu a vitaminu C.

10. S kruhy zatočí vitaminy

Potraviny, které dělají pleti dobře, obsahují vitaminy C, E, K a kyselinu listovou. Nakupte si tedy jakoukoliv listovou zeleninu, citrusové plody, avokádo nebo ořechy. Naopak omezte sůl a přespříliš kořeněná jídla, ta jsou zabijákem krásné pokožky. Skvěle je nahradí čerstvé bylinky, ideálně vypěstované doma. Na otázku, co přesně vašemu tělu chybí, odpoví podrobné krevní testy.

11. Nasaďte si kúru z brambor a okurek

Naše babičky připisovaly bramborám bělicí účinky i schopnost zmírnit otoky kolem očí. Stačí na oční víčka na deset minut přiložit tenčí bramborové plátky. Stejnými kouzly disponuje okurka, jejíž tenká kolečka můžete přiložit na oči, jejich okolí i celý obličej.

12. Spánek léčí

Každý má jiný biorytmus a vyhovuje mu odlišný čas večerky i budíčku. Obecně však platí, že byste měli spát 7 až 8 hodin denně a do postele uléhat nejpozději před 24. hodinou, aby tělo stihlo pořádnou noční regeneraci.

13. Pomůže speciální masáž

V kosmetickém salonu si lze dopřát řadu speciálních masáží, které se zaměřují na oblast kolem očí i přímo na kruhy pod očima a zlepšují průtok krve i lymfy. Odbornice zvolí krém i následnou péči vhodné pro vaši pokožku.

Mikromasáž oblasti kolem očí můžete ovšem provádět také doma, třeba při raním a večerním nanášení speciálního očního krému. Stačí po dobu jedné minuty bříšky ukazováčku a prostředníčku lehce poklepávat na pokožku směrem od vnitřního očního koutku k vnějšímu.

Případně přiložte kloub palce pod oko, ukazováček nad oko, jako byste drželi dalekohled, a prsty lehce rozevírejte. Opakujte pětadvacetkrát.

14. Triky, jak zamaskovat kruhy pod očima

Pokud máte kromě kruhů pod očima také otoky, před samotným líčením použijte oční sérum s chladivým efektem. Pak do pokožky kolem očí jemně vklepejte speciální oční krém a chvíli ho nechte působit.

Důležitý je výběr správného odstínu korektoru a make-upu, abyste problém ještě nezvýraznili. Sytě modré až fialové kruhy neutralizuje speciální žlutý či broskvový korektor na kruhy pod očima, hnědé až černé kruhy nejlépe zamaskuje oranžový odstín.

Korektor naneste nejprve k vnitřnímu koutku oka, kam vrhá nos stín, a rozetřete ho k vnějšímu koutku oka do ztracena. Následuje korektor, který by měl být o stupeň až dva světlejší než vaše pleť. Ve finále na tvář naneste make-up a velice jemně ho vklepejte i pod oči.

Dílo završte rozjasňovačem a lehce zafixujte pudrem.

15. Speciální krémy opravdu zabírají

Okolí očí a kruhy pod očima vyžadují speciální péči. Používejte výhradně krémy určené přímo k péči o tuto partii. Osvědčené jsou ty, které obsahují tzv. peptidy.

Ty umějí díky zlepšování pružnosti a pevnosti pleti nejen redukovat tvorbu vrásek, ale především zmírnit otoky, váčky pod očima i zesvětlit tmavé kruhy.

Vyzkoušet doporučujeme oční krémy které obsahují právě peptid Eyeseryl peptide a další účinné aktivní látky jako jsou Cytobiol Lumin-Eye, kofein, Liftonin-XPress, Pepha-Tight, skvalen či potřebný vitamin E.

16. Pořiďte si roll-on, který zchladí i zklidní

Na otoky kolem očí platí také speciální kuličkový roll-on, který oční okolí zchladí a zklidní. Stačí jím několikrát během dne přejet pokožku pod očima a uleví se vám.

17. Šikovná kyselina hyaluronová

Jestliže vaše kruhy pod očima přežily všechny předchozí procedury, přichází na řadu odborná pomoc v podobě aplikace některého z výplňových materiálů na kruhy pod očima. Nejčastěji se používá gel s kyselinou hyaluronovou. Ten se aplikuje rychle a téměř bezbolestně kanylou či tenkou jehlou. Viditelné zlepšení vydrží zhruba rok.

18. Nová technika výplně kruhů pod očima tukem

Stále větší popularitu získává také výplň vlastním tukem, tzv. lipotransfer. Tuk se nejčastěji odebírá ze zadní strany stehen pod hýžděmi, z vnitřní strany stehen nad koleny nebo z břicha. Pročištěné tukové buňky se v lokální anestezii vpraví do kruhů pod očima kanylou. Po tomto zákroku musíte počítat s několika dny rekonvalescence.

Z odebrané tukové tkáně lze rovněž získat kmenové buňky, které se po přenosu na místo promění v buňky kožní, a tím se pleť posílí.

19. Chemický zmizík funguje

Chemický peeling na kruhy pod očima provádějí speciálně školené kosmetičky. Bělicí krémy nejčastěji obsahují kyselinu glykolovou nebo alfa-hydroxy kyseliny a další pomocné látky. Ty kůži rozjasní, vypnou a postupně zesvětlí pigmentaci. Odbornice doporučují minimálně tři ošetření, aby se dostavil náležitý výsledek.

20. Kruhy pod očima řeší laser

Laserové ošetření sníží množství pigmentu či žilek v kůži pod očima, díky tomu ji vypne a zesvětlí. Laser má jemně vybrušující efekt, po zákroku proto počítejte s časem na rekonvalescenci.

21. Speciální mezonitě vypnou pokožku

Poměrně novou metodou, jak se zbavit kruhů pod očima, jsou mezonitě. Pokožka se vypíná pomocí speciálních rychle vstřebatelných nití. Ty se fixují v tkáni a stimulují ji k tvorbě kolagenu, aby se zpevnila a vypnula. Ošetření se provádí v lokální anestezii pomocí krému a efekt vydrží zhruba dva roky.

Zajímavé:  Známý Lékař Zubař Plzen?

22. Pomůže vlastní plazma

Velký boom zažívá také tzv. plazmaterapie, při níž dochází k buněčnému omlazení.

Na klinice vám odeberou krev, z té separují plazmu bohatou na krevní destičky, jež jsou důležité pro regeneraci tkáně a dokážou zvýšit tvorbu kolagenu i kyseliny hyaluronové.

Ošetření se provádí tenkými jehličkami v lokální anestezii po nanesení znecitlivujícího krému. Efekt se postupně dostaví do tří týdnů a přetrvá i dva roky.

A jak se tedy zbavit kruhů pod očima? Změňte životní styl, zkuste žít co nejzdravěji, používat správné krémy určené přímo na péči o oční okolí, dopřejte si speciální masáže a návštěvy salonů a hlavně, v případě, že se jedná o dlouhodobou záležitost, u níž nic z výše uvedených řešení nezabírá, vyhledejte včas lékaře. Život bez kruhů pod očima je totiž rozhodně lepší než s nimi.

Pokud hledáte další tipy, jak kruhy pod očima maskovat, přečtěte si náš další text Korektor na kruhy pod očima: Tajné maskovací tipy a triky.

Kruhy pod očima neznačí jen únavu. Před čím nás mohou varovat?

Nevzhledné kruhy pod očima dovedou potrápit nejednoho z nás. Někdy jde o důsledek probdělé noci, jindy však za tyto obtíže může náš věk, genetika nebo i nemoc. Příčin kruhů pod očima je celá řada. Co s nimi?

Co způsobuje kruhy pod očima?

Jedním z nejčastějších důvodů vzniku kruhů pod očima, je nadměrné namáhání očí nebo očního okolí nebo pobyt v nevhodném prostředí.

V reálu to znamená, že oči dlouhodobě hledí do počítače, zdržujete se v zakouřeném prostředí, málo spíte, máte špatnou životosprávu, trápí vás pylová alergie, mnete si oční okolí a mnoho dalšího. Samozřejmě i stres, nepohoda, vyšší věk a genetika, hraje svou významnou roli.

Stejně i nedostatek tekutin.  Faktorů je celá škála. Některé můžete eliminovat, jiné můžete ovlivnit, ale jsou i takové, které si vyžadují odbornou pomoc.

Zbarvení otoků, vaků nebo kruhů pod očima může být nahnědlé, ale také temně fialové. Výsledná barva je ovlivněna několika faktory. Roli hraje rozličná síla (tloušťka) naší kůže (starší lidé jí mají velmi tenkou), a také rozdíl mezi přirozeným a umělým světlem. Světlo dokáže výsledný odstín snadno zkreslit.

Většina lidí se domnívá, že tmavé váčky pod očima vznikají opravdu jako příznak únavy, úzkosti, stresu nebo nedostatku spánku.

Ano, to je jedna z možností, ale otoky, kruhy a váčky jsou obvykle důsledkem špatného prokrvení v okolí očí, což způsobuje méně okysličenou krev a namodralý vzhled. Nejčastěji lidé trpí tmavě hnědým až načervenalým zbarvením.

Tato barevná změna je způsobena krevními sraženinami z krevního séra, které uniklo z jemných kapilárek v oblasti pod očima.

Víme, jak zamaskovat kruhy pod očima a být svěží

Kruhy pod očima mohou signalizovat nejen kosmetický problém, ale někdy jsou projevem probíhající nemoci. Může jít o chudokrevnost, ale i jaterní potíže. Pokud kruhy pod očima přetrvávají i přes vaši péči a upravení spánkového režimu, raději vyhledejte odbornou pomoc.

Kruhy pod očima a jejich odstranění

Kruhy pod očima, ať už je nazýváte pytle nebo otoky, trápí každého z nás. Ráno stačí jediný pohled do zrcadla, který vás dokonale otráví. Bože! Tohle přece nejsem já?! A kdyby šlo „jen“ o kruhy pod očima. Tohle jsou hotové pytle!  Říkejte si tomu, jak chcete! Pryč s nimi! A hned!

Rychlá pomoc přichází v podobě kostky ledu. Ano, za předpokladu, že vám k dovršení špatné nálady, nevypnuli v noci proud! Led prý dokáže hotové zázraky. Pokožku kolem očí ochladí, vyhladí, rozjasní a zmírní otok. Jen to, prosím, s tím ledováním nepřežeňte! Nenechávejte led působit na jednom místě, spíše pomalu obtahujte okolí očí, lehce masírujte, jinak si můžete způsobit omrzlinu.

Kruhy pod očima a babské rady

Stejnou službu vám prokáže i kávová lžička, vložte ji do lednice a počkejte pár minut, lžičku vyndejte a celou ji položte na oko. Nebo si raději připravte dvě lžičky na obě oči.

Chvíli vyčkejte a proces můžete několikrát opakovat. Pokud se kýžený efekt nedostavuje, zkuste trik se studenou vodou.

Pozor, oči nemněte, pouze vodou opatrně postříkejte či polévejte nebo ponořte do vody celý obličej. Ani tak to není lepší?

Dobře! Zkuste tedy ještě jeden osvědčený, babský recept.

Ráno jste si uvařili čaj? Byl zelený nebo černý? A díky vaší marnivosti s nepříjemným vzhledem sáček ještě neskončil v odpadkovém koši? Pak máte vyhráno! Dejte ho vychladit do lednice, obrňte se trpělivostí a počkejte několik minut. Vyndejte a přiložte na oči, kterým tato kosmetická péče s blahodárnými účinky prospěje, očím se uleví a otok se určitě zmírní. Pořád to není ono?

Pak je tady ještě jedna rada. Půjdeme na to jako naše babičky. Vezměte si bramboru! Látky, které tato ve všech domácnostech snadno dostupná zelenina obsahuje, mají nejen mírnit otoky, ale dokáží i lehce potlačit barevný pigment.

Použití je snadné. Bramboru očistěte od případných zbytků hlíny, slupky si nevšímejte. Nakrájejte na tenké plátky a přiložte na unavené a bolavé oči.

Nechte působit zhruba deset minut a čekejte trpělivě na zářivý, jiskrný a svůdný pohled.

Stejným způsobem můžete využít salátovou okurku. Nakrájíte ji na tenké plátky, přiložíte a necháte několik minut působit.

Jak vypadat mladší? Jednoduše, pomocí několika triků!

Kruhy pod očima u dětí

Kruhy pod očima netrápí pouze dospělou populaci, ale můžeme se s nimi setkat i u našich dětí. Mohou se objevit náhle a vzniknou důsledkem dočasné nemoci nebo špatného spánku.

Nejde tedy o trvalý jev a my víme, že velmi brzy, tak jak se objevily, zase zmizí. Pokud, ale vidíme, že naše děťátko má otoky a tmavé kruhy pod očima několik týdnů, určitě se poraďte s dětským lékařem.

Jedině pediatr může určit jejich skutečnou příčinu a navrhnout následnou léčbu.

Kruhy pod očima a jejich léčba

Pokud máte kruhy pod očima nebo se budíte s otoky, měli byste zůstat ostražití. Výrazně tmavé zbarvení pod spodním víčkem může být varovný příznak. Pokud se snažíte s kruhy pod očima bojovat delší dobu a stále nedochází ke zlepšení, navštivte svého praktického lékaře, protože kruhy pod očima mohou informovat o:

 • narušené činnosti štítné žlázy,
 • nedostatečné funkci metabolismu,
 • onemocnění srdce,
 • onemocnění ledvin,
 • onemocnění jater,
 • či onemocnění střev.

A všechny tyto nemoci si žádají neodkladnou a cílenou léčbu.

Kruhy pod očima a naše játra

Tmavé kruhy pod očima mohou signalizovat, že naše játra nejsou úplně v pořádku. Neznamená to jasně fakt, že se jedná o onemocnění, ale třeba to, že by bylo dobré dopřát jim očistnou kůru, například čistící jaterní čaj z bylinek nebo tinkturu.

7 důvodů, proč máte kruhy pod očima. Je to alergie nebo špatný make-up?

Bylinkáři tvrdí, že pokud vyčistíte svoje játra, kruhy pod očima zmizí a vy budete vypadat výrazně mladší. Co vy na to?

Tento orgán hraje v našem těle důležitou roli. Je jedno kolik let máte. Vyplatí se udržovat ho zdravý, pečovat o něj a zlepšit jeho funkci. Játra zvyšují vitalitu, jsou zdrojem životní energie, zdravého vzhledu i dobré nálady.

Játra se podílejí na čištění krve, pomáhají posilovat a zlepšovat trávení a zvyšovat váš imunitní systém. Jejich nejdůležitější funkcí je schopnost očistit tělo od všech toxických a chemických látek, které se v něm mohou vyskytovat.

Postup jak očistit játra a zatočit s kruhy pod očima

Postup je to velmi jednoduchý. Každé ráno polkněte polévkovou lžíci olivového oleje a lžíci citronové šťávy. Můžete olej a citronovou šťávu polknout odděleně nebo smíchat a vypít naráz.

Výsledky se dostaví zhruba po jenom měsíci užívání. Tmavé kruhy pod očima zmizí, pleť bude vypadat čistě, zářivě a zdravě. Budete působit výrazně mlaději a zlepší se nejen to. Změnu budete pozorovat i v zažívání a vyprazdňování.

Za chvíli si nevzpomenete, že jste kdy trpěli třeba zácpou.

Čistit a pečovat o svá játra se prostě vyplatí stále, nejen v době, kdy vás kruhy pod očima otravují…

Kruhy pod očima versus krém

Tmavé kruhy pod očima se výraznou měrou podílejí na tom, že vypadáte unaveně, opotřebovaně a staře. Vlivem procesu stárnutí se i tak tenká pleť v okolí očí ještě více ztenčí. Tuk, který má schopnost udržovat kůži vypnutou, mizí.

Kůže je tak neustále tenčí a průsvitnější a začínají být přes ni vidět jemné cévky. Člověk stárne, oběhový systém pod očima začíná propouštět krevní sérum a vzniká tzv. degradace krevního barviva – hemoglobinu.

To má za následek modro-červené zabarvení pokožky.

Je proto potřeba zaměřit se nejen na zbarvení očního okolí, ale na samotné ztenčení kůže pod očima, její cirkulaci, degradaci hemoglobinu a posílení kapilár v citlivé oblasti pod očima.

Kruhy pod očima stále hyzdí váš obličej?  Vy jste už vyzkoušeli opravdu všechno a výsledek se rovná nule? Potom je nejvyšší čas obrátit se na kosmetické a farmaceutické firmy a podívat se co nabízejí k potlačení nebo odstranění problému.

Dobrá zpráva na začátek. Krémy na tmavé kruhy pod očima opravdu existují! Dokáží nejen zjemnit a zesvětlit kůži, ale napomáhají zpomalení, stárnutí a ztenčování kůže v dané oblasti. Obsahují velmi účinnou látku Haloxyl a komplex ovocných kyselin. Výrobce se zaručuje, že Haloxyl, je primárně určen na viditelné odstranění tmavých kruhů pod očima.

Zajímavé:  Adhd U Dospělých Léčba?

Haloxyl velmi dobře působí:

 • na tmavé kruhy pod očima,
 • mají zesvětlující efekt,
 • je určen k použití ženám i mužům.

Vědecké studie ukazují, že Haloxyl dokáže redukovat viditelnost tmavých kruhů pod očima až o 60% a je právem nazýván „revoluční“ látkou, která se používá nejen v boji proti zmírnění nevzhledných kruhů či otoků, ale dokáže posílit i kůži v této oblasti.

Jejich použití je velmi jednoduché. Večer před spaním naneste krém velikosti zrnka rýže na obličej. Neopomeňte tmavá místa pod očima. Jemně vmasírujte nebo lehce vklepejte do pokožky od středu oka směrem ke spánku. Pro dosažení optimálních výsledků se doporučuje používat krém po dobu  5-6 týdnů.

Na trhu naleznete různé krémy, různé značky za různou cenu. Zvolit a najít si ten správný musíte sami. Myslete však na to, že krém si nevybíráte podle typu pleti obličeje. Suchá, mastná nebo smíšená pleť zde nehraje žádnou roli.

Pokožka v okolí očí je prostě specifická, tudíž potřebujete opravdu speciální krém nebo gel na okolí očí.

A ten, který zakoupíte v drogerii, nemusí mít ty správné aktivní látky, ani účinky, i když vám může imponovat atraktivním balením či pořizovací cenou.

Vše, co potřebujete vědět o maskách na obličej

Kosmeceutika

Kosmeceutika jsou kosmetické přípravky, které obsahují složky napomáhající nejen zlepšení vzhledu, ale vykazují i pozitivní fyziologický účinek na buněčné úrovni. To znamená, že uspokojí nejen potřebu krásného, zdravého a bezchybného vzhledu, ale mají i prokazatelný zdravotní účinek.

Pokud se rozhodnete pro nákup kosmeceutik, musíte počítat s vyšší pořizovací cenou.

Kruhy pod očima a diskuze na internetu

Než si zvolíte ten správný postup při boji s kruhy pod očima, přečtěte si některé recenze nebo diskuze, kterých je na internetu k danému problému poměrně mnoho.

Klidně se do nich zapojte a obraťte se na ostatní s konkrétním dotazem. Určitě někdo uspokojivě odpoví. Často jsou dotazy směřovány přímo na konkrétní odborníky, potom se dočkáte odpovědí opravdu fundovaných.

Nebojte se a ptejte se, ať najdete snadněji konkrétní řešení.

Kruhy pod očima mají svá řešení, ale snažte se jim raději předcházet.

Pokud je vyloučeno závažné onemocnění, potom dodržujte spánkový režim, omezte pobyt v zakouřeném prostředí, nepřetěžujte své oči hraním her na PC, omezte pití alkoholických nápojů, silně kořeněných jídel, uberte sůl (i když je nad zlato) a zamyslete se nad tím, že mít neustále kruhy pod očima není žádná norma. Tělo vám zřejmě naznačuje, že byste opravdu měli změnit, a to minimálně, svůj životní rytmus.

Diskuze Má dcerka má děsné kruhy pod očima

Milé maminky, nevím si rady – moje čerstvě 4 letá dcerka má opravdu
velké a tmavé kruhy pod očima. Nejdříve jsem to přičítala tomu, že se
nám v listopadu narodilo miminko a bráška ji v noci budil, bo mermomocí
chtěla spát se mnou v posteli.

Teď už ale spí zase ve svém pokojíčku
(cca od března) a kruhy má pořád … když se na to zeptám naší Mudry,
tak jí požene hned na krevní obraz, známe to, tak než to absolvujeme, tak
se nejdřív ptám Vás – poradíte, čím by to tak mohlo být? Přes den
nespí (to nespala nikdy), ale v noci +/- 10 hodin v kuse a budí se sama
kolem sedmé ráno.

Stravou by to taky nemělo být – jí všechno, žádné
léky nebere (za poslední půlrok měla 2× zánět spojivek, to jsme pokaždé
týden kapali ATB kapky a na noc mastičku) no a energie má na
rozdávání …

Velikost písma:

Ahojky Corinko! Nechci opravdu ani děsit nebo tak,(jsem zdr.sestra),ale
napadly mě LEDVINY ,takový příznak probíhajícího
zánětku,ale prosím TĚ NEDĚS SE,jen tak matně vzpomínám,při čem se
kruhy můžou objevovat.Ale třeba je to psychika,náš mladej byl a je veliký
citlivka a vždy při nějaké újmě měl pod očima kruhy jak hrom a už ve
dveřích jsem věděla že něco není o.k. A nebo je to fakt jen
únava…..ty děti dnes fakt rostou mrknutím oka a spotřebujou k tomu mega
energie 

Dobrý večer,syn měl taky takové kruhy pod očima,vypadalo to až
děsivě,naše paní doktorka to neřešila,prý to nic není,ale až když byl
později kvůli ledvinám hospitalizovaný v nemocnici,tak zjistili,že má
nedostatek hořčíku.

nasadili jsme Magnesium a kruhy jsou naštěstí
pryč.Nevím od kolikati let se může podávat,ale v lékárně ti určitě
poradí a myslím,že tím nic nepokazíš.Jo,a teď mě napadlo jestli malá
hodně pije.

mně se taky dělávaly kruhy pod očima a kosmetička mi řekla,že
to může být i nedostatečným pitným režimem

Příspěvek upraven 16.06.10 v 21:58

zkus si přečíst tohle

http://www.promamy.cz/clanek.php?…

Ja nechci nejak radit, nebo polemizovat. Jen napisu poznatek ze sveho
okoli.
Kamaradka ma syna, a ten kdyz byl maly, mel porad kruhy pod ocima a vypadal tak
jakoby unavene. Zjistilo se, casem, ze ma problem s usima.

Nereknu ti presne
co, ale vim, ze mi operacne davali na usni bubinky nejake gromety. Nevim presne
proc, jen vim, ze porad rikal „co“ kdyz na nej nekdo mluvil. Jakoby
nedoslychal. Take vim, ze byl od malicka hodne nemocny, mel slabou imunitu.

Tim ovsem nechci rict, ze tva dcera by mela neco podobneho, jen chci upozornit
na to, ze lekari obcas zapominaji, ze oci, usi, nos, jsou jakoby spojene a kdyz
je neco s usima, muze se to projevit na ocich a obracene. Je to vsechno stara
cinska medicina.

Tak bych hledala reseni treba nekde kolem toho.
Ja mela treba potize, ze mi bublalo porad v uchu, a nakonec z toho byla nosni
mandle.

Kazdopadne kruhy pod ocima neco svedci. Drzim palce tobe i holcice.

ahoj, pokial viem od mojej mamy mavala som obrovske kruhy pod ocami nez mi
zistili celiakiu a nasadili bezlepkovu dietu..

ak by ste sli na odber, mohla by ti lekarka dat rovno skontrolovat protilatky na
lepok
drzim palce aby to nebolo nic vazne 

Jsem sice dospělá, ale kruhy pod očima mám, když nedodržuju pitný
režim a ledviny se nestíhají čistit. Zkus ji pohlídat, co se pití týče,
nejlepší je samozřejmě čistá voda.
K doktorovi teda jděte určitě, aby mohl vyloučit něco vážnějšího.

Měla jsem jako dítě stejný problém.zjištěná příčina špatně se
vyvíjející ledvina tzn. pravá ledvina o polovic menší než levá.jako
dítě jsem si dětství trávila na urologii.Nakonec se to srovnalo

kruhy pod ocima mohou byt i priznakem alergie

Ahoj, mám též děsné kruhy pod očim a taky problémy ledvinama:-(
V mém případě teda už jen s jednou, druhou mi vzali..Asi bych požádala
mudru o celkové vyšetření

Tak já znám chlapečka, ktererýmu se objevily kruhy pod očima, dost
velký, bylo to v létě a všichni si mysleli, že jde o alergii, včetně
dr. Ovšem dítko mělo momonukleozu. Dnes je zdráv a vše zvládl bez
potíží. Nechala bych udělat rozbor krve.

Ahoj, narazila jsem na diskuzi, a přidávám se. Barunka je skoro tříletá
slečna, ale taky má kruhy pod očima. Já je mám taky, děsné, ale
o nějakých problémech nevím (spíš mi někdo říkal, že je to
dědičné), ale děsí mě, co se tu psalo.

My máme poněkud zvláštní dr.,
myslím, že by mě označila za hysterku, kdybych přišla s tím, že dcerka
má kruhy pod očima.

Nijak nestrádá, jí všechno, chutná ji vše od masa,
zeleniny, ovoce, pije taky hodně, tak nevím, zda bych teda měla mudru
navštívit? Děkuji za případné reakce

já mám tmavě fialové kruhy pod očima, od mala, máme je v rodině
z jedné strany všichni, horší se to nevyspáním a únavou, ale nikdy
nejsem zcela bez nich.

pokud to vzniklo náhle, tak bych zašla za mudrou, pokud je to prostě
normální stav, tak bych to neřešila, případně nějak alternativně –
čínskou medicínou, která bere v potaz i takovéhle detaily.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Adblock
detector