Léčba Kokcidiozy U Králíků?

Terapie: výskyt v chovech králíků je až 90 %. Králíčata obvykle chovatel přeléčí antikokcidiky (preparáty: ESB3, Sulfadimidin, Sulfacox). Tyto preparáty se přidávají po určitou dobu do vody, jsou hořké chuti a proto je potřeba během jejich podávání nepodávat nic šťavnatého.

Jak léčba kokcidiozy u králíků?

Terapie kokcidiózy

Úspěšnost terapie je závislá na míře postižení. Někdy je průběh nemoci tak rychlý, že králíčata hynou do 24 hodin od projevu prvních příznaků. Čím je králík starší, tím je šance jeho záchrany větší. Nejobtížněji se léčí zvířata ve věku 6-8 týdnů nebo čerstvě odstavená králíčata.

Jak bojovat proti Kokcidioze?

Léky na kokcidiózu by měl podávat veterinář

Pomůže i hašené vápno. V současné době je u nás dostatečně pestrá nabídka přípravků proti kokcidióze, ale konkrétní přípravek musí chovatel řešit s veterinárním lékařem. Nejčastěji jsou používány přípravky Klozanit, Sulfacox, Sulfakombin, Sulfadimidin a ESB 3.

Co dělat když má králík průjem?

Průjem, zácpa, nadmutí

Při průjmu musíte nasadit striktní dietu, je nutné odstranit veškeré šťavnaté krmivo a podávat pouze seno a vodu. Průjmy trvající déle než 1-2 dny mohou být života ohrožující a je tedy nutné navštívit veterinárního lékaře. Zácpa se projevuje nechutenstvím, králíček sedí nahrbený a je nadmutý.

Jak se zbavit Kokcidie?

Kokcidie neničí běžně dostupné dezinfekční prostředky, ale pouze hydroxid amonný, mráz, čpavek a také vyschnutí nad slunci nebo teplota nad 60 °C. Vejci se nešíří, takže pokud máte nakažené slepičky, vajíčka od nich s klidným svědomím zkonzumovat můžete.

Jak vydezinfikovat králíkárnu?

Aplikujte 1% roztok CHIROXU pomocí ručního přenosného postřikovače nebo ručně pomocí kartáče či textilie smočené v roztoku. Dbejte na důkladné smočení veškerých ploch.

Jak zachránit Králíčata?

Mlezivo se prakticky nedá nahradit a šance na záchranu takto mladých králíčat je minimální. Větší šance jsou s králíčaty staršími 7-10 dní (viz. foto), která již od matky přijala dostatečné množství mleziva a pozvolna začínala s mlékem. Těmto králíčkům můžeme připravit adekvátní náhradu za mateřské mléko.

Zajímavé:  Alergie Na Elektromagnetické Záření?

Jak dát Kralikovi leky?

Králíka si položíme do klína hlavou směrem ke kolenům na „mimino“ tak, aby měl hlavičku výrazně výše než zbytek těla (aby se mu léky nedostaly do dýchacích cest a králík se neudusil), jednou rukou mu přidržíme hlavičku a druhou aplikujeme do tlamičky léky.

Jak se projevuje Myxomatóza?

Při klasickém průběhu se nejdříve objeví otoky genitálií a řitního otvoru, poté víček s hnisavým výtokem (na obou očích zároveň), králíci mají teplotu, jsou apatičtí, přestávají přijímat potravu. Na různých místech těla se objevují pevné útvary – myxomy, po několika dnech nastává úhyn.

Jak oživit králíka?

Králíci na mezi

Během času zarostl křovinami, býlím a trávou a králíkům nabídl ideální prostředí. Ale i tak jim musíme pomoci, protože vyrůstají v domácích podmínkách. Pokládáme třeba dřevěné palety, které potáhneme nepromokavou fólií a pokryjeme suchou trávu nebo lisovanou vojtěškou.

Co se deje kdyz králík dupe?

Když má králíček strach a spatří nebezpečí, dupe hlasitě zadníma nohama. Varuje tak ostatní králíky. Ve většině literatury o králících se tento projev chování spojuje jen se strachem. Z naší zkušenosti s králíky ale vyplynulo, že dupou také když se jim něco nelíbí, jsou naštvaní.

Co delat kdyz králíkovi teče z očí?

Nejlepší je oko samotné vypláchnout borovou vodou či léky na oči typu „ophtalmo“ a otřít jen okolí. Pokud je potřeba mechanicky odstranit nečistotu z očí, pak použijeme spíše nějaký lékařský tampónek. Horší je, pokud zjistíme, že oko jeví známky zánětu. I ten vlastně může být vyvolaný původně mechanickým podrážděním.

Co delat kdyz se králík klepe?

Běžte k veterináři. Není to spíš že králíkovi je horko a tak rychle dýchá, ono to vypadá jako by se třásl.

Zajímavé:  Nejsilnejsi Volne Prodejne Leky Proti Bolesti V Krku?

Jak poznam že je králík ve stresu?

Když se králík bojí, stáhne se do sebe. Přikrčí se, ztuhne a schová se do „klubíčka”, aby byl co nejmenší a případný nepřítel si ho nevšiml. Ouška jsou stažená pevně k hřbetu, oči široce dokořán. Také se mu rychluje dýchání – čumáček se více chvěje, takže to vypadá, že se králíček celý třese.

Jak se projevuje Kokcidioza?

Kokcidióza může zpočátku probíhat skrytě a v momentě, kdy se objeví následující příznaky, bývá stav králíka opravdu vážný a je nutný okamžitý zásah veterináře:

  1. apatie.
  2. celková ochablost.
  3. nechutenství
  4. hubnutí
  5. bolavé nadmuté bříško.
  6. průjem (možné střídání průjmu a zácpy)

Jak se přenáší Myxomatóza?

Virus myxomatózy se přenáší mezi nakaženými a zdravými králíky přímým kontaktem a hmyzem. Blechy a létající bodavý hmyz (např. muchničky) jsou nejčastějšími vektory přenosu. Kočky mohou někdy přenášet nakažené blechy na vaši zahradu nebo i do domu.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Adblock
detector