Enterokok – vše o zdraví

Enterokok - Vše o zdravíI když na první pohled může vaše voda vypadat čistě a zdravě, nemusí tomu tak vždy být. Je totiž ideálním prostředím pro množení mikroorganismů, bakterií, kolonií a virů různých druhů od méně nebezpečných až po ty, které nám dokáží způsobit vážné zdravotní potíže a nemoci. Prevencí před mikrobiologickým znečištěním je zejména vhodná úprava vody a dostatečná údržba vodního zdroje.

Tímto problémem jsou nejčastěji ohroženy domácí studny, zejména ty, které jsou v blízkosti nesprávně uzavřených septiků či hospodářských objektů. Bakterie a viry se však jednoduše dostanou kamkoliv, proto je důležité nezapomínat na pravidelnou kontrolu kvality vody – nejjednodušším řešením je požádat o rozbor vody.

Příznaky mikrobiologického znečištění vody

Jak jsme již zmínili, přítomnost bakterií ve vodě, kterou dennodenně používáme, může mít negativní dopad na naše zdraví. Mezi základní příznaky kontaminace vody bakteriemi a viry patří například bolesti hlavy, žaludeční potíže, zvracení, průjmy, zimnice a další. 

Enterokok - Vše o zdraví

Typy bakterií nacházejících se ve vodě:

Koliformní bakterie

Enterokok - Vše o zdraví

Nejčastějšími bakteriemi vyskytujícími se ve vodě jsou koliformní, z nichž jde převážně o druh Escherichia Coli. Do vodního zdroje se mohou dostat buď sekundární kontaminací, ale může jít i o slabé zdravotní zabezpečení či jiné nedostatky v ochraně a úpravě vody. Bakterie E.

Coli je střevního původu a mimo tělo je schopna existovat jen krátce. Je často zdrojem infekcí, nevolností ale i dlouhodobých zdravotních problémů.

Její výskyt ve vodě poukazuje na to, že byla čerstvě znečištěna fekálním odpadem – pro koliformní bakterie ve vodě určené k lidské spotřebě platí podle nařízení nulový limit. 

Enterokok - Vše o zdraví

Enterokoky

Dalšími indikátory čerstvého fekálního znečištění vodního zdroje jsou enterokoky (název z řeckého Enteron, což znamená střevo).

Pro enterokoky ve vodě platí stejný limit jako u koliformních bakterií – nepřítomnost minimálně na 10 ml v případě individuálního zásobování a na minimálně 100 ml, pokud jde o hromadné zásobování.

Na rozdíl od koliformních bakterií je však na jejich zneškodnění zapotřebí podstatně vyšší dávka chloru.  

Enterokok - Vše o zdraví

Legionella pneumophila

Nebezpečnou bakterií, která by se neměla nacházet ve vodním zdroji, je i Legionella pneumophila. Často se usazuje na vnitřních stranách a koutech vodovodního potrubí, k jejímu výskytu a šíření přispívá nízká teplota výtokových cest (nejlépe se rozmnožuje při teplotě od 30°C), nízký tlak vody, nedostatečná údržba, ošetřování rozvodů a množství dalších faktorů.

Enterokok - Vše o zdraví

Pseudomonas

Hrozbu pro zdraví člověka představují i ​​bakterie Pseudomonas, zejména Pseudomonas aeruginosa, způsobující nebezpečné infekce končící až smrtí. Díky tomu, že se dokáže snadno přizpůsobit prostředí, je velmi rozšířená a odolná, dokonce i vůči antibiotikům typu penicilin.

Možné řešení odstranění bakterií a virů z vody:

K odstranění mikrobiologického znečištění z vodních zdrojů se používají chemické a fyzikální metody.

Za účinnou a nízkonákladovou metodu se považuje zejména dezinfekce vody pomocí chloru a jeho sloučenin (chlordioxid – oxid chloričitý, chlornan sodný, chlornan vápenatý), který spolehlivě eliminuje nebezpečné bakterie a viry, ale na druhé straně je ve větším množství škodlivý pro naše zdraví, ať už v podobě samotného pití vody nebo jeho vdechování při sprchování. I přesto, že bylo k tomuto tématu publikovaných několik zahraničních studií (1) potvrzujících škodlivé účinky chloru a jeho propojení s alergiemi, imunitními problémy či dokonce rakovinou, v Čechách se dodnes při dezinfekci vody používá. Mezi chemické metody řadíme i použití ozónu, který má oproti chloru několik výhod – je 200 krát účinnější, ve vodě stabilnější a také lépe odstraňuje zabarvení a pach vody. Z fyzikálních metod se považuje za nejúčinnější UV sterilizace pomocí UV lampy, která přirozeně dezinfikuje protékající vodu prostřednictvím ultrafialového záření s vlnovou délkou 253,7 mm schopného zneškodnit až 99% bakterií a virů nacházejících se ve vodě. Výhodou této metody je, že celý proces probíhá bez použití chemických přípravků – nejenže jde o ekologické řešení, ohleduplné k životnímu prostředí, navíc získáte zdravou, čistou, bezpečně a účinně dezinfikovanou vodu bez zbytečného zásahu do její kvality.

Enterokok - Vše o zdraví

Ekologickým řešením problému mikrobiologického znečištění vody je i filtr na bázi reverzní osmózy.

Pod pojmem reverzní osmóza rozumíme univerzální vodní filtr, jehož princip je založen na použití membrány podobné buněčné stěně (její póry mají velikost pouze 0,0001 um – ke srovnání velikost lidského vlasu je 100 um), přes kterou se dostanou díky svým malým rozměrům jen molekuly vody.

Žádné jiné látky a nečistoty nejsou přes tento extrémně jemný filtr propuštěny, takže výsledkem je dokonale čistá voda. Více o fungování takového filtru se dočtete na blogu v článku Proč je reverzní osmóza nejlepší filtr na vodu . 

  • Zdroje:
  • (1) Dokument Negativní zdravotní účinky chlóru
  • Enterokok - Vše o zdraví

Nemoci ze znečištěné vody

Nemoci z vody se řadí mezi infekční onemocnění – způsobují je mikrooraganismy vyskytující se v kontaminované vodě. Nezávadnost vody a zda spadá do kategorie vody pitné určuje v rámci Česka Státní zdravotní ústav.

I přes přísné vyhlášky a limity bakterií ve vodě může dojít k její kontaminaci – například ve vodovodním potrubí.

Voda ze studní také není vhodná – může dojít k jejímu infikování výkaly či zbytky hnojiv, proto jsou důležité pravidelné kontroly.

Jako běžný člověk závadnost vody neodhalíte. Voda se může zdát na první pohled v pořádku – nezapáchá, není zakalená ani nemá jinou barvu. Bakterii v takovém případě nerozpoznáte. Problém se ukáže až následně při střevních a žaludečních obtížích. Pokud máte podezření na závadnost vody, ihned ji nechte otestovat nebo nahlaste příslušným úřadům.

Zajímavé:  Ohrožování Zdraví Spotřebitelů A Životního Prostředí?

Příznaky nemocí z vody

Enterokok - Vše o zdraví Bakterie vyskytující se ve vodě

Voda je plná různých mikroorganismů. Některé člověku nevadí, ale některé vám mohou ublížit a způsobit spoustu neplechy v těle. Jaké nebezpečné bakterie se ve vodě vyskytují?

Koliformní bakterie

Nejčastějším mikroorganismem, který ve vodě můžeme najít, jsou koliformní bakterie.  Napomáhají ke správnému rozkladu potravy v lidském těle. Tyto bakterie se mohou snadno dostat do podzemních vod, studní.

Způsobují střevní potíže a koliku, ale pozor můžou vyvolat i vážné onemocnění jako je břišní tyfus. Koliformních bakterií se můžete snadno zbavit. Zahubíte je při teplotě vyšší než 50°C – proto převařením vody dosáhnete jejich vymýcení.

Je nutné, abyste kontaminovanou vodu dezinfikovali.

Enterokoky

Enterokoky jsou naší přirozenou součástí – nachází se ve střevech lidského organismu. Najdete je i ve vodě, v půdě a na rostlinách.

Tyto bakterie jsou odolné vůči vysokým teplotám a vysokému pH. Způsobují infekce močových a žlučových cest a gynekologické záněty.

Přítomnost enterokoků ve vodě svědčí o tom, že došlo k jejímu fekálnímu znečištění. Pro jejich odstranění použijte dezinfekci.

Jsou i mnohé další bakterie, které mohou vodu kontaminovat a způsobit nám nepříjemné trávící a žaludeční obtíže, patří mezi ně například – Legionella či Pseudomonas.

Enterokok - Vše o zdraví Dejte si pozor, co pijete

Možná jste to do téhle chvíle netušili, ale konzumace kontaminované vody představuje vysoké zdravotní riziko při cestování a na výletech do přírody. V České republice jsme zvyklí pít vodu z kohoutku, v cizích zemích to pravidlem není. Na svých cestách raději kupujte vodu balenou, u které budete mít jistotu, že není infikovaná. 

Když vás potká nepříjemný a pro cestovatele častý cestovatelský průjem, nezapomeňte organismus dostatečně hydratovat. Vařte si čaje, pijte ovocné šťávy a navracejte tělu sílu pomocí vývaru. V každém případě s sebou mějte léky na průjem a léky proti zvracení a nevolnosti.

Jak problémům předejít?

Základním kamenem, proto abyste neonemocněli z vody, je nepít nevhodnou tekutinu. Buďte obezřetní, dávejte pozor na to, jakou vodu pijete, umýváte nádobí, potraviny. 

Na cestách je vhodné mít s sebou dezinfekci, která vodu čistí. Vhodné jsou dezinfekční přípravky založené na chloru či chlorioxidu. Neriskujte – nepijte v zahraničí kohoutkovou vodu. Všude není zvykem ji pít jako u nás. V mnoha zemích ani taková voda není určená ke konzumaci. Předejděte tím trávícím a žaludečním potížím.

Dávejte si pozor i na led. Na výlet si s sebou berte dostatek pitné vody. V zahraničí navíc často naleznete na plastovém víčku bílý obal, který garantuje, že láhev nebyla otevřena.

Voda ze studny je také častým zdrojem výskytu nežádoucích mikroorganismů – ani tuto vodu tedy nepijte. Stejně tak je tomu i u vody z přírodních zdrojů – potoků, řek, jezer.

Zvažujte, jakou vodu pijete a z jakých zdrojů pochází. Nemoci z vody jsou velmi nepříjemné a dokáží pokazit celou dovolenou, proto jim předejděte – především svou opatrností. 

Léky na průjem

Bioveta Urivac 30 kapslí

URIVAC® originální patentovaný přípravek vyráběný nejmodernějšími biotechnologickými a purifikačními technologiemi. Obsahuje unikátní kombinaci purifikovaných bakteriálních lyzátů (vysoce přečištěné neškodné části inaktivovaných mikroorganismů).

Přípravek URIVAC® je připraven speciální technologií z kmenů nejčastějších původců urologických zánětů. Urivac® příznivě ovlivňuje imunitní systém a napomáhá zvyšování obranyschopnosti organizmu, zvláště močových cest.

URIVAC® . . . pro zdraví močových cest

Originální patentovaný imunomodulační přípravek. Podpora obranyschopnosti organizmu, zvláště močových cest

  • URIVAC příznivě ovlivňuje imunitní systém
  • URIVAC podporuje obranyschopnost organismu, zvláště močových cest
  • URIVAC se používá u mužů i žen ke zvyšování nespecifické imunity
  • URIVAC obsahuje v jednom balení dávku na tři měsíce
  • URIVAC se užívá 1x denně
  • URIVAC je doplněk stravy volně prodejný bez lékařského předpisu
  • URIVAC není určen jako náhrada pestré stravy

Složení:

1 kapsle obsahuje 5 mg lyofilizátu inaktivovaných mikroorganismů:

  • Propionibacterium acnes lysatum cryodessicatum (CCM 7083)   1,66 mg*
  • Klebsiella pneumoniae lysatum cryodessicatum (CCM 7589)   0,67 mg*
  • Pseudomonas aeruginosa lysatum cryodessicatum (CCM 7590)    0,67 mg*
  • Enterococcus faecalis lysatum cryodessicatum (CCM 7591)   0,67 mg*
  • Escherichia coli lysatum cryodessicatum (CCM 7593)   0,67 mg*
  • Proteus mirabilis lysatum cryodessicatum (CCM 7592)   0,67 mg*
  • * referenční výživová hodnota není stanovena
  • Přídatné látky:
  • plnidla – bramborový škrob, laktosa; protispékavá látka – oxid křemičitý, obal kapsle: želatina, oxid titaničitý, čištěná voda.
  • Dávkování

1 kapsle denně, nejlépe na lačno po dobu 10 dní, poté 20 dní vynechat a opět užívat 1 kapsli denně po dobu 10 dní, následně opět 20 dní vynechat a opět užívat 1 kapsli denně po dobu 10 dní.

Po ukončení tohoto základního cyklu užívání přípravku URIVAC® je možno v tomto dávkování po opětovné 20 denní přestávce pokračovat.

Nemáte-li ještě naplánovaný Váš dávkovací kalendář, pak pro správné užívání přípravku URIVAC® použijte URIVAC® – Dávkovací kalendář na zadní straně informačního letáku.

  1. Balení:
  2. 30 kapslí – dávka na 3 měsíce
  3. Upozornění:
  4. Upozornění:

Určeno pro děti od 7 let a dospělé, případný konzum pro mladší děti, těhotné a kojící ženy nutno předem konzultovat s lékařem. Nepřekračujte uvedené dávkování. Výrobek není určen k užívání jako náhrada pestré stravy. Spotřebovat do data uvedeného na obalu. Ukládejte mimo dosah dětí. Nesmí se používat při přecitlivělosti na některou z použitých složek. Přípravek obsahuje laktosu.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Produkt užívám již podruhé, vždy mi velmi pomohl. Prášky mě pomohly od zánětů močáku, kterými jsem trpěla několikrát do roka. Beru pravidelně na jaře a na podzim. Skvělý produkt, který má výrazný efekt, ale pouze pokud se užívá dle návodu.

Zajímavé:  Paliativní Léčba Karcinomu Prostaty?

Enterokok - Vše o zdravíBioveta, a. s. založila v roce 2007 novou divizi – divizi humánní medicíny Medical Department, která se zabývá výzkumem, vývojem, výrobou a propagací přípravků pro humánní použití. V současnosti do portfolia této divize patří doplňky stravy CANDIVAC, DENTIVAC PLUS, ACNEVAC, URIVAC a OLIMUNOVAC. Přípravky jsou vyráběny pod farmaceutickým dohledem a kontrolou.

Enterokok - Vše o zdraví

  • 9.6.2020 Jak na správnou péči o pleť po čtyřicítce   Příchod prvních linek a narušenou strukturu pokožky můžeme pozorovat již okolo třicátého roku. Vše ale nabere na obrátkách až po čtyřicítce. K boji proti výraznějším projevům stárnutí musíme upravit naše kosmetické, ale i každodenní návyky. Razantní změny po 40. roce jsou důsledkem snadně…

Enterokok

Enterokok Enterokoky infikující plicní tkáň Vědecká klasifikace Doména bakterie (Bacteria) Oddělení Firmicutes Třída Bacilli Řád Lactobacillales Čeleď Enterococcaceae Rod enterokok (Enterococcus)(ex Thiercelin & Jouhaud 1903)Schleifer & Kilpper-Bälz 1984 Některá data mohou pocházet z datové položky.

Enterokok (Enterococcus) je rozsáhlý rod bakterií mléčného kvašení z kmene Firmicutes. Jsou to grampozitivní koky, které se často vyskytují v párech či krátkých řetězcích. Jsou fakultativně anaerobní organismy – mohou žít v prostředí na kyslík jak chudém, tak bohatém.[1]

Tento rod bakterií je vzhledově podobný streptokokům a jeho příslušníci byli do roku 1984 klasifikováni jako streptokoky skupiny D, o samostatnosti rodu rozhodla až analýza rodové DNA.[2]

Produkují želatinázu (jedna z kolagenáz), adheziny a tvoří biofilm.

Dva druhy enterokoků se běžně vyskytují v lidské střevní mikroflóře – E. faecalis (90-95%) a E. faecium (5-10%).

Enterokoky mohou způsobit zánět močových cest, infekční endokarditidu, divertikulitidu a meningitidu. Tyto nemoci se léčí antibiotiky, některé enterokoky jsou však vůči antibiotikům rezistentní. Většina enterokoků je citlivá na ampicilin, gentamycin a vankomycin. U enterokoků rezistentních k vankomycinu (VRE – vankomycin rezistentní enterokoky) se podává linezolid.

Bakterie rostou na selektivním Stanetz-Bartleyho agaru, kde jsou červené.

Přítomnost enterokoků ve vodě je jedním z indikátorů znečištění vody fekáliemi a tato voda není vhodná k pití. [3]

Reference

  1. ↑ Fischetti V.A. et al, ed. (2000). Gram-positive pathogens. ASM Press. ISBN 1-55581-166-3.
  2. ↑ Schleifer KH; Kilpper-Balz R (1984). ‚Transfer of Streptococcus faecalis and Streptococcus faecium to the genus Enterococcus nom. rev. as Enterococcus faecalis comb. nov.

    and Enterococcus faecium comb. nov.‘. Int. J. Sys. Bacteriol. 34: 31–34.

  3. ↑ Archivovaná kopie. www.vodarenstvi.cz [online]. [cit. 2015-12-16]. Dostupné v archivu pořízeném dne 2015-12-22. 

V tomto článku byl použit překlad textu z článku Enterococcus na anglické Wikipedii.

Tento článek je příliš stručný nebo postrádá důležité informace.Pomozte Wikipedii tím, že jej vhodně rozšíříte. Nevkládejte však bez oprávnění cizí texty.

Citováno z „https://cs.wikipedia.org/w/index.php?title=Enterokok&oldid=17788602“

Lékaři jsou bezradní. Na bakterie už nezabírá ani dezinfekce

Hlavní obsahBakterie enterokoků pod elektronickým mikroskopem. Mohou způsobovat záněty močových cest nebo infekce otevřených ran.Foto: Profimedia.cz

Vědci se původně snažili zjistit, proč se některé kmeny bakterií odolných vůči antibiotikům v australských nemocnicích šíří a ohrožují pacienty, ačkoliv personál využívá předepsané gelové dezinfekce rukou na bázi alkoholu.

Soustředili se přitom na skupinu střevních baktérií nazývaných enterokoky. Ty začínají všude po světě způsobovat zásadní potíže, protože roste jejich rezistence i vůči takzvaným antibiotikům poslední záchrany, jako je například vankomycin.

Badatelé v nemocnicích sbírali vzorky 19 let. Následné testy odhalily, že bakterie jsou teď výrazně schopnější přežít i ve sterilizovaném prostředí.

A to je špatná zpráva. Pokud to tak půjde dál, nemocnice se už nebudou moci spoléhat na současná opatření. Hrozí, že staří a oslabení lidé pak budou infekcím častěji podléhat, varují autoři studie v článku publikovaném v časopise Science Translational Medicine.

Zásobníky s alkoholovými gely se po celém světě staly standardem kolem roku 2005, kdy se mezinárodní skupině lékařů tímto způsobem podařilo na minimum snížit výskyt bakterií, jako je například obávaná MRSA, která do té doby způsobovala celou řadu úmrtí.

Bakterie zlatého stafylokoka (znázorněny zelenou barvou) mezi buňkami lidského těla

Foto: Profimedia.cz

„Výskyt MRSA (multirezistentní zlatý stafylokok) v našich nemocnicích výrazně poklesl, což bylo skvělé, jelikož pacientům se dařilo daleko lépe a potlačilo se tak riziko závažných infekcí,“ řekl profesor Paul Johnson z Univerzity v Melbourne, který se na výzkumu podílel.

„Zároveň jsme si ale povšimli nárůstu infekcí způsobených enterokoky odolnými vůči vankomycinu, což se nám zdálo poměrně paradoxní, jelikož standardními hygienickými opatřeními bychom měli zabránit i jejich šíření.“

Enterokoky jsou už nyní pátou nejčastější příčinou sepse v Evropě a na jejich vrub jde asi 10 % všech krevních infekcí z nemocničního prostředí na celém světě. Navíc i rezistence vůči vankomycinu je velkým problémem, protože je to jedno z mála antibiotik, s jejichž pomocí se dají likvidovat bakterie s komplexnějšími buněčnými stěnami.

Vědci testovali odolnost E. faecium proti dezinfekcím tak, že bakterie přidali do myších klecí, které předtím sterilizovali běžně užívanými alkoholovými roztoky. Zjistili, že moderní kmeny bakterií byly schopné nadále růst a kolonizovat střeva myší, kde mohly způsobovat infekce a nakazit i další hlodavce.

To by mohlo být způsobeno rostoucí rezistencí vůči alkoholovým gelům kvůli jejich častému využívání.

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Hlavní zprávy

Energy Probiosan 90 kapslí

Podrobný popis produktu

Bioinformace jsou frekvence, které napodobují řídicí impulzy podkorových center mozku, regulujících vegetativní nervovou soustavu a činnost vnitřních orgánů. Jejich působením dochází k vyrušení negativních informací a vyvolání zpětného regeneračního procesu.

Většina lidské populace má více či méně poškozenou střevní mikroflóru, ať již vlivem znečištěného životního prostředí nebo syntetickou léčbou, stresem, vyčerpáním, ale také nezdravým způsobem života.

Patogenní mikroorganismy pak nahrazují přirozenou mikroflóru a intoxikují náš organismus. Tento stav bývá označován jako střevní dysbióza.

Při dysbióze se narušuje vstřebávání živin a vytváří se příhodné prostředí pro candidové infekce, které narušují obranné mechanismy našeho těla, zatěžují organismus chemickými deriváty, jež poškozují psychiku a přetěžují imunitní systém.

Nejběžnějším příznakem narušení střevní mikroflóry jsou však poruchy vyprazdňování, jako jsou zácpa, průjem, nadýmání a plynatost. Některé přemnožené hnilobné bakterie mohou dokonce vyprodukovat histamin, způsobující alergické reakce.

Účinky a použití Probiosanu

  • zlepšuje funkci střev, regeneruje střevní mikroflóru (např. po léčbě antibiotiky, steroidy nebo při užívání hormonální antikoncepce)
  • omezuje množení patogenních bakterií způsobujících záněty střev, zácpu nebo průjem
  • podporuje normální střevní peristaltiku a pravidelné vyprazdňování
  • detoxikuje organismus a zlepšuje funkci imunitního systému
  • má příznivý efekt u osob s nesnášenlivostí laktózy
  • zmírňuje alergie, chronické únavové stavy a preventivně působí proti vzniku nádorových buněk ve střevech
  • je vhodný jako doplněk stravy při dietách, v období růstu, při zvýšené fyzické nebo psychické zátěži a při vegetariánské stravě
  • Energetické působení Probiosanu podle principů TČMProbiosan ovlivňuje především energetickou dráhu tlustého a tenkého střeva, močového měchýře, jater a žlučníku.
  • Složení Probiosanu

CHLORELLA PYRENOIDOSAChlorella pyrenoidosa je mikroskopická smaragdově zelená sladkovodní řasa, svým tvarem a velikostí připomínající červenou krvinku. Je pravděpodobné, že chlorela je jedním z nejstarších organismů žijících na planetě Zemi.

Její stáří je odhadováno na 2,5–3 miliardy let a je možné, že právě tato řasa vyvinula užitečný mechanismus fotosyntézy, bez kterého by život mohl jen těžko existovat. Díky vysokému obsahu hodnotných výživových látek může být chlorela považována za plnohodnotnou potravinu, a proto je také často nazývána „koncentrovanou zeleninou“.

Chlorela účinně působí při čištění trávicího traktu, zejména tlustého střeva, a podporuje rozvoj užitečné střevní mikroflóry, čímž podporuje přirozenou obranyschopnost těla. Podílí se na detoxikaci organismu vzhledem ke schopnosti odstraňovat z těla jedy, těžké kovy a škodlivé chemické látky přijaté z potravy a ovzduší.

Detoxikační účinek je způsoben jak obsahem chlorofylu v řase, tak složením její buněčné stěny, která má tři vrstvy. Ta nejsilnější, střední, obsahuje celulózní mikrovlákna (= vysoký obsah vlákniny), vnější vrstva je tvořena látkou nazývanou sporopolenin. Právě ta má schopnost vázat toxické látky a poté je odstranit z těla.

Při podávání chlorely byl pozorován mimořádný účinek na regeneraci tkání a podporu dělení a růstu buněk. Díky tomu se chlorela uplatňuje při léčbě chronických zánětů, ekzémů, popálenin a špatně se hojících ran. Pomáhá také při regeneraci organismu zatíženého dlouhotrvajícím stresem, po jakémkoli operativním zákroku nebo po vystavení záření.

Za tyto vlastnosti vděčí tato řasa látce CGF (chlorela růstový faktor), považované za nejúčinnější složku chlorelly. Ze všech druhů řas spadajících do rodu chlorella má právě Chlorella pyrenoidosa nejvyšší obsah tohoto růstového faktoru (až 14 %). Chlorella je také bohatým zdrojem celé řady důležitých vitaminů a minerálních látek.

PROBIOTICKÝ KOMPLEX

Probiotický komplex obsahuje půl miliardy živých bakterií Lactobacillus acidophilus a E nterococcus faecium v poměru 1:1. Tato dávka zajišťuje účinnou kolonizaci střevního traktu a zlepšuje vstřebatelnost živin, vitaminů a minerálních látek ve střevě. Enterococcus faecium vytváří ve střevech nepříznivé prostředí pro původce střevních onemocnění, brání jejich množení a napomáhá tak snížení rizika vzniku průjmů a jiných střevních potíží, jako je nadýmání nebo pocit plnosti. Vyznačuje se schopností přilnout ke střevní stěně a zabudovat se do kolonií užitečných střevních bakterií, čímž brání úniku bakterií ze střeva, a napomáhá tak obnovení rovnováhy ve střevní mikroflóře. Přirozeným zdrojem Lactobacillu acidophilu jsou hlavně jogurty a jiné kysané výrobky, množství účinných živých bakterií však v jogurtech velmi kolísá a nejméně se jich vyskytuje ve výrobcích s prodlouženou trvanlivostí. Potravinové doplňky s obsahem bakterie Lactobacillus acidophilus jsou proto velmi vhodným alternativním zdrojem.

INULIN

Inulin funguje v tlustém střevě jako zdroj živin pro probiotický komplex, podporuje růst „prospěšných“ bakterií a zároveň brání množení bakterií nežádoucích. Pomáhá tak předcházet infekčním průjmům, posiluje imunitní systém a chrání střevo před nádorovým onemocněním.

Doporučené dávkování

1 kapsle 1–3x denně. Nepřekračujte doporučené denní dávkování. Po třech týdnech užívání následuje jeden týden pauza. Během užívání přípravku doporučujeme zvýšit příjem tekutin.

Upozornění: Výrobek není určen pro děti do 3 let. Užívání v době těhotenství a kojení konzultujte se svým lékařem. Doplňky stravy nejsou určeny k používání jako náhrada pestré stravy.

Způsob skladování: Uchovávejte při teplotě maximálně 20 °C, pro delší životnost probiotického komplexu doporučujeme přípravek uchovávat v lednici. Ukládejte mimo dosah dětí.

TENTO VÝROBEK JE SCHVÁLEN JAKO DOPLNĚK STRAVY. NENÍ LÉKEM,NELZE JEJ ZA PŘEDEPSANÉ LÉKY ZAMĚŇOVAT ANI NEMÁ SCHVÁLENÉ LÉČIVÉ ÚČINKY.

Mohlo by Vás také zajímat:

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Adblock
detector