Alergie Na Přírodní Kosmetiku?

Alergeny v přírodní kosmetice Přírodní kosmetika se totiž převážně vyrábí se složek přírodního původu. A právě tyto látky mohou být potencionálními vysoce silnými alergeny, jako je vanilín, skořice, levandule nebo čajovníkový olej.

Jak se zbavit alergie na kosmetické produkty?

Navštívíte-li se svou alergií na kosmetické produkty odborníka, ten vám stanoví způsob léčby. S velkou pravděpodobností vám předepíše krémy a masti, které jsou nezbytné pro péči o alergickou pokožku. Mohou být předepsány tzv. imunomodulátory – tzn. prostředky zvyšující aktivitu imunitního systému.

Jak se projevují alergické reakce na kosmetické produkty?

Alergické reakce na kosmetické produkty se mohou objevit ihned po použití, ale i během několika minut či hodin po aplikaci. Přestože se nejčastější alergické reakce objevují právě v oblasti očí, mnohé ženy se s ní setkaly i na jiných místech svého těla.

Jaké jsou alergické reakce na vlasy?

Alergické reakce nejčastěji způsobují vonné složky, parfémové a rostlinné extrakty, masťové základy (např. lanolin) a hlavně konzervační látky, které jsou obsaženy v kosmetických produktech ( parabeny ). Velmi často se rovněž vyskytují alergické reakce na barvy na vlasy, odlakovače na nehty a opalovací prostředky.

Jak začít léčit alergickou pokožku?

V takovém případě se doporučuje okamžitě přestat používat kosmetický přípravek a navštívit lékaře. Navštívíte-li se svou alergií na kosmetické produkty odborníka, ten vám stanoví způsob léčby. S velkou pravděpodobností vám předepíše krémy a masti, které jsou nezbytné pro péči o alergickou pokožku.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Adblock
detector