Hysterie A Její Léčba?

Parého metody léčení byly svérázné: pacientku položil na záda, nahlas křičel její jméno a přitom ji silně tahal za ochlupení. Vykuřoval také dělohu pomocí speciálního pesaru zasunutého do vaginy. Skotský lékař Robert Whytt (1714–1766) položil základy vědecké neurologie.

Jak se léčí hysterie?

Léčba hysterie je pak různorodá, od verbální péče a snahy racionálně vysvětlit různé zatěžující faktory a pomoci řešit je přes hypnotické působení odborníkem až po lehčí nebo silnější psychofarmaka, léky ovlivňující emotivní život člověka.

Jak jednat s hysterickým člověkem?

Odborníci doporučují držet se tohoto seznamu při jednání s hysterickým člověkem:

  1. Nehádejte se!
  2. Máte-li z agresora strach, přizvěte „na pomoc“ třetí osobu!
  3. Získejte emocionální odstup!
  4. Pokuste se s hysterikem přijít na spouštěč jeho vzteku!
  5. Nabídněte společné řešení problému!

Co je to hystericky?

‚Hysterické osobnosti potřebují být neustále středem pozornosti a potřebují cítit obdiv a zájem okolí. Velmi těžko snášejí lhostejnost nebo nezájem a jsou ochotné udělat prakticky cokoli, aby si jich okolí všimlo,‘ říká psycholožka. S tím souvisí i časté lhaní, které je pro hysterické osobnosti typické.

Co je to hysterický záchvat?

Záchvat hněvu, temperamentní záchvat nebo hysterický záchvat je emocionální výbuch. Obvykle je spojený s osobami v emoční nouzi, kterou typicky vystihuje tvrdohlavost, pláč, řev, násilí, vzdor, naštvané výkřiky, odolnost proti pokusům o uklidnění a v některých případech bití a jiné fyzicky násilné chování.

Co delat s hysterkou?

‚Pro hysteriky platí ve vztazích pravidlo, že jakmile couvnete, udělají krok směrem k vám. Ale zkuste se jim přiblížit a začnou okamžitě couvat. Nikdy je tak vlastně nemůžete obrazně řečeno chytit,‘ říká psycholožka. K předem prohrané bitvě přispívá i skutečnost, že hysterka nebude nikdy v žádném vztahu spokojená.

Jak se projevuje hysterie?

Hysterici nejsou hysterky

Zajímavé:  Alzheimer léčba - vše o zdraví

Disociace se může projevovat fyzicky jako křeče, pocity slabosti, nepřirozené pohyby, náhlá slepota či dokonce může imitovat těhotenství. Psychicky se může projevit výpadky paměti, zvláštními pocity odcizení nebo halucinacemi.

Co s hysterickým dítětem?

Po hysterickém divadélku, ať už proběhlo takto dramaticky, nebo bez fáze promodrávání a omdlívání, je proto dobré si s dítětem o všem promluvit. „Ne třeba hned, ale určitě ještě ten samý den. Naučit ho, že je v pořádku prožívat emoce, které má, ale je nutné se naučit je projevovat „společensky přijatelným způsobem“.

Jak poznat Histrióna?

Mezi projevy histriónské osobnosti lze zařadit citlivost, nestálost, egoismus, sebestřednost, marnivost, teatrální exibicionismus. Lidé s histriónskou osobností nevědomě předstírají emoce a nevědomě manipulují s city jiných lidí. Rádi jsou středem pozornosti a rádi předvádějí dramatické výstupu před publikem.

Jak uklidnit hysterické miminko?

Rady, jak utišit plačtivé dítě

  1. Těsně dítě zabalte.
  2. Změňte jeho polohu; pokládejte ho na bok nebo na bříško (na bříšku ho nenechávejte bez dozoru).
  3. Opakujte mu jednoduché zvuky (například tišící ššššš) či stereotypní melodie (ukolébavka, hrací kolotoč zavěšený nad postýlkou ap.), nebo mu zpívejte.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Adblock
detector