Cervene fleky na penisu – vše o zdraví

Jak moc pozornosti věnujete svým intimním partiím, co se zdraví týká? Často raději přehlížíme spoustu věcí a přesvědčujeme sami sebe, že se sami spraví. Někdy to tak opravdu je, ale jak poznat tu hranici? Kdy už jde opravdu o problém? A jaké příznaky by mohly již naznačovat nějakou nemoc?

Každý často čte, že bychom si s naším zdravím neměli zahrávat, protože máme jen jedno. Na kolik to dodržujete, to už je věc druhá. Čas od času nás potrápí nějaký ten zdravotní problém a nevyhne se ani našim intimním partiím.

Nutno dodat, že jestliže se chováte při sexu bezpečně, chráníte se a dodržujete dostatečnou hygienu, můžete toto riziko jejich onemocnění značně snížit. Nezapomínejte proto používat kondom a mít sex pouze s lidmi, kterým důvěřujete , protože mnoho těchto zdravotních problémů se odvíjí od pohlavně přenosných nemocí.

Dnes se budeme věnovat mužské části populace a jejich nádobíčku.

Muži často rádi porovnávají svůj penis s ostatními a přemýšlí, jestli ten jejich penis je ‚normální‘ nebo ne. V naprosté většině případů na něm není nic špatně, jen se každý trochu liší.

Kdyby byl každý stejný, no, nebyla by to trochu nuda? Jak by se vám, muži, líbilo, kdyby každá vagína byla stejná? Asi moc ne. Existují ale některé příznaky, kterých byste si měli všímat a neměli je brát na lehkou váhu.

Seznamte se s nimi, ať si příště víte rady.

Skvrny, flíčky

Občas si můžete všimnout na těle penisu červených skvrnek. To bude jen odřená kůže, říkáte si, a pravděpodobně máte i pravdu.

Ale jestli tato skvrna není bolestivá nebo citlivá a zejména pokud jste neměli v poslední době sex (ze kterého se tyto odřeniny dělají nejčastěji), může jít i o rakovinu penisu.

Nechceme vás strašit, ale jestliže si nejste vědomi, že byste si nikdy nějak ublížili a skvrny vás nebolí, pak byste rozhodně měli navštívit lékaře. Můžete to poznat i podle toho, že odřenina za několik dní sama zmizí, ale tyto skvrny přetrvávají.

Jestliže to zvládnete zachytit dostatečně včas, pak bude stačit lokální léčba nebo povrchová operace, ale pokud to necháte zajít moc daleko, nebo to nebudete řešit vůbec, může se stát, že vám penis bude muset být odstraněn

Pocit těsnosti

Jestliže vám kůže na žaludu připadá trochu těsnější, tak nějak, jako když se vám v pračce srazí tričko, a zároveň v této stejné oblasti uvidíte bílé flíčky nebo fleky, měli byste zpozornět.

Může se jednat o nemoc, která se nazývá  lichen sclerosus, stav, který je způsoben hormonální nebo imunitní nerovnováhou. Obzvláště byste neměli takové příznaky podcenit v případě, že nemáte obřízku (což je v České republice většina mužů), nebo pokud vám přijde, že musíte tlačit, když čůráte.

Jestliže tento stav nebudete řešit, může se rozvinout až k úplnému zablokování močového ústrojí. A věřte, že to už vás do nemocnice dostane.

Zakřivení

Jestliže se změnilo zakřivení vašeho penisu při erekci, zejména pokud se zvětšilo, můžete se potýkat s nemocí, která se nazývá morbus peyronie nebo také nazývána induratio penis plastica. To způsobí, že se ve vašem penisu vytvoří tvrdý vazivový pruh.

Nebudete-li tento stav léčit , pak se může objevit bolest při sexu, protože váš penis nebude mít vyhovující tvar, zakřivení se i dále bude zvětšovat a bude hrozit dokonce i zlomení penisu. Sex je pak v takových případech již dokonce nemožný pro extrémní zakřivení a bolest.

Možnosti léčby záleží i na závažnosti stavu, ale v naprosté většině případů obsahují enzymové injekce nebo injekce se solným roztokem, někdy pomůže až operace. 

Cervene fleky na penisu - Vše o zdraví

Krev v moči

Krev v moči může poukázat například na ledvinové kameny nebo na zvětšenou prostatu. Dále může být také jedním z příznaků rakoviny močového měchýře. Pokud se vám zdá, že vaše moč vypadá v pořádku, ale všimnete si malé skvrny ve vašem spodním prádle, nemusíte se hned obávat nejhoršího.

Místo toho si raději zkontrolujte svůj šourek a penis a hledejte červeně nebo modře zbarvené skvrny (takové malé stroupky). V takovém případě se může jednat o angiokeratom, který je právě zdrojem této krve, kterou objevíte.

Nebojte se, je neškodný, ale i tak byste si měli zajít k lékaři, který vám doporučí nejvhodnější léčbu.

Hrbolky

Rakovina varlat se nejčastěji vyskytuje u mužů od 20 do 35 let. Známky jsou tvrdé, bezbolestné hrbolky nebo hrudky na varlatach. Pokud se zachytí včas, je 99% šance, že se člověk vyléčí.

Z tohoto důvodu byste si měli svá varlata opravdu dobře prohmatávat minimálně jednou měsíčně, zda nenarazíte na jakékoliv abnormality.

Nejlépe to provedete při horké koupeli nebo při sprchování horkou vodou, protože se tak naprosto uvolní a vy budete mít možnost je prohmatat lépe, obzvláště pokud jsou ta vaše umístěna blíže k tělu. Udělejte si z toho svůj pozitivní návyk třeba každý první den v měsíci.

Svědění

Pokud vás trápí svědění ‚tam dole‘, příčin můžete nalézt poměrně mnoho. Svědění je častou příčinou plísňové infekce, jako je například moniliáza nebo také kvasinkové infekce. Také se může jednat o příznak balanitidy, což je zánět předkožky nebo žaludu.

 Ta může být způsobena buď nedostatečnou hygienou intimních míst nebo sexuálně přenosnými chorobami, jako je například herpes.

Měli byste si dojít k doktorovi, který vám udělá test, pokud to bude potřeba, ale většinou správnou diagnózu dokáže odhadnout již podle příznaků a ihned nasadit správné léky, abyste se nepříjemného svědění co nejrychleji zbavili.

Cervene fleky na penisu - Vše o zdraví

Výtok

Uretritida je lékařský termín pro výtok z penisu, který se může stát, když je zanícena trubice mezi močovým měchýřem a koncem penisu.

Někteří muži pociťují pálení, bolest nebo neodkladnou potřebu na záchod, ale většina mužů nepociťuje žádné příznaky. Nejčastější příčinou uretritidy je kapavka nebo negonokoková uretritida (také známá jako nekapavčitá).

Nejčastěji se tyto nemoci projevují u mladých mužů, zejména u těch, kteří mají styk s dalšími muži.

Trápí-li vás výtok, rozhodně byste si měli odpustit styk se svou partnerkou (nebo partnerem), dokud nebudete oba testováni a nezjistíte, o jakou infekci se jedná. Ani pak ale nemáte vyhráno, musíte nejdříve nemoc vyléčit a a často jít na další testy, aby se zjistilo, zda jste opravdu již bez nemoci.

Erektilní dysfunkce

Jak poznáte, že trpíte erektilní dysfunkcí? Nedokážete erekci udržet tak dlouho, abyste mohli vykonat pohlavní styk, nebo se vám nepodaří dostat penis do erekce vůbec (to je častější u starších mužů).

Mohou k ní přispívat ještě další faktory, například problémy s krevním oběhem, cukrovka nebo nedostatek testosteronu. Další příčiny se mohou skrývat v konzumaci alkoholu nebo drog, únik krve žilami penisu nebo mnoho stresu, popř. úzkost.

Podle toho, o jakou příčinu se jedná, vám doktor naordinuje správnou léčbu. Určitě se nestyďte s tímto problémem k němu zajít.

Boule a hrbolky

Pokud máte podél délky penisu malé hrbolky, mohlo by to znamenat genitální bradavice, které jsou nejčastěji způsobeny HPV (lidským papilomavirem). Je to velmi časté, jelikož se šíří kontaktem s kůží, a to především při sexuálním styku. Bradavice samotné mohou být odstraněny laserem, léčbou chladem nebo chirurgicky, ale HPV sám o sobě je neléčitelný.

Skvrny na penisu

Neškodné skvrny na vašem penisu nebo šourku jsou velmi časté a mohou být pouze důsledkem dráždivých účinků na prostředí, ale pokud také prožíváte bolest, mohlo by to být důsledkem pohlavně přenosné nemoci, jako je genitální herpes nebo syfilis.

Nebo by se mohlo jednat o reakci na léky na předpis (‚fixní lékový exantém‘). Pokud bolest trvá déle než 2 týdny, navštivte lékaře.

A pokud se jedná o zarostlé chloupky, pak se to dá jednoduše vyřešit přiložením ručníku namočeném v horké vodě po dobu 30 sekund dvakrát denně.

Ať už vás trápí jakýkoliv problém s intimními partiemi, nebojte si o tom promluvit se svým lékařem, který vám vždy poradí nebo vám doporučí odborníka. Takové odborníky najdete v Praze, Brně, Ostravě, Plzni, ale i v jiných, menších městech.

Pokud máte podezření na sexuálně přenosnou nemoc, nestyďte se, řešte tuto situaci co nejdříve a rozhodně se vyhněte jakémukoliv intimnímu fyzickému kontaktu s kýmkoliv (a to dokonce i orálnímu sexu)! Úmyslné šíření pohlavních nemocí je trestný čin.

Také je vhodné se se svým intimním problémem podělit se svým partnerem, který vás může v takové situaci podržet a podpořit, protože příznaky, ale i diagnóza mohou být někdy stresující

[Lil]

Červený flek na žaludu – Poradna

Cervene fleky na penisu - Vše o zdraví Cervene fleky na penisu - Vše o zdraví 04. 08. 2014 v 11:53 Anonym

Ahoj, chtěl bych se zeptat, jestli se někdy taky někomu z vás udělal červený flek na žaludu? Popřípadě, jak jste se zbavili?

Nahlásit

04. 08. 2014 v 11:55 somerone  (32/180/75)

Může to být hematom způsobený masturbací nebo něco jiného. Rozhodně pokud to do 2-3 dnů neustoupí, je potřeba navštívit praktického lékaře nebo urologa.

Souhlasím – 3   •  Nesouhlasím Nahlásit

04. 08. 2014 v 19:55 kounit  (20/176/64)

Pokud ti to do těch 3-4 dnů nezmizí navštiv lékaře a nesnaž si nalhávat že je to masturbací… může to být něco mnohem horšího…

Souhlasím – 3   •  Nesouhlasím – 1  Nahlásit

05. 08. 2014 v 19:29 inteligentni_lvicek  (30/175/75)

Může to být prostě podrážděné buď nějakou necitlivou masturbací na sucho nebo sexem bez patřičné lubrikace, případěn třeba když si neumyješ po výstřiku penis, tak sperma může žalud podráždit.

Ale nevím, jak to vypadá, pokud to nějak výrazně bolí nebo pokud to trvá delší dobu, tak bys s tím měl určitě zajít k lékaři. Kdyby to bylo něco z výše zmíněných, tak to do dvou dnů bude OK nebo výrazně lepší.

Jinak opláchnout vodou, pokud bys ho měl od něčeho, klid, pokud budeš potřebovat masturbovat, použít lubrikant nebo aspoň sliny a nepřehánět to s intenzitou a neprotahovat to.

Souhlasím – 1   •  Nesouhlasím – 1  Nahlásit

06. 08. 2014 v 20:27 THX1188  (37/183/90)

Může být i mykoza…snadno chytíš…nech si napsat širokospektrální mykotika…ale poraď se s odborníkem..:D

Souhlasím – 5   •  Nesouhlasím – 1  Nahlásit

09. 08. 2014 v 13:37 inteligentni_lvicek  (30/175/75)

@somerone: Sliny jsou dělané na to, aby byly neustále v ústech. Sperma je dělané na to, aby dopravilo spermie v použitelném stavu k vajíčku. Není dělané jaké dětský olejíček na žalud.

Zajímavé:  Endometrioza Ve Střevech Příznaky?

Když se podstatně zlepší přežití spermií, tak může být evolučně výhodné i sperma o složení, které může dráždit žalud.

Navíc při s*****i se penis dostává i do kontaktu s poševním sekretem, na rozdíl od masturbace.

Souhlasím  •  Nesouhlasím Nahlásit

Poradna: Urologie

Cervene fleky na penisu - Vše o zdraví MUDr. Martin Drábek absolvoval lékařskou fakultu Masarykovy univerzity v roce 1993, poté pracoval jako urolog v nemocnici v Třebíči a od roku 1997 ve fakultní nemocnici U svaté Anny v Brně. V roce 2005 nastoupil do nemocnice Jihlava jako primář urologického oddělení, kde pracuje doposud. Je absolventem European School of Urology v roce 1998, stážoval na přední pařížské klinice Institute Mutualist Montsouris Paris. Jako autor a spoluautor se podílel na více než 120 publikacích a přednáškách včetně zahraničních. Má atestační zkoušky z urologie I. a II. stupně, licenci lékařské komory pro samostatný výkon urologické praxe a odborného garanta a licenci pro výkon funkce primáře.

 • V roce 2004 založil privátní urologické pracoviště Uroclinic v Brně, které poskytuje komplexní služby v oboru urologie a andrologie.
 • Partner poradny Urologie:
 • Cervene fleky na penisu - Vše o zdraví

Uroclinic je privátní urologické pracoviště poskytující komplexní služby v oboru urologie a andrologie. Hlavní náplní je konzultační činnost a operativa v režimu ambulantní urologie. Orientujeme se na kvalitu péče a klientský přístup.Podrobnosti včetně kontaktů na www.uroclinic.cz

Poradna uzavřena

otázka

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, po vyšetření prostaty mi bylo sděleno že je vše vpořádku a po vyšetření krve na PSA při hodnotách PSA 0,41 a FPSA 0,11 jsem od ošetřujícího lékaře dostal prášky Tamsulosin HCl Sandoz. Nerozumím tomu proč mám užívat léky,když se v tabulkách uvádějí normální hodnoty PSA 1-4 mg/ml.

odpověď

Dobrý den, lék tamsulosin je indikován u mužů s mikčními obtížemi, zejména tzv. obstrukčními. Tedy nejčastěji slabý nebo přerušovaný proud moče, čekání na začátku močení, domočování na vícekrát apod. S hladinou PSA to nemá souvislost, ta je jen ukazatel rizika karcinomu prostaty. Přeji hezký den. Martin Drábek www.uroclinic.cz

otázka

Dobrý den, prosím o radu, už jsem zoufalá.

Mam doma skoro 4letého klučíka a nejde mu přetáhnou předkožka přes penis, většinou když to zkoušíme tak mu to jde jen drobatko že žalud vykoukne jen na špičku pak když chvilku dáme přestávku začne mu to zarůstat, tak že už kouká opravdu kousíček.

Nerada bych s ním šla k lékaři dokud to fakt nebude opravdu nutné. Nechci aby nějak trpěl bolestí, můžete mi poradit jak jinak mu pomoct aby mu to nezarostlo úplně a bylo vše v pořádku? Nechce ani moc abych mu na pindíka sahala tak už nevím. Předem děkuji za odpověď 🙂

odpověď

Dobrý den, může jít o 2 problémy: buď se jedná o akrece předkožky, tyto se postupně rozvolní samy. Nebo jde o zúženou předkožku, to si většinou vyžádá léčbu (v první fázi kortikoidní masti, pokud se stav neupraví, pak operační řešení). Každopádně by to měl vidět urolog. Přeji hezký den. Martin Drábek www.uroclinic.cz

otázka

Nevím co se mi stalo. Bez jakéhokoli varování mi najednou začala unikat moč. Na WC jsem pak zjistila, že mám zakalenou, do hněda zabarvenou moč a po potřebě mě začalo bolet v podbřišku. Snažím se doplnit tekutiny jestli to nepřejde. Teplotu zatím nemám. Nemůže to být něco vážného? Děkuji

odpověď

Dobrý den, určitě navštivte nejbližší urologii ke kompletnímu vyšetření. Přeji hezký den. Martin Drábek www.uroclinic.cz

otázka

Dobrý den, mám už pár měsíců varikokélu. Nejedná se o pletenec žil nad varletem ,ale o zvětšenou žílu, která se táhne přes celé varle. Při delším sezení má průměr asi milimetr. Jinak je ještě menší.

V leže se vyprazdňuje a není hmatatelná.

Chápu, že bez vyšetření mi to asi neřeknete, ale i tak se zkusím zeptat, zda to může být nebezpečné pro plodnost? Četl jsem, že se obvykle řeší spíše varikokély nad 3 mm.

odpověď

Dobrý den, pokud jde o žílu viditelnou pod kůží, pak rozšíření této žíly nemůže mít vliv na plodnost. Jinak máte pravdu, hranice varikokély je 3mm u žil uvnitř šourku. Přeji hezký den. Martin Drábek www.uroclinic.cz

otázka

Dobrý den je mi 20 let a mám problém se sexuální výdrží.Vydržím max 3-4 min. Poraďte co na to nějaký lék popřípadě co stoprocentně zlepšuje výdrž. Děkuji.

odpověď

Dobrý den, na tento problém existuje lék priligy, ale je nutné urologické vyšetření, zda není jiná příčina předčasné ejakulace (např. zkrácená uzdička). Přeji hezký den. Martin Drábek www.uroclinic.cz

otázka

Dobrý den, mám za sebou dilataci uretry a po cévkování při císařském řezu mám cca 9 dní bolesti jako při zánětu moč. měchýře. Moč po vyšetření v pořádku. ATB na to nezabírají. Lze s tím něco dělat, nebo to může samo odeznít? Předem děkuji

odpověď

Dobrý den, patrně jde o dráždění měchýře po císařském řezu, jestliže nejde o infekci, lze tlumit bolesti léky jako algifen nebo spasmed, potíže by měly postupně odeznít. Přeji hezký den. Martin Drábek www.uroclinic.cz

otázka

Dobrý den, prosím potřeboval bych radu, asi před půl rokem jsem při sprchování pocítil na penisu pálivou bolest, zjistil jsem že na uzdičce je malá trhlinka. Postupně se to zhoršovalo, začalo to bolet při sexu. Nechal jsem ranku několikrát i týden v klidu zhojit, ale vždy se při styku problémy vrátily.

Navštívil jsem tedy urologa který mi doporučil frenuloplastiku, kterou jsem se rozhodl podstoupit. Po zákroku jsem místo oplachoval heřmánkovým čajem a mazal ho framykoinem, esteticky se to zhojilo bez problémů, stehy vypadaly samy po 4 týdnech, bezbolestné. Sex jsem měl vynechat na měsíc.

5 týdnu po zákroku jsem měl první styk, použil jsem kondom jak mi bylo řečeno ale nebylo to úplně ono, opět to několikrát zabolelo. Po další dvou týdenní pauze nebyl sex opět nijak příjemný zážitek.

A dnes opět ve sprše při přetažení předkožky štiplavá bolest, zjistil jsem že někde v místech kde byla uzdička přišita je opět stejně poškozená jako předtím ( mala trhlinka připomínající schůdek,zoubek nebo zásek ).

Mohlo se stát že se operace nevydařila? Vyděsilo mě jak mi doktor říkal že pokud se problémy budou opakovat tak se může provést obřízka. Obřízku nechci pokud existuje nějaká alternativa. Mast? Znova frenuloplastika ? Nevím co dělat, nemyslím si že se to časem spraví. Děkuji za každou radu

odpověď

Dobrý den. Je možné, že už máte počínající fimózu a frenuloplastika neuvolnila předkožku dostatečně. V takovýchto případech se doporučuje obřízka. Abych se mohl vyjádřit k možnostem zhojení, musel bych to vidět. Zkuste počkat 3-4 týdny a nechte to zatím přírodě. Přeji hezký den. Martin Drábek www.uroclinic.cz

otázka

Dobrý večer. Poprosím Vás o Váš názor. Manžel /60ročny/ chodi pravidelně na urolg. prehliadky. Pri predposlednej mal tieto výsledky prostata bez ložiskových zmien 27x39x30mm,objem 17 ml / PSA 0,76 .

DOSTAL LIEK UROTAM. Po 3 mesiacoch brania lieku su výsledky alarmujuce prostata homogennej struktury rozmer 33x66x49 obj.40ml. Nespósobili to tie lieky.? Dalšia kontrola o 6 mesiacov. Prosím o Váš názor.

odpověď

Dobrý den, léky to určitě nezpůsobily, spíše byla chyba měření prostaty při prvním vyšetření, 17 ml je na 60 let dost málo, velikostí prostaty se nezabývejte, PSA je nízké a pokud nejsou významné potíže s močením, nemá smysl řešit velikost prostaty. Přeji hezký den. Martin Drábek www.uroclinic.cz

otázka

Dobrý den, mám takový problém, když masturbuji tak mám takové žlůté a zapáchající sperma. Chtěl bych vědět jestli s tím musím za doktorem. Jestli to může souviset tak jsem byl v listopadu roku 2016 na operaci varikokély. Je mi čtrnáct let a nechce se mi o tomto problému mluvit s mamkou. Předem děkuji za odpověd´

odpověď

Dobrý den, pokud máte změnu struktury, barvy a zápachu spermatu, zajděte za urologem a nechte vyšetřit sperma na přítomnost bakterií. Přeji hezký den. Martin Drábek www.uroclinic.cz

otázka

Dobrý den, chtěl bych vás moc poprosit o radu. Již několik měsícu mě pobolívají struktury nad varletem, je to někde v oblasti žil, chámovodu, nadvarlete.

Několik dnů třeba nic necítím a pak zas několik dnů zasebou takové nepříjemné pocity vycházející z toho místa, na dotek to místo bývá citlivé, občas se projevují i bolestí výše. Byl jsem vyšetřen na urologii a prý nikde žádný problém není.

Nemůže to být třeba svalový problém, vystřelující skrz nervy do této oblasti? Mám problémy se zády a hrudníkem. Děkuji mockrát

odpověď

Dobrý den, pravděpodobně půjde o varikokélu, tedy křečové žíly v šourku. Navštivte prosím urologa. Přeji hezký den. Martin Drábek www.uroclinic.cz

otázka

Dobrý den, jsem ročník1958,pracuji s předšk.dětmi,přinesla jsem si angínu,krerou jsem lēčila Ospenem.Ještě jsem ho ani nedobrala,při kontrole z zvýšená sedimentace přišel rychlý nástup (během hodiny ) zánět močových cest.

Na pohotovosti se potvrdila krev v moči+++ a bílkovina+.Užívám Cortimoxazol forte.Utrapy s močenīm sice mírně polevily,ale začīnajī mě bolet záda v oblast levé ledviny.

Teplotu nemám,mohlo by se jednat o zánět v ledvině? Pokud si vezmu Algifen, Ibalgin rapid,bolest na pár hodin povolí.Je vhodná lēčba těmito antibiotiky?

odpověď

Dobrý den, cotrimoxazol je bežně používané ATB na léčbu zánětů močových cest. Nicméně je vždy vhodné provést kultivační vyšetření moči a test citlivosti antibiotik. Pokud máte pochybnosti, navštivte prosím urologa. Přeji hezký den. Martin Drábek www.uroclinic.cz

otázka

Dobrý den , mám problém je mi 24 můžu mít únik moči ? Chodím často na záchod,vyčůrám se a za chvíli mám pocit žepotřebuji zase,mám dost vlhké kalhotky které zapáchají močí,teď v létě je to silnější zápach.Co to může způsobovat ? Děkuji

odpověď

Dobrý den, může se jednat i o gynekologický problém, doporučuji jak urologické, tak gynekologické vyšetření. Přeji hezký den. Martin Drábek www.uroclinic.cz

otázka

Dobrý den, rád bych se zeptal na můj problém, byl sem léčen na zánět močových cest antibiotika Gyrablock. Po dobrání antibiotik problém odezněl ale teď se již týden trápím s problémem divných pocitu v penisu.

Není to bolest jako taková ale prostě pořád cítím že to není jako dřív . Žádné zarudnutí ani výtok nemám ale při delší chůzí nebo běhu mě trochu bolí žalud či předkožka. Nevíte čím by to mohlo být? K urologovii jdu ale má dovolenou a je tam až od úterý.

Zajímavé:  Bolest Achillovy Šlachy Příznaky?

Můžu počkat? Co mám dělat do návštěvy lékaře? Co to může být? Děkuji moc za odpověď

odpověď

Dobrý den. Pokud Vás bolí žalud či předkožka, jde o kožní problém. Po užití ATB se může jednat o kvasinkovou infekci. zatím jen zvýšená hygiena, pokud máte náhodou doma Canesten krém, tak 2x denně natřít, ev. si jej nechte předepsat u praktického lékaře. Přeji hezký den. Martin Drábek www.uroclinic.cz

otázka

DOBRÝ DEN, KAŽDÝ DEN VYPIJI ASI 2 LITRY VODY,PŘES DEN NEMÁM POTÍŽE S MOČENÍM, ALE V NOCI V POSTELI TŘIKRÁT SE VZBUDÍM A MUSÍM NA MALOU,ALE VĚTŠINOU MOČ NEUDRŽÍM,PROSÍM PORADTE PROČ?DÍKY

odpověď

Dobrý den, máte patrně nějakou funkční poruchu močového měchýře. Navštivte prosím urologa, je třeba kompletní vyšetření a vyplnění mikčního deníku. Přeji hezký den. Martin Drábek www.uroclinic.cz

otázka

Dobrý den, mám dotaz, co je nejlepší, když mě při močení pálí špička penisu a i se mi trošku odřela? Díky moc za radu.

odpověď

Dobrý den, zkuste koupel v heřmánku, pokud to nepomůže, pak navštivte urologa. Přeji hezký den. Martin Drábek www.uroclinic.cz

Svědění pohlavních orgánů 1. část – penis, šourek a třísla

(2 hlasů, průměr: 5,00 z 5)

Za svěděním pohlavních orgánů, a tedy penisu u mužů stojí nejčastěji mykóza. Mykóza penisu je zánětlivé onemocnění, které může postihovat žalud i předkožku.

Příčinou je nedostatečná hygiena, oslabení imunity nebo přenos při pohlavním styku. Mykóza penisu se projevuje svěděním, pálením i bolestivostí žaludu a mohou se objevit červené skvrnky.

Léčba je jednoduchá, jen je vždy třeba přeléčit oba partnery.

Cervene fleky na penisu - Vše o zdraví

Penis a intimní oblasti svědí hlavně kvůli parazitům a bakteriím. Těm se velice daří ve vlhkém a těsném prádle. 

Příčiny svědění šourku a penisu

Mykózy jsou infekce vyvolané mikroorganismy, tedy houbami. Ty, co jsou způsobeny kvasinkami, nazýváme kandidózy a zde je nejčastějším původcem kvasinka Candida albicans.

Kvasinky jsou součástí organismu a žijí v trávicím i pohlavním traktu, kde jsou prospěšné.

Infekci způsobuje jejich nadměrné přemnožení. Kandidóza většinou postihuje kůži a sliznice na pohlavních orgánech. Kandidózou bývají většinou postiženy ženy.

Mykóza penisu sice není pohlavně přenosná nemoc, ke vzniku infekce u mužů však přispívá i chronická a opakující se vaginální mykóza ženy.

Jak vzniká mykóza penisu?

Mykóza penisu je zánětlivé onemocnění, kdy je postižen žalud, čemuž se říká balanitis, nebo současně žalud i předkožka, tedy balanopostitis.

 • Kvasinkám se daří ve vlhkém a teplém prostředí. Zapomeňte na nošení těsného a neprodyšného oblečení.
 • K infekci dochází i při špatné hygieně, kdy se v předkožkovém vaku nahromadí sekret smegma a množí bakterie a kvasinky.
 • K přemnožení dochází při zvýšených hladinách cukru, u cukrovkářů a lidí se sníženou imunitou.
 • Může jít i o použití ručníků nebo prádla infikované osoby.
 • Mykóza penisu se vyskytuje zejména u mužů, kdy partnerka trpí opakovanými mykózami pochvy. U mužů se pak nemusí objevovat příznaky mykózy penisu a je přenašečem, kdy opakovaně infikuje ženu. Proto je nutné přeléčit oba partnery.

ČTĚTE TAKÉ, jak cukrovka oslabuje erekci a jak málo je možností erekci zlepšit. 

Projevy mykózy penisu

Prvním příznakem je svědění, pálení při močení a bolest žaludu nebo pod předkožkou. Pak se zde objevují drobné červené skvrny, někdy bělavé puchýřky, které pak praskají, vznikají svědící a pálivá ložiska s olupováním kůže v okolí.

Pod předkožkou se hromadí bělavý sekret tvarohovité konzistence. Při kombinované kvasinkové a bakteriální infekci může být hnisavý i zapáchající.

To může vést až k zánětu a zúžení otvoru předkožky, kdy nejde přetáhnout zpět přes žalud, tzv. fimóza. Dalším problémem jsou nepříjemné pocity při močení.

VÍTE, jaké jsou metody ostranění fimózy u dospělého muže? 

Léčba mykózy penisu

Mykóza penisu se léčí pomocí antimykotických přípravků. Jde o lokálně fungicidní léky hubící houby a plísně. Léky jsou k dostání v lékárně ve formě mastí, tablet, dražé, tekutin a gelů.

Další možností jsou fungicidní antibiotika, zejména při přidružené bakteriální infekci. Součástí antimykotik jsou látky jako Nystanin či Amphotericin. Při léčbě mykózy je nutné přeléčit i partnerku.

Asi ve 25 % případů probíhá mykóza penisu bez příznaků a projevem jsou jen vracející se infekce sexuální partnerky. Během léčby je nutná sexuální abstinence, správná hygiena a praní prádla a ručníků na 95 °C.

Svědění kůže na šourku

Existuje mnoho příčin svědění varlat. Testikulární svědění zahrnuje svědění varlat uvnitř šourku. Svědivá vyrážka pak ovlivňuje šourek a třísla.

Objevuje se tedy svědění šourku a stehen. Méně často postižené jsou stydké oblasti a penis. Kandidózu jsme popsali výše. Někdy se objevuje i silné svědění mezi šourkem a penisem nebo svědění pod šourkem.

Svědění kolem šourku a ekzém

Chronické kožní onemocnění se projevuje svěděním, zánětem, zarudnutím a otokem kůže. Na ekzém není žádný stoprocentní lék, proto se musí dbát na to, aby se dále nerozšiřoval. Může jít i o svědění na šourku.

Kontaktní dermatitida

Kontaktní dermatitidy zahrnují podráždění, vyrážku a svědění v oblasti třísel a šourku. Je způsobena přímým kontaktem s alergeny, je vyvolána dráždivými látkami, jako chemické prostředky.

Jde o více bolestivý druh než alergická kontaktní dermatitida, ale méně svědí. Alergická kontaktní dermatitida je častá u osob s alergiemi způsobenými vůněmi, barvami, mýdly nebo rostlinami.

VIDEO: Krátká reportáž o vzniku ekzémů. 

Extramammary Pagetova choroba

Jde o rakovinu kůže, která vypadá podobně jako ekzém. Tato vyrážka se objevuje v oblasti třísel a anální kůže.

Ta pak nereaguje na léčbu. Vždy je nutno vyloučit tuto chorobu při svědění kůže šourku, penisu a okolí.

Svědění třísel a Tinea cruris

Dermatofytická infekce způsobující svědění a podráždění v oblasti třísel a šourku zejména u mužů. Vyrážka vzniká při pocení a těsným oblečením.

Někdy je v záhybech kůže zarudlá vyrážka se šupinami, která se šíří dál plošně.

Jde o druh plísně způsobující podráždění, často u sportovců. Jde o intenzivní svědění rozkroku, varlat, vnitřní strany stehen a konečníku s červenou vyrážkou a šupinatěním v záhybech kůže.

Může jít i o svědění mezi konečníkem a šourkem. Pro léčbu se používají volně prodejné spreje nebo krémy.

Psoriáza a seboroická dermatitida

Psoriáza je chronické kožní onemocnění se zarudlou a svraštělou kůží a stříbrnými šupinami. To se objevuje na kolenou, loktech, spodní části zad a pokožce hlavy.

Lupénka se může objevit i v rozkroku  v oblasti třísel, protože se jí daří na vlhkých místech, kde tvoří červené skvrny se šupinami. Seboroická dermatitida také zasahuje třísla a je podobná psoriáze neboli lupénce.

VIDEO: Krátký dokument o psoriáze – lupénce. 

Veš pohlavní – muňka – filcka

Takzvané filcky je hmyz živící se lidskou krví zejména v oblasti genitálií. Kousnutí způsobuje podráždění a intenzivní svědění varlat.

Parazité se šíří při pohlavním styku, přes zamořené lůžkoviny, ručníky, oblečení i prkénko na WC. Při léčbě se používají volně prodejné léky, krémy a mýdla. Zkusit můžete i slabý roztok hypermanganu. V těžkých případech pak léky.

PODROBNĚ O FILCKÁCH včetně rychlých metod jejich odstranění z intimních partií. 

Svrab

Svrab je svědivá vyrážka způsobená parazity držícími se v záhybech v kůži. Nejčastějším místem výskytu jsou genitálie. Svrab je podobný vši muňce a už jedno kousnutí vyvolá velké svědění šourku u mužů.

Jak zastavit svědění šourku i penisu?

Nikdy postiženou oblast neškrábejte, jinak hrozí nežádoucí infekce a rozšírení. Vždy navštivte kožního lékaře, který stanoví diagnózu a léčbu.

Někdy je nutné změnit každodenní návyky. Nejlepší léčba na svědění šourku a penisu je prevence.

 • Myjte si denně třísla a genitálie a hlavně důkladně osušte. Pak zabráníte svědění kolem šourku a penisu.
 • Každý den si měňte spodní prádlo. Zabráníte plísním a plísňové infekci. Jde o jeden z nejlepších způsobů, jak odstranit svědění šourku a penisu.
 • Při cvičení v tělocvičně noste vlastní ručník, i když jsou poskytovány čisté ručníky. Pokud si jej půjčíte, ujistěte se, že jste si jej nevyměnili s kolegou či kamarádem.
 • Při sprchování noste přezůvky, protože plísně na podlaze způsobují infekci nohou, která se může šířit do rozkroku.
 • Svědění může být způsobené reakcí na parfémovaná mýdla. Vyhněte se bublinkovým koupelím, pokud je nemáte vyzkoušené. Nejlepší je intimní mýdlo nebo klasická Nivea, Dove či Neutro.

DÁLE ČTĚTE: 2. část – svědění pohlavních orgánů u žen. 

Články o pohlavních nemocech a intimních problémech

Dotazy lékaři

«prvni  ‹předchozí  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 … následující›  poslední»[ 1 … 40 z 2077 ]

Dobrý den, asi za poslední rok mi přibylo velké množství pih, zejména na rukou.Chtěla bych se zeptat jestli je zatím nějaká příčina a jestli se to dá ovlivnit(např vitamíny apod) nebo jestli je to dané.Užívám HA Chloe 1 rok, předtím Pramino.Také beru…

zobrazit celý dotaz

Dobrý Den, jednou za týden se mi na jazyku na straně nebo dole udělá bílý pupínek(takový puchýřek) jazyk je v tomto místě poté citlivý. Co by to mohlo být.? Jinak na jazyku mám asi už půl roku bílý povlak..někdy po celém povrchu nkdy na třetině..Děk…

zobrazit celý dotaz

Prosím, bude mi 38 let. Vždy jsem měla veliké problémy s pletí. hlavně tedy na bradě. Jedna paní doktorka mě zbavila letitých problémů Roacutanem, s léčbou jsem začala na konci roku 2005, začátek roku 2006. Pak jsem brala jednu tobolku10 mq ob den ja…

zobrazit celý dotaz

Vážená paní docentko, je možné v našem zdravotním systému podstoupit vyšetření (např.odběr krve) k vyloučení či určení pohlavních nemocí bez doporučení lékaře, případně anonymně? Pokud ano, jaké pohlavní nemoci by se daly diagnostikovat a za jakýc…

zobrazit celý dotaz

Dobrý den.V horní polovině zadnice jsem si nahmatala tvrdší bulku o velikosti asi 1cm.Při dotyku je trochu bolestivá.Teď mám strach,aby nešlo o něco vážnějšího.Můžete mi prosím poradit.Děkuji za odpověď….

zobrazit celý dotaz

Vážená paní docentko, již delší dobu se léčím s atopickým ekzémem, který se postupně změnil v seboroickou dermatitidu – diskrétní terčovité ložisko nad hrudní kostí. Dermatoveneroložka mi tvrdí, že nelze jednoznačně určit příčinu tvorby; někdo zas…

zobrazit celý dotaz

Dobrý den..chtěl bych se optat, asi před 20. dnama se mi v tříslech pod varlaty udělali malé červené pupínky místy velký rudý flek který mokvá a svědí….po 14. dnech se mi tvoří tyto červené pupínky s malou bílou čepičkou objevili i na stehnách v ho…

zobrazit celý dotaz

Dobry dan chci se zeptat,na penisu se mi loupe kuze a svedi me.Hdyz me penis svedi tak ssi ho drbu a pak si ho priserna rozdrapu a mam tam cerveny fleky ze kterych teče takova vodicka.pomozte prosim,k lekari se bojím,a existuje na to loupani kuze nak…

zobrazit celý dotaz

Zajímavé:  Léčba Natažené Šlachy U Koně?

Dobrý den, před více než týdnem se mi na předkožce objevila cca 1cm x 2cm vyrážka. Začalo to jen pouhým odlupováním kůže, ale potom kůže zrudla a dokonce párkrát praskla a sem tam praskne i teď, ale vypadá to jenom jako kdyby praskla jen její horní v…

zobrazit celý dotaz

Dobrý den, přítel pracuje jako řidič autobusu, většinu dne stráví v sedě za volantem. V oblasti třísel a na zadku má zarudlou kůži, kterou si neustále škrábe a dost často ho také svědí varlata. Když nepočítám místa která má vyloženě rozškráblá,tak …

zobrazit celý dotaz

Dobrý den,chtěla jsem se zeptat,jestli se dá sifilis zjistit ze sedimentace krve?Včera jsem si našla krvý podlitý flíček na přirození,ale sedimentaci mi dělali předevčirem a nic neříkali.Mohli by to na ní poznat?děkuji…

zobrazit celý dotaz

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, zda je možno používat mast Flucinar na lupenku v těhotenství. Lupenku mám už od dětství. Na loktech a kolenou. Pokud si to nebudu pravidelně mazat, tak se to rychle zhoršuje a tak by mě zajímalo, zda není mast Flucin…

zobrazit celý dotaz

Když jsem nachlazená nebo tzv. ‚nejsem ve své kůži‘, osypu se – na krku, hrudi, zádech, břichu – jsou to takové červené jednolité pupínky. Projeví se to, i když jsem předtím neměla žádný lék. Nikdy jsem nevypozorovala, že by to bylo po požití léku. …

zobrazit celý dotaz

Dobrý den, děkuji za odpověď, ale našla jsem si co to znamená prekancerozní a dost mě to vyděsilo. Je to stav předcházející rakovině. Nikdo mi na kožním nic neřekl, jen mě poslali na obtisk klitorisu a ložiska nad ním k doktorovi.Aby se to poslalo…

zobrazit celý dotaz

dobrý den, děkuji za vysvětlení, možná se bude i jednat o tu žilní nedostatečnost, protože při vytrhávání chloupků vytrhávacím strojkem mi vždy vypadají obě nohy jako oškubané kuře-červené tečky, které jsem si všimla časem zhnědly. No nevím co si přá…

zobrazit celý dotaz

Dobrý den, můj problém Vám popíšu od začátku. Začalo to svěděním klitorisu a okolí. Gynekolog mi předepsal Triamcinolon na zklidnění, protože žádný jiný problém nebyl. Řekl mi, že je to spíš kožní záležitost. Po 10 jsem to natírat přestala a zase to…

zobrazit celý dotaz

Dobry den! Potreboval bych odborne poradit a popripade vyresit svuj problem. Je tomu asi dva mesice co se mi stava dost neprijemna vec. A to sice ze zapacham velice zvlastnim zapachem. Paradoxem ovsem je ze se mi toto stava pouze ve skole. Nejd…

zobrazit celý dotaz

Dobrý den, chtěl bych se prosím zeptat. Před 14 dny jsem byl na masáži nohou. Den nato se mi udělalo na nohách ca 20 ťopek – podobných akné (a trochu jsem je mačkal). 3 dny nato jsem šel do sauny a den po sauně se mi objevily v oblasti třísel 2 boles…

zobrazit celý dotaz

Dobrý den, na penisu a na varlatech mam jakési bíle bulky, ale jsou o velikosti špendlíkové hlavičky.Jsou asi pod kůží . Mám je hlavně na předkožce u žaludu a jsou po celem obvodu penisu.Možná by mohlo jít o malé tukové bulky, ale myslím že i to same…

zobrazit celý dotaz

Dobrý den p.doktore, na noze se mi objevil asi před půl rokem malý svědící flíček – myslela jsem , že je to štípanec, tak jsem si ho škrábala. Pak tento flíček přestal svědět, tak jsem to nechala tak, pak mi noha začala čím dál víc svědívat, ale nepř…

zobrazit celý dotaz

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, mám problém se svěle čevenými skvrnami na hýždích , které vypadají jako jizvičky, trápí mě to už pár měsíců a nevím o co by se mohlo jednat. Doufám že tento popis je dostačující, protože nevím jak jinak to popsat… …

zobrazit celý dotaz

Dobrý den. Mám problém: v puse se mi drolí kůže. Na vnitřní straně rtu se mi nejprve vytvoří bíle odlupující se kousky kůže a ta se pak postupem času odře a pak je kůže v puse velmi hrubá. Trvá mi to už minimálně dva roky. Někdy je to trochu zlepší j…

zobrazit celý dotaz

Vážená paní doktorko… O moluskách je všude psáno hodně..Můj syn kterému budou tři roky je má také jsou diagnostikovámy a snažíme se je léčit.Vlastně až z netu jsem zjistila,že existuje i metoda seškrabávání která po aplikaci znecitlivujících mast…

zobrazit celý dotaz

Dobrý den, mám krátkou uzdičku a v malé oblasti okolo ní a pod ní se mi vytvořili bílé malé flíčky zasahující i trochu do žaludu. Kromě toho mám po celém obvodu malé bílé pupínky, ale to budou zřejmě mazové žlázy. Bude řešením ambulantní chirurgické …

zobrazit celý dotaz

Dobrý den,prosím o vysvětlení níže popsaného histologického nálezu. Tedy : byla mi provedena kožní excize 11x4x4 mm na chodidle. Histologicky jde o basocelulárně akantotickou variantu seboroické verruky s přítomností Helwigových virů, Afekce je benig…

zobrazit celý dotaz

Dobrý den, mám teď velkou obavu..jsem gay a u svého partnera jsem si všiml takového malinkatého výrustku v oblasti svěrače, něco jako opar v puse, nemyslím ten na rtu. Jelikož se tam ale po měsici udělal 2hý, tak jsem si jistý tím, že má condylomata….

zobrazit celý dotaz

Dobrý den, včera večer jsem si na pravé ruce na lokti nahmatala malou bulku, je přímo jako na kosti, ale pokud to zvednu i s kůží tak to tam není nějak přirostlé. Nebolí a ja jako hrášek veliká. Mám strach ,aby to nebyla nějaká forma nádoru. Děkuji z…

zobrazit celý dotaz

Dobrý den,paní doktorko prosím vás mám 8 měs holčičku, kterou kojím.Asi od 5 měsíce mě trápí ekzémy na prsou,které mi začínají mokvat.Vzhledem ke kojení se snažím vyhnout krortikoidům.Chtěla jsem se vás zeptat. 1Neustále se mi střídá stav suchá loup…

zobrazit celý dotaz

Dobre rano. Po oralnim sexu s moji pritelkyni nekdy pozoruji na vnitrni liste predkozky, na hranici s zaludem jakoby zarudly lehce vlhky pasek, zadne pocity typu paleni apod necitim. Hygienu tez nesidim. Je mozne ze, ze do toho partnerka pri oralnim …

zobrazit celý dotaz

Dobrý den,už nějakou dobu mám problém se svou pokožkou. Hodně svědí a je suchá. Mám to na rukou v záhybu,na celých nohách. Svědí to stále v noci nespím a škrábu se(prý i ve spaní). Kožní lékaři mi dali už mnoho mastí,ale žádná nepomohla…Teď přez zi…

zobrazit celý dotaz

Dobrý den. Mám pod očima dost velké začervenalé kruhy… nejsou to obyčejné kruhy pod očima, ale pod objema očima mám takové dost výrazné zarudlé proušky. Když se na to podívám velmi z blízka vidím v tom takové jakokdyby tmavé tečky… Opravdu mi to …

zobrazit celý dotaz

Mel bych nekolik dotazu ke znamenkum … 1) Mam pomerne velky pocet znamenek na tele, jejich pocet jde do desitek a tvori se nove. Je to prirozeny proces ? 2) Kdyz se hovori o rizikovych zmenach u znamenek, uvadi se rada informaci typu rustu, zme…

zobrazit celý dotaz

Dobrý den, můj problém začal cca před rokem po náhodném chráněném pohlavním styku. Asi tak 14 dní po se mi na žaludu i vnitřku předkožky začala dělat vyrážka (jakoby krupičky a potom se to slilo v jeden flek, někdy rovnou flek), která posléze zmizel…

zobrazit celý dotaz

paní doktorko Pospíšilová, mám dotaz.Mám vyrážku na žaludu. Mám ji již delší dobu.. vždy se to zlepší, ale opět se to vrátí. Vypadá to jako zarudlé fleky a na nich jakoby takové šupinky nebo výstupky nebo jak to mám popsat.Je to závažné? Jak bych to …

zobrazit celý dotaz

Dobrý den, před 4 dny jsem se popálila na předloktí od vodní páry na ploše asi 1,5×1,5 cm. Místo jsem si začala třít a tím jsem si strhla kůži. Udělal se mi strup, který si ale pro jistotu vždy přelepím náplastí, když někam jdu, abych si ho nestrhla….

zobrazit celý dotaz

Mám problém, po análním styku, se mně zduřel, takové bílé bradavičky. Vypafdají velice podobně, jako mazové žlázky pod žaludem. Nevím co s tím. Připadá mi, že kondylomata by byla vidět i kolem otvoru, tam ale nic nemám. Tohle je vyloženě až na konci…

zobrazit celý dotaz

Dobrý den Chtěl jsem se zeptat již přes rok mám na levém boku(na bůčku) bulku o rozměru fazolky nebolestivou nezvětšující se.Můj dotaz zní co stím a co by jse mohlo jednat . Děkuji…

zobrazit celý dotaz

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, manželovi se na penisu, pod kůží, udělala bulka. Má ji již víc než rok, nebolí, nezvětšuje se. Dá se uchopit, není nijak tvrdá.Manžela k lékaři nejspíš nedostanu, chtěla jsem se zeptat o co by mohlo jít? Děkuji RK…

zobrazit celý dotaz

Dobrý den, obracím se na Vás s problémem, který mě trápí již přes dva měsíce. Pod nosem se mi udělal opar, na který jsem používala herpesin, udělal se mi strup, ale od té doby mám neustálé zarudnutí, které nepříjemně štípe, svědí (jako když se např. …

zobrazit celý dotaz

Dobrý den, ze strany na žaludu se mi dnes udělal bílý flek s červeným krajem (včera to to bylo jen červené). a před třemi dny to jen štiplavě bolelo při dráždění..ale nebylo nic vidět..resp jsem to moc neřešil,protože jsem se domníval, že je to něja…

zobrazit celý dotaz «prvni  ‹předchozí  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 … následující›  poslední»[ 1 … 40 z 2077 ]

Dotazy na lékaře jsou zobrazovýny od nejnovějších po nejstarší. Dotazy čerpáme z našich dřívějších zdrojů a prozatím je pokládání nových dotazů pozastaveno. Doufáme, že mezi množstvím zajímavých dotazů a odpovědí najdete i radu na řešení svého problému.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Adblock
detector