Aslo hodnoty – vše o zdraví

V poslední době se ve své ordinaci stále častěji setkávám s „pacienty“, kteří si stěžují na neurčité a hůře popsatelné obtíže. Nejčastěji slyším příběhy podobné tomuto: „Asi před rokem jsem měl běžnou chřipku.

Pomocí antibiotik/ bylinek jsem se vyléčil, ale od té doby nejsem ve své kůži. Často mě pobolívá v krku, celkově se necítím dobře, bolí mě klouby, svaly, hlava, každý pohyb mě vyčerpává a občas mívám pocit zvýšené teploty.

Jako bych byl v nějaké zvláštní bublině.“

Těch příznaků bývá i mnohem více, jsou různorodé a často spolu zdánlivě nesouvisí. Někdy si člověk vzpomene, že měl před rokem chřipku, nebo ho kouslo klíště, měl zánět močových cest apod.

Po návštěvě lékaře jsou někdy opravdu diagnostikovány kvasinky, chlamydie, borelie, stafylokoky, streptokoky, z krve jsou zjištěny zvýšené hodnoty ASLO či CRP a lékařem jsou diagnostikovány třeba chronické záněty, autoimunitní problémy, chronický únavový syndrom, nespecifické kožní onemocnění, alergie apod.

Bohužel mnohem častěji moderní medicínská technika či laboratorní testy nejsou schopné odhalit žádnou příčinu problémů. A pokud lékař nic nejistí, tak je vlastně člověk „zdravý“. Nicméně subjektivně se tak necítí a mnozí s podobnými obtížemi často končí v péči psychiatra, který předepíše antidepresiva.

Aslo hodnoty - Vše o zdraví

Pohledem tradiční čínské medicíny

Čínská medicína popisuje tyto zdravotní potíže jako tzv. „skrytý patogen“. Princip jeho vzniku je jednoduchý.

Člověk se nakazí nějakou infekcí, ta se částečně vyléčí, ale často díky nevhodné léčbě či neukázněnosti pacienta (nedoléčení se), se část patogenu ukryje v hlubších vrstvách a zde vyčkává, až přijde jeho čas. Zjednodušeně bychom ho mohli nazvat takovým „parazitem“.

I on chce žít a ke svému životu potřebuje energii – energii, kterou bude čerpat z nás. Čeká, dokud naše tělo nebude oslabeno či vyčerpáno stresem, a tu chvíli začne patogen v našem těle nastavovat „vlastní pořádky“.

Jelikož mluvíme o tradiční čínské medicíně, je třeba vysvětlit nejprve pár pojmů, abychom mohli pokračovat dál. Musíme si objasnit, co znamená slovo Qi (čti čchi), Zheng Qi (čti dženg čchi) a Xie Qi (čti sie čchi).

Qi chápejte v širším slova smyslu jako vše kolem nás a v nás. Pomocí energie Qi je tvořeno naše tělo, náš svět, celý vesmír. Ale třeba i naše myšlenky.

V užším chápání je Qi označována energie, která proudí naším tělem v akupunkturních drahách, stejně jako krev v cévách, a vykonává různé funkce. Podle toho, co a kde zrovna dělá, se dělí na další poddruhy. A těch je mnoho.

Zastavil bych se ale u dvou: Zheng Qi (čti dženg čchi) a Xie Qi (čti sie čchi).

Zheng Qi je vše dobré a fyziologické v našem těle. Je to poměrně široký pojem. Zahrnuje naši imunitu, vitalitu, tkáně, nervy, svaly, myšlenkové pochody, jejich funkce, ale i stav, kdy v našem těle vše proudí volně a funguje, jak má.

Xie Qi je protipólem Zheng Qi. Je to špatná „entita“, která se snaží naše tělo napadnout a parazitovat na něm. Čínský lékař by řekl: vlhké horko, toxin, chlad apod. My bychom spíše řekli: viry, chlamydie a jiné bakterie, borelie, kvasinky, různé koky. Ale třeba i jenom situace vyvolávající stres.

Pokud je Zheng Qi dostatečně silná, tak Xie Qi nemá kudy a jak do našeho těla proniknout, i když se o to nepřestane nikdy snažit. Je to takový její boj o přežití.

Xie Qi všude kolem nás i v nás

Je důležité si uvědomit, že Xie Qi je a stále bude kolem nás a často i v nás. Neustále se bude snažit nastolit v našem organismu vlastní řád.

Já osobně se domnívám se, že nemá význam snažit se vybít všechny mikroorganismy. Byla by to poměrně sisyfovská práce, která nemá konce. Proto nevidím smysl v různých detoxikacích („kdy se často vylije s vaničkou i dítě“), nebo dokonce v „bioenergetických přístrojích“, které prý dokáží veškerou Xie Qi v organismu vyhubit (možná mají nějaký smyl, jen mi zatím uniká).

Jako správnou cestu vidím v posilování Zheng Qi tj. v posilování imunity, vitality, schopnosti adaptovat se na určité podmínky a situace. Aby Zheng Qi byla schopná nebezpečné patogeny likvidovat a ty méně nebezpečné udržet v určitých mezích, aby nás neobtěžovaly.

Například 90 % populace má ve svém těle EB viry. Ty mohou způsobit různá onemocnění, včetně autoimunitních chorob či rakoviny. Přesto se u většiny lidí po celý život nijak neprojeví. A proč? Protože tito lidé prostě mají silnou Zheng Qi.

Zdravý životní styl někdy nestačí

Teď se asi zeptáte, jak tedy posílit Zheng Qi, aby Xie Qi neměla šanci nám škodit? Teoreticky jednoduše. Žít přiměřeně zdravě, pravidelně a kvalitně se stravovat, hýbat se, odpočívat, dostatečně a pravidelně spát, vyhýbat se stresovým situacím, snažit se „věci moc neřešit“ a hlavně pěstovat s lidmi dobré vztahy. Praxe, zvláště v dnešní hektické době, bohužel není tak jednoduchá.

Nicméně při stavech, které vidím v ordinaci, by terapie změnou životního stylu trvala moc dlouho. Takže, je-li Zheng Qi příliš oslabená, musí nastoupit léčba. Někdy pomohou antibiotika, někdy medicinální houby anebo individuálně namíchané bylinné odvary.

Aslo hodnoty - Vše o zdraví

Chytré medicinální houby

V ordinaci mám velmi dobrou zkušenost s medicinálními houbami, a to se třemi, které často kombinuji.

První a asi nejsilnější houbou je Coriolus.

Je to nejlepší likvidátor jakýchkoliv patogenů a je mu jedno, jestli jsou to borelie, kvasinky, bakterie, viry, chlamydie či nekontrolovaně se množící rakovinné buňky.

Jeho schopnost bojovat s patogenními mikroorganismy popisuje nejen tradiční čínská medicína, ale i současné vědecké metody, které jasně potvrzují mechanismy jeho účinků.

Druhou houbou je Chaga. Svým chováním se velmi podobá již zmiňovanému Coriolu, své účinky ale více směřuje do trávicího traktu a je výrazně protizánětlivá. Toho se využívá zejména při terapii Crohnovy choroby či ulcerózní kolitidy.

Zajímavé:  Příznaky Těhotenství Po 3 Dnech?

Třetí houbou je Reishi – nejznámější z medicinálních hub. Dle mého názoru není tak silná v likvidaci patogenů jako třeba Coriolus, ale silněji posiluje naši vitalitu (Zheng Qi). Což je v těchto případech velmi důležité.

Aslo hodnoty - Vše o zdraví

Nechte patogeny vyhladovět

V praxi vidím, že nestačí patogeny jen likvidovat a posilovat Zheng Qi, ale je potřeba zbavit je jejich potravy. Proto často přidávám k výše uvedeným houbám houbu Polyporus, nebo směs MycoClean. Obě odvádí z organismu patologickou vlhkost a s ní i různé nečistoty, čímž zbavují některé patogeny jejich potravy (obzvláště kvasinky a chlamydie).

Doporučení na závěr

Pro terapii si vybírejte extrakty s 30 % polysacharidů (u Coriolu se 40 %). Pokud bude koncentrace nižší, budou účinky slabší. Pokud bude koncentrace vyšší, bude to vždy na úkor ostatních účinných látek, a může tak dojít ke změně účinků samotné houby. Což samozřejmě u závažných onemocnění není žádoucí.

Připravil: Milan Schirlo – praktik tradiční čínské medicíny

Источник: https://www.cinskyherbar.cz/clanky-skryty-patogen-novodoba-metla-lidstva.html

Krevní obraz a jeho hodnoty – vysvětlení

Aslo hodnoty - Vše o zdraví

Krevní obraz a jeho hodnoty

Běžnou procedurou při určování původu nebo typu onemocnění, ale i při preventivních prohlídkách je odběr krve. Dnešní vyspělé technologie umožňují z krve vyčíst množství různých údajů o stavu lidského organismu. Lékař na základě příznaků a osvědčených postupů vybírá, jaká vyšetření jsou potřebné a dokáže interpretovat výsledky. Jsou pro vás písmena a čísla z biochemického laboratoře španělskou vesnicí? Objasníme vám základní údaje, které se dají z krevních testů vyčítat.

Krevní obraz

Krevní obraz je celkové vyšetření množství jednotlivých součástí krve, odchylky od normy ukazují nesprávnou činnost orgánů nebo fungování systémů v těle. Stanoví se množství:

  • červených krvinek RBC (3,7-5,25 miliard / l)
  • bílých krvinek WBC (4-10 miliard / l)
  • krevních destiček PLT (150-400 miliard / l)
  • krevního barviva hemoglobinu HGB ​​(124-145g / l)
  • hematokrit HCT – poměr objemu krevních buněk k celkovému objemu krve (36-45%)
  • sedimentace FW, ESR – rychlost usazování červených krvinek
  • Zánět v těle?

    Při podezření na přítomnost zánětu v těle se zjišťuje z krve množství tzv. zánětlivých markerů:

    • CRP – bílkovina, která je v krvi přítomna při bakteriální infekci doprovázené horečkou, hodnoty se vyhodnocují podle času trvání příznaků onemocnění, pomáhají lékaři rozhodnout o vhodnosti léčby antibiotiky
    • ASLO / ASO – zkratka pro enzym, jehož přítomnost v krvi způsobují bakterie streptokoka, obecně hodnoty nad 200IU/ml se považují za pozitivní, po léčbě se sleduje dlouhodobě pokles této látky v krvi
    • RF – revmatoidní faktor, naznačuje diagnózu a průběh revmatického zánětu
    • C3, C4 – složky komplementu, enzymy přítomné v krvi, odchylky jsou při poruchách imunitního systému

    TIP: Jak darovat krevní destičky?

    Jaterní testy

    Vyšetření, kterým se zjišťuje množství enzymů v játrech (jaterní testy), poukazuje na možné poškození jater. Testy se provádějí při virových onemocněních jako žloutenka nebo infekční mononukleóza, při užívání některých léků a antikoncepce, u osob závislých na alkoholu a drog.

    • zvýšené hodnoty AST, ALT signalizují poškození buněk jater
    • zvýšené hodnoty ALP, GMT – souvisejí s městnáním žluči
    • bilirubin Bi – poukazuje na nedostatečné odbourávání barviva po rozpadu červených krvinek

    Krev a biochemie

    Některé látky přítomné v krvi jsou při výskytu hodnot mimo normu ukazatelem poruch metabolismu a signálem na další vyšetření, které mohou odhalit závažná onemocnění.

    Glukóza – krevní cukr, jehož zvýšené hodnoty signalizují možné problémy s slinivkou, nejčastěji jde o cukrovku, ale i jiné poruchy metabolismu. Velmi nízké hodnoty mohou svědčit o špatném vstřebávání živin, intoleranci některých potravin, ale i o nedostatečné funkci štítné žlázy. V normě jsou Honotí 3,35-6,1 mmol / l.

    Močovina (urea) – tvoří se v játrech při odbourávání bílkovin a vylučuje ledvinami. Spolu s kreatininem vypovídá o fungování ledvin.

    Kreatinin – je látka, která se vylučuje ledvinami. Příliš vysoké hodnoty upozorňují na možné nemoci ledvin, velmi nízké na nedostatek svalstva, ale i chorobný stav.

    Cholesterol – stanoví se celkový cholesterol (hodnota by měla být nižší než 5,2 mmol / l), důležitý je však i podíl jeho složek. LDL cholesterol – má vliv na usazování tuků na stěnách krevních cév zvyšování krevního tlaku a HDL – tzv. dobrý cholesterol, který má zase protisklerotické účinky.

    Triacylglyceroly – tuky v krvi, vysoká hodnota představuje riziko pro cévy srdce, běžná hodnota je méně než 1,7 mmol / l.

    Krev a protilátky a alergie

    Protilátky nebo imunoglobuliny se vyšetřují při různých typech alergií, také při určování, zda se v organismu vyskytovaly nebo vyskytují cizí látky (bílkoviny, viry, toxiny), proti kterým tvoří tělo protilátky.

    Označují se zkratkami IgA, IgE, IgG, IgM. Přítomnost specifických protilátek v organismu pomáhá diagnostikovat průběh nebo překonání určitých onemocnění jako infekční mononukleóza, toxoplazmóza, zarděnky.

    KAM DÁLE? Přečtěte si další informace o krevním rozboru.

    Čtěte také: Jak zředit krev?

    VIDEO: Vyšetření krve | Vyšetřovací metody

    VIDEO: Mikroskopické vyšetření krve

    Autorem článku je naše redakce

    Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost

    Источник: https://www.rehabilitace.info/lidske-telo/krevni-obraz-a-jeho-hodnoty-vysvetleni/

    ČPZP – Dotazy na lékaře

    Dotaz:Dobry den, bolelo me ucho, tak jsem sii do nej dala jako vzdy kousek cesneku. Bohuzel to byl opravdu maly kousek, ani ne ctvrtka strouzku cesneku a tak jsem si myslela ze mi zapadl. Jela jsem na pohotovost a doktor mi rekl, ze tam nic nevidi. Ze do bubinku urcite nikde neni.

    Jenze ja byla cely den doma a nikde v posteli ho nemam, mela jsem totiz teplotu a tak si rikam, zda neni moznost ze zapadl dale? Bolesti nemam, ale mam obavy..Pripadne co bych mela ocekavat,akorat mam pocit, ze tam je cizi teleso. Na ucho slysim normalne.

    Myslite, ze kdyby se dostal ten kousicek cesneku za bubinek(pripadne i pochroumany), tak bych to citila? Dekuji, s pozdravemnKarol.

    Odpověď:Vážená tazatelko, na Váš dotaz nemohu odpovědět, protože ČPZP se mnou na tento rok neuzavřela smlouvu. Obraťte se laskavě na vedení pojišťovny. S pozdravem prof. MUDr. A. Kollár, DrSc.

    Vloženo: 04.01.2013 21:25:12

    Dotaz:Dobrý den, už od Silvestra mě trápí průduškový kašel. Zkoušela jsem klasické babské rady, cibule+med, majoránkový či zázvorový ‚čaj’… a sirup Hedelix…..

    co mohu použít aby se mi ulevilo? Nejhorší je to večer když zalehnu, to mě chytá přímo záchvat kašle a ne a ne to přestat, nemůžu se skoro ani nadechnout.

    Ale je u mě jedna ‚komplikace‘, mám 9i měsíční dítě a stále kojím, tak to bude asi hodně omezené 🙁 Děkuji Monika

    Odpověď:Vážená tazatelko Moniko, je mi líto, že Váš dotaz nemohu zodpovědět, protože na rok 2013 se mnou ČPZP neuzavřela žádnou smlouvu. Vysvětlení můžete požadovat na vedení pojišťovny. S pozdravem prof. MUDr. A. Kollár, DrSc.

    Vloženo: 04.01.2013 14:05:15

    Dotaz:Dcera byla hospitalizována s dítěte (6m) s laringitídou. Propuštěni po 3 dnech. V případě, že by nastala situace, že by se chlapec dusil dostali od lékaře prášky. Je možné použít nějaký spray jako mají alergici? Bylo by to přece rychlejší než prášek. Děkuji, Marcela

    Odpověď:Vážená paní Marcelo, je mi líto, ale ČPZP pro rok 2013 se mnou neuzavřela smlouvu na vyřizování odpovědí. S pozdravem prof. MUDr. A. Kollár, DrSc.

    Vloženo: 02.01.2013 23:27:11

    Dotaz:Dobrý den pane doktore, 26.12. jsem Vám psala dotaz ohledně bouličky pod jazykem (cca 0,5 cm, nebolestivá, pohyblivá bulka, cca ve střední čáře,mírně vlevo, v místě přechodu spodní tvrdé čelisti v měkkou tkáň pod jazykem). Poradil jste mi návštěvu ORL nebo zubaře. Navštívila jsem oba lékaře, ale z výsledku jsem zmatená.

    ORL: Jednoznačně zduřelá uzlinka, je tam někde zánět, dostala jsem antibiotika (i když jsem bez potíží v dutině ústní, krku, zubů…+ CRP mám normální). Stomatolog: ucpaná slinná žlázka, nic nedělat, atb jsou zbytečná. Jsem z těchto ‚zcela jasných‘ a přitom rozdílných diagnóz zmatená.

    Navíc se mi nad touto bulkou, výše na spodní čelisti vytvořila další, menší boulička. Obě bulky jsou nebolestivé (ani při jídle…) Může se najednou ucpat další slinná žlázka, vytvořit tam např.ten kamínek, o kterém jste mluvil Vy? Myslíte,že můžu být klidná, že nejde o nic nebezpečného? Ty rozdílné diagnózy mě příliš neuklidnily.

    Předem velmi děkuji za radu H.L. PS: Také přeji do nového roku mnoho zdraví, hodně štěstí a pracovních i osobních úspěchů!

    Odpověď:Vážená tazatelko Lhotková, jsem přesvědčen, že můžete být klidná a čehokoliv nebezpečného se obávat nemusíte. Stále se domnívám, že jde o ucpaný vývod slinné žlázy.

    Nechápu, proč žádný z lékařů neudělal sondáž a dilataci (rozšíření) vývodu žlázy. Tím by diagnózu vyjasnili a s velkou pravděpodobností i vývod uvolnili. Aplikace antibiotika nemá logické zdůvodnění.

    S pozdravem a opakovaným přáním dobrého zdraví A. K.

    Vloženo: 30.12.2012 02:08:40

    Dotaz:Dobrý den, uvnitř dutiny ústní, pod jazykem, u uzdičky jazyka, v údolí mezi dásní a úponem jazyka, od středu trošku doleva si nejprve jazykem, nyní i prsty nahmatám pod povrchem/sliznicí nahmatám malou pohyblivou nebolestivou bulku. Co to prosím může být? Mám strach ze všech těch možných útvarů…. Předem děkuji za odpověď.H.L.

    Odpověď:Vážená tazatelko Lhotková, to, co pod jazykem hmatáte, může být pravděpodobně kamínek ve vývodu levé podčelistní a podjazyční slinné žlázy.

    Někdy se projevuje také tím, že před jídlem nebo během jídla, kdy se v žlázách tvoří sliny, lze cítit tlak až bolest v příslušném místě.

    Doporučuji vyšetření na ORL nebo zubní ambulanci, kde spolehlivě určí, oč jde a navrhnou léčebný postup. S pozdravem a přáním zdraví do dalšího roku A. K.

    Vloženo: 26.12.2012 20:53:40

    Dotaz:Dobrý den.Tuto diagnozu určily zatím lékaři mé 10leté dceři jsme ve fázi vyšetření,byli jsme na sono krku a objevily několik benigních LU vel.4mm.Pod kývačem vpravo oválné LU příčně až 27mm.Na zadní straně krku LUdo 4mm submandibulárně oválná Lu setřelé strukturys s hyperevaskularizací vel.33/17mm.Proto Vás prosím napište mi jestli je to vážné.Lékaři zatím mlčí.Moc děkuji Jana

    Odpověď:Vážená paní Jano, u Vaší dcerky byly zjištěny zvětšené lymfatické uzliny na krku, což je běžný nález u většiny dětí.

    Bližší vysvětlení můžete čekat u lékaře, který Vaši dcerku zná a má k dispozici veškerou dokumentaci. Nechápu Vaši větu: ‚Lékaři zatím mlčí‘. Neznám situaci, kdy by lékař na dotaz pacienta nebo jeho doprovodu mlčel.

    Pokud máte dojem, že Vám na Vaše dotazy neodpověděl, zeptejte se znovu a vyčkejte odpovědi. S pozdravem A. K.

    Vloženo: 07.12.2012 19:44:07

    Dotaz:Dobrý den, můj otec asi měsíc po prodělané chřipce a léčené antibiotiky (84 let) má stále zalehlé dutiny. Dle jeho slov mu ‚praská‘ a ‚bublá‘ v uších a je to velmi nepříjemný stav. Zkusil ACC long, ale nic nepomáhá. Prosím o radu, jaký lék popř. inhalace apod. by mohl vyzkoušet sám dříve než bude muset opět navštívit lékaře ? Předem moc děkuji za odpověď. Zdena

    Odpověď:Vážená paní Zdeno, bez odborného vyšetření včetně rentgenu přínosních dutin Vám nemohu poradit nic jiného, než návštěvu ORL odborníka. S pozdravem A. K.

    Vloženo: 05.12.2012 01:09:17

    Dotaz:Mám studené uši, nos, prsty na rukou, prsty na nohou, třesu se zimou, kde je příčina a jak to léčit

    Odpověď:Vážený pane Nováku, Váš dotaz nezodpoví žádný lékař bez důkladného vyšetření. Doporučuji proto navštívit praktického lékaře, který podle potřeby doplní své vyšetření dalšími konzultacemi. PS. Každopádně Vám ještě doporučuji při dotazech na lékaře i jiné komunikaci trochu slušnosti (pozdrav, poděkování ap.) S pozdravem A. K.

    Vloženo: 26.11.2012 15:29:28

    Dotaz:Vážený pane profesore, ráda bych se poradila, jak nejlépe zlepšit odolnost u dětí.

    Mám dvouletá dvojčata, loni přes zimu v pravidelných intervalech nemocná (ale to byla ´pořád různá očkování a po nich byla vždy oslabená).

    Nyní již podruhé během měsíce nemocná (nic tragického, rýma, kašel, bez teplot). Byla by pro takto malé děti vhodné sauna ú infrasauna nebo např. solná jeskyně? Děkuji za odpověď.

    Odpověď:Vážená tazatelko Brandtová, odpověděl jsem Vám sice už včera, ale internet to neodeslal. Sauna není pro děti vhodná a vůbec organizmus neotužuje. U dítěte může být nebezpečná proto, že ztráta vody pocením je relativně značná. Pro pobyt v solné jeskyni neshledávám žádný důvod.

    Vaše děti, stejně jako všechny normální děti, prodělávají postupně různé infekce z okolního světa (zejména virové) a vytvářejí si vůči nim imunitu. Další intenzivnější fáze infekcí se objevuje návštěvou jeslí, školky i školy.

    Pokud máte dojem, že Vaše děti trpí infekcemi nadměrně, doporučuji konzultaci u zkušeného pediatra, případně imunologa. S pozdravem A. K.

    Vloženo: 20.11.2012 19:38:01

    Dotaz:Dobry den pane doktore, chtela bych se zeptat na vas nazor ohledne meho problemu, uz nekolik let me boli v krku, ale bolest neni jako angina nebo nachlazeni, boli me pri polknuti jako kdyby mi projela ziletka telem, taky cititm tlak dole v krku jako by na ohryzku, tlak je podobny jako kdyby me nekdo skrtil.

    Nejmensi bolest je rano kdyz se vzbudim (zrejme tim ze v noci tolik nepolykam). Behem celodenniho polykani, me ta bolest potom jde az do zad. Jak to prijde z niceho nic tak to i samo potom zmizi, ale porad se to vraci. Nekdy to trva par dni nekdy i nekolik tydnu.

    Nevite o co by se mohlo jednat ( jsem lecena na stitnou zlazu beru leky a mam ji pod kontrolou)

    Odpověď:Vážená tazatelko Petro, podle Vámi udávaných potíží nemohu soudit na žádnou jednoznačnou příčinu. Doporučuji nejprve odborné ORL vyšetření a následně i vyšetření neurologické. S pozdravem A. K.

    Vloženo: 17.11.2012 09:29:13

    Dotaz:Dobrý den pane doktore,ráda bych Vám poděkovala za odpověď na předchozí dotaz.Konečně jsem po roce navštívila ORL. Paní doktorka mi řekla,že mám oteklou nosní sliznici,uši a krk jsou v pořádku. Pojmenovala to jako zadní rýmu,zítra jdu na výtěry, dala mi kapky Nasofan a prášky Aerius.Mám k Vám, pane doktore, dva dotazy ještě.

    Za 1) mohu tyto preparáty užívat, když se snažíme s manželem o miminko? 2) myslíte,že by mé problémy mohly být příznaky refluxu jícnu? Nebo že jde spíš o virový či bakteriální problém? V ústech mám zvláštní chuť, ale připisuji to hlenům.Nicméně na itnernetu člověk zjistí leccos, tak se raději ptám erudovaného člověka – Vás.

    Předem děkuji za odpověď a přeji krásný den.Marie

    Odpověď:Vážená paní Marie, jmenované nosní kapky Nasofan a antihistaminkum Aerius můžete používat bez obav i v souvislosti s plánovaným otěhotněněním.

    Podle toho, že Vám odborná lékařka doporučila antihistaminikum, má pravděpodobně podezření na alergickou složku Vašich potíží. Nevím, proč uvažujete o jícnovém refluxu. Ten se projevuje jinak.

    Nelamte si také hlavu tím, zda se uplatňují u Vás viry či bakterie. Těch má i každý zdravý člověk v ústech a hltanu stamilióny. S pozdravem A. K.

    Vloženo: 14.11.2012 16:06:55

    Dotaz:Vážený pane doktore, je mi 36 let a mám dítě , které chodí do školky a často samozřejmě mívá různé virozy…kašel a rýmu,většinou bez teplot.Občas nám tyto infekty doma zakrouží.

    Já mám už ale něco přes rok přerušovaně tyto problémy: škrábání a pálení v krku při polykání, pálení jazyka a úst, zahlenění bez rýmy, sliznice v nose suchá, občas se mi hlen při polknutí dostane do pusy, někdy je bezbarvý,někdy do žluta,někdy do zelena.

    Mám pak škaredou chut v puse a stále musím užívat žvýkačky.Manžel též občas vykašle nějaký hlen a někdy má pocit ‚knedlíku v krku‘ a hlen musí ven. On ho ale občas i vysmrká, já nikoliv,naposledy snad někdy v létě.Pálení cítím občas i v nose.Pak to zase přejde,je klid a za pár měsíců zpět.

    Můžete mi poradit,co je za problém, je to celkem obtěžující.Může nám doma kolovat infekt?Nebo to může být dokonce od žaludku?Jaký je, prosím,Váš názor?Děkuji pěkně,hezký den.Marie

    Odpověď:Vážená paní Marie, vzhledem k udávaným potížím je u Vás nutné vyšetření horních cest dýchacích včetně přínosních dutin. Doporučujui proto vyšetření na odborném ORL pracovišti. S pozdravem A. k.

    Vloženo: 13.11.2012 09:15:55

    Dotaz:Dobrý den, pracuji jako učitelka na 1.stupni ZŠ a vedení školy nám zakazuje během vyučovací hodiny se napít. Já sama mám ale potřebu průběžně hlasivky svlažovat.

    Pokud tak nečiním, v krku mám pocit sucha a škrábání.

    Jde to nějakým způsobem řešit, má to souvislost s nedostatečnou funkcí štítné žlázy? Je rozhodnutí vedení školy správné? Sama zastávám názor, že pít se má průběžně. Děkuji

    Odpověď:Vážená paní učitelko Hradecká, jak jistě víte, každý přednášející nebo diskutující mívá k dipozici sklenici s vodou, minerálkou nebo jiným nápojem.

    Rozhodnutí školy, pokud Vám během vyučování zakazuje pít, považuji za nesmyslné a nepochopitelné, dokonce za škodlivé. Při delším mluvení dochází k vysychání sliznice hltanu a dýchacích cest.

    Je proto správné průběžně se napít vlažného nealkoholického nápoje. S pozdravem A. K.

    Vloženo: 12.11.2012 16:35:58

    Dotaz:Jake mas telefonni cislo, to stare uz neplati a ja jedu ted v pondeli doBrna a rad bych Te videl. Ozvi se bud na mobil 728 931 775 nebo pevnou linku 515 541 744 nekdy vecer. Pavel

    Odpověď:Ozvu se buď telefonem nebo elektronicky A. K.

    Источник: https://www.cpzp.cz/main/dotazy_on.php?tema=4&p_str=51

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Adblock
detector