Výtok Z Pochvy Leky?

 • CLOTRIMAZOL AL 200MG vaginální neobalené tablety 3.
 • FUNGICIDIN LÉČIVA mast 10 g.
 • CLOTRIMAZOL AL 10MG/G krém 50G.
 • ROSALGIN EASY 140MG vaginální roztok 5X140ML.
 • CLOTRIMAZOL AL 100MG vaginální neobalené tablety 6.
 • CANESTEN GYN 6 DNÍ vaginální krém 35 g.
 • JENAMAZOL 20 mg/g vaginálníinální krém 20 g.
 • Co znamená žlutý výtok?

  Přirozený je výtok průhledně bílý. Pokud je ale výtok žlutý, žlutozelený či jinak zbarvený, jedná se většinou o problém gynekologického rázu – vaginální infekci. U žlutého výtoku se může jednat o bakteriální infekci, například chlamydie. Toto onemocnění sami nevyléčíte.

  Proč mám výtok?

  Mezi nejčastější příčiny patří kvasinky, bakterie, plísně nebo přítomné viry. Vzácné ale nejsou ani výtoky způsobené mechanicky – tampónem, poševním pesarem či nitroděložním tělískem. Nejčastější výtok, který způsobují právě kvasinky, bývá pro ženu velmi nepříjemný, obtěžující a dráždivý.

  Co znamená zelený výtok?

  Žlutozelený až zelený výtok

  Žlutozelený výtok doprovázený řezáním při močení bývá znakem pohlavně přenosné choroby s názvem trichomoniáza. Ta vyvolává zánět, který se může dostat až do dělohy a mohou ho doprovázet bolesti při sexu a otoky intimních partií. U mužů může způsobit zánět močové trubice a prostaty.

  Co na Tvarohovitý výtok?

  Pokud máte svědivý, bělavý, tvarohovitý výtok – jedná se většinou o kvasinkovou infekci, často po léčbě antibiotiky, predispozičně u diabetiček a těhotných. Řešením jsou antimykotika, globule, nebo vaginální krém, možno zakoupit i bez lékařského předpisu v lékárně.

  Co mám dělat když mám žlutý výtok?

  Když nás potrápí chlamydie

  Například chlamydiová infekce se projevuje krémovým žlutým nebo nazelenalým výtokem, bývá při ní zarudlé i děložní hrdlo, protože chlamydie napadají epitelové buňky. V tomto případě je důležité navštívit lékaře, který posoudí přítomnost chlamydií stěrem a laboratorním rozborem.

  Zajímavé:  Alergie Na Jídlo Projevy?

  Jak se zbavit žlutého výtoku?

  Jde-li o výtok, který je žlutý, páchnoucí a obsahuje bakterie, vyzkoušejte lék Kalium bichromicum 9, 2x až 3x denně. U těchto zánětů pomáhají koupele ve světle růžovém roztoku hypermanganu.

  Jaký má být výtok?

  Určité množství výtoku z pochvy je normální. Tento fyziologický sekret je zpravidla čirý nebo má bělavou zbarvení a nijak nezapáchá. Jeho množství závisí na fázi menstruačního cyklu, ale také na věku ženy, jejím psychickém rozpoložení a dalších faktorech.

  Jak se zbavit co nejrychleji výtoků?

  Zkusit můžete volně prodejné antimykotické masti. Při výtoku jakéhokoliv druhu jsou metodou první pomoci výplachy pochvy antibakteriálním roztokem. Ten potlačuje projevy zánětu, jako je pálení, svědění a otok sliznice,‘ upozorňuje Gabriela Pekařová. Výplachy můžete užívat také jako prevenci proti opakování zánětu.

  Co znamená vodový výtok?

  Příčiny poševního výtoku

  Pokud je výtok vodnatý, zapáchající po rybách, může být původcem bakterie Gardnerella vaginalis. Svědění a bolest můžou být přítomné, ale není to pro tuto infekci typické. Řídký, bělavý, až žlutozelený výtok může být také způsoben onemocněním zvané trichomoniáza způsobené bičenkou poševní.

  Jaký je výtok na začátku těhotenství?

  Jak vaše těhotenství postupuje, těhotenský výtok je obvykle znatelnější. Výtok v raném těhotenství tedy bývá slabší a na konci gravidity je pak nejsilnější. Normální vaginální výtok je typicky lepkavý, čirý, mléčně bílý nebo nažloutlý a může slabě zapáchat.

  Jak se zbavit hnedeho Vytoku?

  Při výtoku nebo špinění je důležité dbát na osobní hygienu. Postačí omytí intimních partií 2x denně speciálním prostředkem GYNELLA® Intimate Wash, který svým složením udržuje rovnováhu poševního prostředí. Alternativou je GYNELLA® Intimate Foam, jemná mycí pěna, kterou lze používat i na holení intimních partií.

  Zajímavé:  Kim Čong Un Zdraví?

  Jak poznat hnisavý výtok?

  Kromě svědění, pálení, někdy i otoku vnějšího genitálu a pochvy se objevují bílý hrudkovitý výtok připomínající svou konzistencí tvaroh, nepříjemné pocity až bolest při močení a během pohlavního styku.

  Co na páchnoucí výtok?

  Léčba obvykle spočívá v podávání metronidazolu (pouze na recept), který pouze potlačuje přemnožené patogeny. K úpravě poševního pH a obnovení správné poševní mikroflóry je však třeba každou léčbu dokončit přípravkem k tomu určeným. Na našem trhu je např. vaginální krém s kyselým pH VITAgyn C.

  Co znamená hustý bílý výtok?

  Bílý výtok, který je doprovázený změnou konzistence (hrudkovitost), pálením či svěděním pochvy a jinými problémy v oblasti intimních partií, je zpravidla zaviněn bakteriální nebo kvasinkovou infekcí. Pokud si nejste jistá, že je ohledně výtoku vše v pořádku, raději navštivte svého gynekologa.

  Co znamená Hrudkovitý výtok?

  Jednou z hlavních příčin hrudkovitého výtoku bývá vaginální mykóza – kvasinková infekce. Svědění či pálení pochvy a většinou bílé, průhledné hrudkovité výtoky jsou častým znakem přemnožením kvasinek v těle. Infekce je nemoc, která se bohužel vrací a abyste jí zamezili, musíte nasadit komplexní léčbu.

  Diskuze

  Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *