Brzlík – vše o zdraví

úterý, 4. června 2019, 19:34ZdravíLiberecko

Brzlík - Vše o zdraví

Do babyboxu v nemocnici v Liberci dnes večer někdo odložil novorozenou holčičku. Dostala jméno Barborka. Oznámil to zakladatel sítě babyboxů Ludvík Hess. V Liberci je pátým odloženým dítětem do babyboxu a 190. v republice od jejich zavedení v…

sobota, 1. června 2019, 07:52Zdraví

Brzlík - Vše o zdraví

Za dva roky platnosti protikuřáckého zákona, který mimo jiné zakázal kouření v restauracích, skončilo méně lidí v nemocnici s infarktem či astmatem. Ubylo také kuřáků mezi mladými od 15 do 24 let, kdy se s cigaretami často začíná. Dopady na…

čtvrtek, 30. května 2019, 12:18ZdravíČeskolipsko

Brzlík - Vše o zdraví

Hygienici v Libereckém kraji začali kontrolovat kvalitu rekreačních vod. Podle prvních výsledků je už na začátku sezony zvýšený výskyt sinic na Máchově jezeře a mírně zhoršenou kvalitu má voda v nedalekém Hamerském jezeře, vyplývá z informací na…

středa, 15. května 2019, 20:06ZdravíLiberecko

Brzlík - Vše o zdraví

Celkem 84 přenosných defibrilátorů (AED) už bude brzy rozmístěno po celém Libereckém kraji. Používají je policisté, hasiči, ale jsou třeba i v Jizerkách na Kneipě a další budou na vybraných hradech a zámcích. Zkrátka na místech, kam se…

pátek, 10. května 2019, 06:00SpolečnostLibereckoZdraví

Brzlík - Vše o zdraví

Co člověk, to originální příběh. Nejinak je tomu i u fyzioterapeuta a maséra Marka Bohdálka, který pomáhá lidem už více než dvě dekády. O povolání maséra snil jako kluk. Tehdy přitom netušil, že se této činnosti bude jednou opravdu věnovat.

pondělí, 6. května 2019, 14:07ZdravíLiberecko

Brzlík - Vše o zdraví

Liberecká univerzita hlásí další zásadní úspěch. Její vědci společně s centrem pro výzkum rakoviny v USA dokázali vyvinout umělý orgán brzlík. Díky němu by se mohla vrátit imunita lidem s nemocemi jako je AIDS a leukémie.

pondělí, 6. května 2019, 11:15ZdravíLiberecko

Brzlík - Vše o zdraví

Vrtulníky letecké záchranné služby budou v Liberci létat i v noci. Liberecký kraj připravuje úpravy a osvětlení přistávací plochy u základny letecké záchranky na letišti. Z loňského přebytku na to chce dát pět milionů korun.

pondělí, 15. dubna 2019, 16:47ZdravíLiberecko

Brzlík - Vše o zdraví

Krajská nemocnice Liberec odkoupí od společnosti EUC Nemocnici Frýdlant. Zaplatí za ni 8,6 milionu korun, což odpovídá zůstatkové hodnotě vybavení, řekl liberecký hejtman Martin Půta (Starostové pro Liberecký kraj). Největší krajská nemocnice by…

pondělí, 25. března 2019, 07:58Zdraví

Brzlík - Vše o zdraví

Stát plánuje odškodňovat i rodiče a další blízké, kterým po povinném očkování zemře dítě či bude zvlášť závažně poškozeno. Návrh zákona, který v pondělí projedná vláda, původně s odškodněním počítal jen přímo pro poškozené, případně uplatněné…

sobota, 23. března 2019, 13:03ZdravíZ kraje

Brzlík - Vše o zdraví

V Libereckém kraji za poslední týden opět mírně ubylo nemocných s akutními respiračními infekcemi a chřipkou. Nemocnost klesla o 4,6 procenta na 1270 případů na 100 tisíc obyvatel. Jeden člověk chřipce podlehl

Brzlík

     Brzlík je méně známá žláza, jejíž funkce se během našeho života několikrát mění. Od nejranějšího dětství až asi do věku osmnácti měsíců štěpí kasein a jiné součásti mateřského mléka a připravuje tělo, aby mohlo mateřské mléko přijmout.

     Když si odpracovala 18 měsíců tvrdé práce, zažije pozoruhodnou funkční změnu a začne se až do puberty podílet na vývoji pohlavních žláz. Na začátku mladistvého věku se stává důležitým faktorem při rozvoji charakteru a lidských citů, a to jak do šířky, tak do hloubky.

Jestliže funkce brzlíku neodezní s vyvinutím pohlavních žláz, roste mladý člověk dál, až do nadměrné velikosti. Když se ale například pohlavní orgány vyvinou příliš brzy a brzlík předčasně začne přejímat jinou funkci, přestane tento mladý člověk růst a zůstane podprůměrně malým.

     Před nedávnem vešlo ve známost, že brzlík hraje velmi významnou roli v obranném imunitním systému.

       Je-li dosaženo ‚zralého‘ mládí, převezme brzlík úlohu udržování rovnováhy mezi vyššími a nízkými instinkty. Je kontrolován vůlí, rozumem a přáními člověka až do dosažení dospělosti. Toto je kritický čas v životě. Teď se ukáže, jak rozsáhlá a silná je disciplína člověka.

V tomto čase se pokládá základní kámen pro budoucí upřímnost a poctivost člověka. Jestliže mu dovolíme jít životem bezuzdně, nedisciplinovaně a nekontrolovaně, ochabne tkáň brzlíku a po letech se člověk ocitne na nízké, ne-li nejnižší duševní úrovni.

V tomto úseku života spolupracuje brzlík úzce s epifýzou – ‚spirituální‘ žlázou. Je-li disciplína slabá nebo žádná, sklouzávají mladí lidé ke kriminalitě a chuligánství.

Výchovné tábory a věznice jsou plné těchto politováníhodných lidí, ačkoliv je tam jistě spousta těch, kteří tam nemají co pohledávat a venku jsou zase mnozí, kteří tam jednoznačně patří.

     Aby se mohl vyvinout charakter, poctivost a upřímnost příštích generací, musí si rodiče uvědomit, že děti v každém věku potřebují porozumění a náklonnost, stejně jako správnou výživu.

Vývoj těchto dvou nanejvýš důležitých a charakter tvořících žláz – brzlíku a epifýzy – leží zcela v rukou rodičů.

Vyrostou-li děti a mladiství v poctivé, spolehlivé lidi; přestože neměli správné vedení, pak je to zásluha vrozené inteligence, která byla vyšší než u jejich rodičů. 

    Chceme-li omládnout, potom musíme dát i příležitost našim potomkům naučit se jednoduchá pravidla, aby i oni mohli zůstat mladými. 17

—————————————–

Zajímavé:  Jak Ovlivňuje Znečištění Životního Prostředí Zdraví Člověka?

Hrudní koš – centrum života vašeho těla

BRZLÍK (THYMUS)

Brzlík - Vše o zdraví

     Brzlík, žláza s vnitřní sekrecí, je u dětí dosti veliká, ale po pubertě se zvolna zmenšuje. Brzlík u pětitýdenního chlapečka váží asi 30 – 37 gramů, dospělí mají jen zlomek velikosti dětské žlázy (asi 12g).

     Dříve se myslelo, že úloha žlázy končí pubertou. Dnes víme, že je po celý život úzce spojena s rozmnožovacími orgány. Tento vztah začíná porodem a trvá, podle plánu, během rozvoje rozmnožovacího systému.

V mládí je žláza nervovými popudy více nebo méně drážditelná a mandle mají na ni silný vliv.

Jsou-li odstraněny, vede podráždění tymu k tomu, že rozmnožovací systém dostane zprávu o „změnách“, která se podobá zprávě o kastraci.

     V kapitole o mandlích jste poznali, jak dalekosáhlé změny to mohou být a to jak u mužů, tak i u žen. Přitom i v tom měl prsty brzlík.

     Pozvolná ztráta rozmnožovací schopnosti a sexuality bude pochopitelnější, když ji srovnáme s pokračující ztrátou váhy brzlíku.

     Při porodu váží asi 15 gramů, do puberty stoupá asi na 30 gramů, v 60-ti letech váží 12 g a v 70-ti klesá až na 6 g. Zdá se, že tento stálý úbytek, od puberty do stáří, ilustruje něco poučného a zajímavého: čím častěji muž ve svých mladých letech plýtvá svými životními silami, tím rychleji ztrácí brzlík na váze. Je to tedy rozhodující faktor pro předčasnou senilitu a kratší život.

     Thymus je vybaven žlázami s vnitřní sekrecí, které jsou ve spojení se žlázami rozmnožovacích orgánů. Krevní zásobení se děje přes mléčnou a štítnou žlázu.

     Pro tělesnou vyrovnanost je štítná žláza zvláště důležitá. Každá porucha brzlíku se může projevit na kterémkoliv rozmnožovacím orgánu, na mléčné žláze nebo na štítné žláze, nebo naopak.

Stejně tak může být porucha zaviněna příslušným, zvláštním místem v tlustém střevě a to na zevní straně vzestupného tračníku, nad vakem slepého střeva.

V poslední době byla objevena také velmi důležitá úloha brzlíku v rámci imunitní obrany.

     V mládí začne obal brzlíku skladovat tuk a před dvacátým rokem je vytvořen pěkný tukový polštářek. Účel tohoto tuku je produkce protilátek a imunitních substancí, které odevzdává spousta lymfatických žláz brzlíku do lymfy.

Protilátky působí antibakteriálně a jsou charakteristickými součástmi krve a tělních tekutin. Jinak řečeno – brzlík je továrna na substance, které potírají toxiny v celém těle. Tyto antitoxiny (protijedy) bojují proti nemocem a podporují imunitu.

Dokud je tělo, a zvláště jeho tlusté střevo, úplně zdravé, probíhá tento proces bezvadně.

     Zanedbáme-li tlusté střevo a lymfa je přesycena odpadem, začne ho ukládat do lymfatických žláz (uzlin) celého těla, protože uzliny jsou zde k tomuto účelu. Když je hranice příjmu lymfatických žláz dosažena, dochází na některých částech těla k poruchám, obyčejně ke zduření uzlin. Můžeme si snadno představit, jaká úzká spolupráce existuje mezi tlustým střevem a lymfou.

     Jak jsme si řekli, existuje také úzké spojení mezi brzlíkem a mléčnou žlázou v prsu. Proto je také pochopitelné, že citlivá mléčná žláza je častým cílem útoku toxinů a tvorby „uzlíků“. Bohužel to vede často k chirurgickému výkonu z obavy před zhoubným onemocněním.

     Během posledních desetiletí mě žádala o radu celá spousta žen – většinou kolem třiceti a starších – protože jim byla doporučena operace prsu. Většina z nich uposlechla mého doporučení a nechala si okamžitě provést střevní výplachy, po kterých obyčejně během pár dnů, uzlíky zmizely!

     Zvláště zajímavý případ jsem zažil u jedné, mně neznámé ženy, která mně telefonovala z New Yorku, že „utekla“ z kliniky, kde byla přijata na pozorování. Měla být zjištěna podstata uzlíků, které měla po celém těle.

Minulou noc byla zvědavá, co stojí v jejím chorobopise a když se dočetla, že má být příštího dne ráno v operačním sále vyšetřena na rakovinu, byla tak šokována, že vyskočila z postele, oblékla se a šla domů.

Řekl jsem jí, že je zbytečné, aby jezdila za mnou do Arizony, když může být stejně dobře obsloužena v New Yorku, že já na jejím místě bych si bez meškání nechal po tři týdny skoro denně udělat střevní výplachy. Řekla mně, že právě na toto myslela a já jsem ji poprosil, aby se zase ohlásila.

Za čtyři týdny mně telefonicky oznámila, že všechny uzlíky z jejího těla zmizely, že se cítí výborně, plná síly a energie. Musím k tomu ještě dodat, že pila denně 2 litry zeleninových šťáv a přesně dodržovala můj plán.

     Uzlíky této dámy byly důsledkem nečistého tlustého střeva. Její střevo se dostalo do tohoto stavu konzumací neslučitelných potravin připravených na tuku a pitím nevhodných nápojů, které přispěly k poruše zažívání. Jedla často v restauracích, kde přirozeně nejde kontrolovat kvalitu jídla a způsob jeho přípravy. Bylo třeba strachu z rakoviny, aby začala jíst přírodní potraviny.

     Brzlík nemá spojení jen se štítnou a mléčnou žlázou, ale má také přímý a nepřímý vztah k nadledvinkám a solárnímu plexu. Všechna tato centra mají co do činění s emocemi a sexuálními pocity.

     Porucha na tomto speciálním okrsku tlustého střeva spočívá v nadměrné tvorbě hlenů, následku konzumace hlenotvorných potravin. Nejhorším v tomto směru je kravské mléko.

Zajímavé:  Cviky Na Bederní Páteř V Kanceláři?

Zjistil jsem, že děti, které byly vychovány velkým množstvím kravského mléka, mají mnohem častěji emocionální poruchy, než děti alespoň 18 měsíců kojené nebo živené kozím mlékem a čerstvými, ovocnými šťávami.

Tyto děti byly, co se týká emocí, nesrovnatelně stabilnější a disciplinovanější.

     Dospělí mají sklon k sexuální předrážděnosti, jestliže konzumovaná potrava obsahuje příliš mnoho masa, příliš mnoho pečených a v tuku vařených potravin a když jejich tlusté střevo není čisté.

     Nepodceňujte nikdy význam vašeho brzlíku. Stvořitel měl mnoho pádných důvodů ho umístit tam, kde je. Proto jste zodpovědni za svoji potravu a udržování tlustého střeva v čistém a nezávadném stavu tak dlouho, dokud ho ještě máte.

—————————————-

     Význam brzlíku je v jeho důležité imunitní činnosti proti vniknutí mnoha původců nemocí – infekčních organismů. Hormon, který brzlík vylučuje, stimuluje aktivitu krve ve slezině, což povzbuzuje tvorbu lymfocytů (bílých krvinek), které mají za úkol odstraňovat odpad a bakterie.

     Tato stimulace se rozšiřuje také na lymfatické žlázy, které preventivně produkují lymfocyty, známé jako ‚pojídači mrtvol‘. Brzlík reguluje růst pohlavních žláz a sexuální aktivitu. Je-li produkce brzlíkového hormonu nedostatečná, započne degenerace a vyvíjí se sklon ke kriminalitě. 

     U dětí se mohou v důsledku abnormálního vývoje thymu vyvinout imunodeficience (tj. skupina poruch spočívajících v selhání imunitního systému a jeho obranné funkce proti infekčním a nádorovým onemocněním).

     Brzlík se podílí na růstu a vývoji pohlavních žláz tak silně, že se pomalu zmenšuje, jakmile rozmnožovací orgány po pubertě dozrály. Zůstávají z něho jen malé zbytky tkáně. Přesto si ale ponechává vliv na některé tělesné aktivity.3

Vše na téma: Brzlík

Ačkoli je brzlík (thymus) tak trochu neznámý orgán v našem těle, je pro nás velmi důležitý. Je součástí lymfatického systému spolu s mandlemi, nosními mandlemi a slezinou a je také součástí endokrinního systému.

Funkce brzlíkuBrzlík produkuje progenitorové buňky, které zrají do T-buněk (jejich název je odvozen od thymu – brzlíku). Tělo používá T-buňky ke zničení infikované nebo rakovinné buňky. T-buňky vytvořené v brzlíku také pomáhají ostatním orgánům v imunitním systému v řádném růstu.

Tyto buňky jsou tak důležité, jsou často darovány těm, kteří to potřebují.

Velikost a tvar brzlíkuBrzlík je v těle umístěn těsně pod hrudní kostí. Je poměrně velký u kojenců a roste až do puberty. V dospělosti se začne pomalu zmenšovat a později v životě se nahradí tukovou tkání. U starších dospělých může vážit pouze 5 gramů .

Odstranění tohoto orgánu u dospělých má malý účinek, ale když se novorozenci odstraní brzlík, T-buňky v krvi a lymfatické tkáni jsou hned vyčerpány a selhání imunitního systému způsobuje postupné, fatální problémy.

Brzlík dostal své jméno podle jeho tvaru. Je tvarován jako tymiánový list. Má dva oddělené laloky – jsou odděleny centrální medulou a periferní kůrou a je tvořen lymfocyty a retikulárními buňkami. Retikulární buňky tvoří síť, která je naplněna lymfocyty.

Možné problémy a nemoci brzlíkuMezi nejčastější onemocnění brzlíku patří myasthenia gravis, aplázie červených krvinek (PRCA) a hypogamaglobulinémie.

Myasthenia gravis se vyskytuje tehdy, když je brzlík abnormálně velký a produkuje protilátky, které blokují nebo ničí místa receptorů svalů. To způsobuje, že svaly jsou slabé a snadno se unaví.

Přečtěte si o brzlíku naše další články:

Brzlík (thymus) je malý orgán umístěný těsně za hrudní kostí v přední části hrudníku (thymus je těsně před a nad srdcem). Je součástí lymfatického systému – imunitního systému vašeho těla. Brzlík produkuje bílé krevní buňky nazývané lymfocyty, které pomáhají tělu …

Přečíst..

Nemohli bychom existovat bez našeho imunitního systému. Je to první linie naší obrany proti jakémukoliv materiálu (látka, vir, bakterie), který může způsobit nemoci a zdravotní problémy. Imunitní systém se skládá ze specializovaných buněk, žláz a orgánů. Jednou z důležitých částí …

Přečíst..

Myasthenia gravis se vyznačuje slabostí a rychlou únavou některého ze svalů, který vědomě ovládáte. Myasthenia gravis je způsobena poruchou normální komunikace mezi nervy a svaly. Neexistuje lék na myasthenii gravis, ale léčba může pomoci zmírnit nepříjemné příznaky, jako je slabost …

Přečíst..

Chcete zatočit s pomerančovou kůží na stehnech nebo se zbavit otoků nohou a neustálé únavy? Zaměřte svou pozornost na lymfatický systém. Zřejmě je v útlumu a potřebuje pořádně povzbudit. Lymfatický systém je vedle toho krevního tím nejdůležitějším, který vám proudí …

Přečíst..

Brzlík je tajným úkrytem pro energii života

Brzlík je tajným úkrytem pro energii života.

Zajímavé:  Centrum Zdraví A Regenerace?

Slovo brzlík pochází z řečtiny a znamená „životní síla“. V 60. letech minulého století vědcům došlo, že brzlík představuje nejdůležitější orgán imunitního systému.

Jak brzlík funguje

Dlouhodobá pozorování ukazují, že lidský život do značné míry závisí na této růžové žláze, zejména život dětí do věku pěti let. Poté začíná funkce brzlíku slábnout. Ve 30 letech už je jeho rozklad téměř úplný a kolem 40 let už po něm není ani stopy.

Lékaři věří, že čím později zmizí, tím lépe. To vše proto, že brzlík dokáže zpomalit biologické hodiny, a tím tak zpomalit proces stárnutí.

Přírozenému vymizení brzlíku však není nutné se obávat. Život tím není nijak ohrožen.

Brzlík podobně jako jiné orgány imunitního systému miluje bílkoviny, což je za prvé stavební materiál protilátek, a za druhé pak zlepšují aktivitu vlastních buněk.

Kromě bílkovinné stravy miluje také teplo. Dále mu vyhovuje sauna, teplé obklady, potírání esenciálními oleji, ne však déle než 5–10 dní, a nejlépe před chladným obdobím.

Brzlík absolutně nesnáší stres (hluk, změny teploty a anestezii). Stresem dochází k jeho zmenšování, což dále vede ke ztrátě energie života. K rychlejšímu zanikání tak dochází u lidí trpících nervozitou a těch, kteří rádi riskují.

Porucha brzlíku může být způsobena také nedostatkem kortizolu, hormonu produkovaného nadledvinkami.

Jak můžeme brzlík stimulovat?

Oslabenému brzlíku můžeme energii vrátit prostým a časově nenáročným způsobem.

Spočívá v tom, že konečky prstů 10–20× poklepeme na místě, kde se v hrudi nachází. Tím je možné tělo během několika sekund stabilizovat a naplnit ho životodárnou energií života.

Můžete na brzlík také položit ruku, čímž umožníte proudění energie. Existuje také další způsob, jak mu navrátit vitalitu.

Pokud tuto proceduru budete opakovat pravidelně každé ráno a několikrát během dne, zakrátko se budete cítit mnohem silněji.

Například můžete přidat ujištění: „Jsem mladý/á, zdravý/á, krásný/á,“ nebo cokoliv jiného, co je pozitivní.

Při aktivaci brzlíku dostaneme husí kůži a pocit radosti a štěstí. Může chvíli trvat, něž něco ucítíme.

Pokud jste často nervózní, panikaříte nebo jste ve stresu, provádějte výše uvedený postup několikrát denně a hned získáte životní rovnováhu zpět. (zdroj: cosmoenergyportal.com)

Unikátní operace: Holčičce transplantovali v Londýně jako první Češce brzlík

Češi vymýšlejí vtipy o (ne)nucené rezignaci Adama Vojtěcha

Novorozené české holčičce v londýnské nemocnici transplantovali chybějící brzlík. Je prvním Čechem, který tuto operaci podstoupil.

Má jí pomoci obnovit imunitní systém. V tiskové zprávě o tom dnes informovala Fakultní nemocnice v Motole.

Funkcí brzlíku je vývoj buněk imunitního systému, které jsou klíčové k obraně těla před infekčními onemocněními.

Londýnští lékaři malé holčičce úspěšně transplantovali chybějící brzlík. | Foto: FN Motol

Holčička se narodila bez brzlíku, což je extrémně vzácná porucha imunity. Lékaři ji diagnostikovali loni v březnu, o tři měsíce později ji v Great Ormond Street Hospital for Sick Children v Londýně transplantovali brzlík.

Podle Anny Šedivé z Ústavu imunologie 2. lékařské fakulty Univerzity Karlovy a Fakultní nemocnice Motol, která je zároveň náměstkyní ředitele nemocnice pro vědu a výzkum a celý proces transplantace koordinovala, šlo o naprosto raritní, náročnou a úspěšnou mezinárodní spolupráci. Do přípravy se zapojili lékaři z osmi různých klinik motolské nemocnice.

Přečíst článek ›

Vrozené vady se u dívky začaly projevovat už krátce po narození. Lékaři ji ve věku jednoho týdne operovali vadu tlustého střeva, o dva týdny později podstoupila operaci srdce. Zjistili jí také zvýšenou funkci štítné žlázy a závažnou imunologickou poruchu, která způsobila absenci jednoho typu bílých krvinek, takzvaných T-lymfocytů.

Právě pro ně je zásadní brzlík, kde se buňky učí, jak se bránit infekcím, ale tolerovat vlastní buňky. ‚Ostatní mechanismy nestačí tento defekt obejít a infekce, hlavně virové a bakteriální, jsou nezvladatelné a vedou nakonec k úmrtí,‘ vysvětlila Šedivá.

Od návratu do Česka lékaři dítě sledují, pravidelně dostává dávky léků posilujících imunitu. Vývoj jeho imunitního systému dál sledují kromě Čechů i londýnští lékaři. ‚Dosavadní výsledky svědčí o úspěšnosti transplantace, neboť dochází k postupnému zvyšování počtu T-lymfocytů, které procházejí transplantovaným brzlíkem,‘ dodala.

Přestože Česko patří v transplantacích ke světové špičce, brzlík se tu zatím neoperuje. Počet dárců byl loni při přepočtu na milion obyvatel šestý největší na světě.

Celkem se transplantovalo 837 orgánů od 269 zemřelých dárců a 49 žijících. Na čekací listině je asi 1200 lidí, kolem tisíce ročně se obmění.

Nejčastěji se transplantují ledviny a játra, ale lékaři mění také srdce, plíce, slinivku, tenké střevo či dělohu.

Přečíst článek ›

Autor: ČTK

26.4.2018

Škoda Fabia první majitel, servisní knížka, koupeno v CZ, nehavarované Škoda Octavia první majitel, servisní knížka, koupeno v CZ, nehavarované, v záruce Škoda Octavia první majitel, servisní knížka, koupeno v D Ford Focus první majitel Škoda Superb servisní knížka, koupeno v F Ford Focus první majitel, servisní knížka, koupeno v CZ Škoda Fabia Škoda Rapid první majitel, servisní knížka, koupeno v CZ + PRODAT AUTO

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Adblock
detector