Kruhy pod očima – Vše o zdraví

Kruhy pod očima jsou hlubší vráskou nebo propadem tkáně pod okem. Příčiny kromě genetiky tkví v životním stylu, onemocněních, UV záření. Léčba spočívá buď ve výplni tkáně, jejím zpevnění – vypnutí a projasnění.

Pokud někdo má „kruhy pod očima“, myslí se tím buď hlubší vráska nebo propad tkáně v oblasti táhnoucí se od vnitřního očního koutku směrem ke středu tváře nebo jde o tmavší zbarvení dané oblasti, a nebo kombinace obojího. Oblast pod očima může také otékat a mohou se vytvořit váčky.

Jak vznikají kruhy pod očima, jejich příčina

Příčiny těchto stavů mohou být různé. Tendence k tvorbě kruhů pod očima je velmi individuální, u někoho může být výrazná.

Hlavní roli hraje genetika. Pokud je kůže pod očima tenká a jemná, mohou pod ní prosvítat hlubší žilní pleteně a tím dostane tato oblast modravý nádech.

Někdy je tmavší nádech způsobený vyšší akumulací melaninu – pigmentu v kožních buňkách. Dále jsou to vnější faktory, nedostatek spánku, nezdravý životní styl.  Pokožka v okolí očí je velmi citlivá, proto se škodlivé vlivy projeví velmi výrazně.

Příčiny však mohou být i v poruše mízního či cévního systému či některém z celkových onemocnění.

Příčiny vzniku kruhů pod očima:

  • zadržování tekutiny v těle,
  • působení cigaretového kouře,
  • špatná životospráva,
  • nezdravá strava (nadbytek soli, nedostatek vitamínu A nebo železa, nedostatečný příjem tekutin),
  • anémie/chudokrevnost,
  • působení UV záření,
  • atopický ekzém,
  • alergie,
  • hormonální poruchy,
  • nedostatek spánku,
  • stres,
  • genetická dispozice,
  • onemocnění štítné žlázy,
  • poruchy metabolizmu,
  • onemocnění srdce, ledvin, jater či trávicího systému.

Léčba – odstranění kruhů pod očima

Jak na kruhy pod očima aneb domácí pomoc  

Pokud potřebujete rychlou pomoc a zmírnit kruhy pod očima po probdělé noci, pomůže chlad. Přiložte v látce obalenou kostku ledu z mrazáku na pokožku pod očima a jemně masírujte.

Nedávejte led na kůži přímo, mohl/a byste ji popálit. Pomohou i chladné pytlíky od zeleného nebo bylinkového čaje, vychlazené gelové pytlíky, studená voda apod.

Podobného výsledku docílíte i s plátky čerstvé salátové okurky.

Prevence kruhů pod očima

Pokud máte sklony k tvorbě váčků pod očima, dodržujte správnou životosprávu, pijte dostatečné množství tekutin, dopřejte si kvalitní spánek.

Používejte krémy, které jsou určené na ošetření očního okolí, obsahují většinou vitamíny a další výživné a rozjasňující látky. Pomůže i lehká masáž, která stimuluje správnou funkci lymfatického systému.

V neposlední řadě jsou velkými pomocníky make-upy a korektory, které jsou pro boj s kruhy určeny.

Aplikace výplňového materiálu na kruhy pod očima

Pokud je pod očima viditelná trvalá prohlubeň, lze ji zmírnit aplikací některého z výplňových materiálů.

Kruhy pod očima je možno vyplnit kyselinou hyaluronovou, vlastním tukem, nebo užít kmenové buňky.

Nejčastěji se používají gely s obsahem kyseliny hyaluronové, které se aplikují tenkou jehlou nebo kanylou přímo do místa prohlubně. Aplikace je velmi rychlá, minimálně bolestivá a výsledek je ihned viditelný. Kyselina hyaluronová v této oblasti přetrvává jeden rok i déle.

  Další možností je vyplnění vlastním tukem (lipotransfer), který se odebere z jiného místa na těle (nejčastěji zadní strana stehen pod zadečkem, vnitřní strana stehen nad koleny, přední strana břicha apod) .

Ošetření se provádí v lokální anestezii, odebraný tuk se musí odstředit a pročistit a poté samotné tukové buňky se kanylou aplikují do oblasti pod očima. Zákrok je minimální invazivní, ale je potřeba počítat s pár dny rekonvalescence, vzhledem k otoku a možným modřinám.

Obdobnou metodou je aplikace kmenových buněk, které se získávají většinou právě z odebrané tukové tkáně (např. při liposukci), tato tuková tkáň musí projít poměrně složitým separačním procesem, aby se kmenové buňky získaly.

Při tomto ošetření dochází k přeměně kmenových buněk na kožní buňky, pomocí nichž se pleť posílí. Díky obsaženým růstovým faktorům se posiluje také pružnost kůže, je vyvolána syntéza kolagenu, elastinu a kyseliny hyaluronové.

Chemický peeling na kruhy pod očima

Aplikace chemického peelingu oblast pod očima jemně vypne, rozjasní, stáhne póry a postupně prosvětlí pigmentaci. Je vhodné absolvovat minimálně 3 ošetření. Vše však záleží na typu peelingu.

Nejběžnější jsou chemické peelingy s obsahem glykolové kyseliny, ale některé jsou postavené na bázi kyseliny trichloroctové a dalších.

V současných peelingách je řada pomocných látek, které působí specificky na daný problém (napři depigmentační peelingy, peelingy na akné, omlazující peelingy…)

Lasery na kruhy pod očima

Pomocí laserů lze kůži pod očima vypnout a zesvětlit – použitím laserů, které redukují množství pigmentu nebo žilek.

Lasery, které se na ošetření oblasti pod očima používají, jsou vybrušující/ablační (potřebují delší dobu rekonvalescence) Er:YAG laser, CO2 laser nebo pigment specifické lasery, alexandritový laser, KTP laser, hemoglobin specifické lasery – pulzní barvivový laser (odstraní žilky) a rejuvenační/omlazující lasery Nd:YAG laser, Er:glass laser a další. Pomohou i  intenzivní pulzní světla nebo radiofrekvence.

Mezonitě na kruhy pod očima

Mezonitě neboli thread lifting, prime lifting je poměrně novou omlazující metodou, při které se pokožka vypíná pomocí speciálních vstřebatelných nití.

Nitě jsou fixovány v tkáni a poskytují jí podporu a stimulují okolní tkáň k tvorbě nového kolagenu, čímž dojde k jejímu zpevnění.  Upravovaná partie se vypne a vyhladí, kruhy pod očima se tak zjemní.  Doba efektu je zhruba 2 roky.

Ošetření se provádí pouze v lokální anestezii pomocí anestetického krému.

Plazmaterapie na kruhy pod očima

Tato nová omlazující metoda je založena na principu buněčného omlazení vlastními regeneračními schopnostmi organizmu.

  Princip spočívá v odběru krve a separaci pouze části plazmy, která je bohatá na krevní destičky, které jsou zásobárnou řady růstových faktorů.

Růstové faktory z vlastních krevních destiček výrazně přispívají k procesu tkáňové regenerace, produkci kolagenu a kyseliny hyaluronové. Ošetření se provádí po ošetření pleti anestetickým krémem.

Samotná separace plazmy probíhá 5-30 minut v závislosti na metodě separace. Získaný koncentrát se aplikuje zpět do pleti pomocí tenkých jehliček. Doba rekonvalescence je minimální. Výsledkem je přirozené omlazení. Efekt nastupuje postupně do třech týdnů po ošetření a přetrvává minimálně dva roky.

Zajímavé:  Otok pod okem - Vše o zdraví

Mikroneedling/mikrojehličkování na kruhy pod očima

Principem této metody je pomocí řady mikrovpichů stimulovat vlastní hojivé a regenerační schopnosti pleti a zpevnit tak ošetřenou oblast.  Výhoda mikrojehličkování je, že je to metoda vhodná pro všechny typy pleti.

Kromě stimulace tvorby kolagenu mikrojehličkování vytváří kanálky, kterými mohou do pleti snadněji pronikat účinné látky a léky, které by jinak přes neporušenou kožní bariéru neprošly. K mikrojehličkování se používají dermarollery nebo speciální kmitající jehlová pera.

Ošetření nepotřebuje příliš dlouhou dobu rekonvalescence, většinou pouze 24 hodin.

Líčení: Jak zamaskovat kruhy pod očima.

Autor: MUDr. Kateřina Klauzová, MBA

Přidat příspěvek Zobrazit všechny diskuze

Dobrý den, je mi 34 a mám malé různě tmavé flíčky po pupínkách, které se nezahojily na tvářích a do toho nepravidelné pigmentové skvrny různě po celém obličeji. Mohla byste mi poradit nějaký krém či přípravek. V létě pravidelně používám faktor 50. Moc děkuji, Marcela

Dobrý den, chtěla bych se s Vámi poradit ohledně pigmentových skvrn. Je mi 35, témeř přes celé čelo mám nepravidelnou pigmentovou mapu a zrcadlově i na obou tvářích pokrývající zhruba 1/3 – polovinu tváře- nepravidelně (již několik let i před těhotenstvím). I když v létě pužívám fakt.

50, skvrny vždy v létě více vystoupí. Vím, že jsou různé lasery,.. ale finančně je to docela náročné. Tak jsem chtěla zatím vyzkoušet nějaké krémy či jiné přípravky. A právě na Vašich stránkách mě nadchl test přípravku Medik8 White Balance Click/White Balance Click Oxy-R.

Tak jsem se chtěla zeptat, zda byste mi některý z nich doporučila, event. jiný, který opravdu zabírá. Popř. jak dlouho ho používat, zda jen v zimě či celoročně, pod běžný krém (event. pod serum a krém, které běžně používám), popř. jak tyto přípravky kombinovat s běžnou denní kosmetikou.

Měl by se faktor 50 používat i v zimě, když pobývám jen ve městě? Moc děkuji za pomoc. Pavla

Dobrý den, v létě mi bude 60, cca od 45 se věnuji omlazování obličeje, nejdřív plastická operace horních i dolních víček, potom botox, méně kys. hyaluronová, nejnověji vlastní plazma. Pleť mám dobrou, na kosmetiku nechodím, ale trápí mě povadající obličej.

Na zpevnění dolní části obličeje – kontury, mi byly doporučeny nitě. Ovšem já mám strach z tak invazivního zákroku a taky mi známé říkají, žeaž tak zle to ještě není. Existuje neinvazivní alternativa jako napr.

lipolýzové injekce do „syslíků“ a pod bradu – vyloženě tukový polštář tam nemám, a nebo jak trochu povytáhnout kontury obličeje bez zavádění nití? Děkuji moc za odpověď.

Dobrý den, před mnoha lety se mi udělala plíseň na nohách, došlo i poškození nehtů. Plíseň se vyléčila, ale nehty zůstaly nehezké. Zkusila jsem co se dalo, nic. Nyní jsem douživala lak na kůži Micetal, to mi předepsala má kožní lékařka, protože mi znovu na kůži nohou začala plíseň, mezi prsty praská, loupa se.

Plošky nohou jsou jako sloní noha. Nepomohlo to. Už je mi s toho nanic, co by mi pomohlo, mohla byste mi poradit? Dělám si koupele – octové, z listů ořešáku, používám mýdlo se stříbrem, sprej se stříbrem do bot, žehlim si ponožky. Co mám ještě dělat? Roky si nemohu dovolit v létě páskové boty. Moc děkuji za odpověď.

Přidat dotaz do poradny Zobrazit poradnu

Zatím nejsou vloženy žádné příspěvky

Zobrazit všechny zkušenosti lékařů

Zatím nejsou vloženy žádné příspěvky

Zobrazit všechny chaty

Kruhy pod očima - Vše o zdraví Podle průzkumů se strie objeví u devadesáti procent těhotných, u sedmdesáti procent dospívajících žen a čtyřiceti procent dospívajících mužů. Kruhy pod očima - Vše o zdraví

Genitální bradavice jsou vyvolané některými typy lidských papilomavirů. Bradavice, které se nacházejí na sliznicích a zejména v oblasti genitálu se označují termínem kondylomata. 

Kruhy pod očima - Vše o zdraví

Jedná se o skupinu kožních infekčních onemocnění vyvolaných viry. V případě kožních bradavic jsou vyvolavatelem některé typy virů patřících mezi lidské papilomaviry. 

Kruhy pod očima - Vše o zdraví

Pomůže mi na tuhle pleť laser? Mám si nechat odstranit tohle znaménko? Zkušení dermatologové odpovídají na Zdravém omlazení. Máte problém? Potřebujete poradit? Stačí si vybrat odborníka a vložit dotaz, případně foto. 

Vrásky, kruhy a otoky pod očima: Jak se jich zbavit?

Asi už sami víte, že ze všech míst na obličeji a těle patří oční okolí k těm, kde se nejdříve projevuje proces stárnutí pokožky. Právě tady obvykle zaznamenáte první jemné linky a vrásky a všimnete si známek únavy, jako jsou kruhy a otoky pod očima. Proč to tak je a jak proti těmto nedostatkům bojovat?

Kruhy pod očima - Vše o zdraví

Pleť v očním okolí je mnohem tenčí a jemnější než na jiných místech obličeje. A navíc během dne oči (a stejně tak i okolní pokožka) neustále pracují.

Mrkají, mžourají proti slunci, odrážejí lidské emoce, zkrátka se jen těžko zastaví a odpočinou si. Musí být stále ve střehu a připravené reagovat na okolní situaci.

Za vznik vrásek, otoků a kruhů pod očima dále můžou i genetické faktory, UV záření, vnější vlivy a životní styl.

Výsledkem jsou jemné linky i hlubší vrásky, tmavé kruhy a otoky. Znáte to i z vlastní zkušenosti? Pak s námi jistě budete souhlasit, že nikdy není příliš brzo, ale naopak ani příliš pozdě začít pečovat o své oční okolí. Ideální doba je dost možná právě teď. Jak tedy správně pečovat o pleť kolem očí?

Hydratace je jedním z nejvíc podceňovaných kroků, pokud jde o péči o pleť. Přitom je naprosto zásadní, když pleť nemá dostatek vláhy, chřadne. Představte si třeba kuličku hroznového vína, kterou někde necháte zapomenutou jen tak ležet. Postupně se mění, vysušuje, zmenšuje a na povrchu se tvoří nepěkné záhyby.

Pleť funguje podobně. V očním okolí navíc nejsou žádné mazové žlázy, a pokožka se tak nemůže přirozeně hydratovat z vlastních zdrojů. Doplňte hydrataci, která pokožku zevnitř vyplní a vyzmizíkuje jemné linky vzniklé právě dehydratací. Ideální budou oční krémy s kyselinou hyaluronovou a dalšími hydratačními složkami.

Vybírejte si oční krém podle složení. Na každou potíž totiž zabírají jiné aktivní látky.

Jemné linky nejlépe vyřeší okamžitý vyplňující efekt a podpora produkce kolagenu. Řešením je retinoid, retinol, vitamín A, posilující peptidy a ceramidy.

Zajímavé:  Léčba Kašle U Prasat?

Tmavé kruhy pomůže zesvětlit kyselina kojová či azalaová, vitamín C, sója a niacinamid (vitamín B3).

Otoky pod očima zredukujete pomocí kofeinu, zeleného čaje, kávových polyfenolů a výtažku z vrbovky.

Když vás netrápí žádné zvláštní starosti, sáhněte po preventivní péči s antioxidanty, které předchází buněčnému poškození vlivem volných radikálů. Vsaďte na vitamíny a hydratační kyselinu hyaluronovou.

Když už víme, jak je pleť v očním okolí citlivá, jistě nikoho nepřekvapí, že se s ní musí jednat velmi šetrně a bez zbytečného tlaku.

Nedřete zbytečně silně pleť při odličování, jenom vatový tampon s odličovačem jemně přiložte k oku a opatrně stírejte směrem ven, dokud není pleť čistá. Dávejte pozor i při nanášení očního krému.

Jenom ho jemně vklepejte do pleti kolem očí. Nezapomínejte ani na horní víčka.

Je to právě sluneční záření, které hraje ve stárnutí pokožky a hyperpigmentaci jednu z hlavních rolí. Ochranný krém s UV filtrem byste měli používat každé ráno. Je přitom úplně jedno, jestli je venku slunečno, nebo zataženo.

Opakovaná aplikace během dne by byla zejména pro ženy s make-upem o něco složitější, ale stejně dobře jako krém s UV faktorem vám poslouží i kvalitní sluneční brýle. Efektivně chrání před slunečními paprsky oči i pokožku.

V neposlední řadě pleť v okolí očí odráží i to, co se děje uvnitř vašeho těla. Dopřejte si kvalitní spánek a snažte se v něm přiblížit doporučovaným 8 hodinám.

Respektujte pravidla zdravého jídelníčku, pijte hodně vody a zaměřte se na potraviny bohaté na draslík (to jsou třeba banány). A pokud situace dovolí, pravidelně cvičte. Pohyb rozhýbá celé vaše tělo a rozproudí i vnitřní cirkulaci krve.

Kožní buňky budou lépe okyseličené a vyživené a pleť bude vypadat skvěle.

Kruhy pod očima

Kruhy pod očima - Vše o zdraví

Popisovaná zdravotní témata nemohou být náhradou za odborné zdravotní vyšetření. Pro stanovení zdravotních závěrů je vždy třeba obrátit se na lékaře.

Kruhy pod očima představují trápení pro mnoho žen, ale i některé muže. Dochází k nim při omezení průtoku krve a lymfy v oblasti očí. Protože zde krev proudí pomaleji, dochází také k tomu, že jsou cévy a cévky mnohem znatelnější než za normálních okolností.

Kruhy pod očima mohou také znamenat přítomnost hemoglobinu z cév v okolí. Váčky a otoky vznikají v důsledku zadržování tuku a vody v oblasti očí, což může být také následek spánku, kdy podkožní tkáň nasává tekutinu (například přebytečné slzy) mnohem snadněji, a jsou také znakem proběhnutých změn prokrvení.

Je třeba, nejlépe po poradě s lékařem, zjistit příčinu. Může to být nedostatek železa, dlouhý pobyt v zakouřených místnostech, alergie, zadržování vody v těle, stres, ekzém, hormonální nerovnováha, nadměrné zatěžování očí a některé další příčiny.

Tmavé zbarvení pod spodním víčkem může být příznakem i některé závažné nemoci. Pokud při péči o kruhy pod očima nedochází ke zlepšení, je třeba navštívit lékaře.

Může zde být (ale také nemusí) souvislost se štítnou žlázou, onemocněním jater, ledvin, střev apod.

Jak na kruhy pod očima

Základem je určitě dostatečný pitný režim, kam se nepočítá káva, černý čaj a alkohol. Doporučené množství je 2 litry tekutin denně. To přispěje ke zlepšení činnosti ledvin, a tudíž již nebude docházet k zadržování vody v těle, která může způsobit otoky.

Ke zpevnění stěn cévek v oblasti pod očima je užitečné užívat kombinaci rutinu a vitamínu C. Dostatek rutinu najdeme například v pohance.

Příhodná je samozřejmě péče o pokožku kolem očí s pomocí speciálních krémů nebo gelů. Nikdy by se neměly používat na citlivou a křehkou pokožku kolem očí krémy, které pro ni nejsou určeny. Žena tak riskuje, že oblast kolem očí bude rychleji stárnout a kruhy a váčky budou intenzivnější.

Z dalších prostředků příznivě také působí kaméliový olej, který pomáhá mírnit nepříjemné otoky a tmavé kruhy pod očima. Kaméliový olej se získává lisováním za studena ze semínek divoce rostoucích kamélií, čínské nebo japonské (Camellia sinensis, resp. Camellia japanica), bez jakýchkoliv chemických přísad nebo tepelné rafinace. Semena rostlin se vysuší, rozdrtí a extrahuje se z nich olej.

K oblíbeným lidovým postupům patří přikládání chladných plátků čerstvé okurky. Výtažek z okurky zabraňuje dehydrataci pleti a současně regeneruje její přirozenou obranyschopnost. Také pomáhá odstraňovat otoky.

Rovněž plátek okurky jako obklad na oči je poměrně běžně užívaná domácí kosmetika. Čistí, vyhlazuje a má mírný stahující účinek.

Nastrouhaná okurka s trochou mléka vaši pleť báječně osvěží, a navíc má tonizující efekt.

Příznivě působí i světlík lékařský (Euphrasia officinalis), který zmírňuje otoky pod očima a celkově zklidňuje pokožku. Podobně působí i vilín virginský (Hamamelis virginica).

Dobře se může uplatnit také jemná masáž oka. Je možno se ji naučit nebo se svěřit do rukou zkušeného kosmetického poradce.

Při této masáži se obvykle používá jemný krém, který se díky této masáži lépe vstřebá, a tak působí intenzivněji.

Princip masáže je v tom, že díky jí, se zlepší průtok krve a lymfy v okolí oka a tím dochází ke zmírnění nežádoucích otoků. Někdy mohou kosmetičky doporučit i některé typy korektorů, ale to je dobré probrat s odbornicí.

Váčky pod očima (kruhy pod očima)

Hlavní příčinou vzniku váčků pod očima a povislých horních víček jsou zvláštnosti struktury membrány, která se nachází mezi kůží a podkožím v periorbitální oblasti – oblasti kolem očí.

Tuto membránu mohou mít někteří jedinci velmi tenkou a s přibývajícím věkem vlivem škodlivých faktorů – stres, kouření, nesprávné stravovací návyky, úraz oka a následně porušení krevní cirkulace, stárnutí kůže vlivem UV záření – natolik zeslabí, že v ní vznikají defekty. Přes tyto defekty vystupují tukové buňky.

Zajímavé:  Chronická Ischemická Choroba Srdeční Příznaky?

Tak vzniká obraz – váčky pod očima. Mohou se objevit v každém věku. Váčky se zvýrazňují vlivem otoku, poruchy cirkulace lymfy.

Tmavé kruhy pod očima jsou předchůdcem váčků. Vznikají oslabením membrány.

Prevence:

Důležitá je pravidelná každodenní péče o kůži v oblasti očí.

Make-up odstraňujte kosmetickými přípravky určenými na odličování očí. Pokud po nanesení přípravku kůže kolem očí zrudne nebo vám začnou slzet oči, vyměňte přípravek za jiný.

  • Každý večer používejte oční krém.
  • Ráno si obličej opláchněte vlažnou vodou, na víčka přiložte kostky ledu.
  • V létě používejte krém s ochranným UV faktorem.
  • Dbejte na správnou životosprávu, vyhýbejte se stresu.

Léčba:

Konzervativní metody

Nejjednodušší způsob jak se „zbavit“ váčků je zakrýt je tónovacím krémem. Tento způsob je však vhodnější pro ty, kteří mají jen tmavé kruhy pod očima. Objemnější vačky krycím krémem nezakryjeme. Ale nezapomeňte – používejte jen speciální přípravky určené pro kůži v okolí očí.

Obvykle obsahují tuky, kolagen, elastin, kyselinu hyaluronovou a jiné látky. Tuky kůži změkčují, chrání ji před nadměrným vysušováním mýdlem. Přípravky určené k péči v okolí očí obsahují speciální tuky, které nedráždí spojivky, pokud se dostanou do oka.

Kolagen, elastin a kyselina hyaluronová vytvářejí na povrchu pokožky tenkou vrstvu, která brání ztrátě tekutin.

Nepronikají hlouběji do pokožky.

Oční přípravky si obvykle nanášíme večer. Ráno zejména v létě je nutné použít krém na obličej s ochranným UV faktorem, který brání fotostárnutí kůže.

Existují i jiné nenáročné konzervativní metody. Přikládáním kostek ledu na postižené oblasti se zmírní otok a zmenší objem váčků. Ještě účinnější jsou kostky ledu připraveny ze šalvějového odvaru. Účinná je také lymfodrenáž a elektrostimulace.

Přírodní prostředky

Šalvějové obklady 1 polévkovou lžíci šalvěje zalijte 100 ml vroucí vody. Pohár přikryjte a nechte 2-3 hodiny vyluhovat. Pak odvar sceďte a odvar rozdělte na 2 poloviny. První polovinu zahřejte. Kousek vaty namočte do odvaru a přiložte na postiženou oblast. Střídejte studený a teplý odvar. Cyklus opakujte 5 – 6 krát.

Petrželová maska Čerstvou petrželku nadrobno posekáme a naneseme na pokožku kolem očí. Vlažným kouskem vaty pokožku přitlačujte. Po 15. minutách masku odstraňte.

Bramborová maska. Uvařte bramboru ve slupce. Uvařený brambora překrojte na polovinu a nechte vychladnout. Přiložte na zavřené oči na 30-40 minut.

Chirurgické metody

Blefaroplastika je radikální metoda k odstranění váčků pod očima a zavěšené kůže horních víček. Operovat se dá dolní i horní víčko. Při operaci na horním víčku se odstraňuje nadbytek kůže a podkoží. Jizvy po operaci jsou obvykle neviditelné, používá se speciální šicí materiál.

Na odstranění váčků pod očima – operace dolního víčka – existují 2 metody. Při klasické blefaroplastice se odstraní nadbytek kůže. Po operaci zůstává malá jizvička. Při transkonjuktivální blefaroplastice vedeme řez spojivkou. Výhodou je, že na dolním víčku nezůstává žádná jizva.

V současnosti je nejpoužívanější metodou laserová blefaroplastika.

Co všechno se dá vyčíst z očí? Nálada, nemoci i HIV!

Pleť v okolí očí je velmi jemná, proto se na ní nejvíce odráží únava, stres, dehydratace, přibývající léta i poskytovaná péče.

Papírově tenká a vrásčitá kůže prozrazuje, že oči příliš zatěžuje sluneční záření, velké váčky pod očima mohou signalizovat špatný stav vnitřních orgánů.

Vodnaté váčky poukazují na špatně pracující ledviny a tukové na přemíru hlenu a tuku v ledvinových tkáních.

Kruhy pod očima mohou souviset s vyčerpáním a poukazovat na špatnou činnost jater, ale mohou být i naprosto neškodné a geneticky dané.Otoky očí se objevují například při nedostatečné funkci štítné žlázy. Každé ráno napuchlá oční víčka žalují na nedobrý stav ledvin.

Zduření pod víčky signalizuje nahromadění hlenu v močovodech, vaječnících či v děloze, které vytváří prostředí pro aktivitu bakterií a vznik zánětů.

Drobné žlutobělavé skvrnky na vnitřním okraji víček prozrazují poruchu metabolismu lipidů, aterosklerózu (onemocnění tepen) i onemocněních jater.

„Během komplexního očního vyšetření je možné odhalit nádory na mozku, nitrooční nádory, některé druhy leukémie, infekční onemocnění typu borelióza či toxoplazmóza nebo pásový opar.

Možné je rozpoznat i počínající autoimunitní onemocnění, která postihují nejprve oči, poté ledviny, srdce, kůži a pohlavní orgány.

V některých případech odhalí vyšetření zraku také virus HIV,“ vysvětluje primářka oční kliniky NeoVize Věra Kalandrová.

Geny skryté ve vláknech duhovky

Oko je v řadě případů první snímač, který zaznamenává degeneraci vnitřních orgánů. A to dokonce čtyři až pět let před vznikem chronického stavu onemocnění. Když se podíváte na duhovku, vidíte, že je složená z vláken paprsčitě vybíhajících z panenky.

U některých očí jsou tato vlákna nahuštěná na sobě, a u jiných jsou daleko od sebe. Toto je velmi důležitá vlastnost, která určuje sílu genetické konstituce. Úplně zdraví lidé mají jednotnou barvu duhovky a vlákna nahuštěná v bezprostřední blízkosti, bez známek porušení.

Pokud je barva duhovky celistvá, ale vlákna začínají vykazovat uvolněnou stavbu, naznačuje to občasné zdravotní problémy. Větší náchylnost k onemocněním se projevuje odbarvením, barevnou nerovností, pigmentovými ložisky nebo deformacemi ve vláknech.

Na pohled patrné mezery už svědčí o zdravotních potížích vyžadujících trvalé ošetření.

Jednotlivé části duhovky se vážou k orgánům nebo funkcím lidského těla. První od panenky má vztah k žaludku, druhá ke střevům, třetí ke krevnímu a míznímu systému. Čtvrtá ke žlázám a tělním orgánům, pátá ke svalům a šestá (nejdále od středu) se vztahuje ke kůži a vyměšování.

Porušená vlákna v duhovce

Autor: www.neovize.cz

Levá duhovka odpovídá levé straně těla. Obecně se dá říci, že stav orgánů a funkcí horní části těla se zrcadlí v horní části duhovky a orgány a funkce dolní části těla v dolní části duhovky.

O bílých skvrnách na duhovce se předpokládá, že vznikají následkem zánětu, přílišného dráždění a stresu. Tmavé skvrny se prý objevují, když některá část těla nepracuje správně.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Adblock
detector