Krvavý výtok – Vše o zdraví

Krvavý výtok - Vše o zdraví

První hárání u fen se dostavuje mezi 7 až 10 měsícem věku fenky a to u malých a středních plemen. U obřích plemen se hárání může dostavit později mezi 12. – 18. Měsícem. Celková doba vnějšího projevu hárání se pohybuje v rozmezí mezi 14 – 21 dny. Avšak první háráníse může konat déle a fenka při něm může mnohem více krvácet, stejně tak může být hárání výrazně kratší dobu i se slabším průběhem. V době, kdy fena hárá může být dost neposlušná, dokonce Vám může i utíkat.

Prožívání hárání u fen je individuální a každá fena se jinak chová. Cyklus se opakuje zpravidla jednou za půl roku, na konci zimy nebo začátkem jara a koncem léta nebo začátkem podzimu. U obřích plemen dochází k tomuto cyklu pouze 1x ročně.

Pro fenky, které jsou chované v bytě, můžeme pořídit hárací kalhotky, které jsou velmi praktické – zabraňují špinění podlah, avšak mějte na paměti, že neslouží jako obrana proti nechtěnému nakrytí. Existující také odpuzovací spreje proti dotěrným psům. Jejich účinek však nemusí být vždy 100%. 

Během první fáze hárání feny (1-10 den říje) se sliznice dělohy zduřuje a fena začíná krvácet. Vulva feny je výrazně oteklá a zvětšená. Na začátku tohoto období si fena bude intenzivně olizovat pohlavní orgány. Nejprve má výtok průsvitnou až bělavou barvu, posléze je krvavý až zahnědlý. Krvavý výtok se dá zpozorovat až 2. nebo 3. den hárání. V této době je fena pro psy velmi přitažlivá, ale ve většině případech je odmítá.Ve druhé fázi, která je v rozmezí 10. – 23. den hárání, dochází k ovulaci, červené zbarvení výtoku přechází v růžovou až oranžovou barvu a postupně slábne – vulva je tehdy maximálně zduřená. Fena je pro psy přitažlivá a sama se nechá oplodnit – je svolná. Připravenost fenky k oplodnění můžete určit pomocí testu u veterináře. Většinou k tomuto dochází mezi 10. – 13. dnem. Zjistit to můžeme také podrbáním feny u kořene ocasu – ale tento test je bez záruky. Když fena ocas zdvihne a poté vytočí do strany – můžeme usoudit na připravenost k oplodnění. Tato metoda však není zcela spolehlivá, mnoho fen toto dělá ochotně kdykoliv v roce.Krvavý výtok - Vše o zdraví

Ke konci období její sexuální chování slábne a fena už přestává být pro psy přitažlivá. Na konci říje už je děložní sliznice připravena přijmout oplodněné vajíčko.

V případě, že došlo k oplodnění vajíček – nastává březost, která zpravidla trvá 58 – 67 dní.

Pokud nedošlo k oplodnění vajíčka, přichází období, během kterého se děložní sliznice zklidňuje a hárání přechází do klidového stavu.

Některé feny často trpí na falešnou březost, kdy mají všechny příznaky březosti. Fenka si tehdy snáší do pelíšku hračky, pokňourává, o hračky starostlivě pečuje a přenáší je jako svoje štěňata a na zahradě nebo i v době se snaží vyhrabat jámu k porodu.

Některé fenky jen kňučí nebo vyjí celou noc, jiné jsou nesnesitelně dotěrné, popř. agresivní nebo uzavřené. Mléčné žlázy se jim nalévají mateřským mlékem, některé fenky si mléko dokonce odsávají a to je stimuluje k další produkci mléka. Při těchto vzniklých problémech se poraďte s veterinářem, v tomto případě existují prášky na odstranění těchto potíží.

Někteří veterinární lékaři si pochvalují podávání homeopatik u falešně březích fen.

Pokud nechcete chovat štěňata, můžete začít uvažovat i o kastraci. Včasnou kastrací můžete snížit riziko nádorů mléčné žlázy, které jsou u fen s falešnými březostmi poměrně časté.

Zákrok jako prevence vzniku nádorových onemocnění mléčné žlázy – podle výzkumů a statistik veterinářů (úplná kastraci s vyjmutím vaječníků) dokazuje, že kastrace provedená před prvním háráním snižuje riziko výskytu nádorů mléčné žlázy až na 0,05%, mezi prvním a druhým háráním na 8% a po třetím hárání na 26%. Později už ale riziko nádorů na mléčné žláze neovlivní vůbec.

V současné době je už překonán ten názor, podle kterého by fenka měla ze zdravotních důvodů mít aspoň jednou za život štěňata.

Také se nedoporučuje přerušení těhotenství za pomoci hormonálních injekcí, protože je to pro feny velmi ohrožující situace, v mnoha případech dochází k hnisavým zánětům dělohy a někdy dokonce i k úhynu.

Velkou nevýhodou kastrace (u některých fen – především u velkých plemen) je taková, že v pozdějších letech může docházet k úniku moči v důsledku anatomických změn poměrů v malé pánvi nebo hormonálních změn. Toto je pak nutné tlumit doživotním podáváním léků.

Tento problém s inkontinencí má po kastraci 5 – 10% fen – toto % se liší podle jednotlivých výzkumů. Kastrace se rovněž nedoporučuje u fen dominantních, u kterých bylo po kastraci pozorováno zhoršení jejich dominantního chování k ostatním zvířatům.

To by bylo protentokrát vše, doufáme, že jste se dozvěděli nové a zajímavé informace.

Výtok a přirozené samočistící procesy v pochvě

Panuje všeobecný názor, že pokud má žena výtok z pochvy, je to známka infekce a je třeba se jej za každou cenu zbavit. Přitom situace je právě opačná.

Čirý či bělavý výtok bez dalších, zpravidla nepříjemných, projevů (jako je zápach, svrbění, pálení, pocit plnosti, aj.

) poukazuje na zdravou a správně fungující poševní sliznici a je jedním z důležitých faktorů pro příjemný pohlavní styk, potažmo pro početí potomka.

26. 12. 2015 5 minut čtení Eliška Stofferová

Pochva patří mezi orgány v těle ženy vyznačující se dokonalými samočistícími procesy, které zajišťují její zdraví, ochranu proti infekci a poškození stěn, a také dostatečné zvlhčení při pohlavním styku.

Mezi tyto obranné a přirozené mechanismy patří taktéž tvorba sekretu, jež je produkován poševní sliznicí, děložním čípkem (hrdlem), děložní sliznicí i vejcovody.

Za normálního a zdravého stavu je tato poševní tekutina čirá či mléčně bílá, čichově neutrální a nedráždivá (její pH se pohybuje v rozmezí 3,8 – 4,5).

Krvavý výtok - Vše o zdraví

Množství je individuální záležitostí

Množství tvořeného sekretu se mezi ženami různí, stejně jako se různí velikost, tvar či barva našich těl :-). Co je pro jednu ženu normální množství, může být známkou abnormálního stavu pro jinou. Je tedy třeba, aby se každá žena pozorovala a vnímala. Jen tak dokáže rozpoznat jakýkoliv nenormální, nezdravý stav.

Kromě přirozených rozdílů mezi jednotlivými ženami se množství, ale také konzistence poševního výtoku mění v průběhu jednotlivých fází menstruačního cyklu. V první fázi menstruace bývá výtoku zpravidla méně či se vůbec nevyskytuje.

Naopak v době ovulace by alespoň nějaký výtok měla mít každá žena, protože tento zajišťuje vhodné prostředí pro spermie a usnadňuje početí. V tomto období je výtok průhledný, vodnatý, ale stále tažný.

V následující předmenstruační fázi výtok houstne, má mléčně bílou barvu a je lepkavý (ne však hrudkovitý).

Také v průběhu života se množství produkovaného výtoku mění. Mezi další faktory ovlivňující jeho produkci tedy patří: stáří a psychický i fyzický stav ženy.

Jak tedy poznat, že něco není v pořádku?

Všímejte si změn! Mezi příznaky poševní či jakékoliv jiné gynekologické infekce patří změna množství výtoku (ta však nemusí být nijak zásadní), změna jeho barvy (žlutý, žlutozelený, zelený či našedlý), změna konzistence (hustý, hrudkovitý či naopak výrazně vodnatý) a změna vůně, resp. zápachu. Kromě těchto změn v kvalitě výtoku infekce zpravidla doprovází další projevy, mezi které patří pálení, svědění i bolest rodidel, bolest při pohlavním styku či bolest při močení. V závažnějších případech může dojít ke zduření lymfatických uzlin v tříslech.

Čemu věnovat pozornost pro zachování zdraví

Ačkoliv je pochva díky svým vynikajícím samočistícím schopnostem značně odolná vůči různým infekcím, podráždění či jiným rušivým faktorům, tuto její schopnost můžeme podpořit či naopak omezit svým chováním. Základem je určitě dbát na správnou a zdravou životosprávu:

  • čerstvá zelenina,
  • dostatek luštěnin,
  • konzumace celých obilných zrn,
  • pitný režim,
  • dostatek pohybu i odpočinku, včetně spánku.
Zajímavé:  Zánět Kořene Zubu Přírodní Léčba?

Pozor: příliš mnoho sladkých pokrmů, nápojů a cukru často vede ke kvasinkové infekci.

Krvavý výtok - Vše o zdraví

Zdraví pochvy ovlivňuje také volba oblečení

Příliš upnuté kalhoty, silonové punčocháče, spodní prádlo nebo vložky ze syntetických materiálů způsobují nedostatečné provětrávání, čímž zvyšují riziko přemnožení mikroorganismů.

Používáte-li běžné menstruační či intimní nebo slipové vložky, pak je můžete nahradit zdravější alternativou v podobě jednorázových vložek z přírodních materiálů (doporučujeme značku Natracare) či pratelných látkových vložek.

Dalším důležitým aspektem je intimní hygiena

Běžné sprchové gely či mýdla mají příliš vysoké pH, čímž narušují kyselé poševní prostředí. Pro zajištění čistoty těchto vašich intimních míst raději volte mezi výrobky určenými přímo na intimní partie (doporučujeme přírodní intimní gel Argital či si nechat poradit od zkušené lékárnice).

Kromě výše uvedeného může infekci či její neustálé návraty způsobit také sexuální partner. Je tedy důležité, aby o správnou péči o intimní partie dbal i váš partner nebo alespoň používat při sexuálním styku kondom.

V tomto článku se můžete dozvědět více o vaginálních infekcích: Vaginální mykózy a 4 P – projevy, příčiny, prevence, pomoc

Zdroje: Vaginal Discharge, Beautiful cervix project, Poševní výtoky.

Velká milovnice přírody, přirozenosti a opravdovosti, zdravého kvalitního jídla, radosti z pohybu a svých dvou dětí, jednoho muže a kočky. Ačkoliv ji ochrana životního prostředí provází od dob studií na dvou vysokých školách, nedařilo se jí najít práci, která by jí dávala skutečně smysl.

Až když se obrátila k sobě a poznávání sebe sama, přestala chlapsky tlačit „na pilu“, pochopila, co je její essence a to pravé naplnění postupně přišlo. Začalo to lehkou spoluprací s Ilonou Bittnerovou, zakladatelkou blogu Kalíšek.cz, a pokračuje to rozjetím vlastní rodinné firmy s čistou přírodní kosmetikou Anela.

Vždy dělá vše jak nejlépe dovede a hlavně srdcem.

Články autorky

Namísto kalhotek ze syntetických materiálů radíme sáhnout po těch z bavlny. Doporučujeme nezůstat pouze u klasické bavlny, ale vybrat si spodní prádlo z bio bavlny. Proč? A je mezi konvenčně pěstovanou bavlnou a tou „bio“ skutečně tak velký rozdíl?

Pro ženu je velmi důležité, aby při milování byla dostatečně vzrušená, jinak se pro ni mohou sexuální hrátky stát spíše bolestí než radostí. A shodneme se jistě na tom, že „příprava na sex“ většinou trvá ženě déle než muži. Vypomoci si proto může vhodným lubrikantem…jenže který lubrikant, z toho velkého množství na trhu, je pro nás nejlepší?

Výběr menstruačních kalhotek na českém trhu je stále větší, takže si ty „své“ může vybrat prakticky každá žena. S přibývajícím množstvím značek je ale taky stále složitější se v nich zorientovat a nějaké si vybrat. Není to úplně jednoduchá volba „buď a nebo“, faktorů výběru je trochu více. V tomto článku se vám pokusíme s výběrem trochu poradit a nastínit, jak a podle čeho vybrat.

Může od úporných menstruačních bolestí ulevit bezlepková dieta? Mnohé ženy na sobě vypozorovaly, že ano. Co vlastně způsobuje menstruační bolesti, jak se obvykle léčí a jaký mělo vliv na menstruaci některých žen vysazení lepku, to vše se dočtete v tomto článku.

Hnědý výtok – GYNELLA® – Dole bez starostí

Většina žen si projde za život různými druhy výtoku. Často se jedná o samočistící obranou činnost těla. Hnědý výtok (nebo také špinění) vzniká smíšením krve a nitropoševního hlenu. Pokud se obáváte, že je něco v nepořádku, určitě navštivte gynekologa.

Hnědý výtok ale nemusí mít souvislost s nemocí či problémy. Podívejme se, proč se u žen “špinění” vyskytuje.

Nejčastější příčiny hnědého výtoku

Krvavý výtok - Vše o zdravíKaždá následující příčina je velmi individuální, pokud vás špinění trápí, musíte brát ohledy na svůj subjektivní zdravotní stav.

Těhotenství

Drobné krvácení se může objevit v souvislosti s počátkem těhotenství (při dělení zárodku), popřípadě může být hnědý výtok důsledek menstruace. V tu chvíli bývá v pubertě i o něco silnější, ale často se nejedná o nic problematického.

Pokud se ale objeví silnější výtok v průběhu těhotenství dohromady s bolestmi břicha, navštivte okamžitě lékaře, mohlo by se totiž jednat o potrat.

Hormonální změny

Vaše tělo prochází během celého života změnami v přísunu a odlivu hormonů jako jsou progesteron, testosteron a estrogen. Hormony ovlivňují váš zdravotní i psychický stav; pokud tedy procházíte těmito změnami, je možný určitý výskyt hnědého výtoku.

Někdy se slabé špinění vyskytuje i v souvislosti se změnami v průběhu ovulace. S hormonálními změnami je také spojené gynekologické onemocnění Endometrióza.

TIP: Přečtěte si blog článek, který doplňuje informace o hnědém výtoku – zde

Zranění a podráždění

Může se stát, že se při neopatrném mytí intimních partií zraníte, aniž byste si toho všimla. Drobné oděrky se občas vyskytují i po kopulaci či masturbaci. Povrch poševní tkáně je velmi jemný, jedná se proto o normální jev, při kterém se vyskytuje hnědý výtok.
Tento důvod špinění může nastat i po užívání nitroděložního tělíska.

Špatná srážlivost krve

Na drobné oděrky navazuje problém se špatnou srážlivostí krve. Trpíte-li hemofilií, pak i menší vnitřní zranění, které by se obyčejně zahojilo, způsobuje větší krvácivost, a tedy i špinění.

Cysty a nádorová onemocnění

Jedním z více závažných důvodů mohou být cysty či nádorová onemocnění ve vašich pohlavních orgánech. Tento problém identifikuje pouze váš gynekolog, choďte proto na pravidelné preventivní prohlídky.

Mějte se na pozoru a dodržujte intimní hygienu

Dále si dávejte pozor, pokud má hnědý výtok i jinou barvu nebo pokud zapáchá. V tom případě se může jednat často o infekci či pohlavně přenosnou chorobu a je třeba vyhledat odbornou pomoc.

Při “špinění” hnědým výtokem je samozřejmě velmi důležitá důkladná hygiena. Abyste předešla různým zdravotním potížím, doporučujeme používat mycí gel GYNELLA® Intimate Wash, který je šetrný k vašim intimním partiím.

Rakovina prsu se objevuje stále u mladších Češek. Symptomem nemusí být jen bulka

„Bylo mi čerstvých 29 let. Jednoho pátečního večera jsem si náhodou v prsu nahmátla bouličku a hned v pondělí jsem zašla ke svému gynekologovi.

Ten mě se slovy, že to v mém věku určitě není nic vážného, chtěl poslat domů. Trvala jsem ale na vyšetření, a tak mě nakonec poslal do mamologické poradny.

Po ultrazvuku a následné biopsii mi paní doktorka sdělila, že se bohužel jedná o agresivní karcinom prsu,“ začíná své vyprávění Petra. 

Přečíst článek ›

Po částečné operaci prsu nastoupila Petra na léčbu chemoterapií, z níž – jak sama přiznává – měla asi největši strach a obavy.

Počty: * Nádor prsu je nejčastějším zhoubným nádorovým onemocněním u českých žen.* Každoročně je v Česku diagnostikováno 7 tisíc nových případů.* Podle lékařů je zhruba pět až deset procent případů rakoviny prsu spojeno se zděděnou genetickou mutací.

* Karcinom prsu postihuje stále častěji i ženy mladší 45 let – na vině jsou mimo jiné narůstající věk prvního těhotenství, ale také dřívější odhalení nemoci.

„V průběhu chemoterapií mi občas dobře nebylo, čekala jsem to ale daleko horší. K biologické léčbě jsem indikována nebyla. S nástupem na chemoterapii jsem si vzala v práci neschopenku. Bylo mi doporučeno z úst lékařů, že by bylo lepší během léčby zůstat doma.

V soukromém životě to občas bylo náročné, ale přítel, rodina a kamarádi mi moc pomohli a podrželi mě. Možná hlavně tím, že nikdo z nich nikdy nedal přede mnou najevo, že to nemusí dopadnout dobře.

A reakce okolí, když už to někdo věděl, byly až na pár výjimek přirozené a normální,“ popisuje Petra. 

I když po chemoterapii bylo vše na dobré cestě, genetické výsledky situaci změnily. Potvrdily totiž mutaci genu BRCA 1. U většiny zhoubných nádorů lékaři nevědíí, proč vznikají. U rakoviny prsu a vaječníku hraje svou úlohu dědičnost, a to právě mutace genu BRCA 1. Proto následovala okamžitá oboustranná mastektomie, včetně odebrání uzlin, a hormonální léčba.

Zajímavé:  Knihy Dobrovský Velmi Osobní Kniha O Zdraví?

„Teď to je už 5 let od diagnózy. Občas mám strach, že se nemoc vrátí a pravdou je, že stále probíhá hormonální léčba a mám za sebou také tři plastické operace. Nejdůležitější je se nevzdat, vstát, když vás něco srazí k zemi. Život za to určitě stojí. A to radím i ostatním ženám. A také to, aby poslouchaly své tělo a hlídaly si prsa,“ uzavírá Petra. 

Co je rakovina prsu? 

* Rakovina prsu je způsobena růstem rakovinných buněk v prsní tkáni. U žen bývá nejčastější, ale objevit se může i u mužů. Mezi nejčastější symptomy patří bulka, zatvrdnutí či ztuhnutí části prsu, krvavý výtok z bradavky nebo změny ve velikosti, tvaru a vzhledu prsu.

* V počátečních stadiích je nádor většinou tak malý, že se nedá nahmatat a je viditelný pouze na snímku z mamografu. Čím dříve je rakovina diagnostikována, tím se zvyšuje pravděpodobnost úspěšnosti léčby.

Přečíst článek ›

* Inovativní léky proti karcinomu prsu dnes dokážou působit na jednotlivé části specifické pro nádorové buňky. Studie Inovace pro život ukázala, že prevence, inovativní postupy a inovativní léky pomohly prodloužit život pacientek ve všech stadiích onemocnění. 

* Rakovina prsu je dnes diagnostikována v časnějších stadiích než dříve, a to především díky vysoce výkonnému programu screeningu tohoto onemocnění. Biologická léčba se soustřeďuje do komplexních onkologických center. Díky vysoce specializované péči klesá nutnost dlouhodobé hospitalizace. Pomoc můžete najít u Aliance žen s rakovinou prsu.

Tip pro zdraví: Samovyšetření prsouPřed zrcadlem si zkontrolujte, zda vaše prsa vypadají stejně jako minule. Zvedněte ruce nad hlavu a podívejte se znovu. Sledujte, zda nemají jiný tvar, velikost, jinou barvu kůže nebo jinou strukturu. Na prohmatání prsou používejte konečky prstů.

Nejprve jimi zakružte povrchově a potom trochu do hloubky. Nezapomeňte i na podpaží a prostor kolem klíční kosti. Prsa vyšetřujte vždy opačnou rukou – pravou rukou levý prs a naopak. Metodu je dobré opakovat vsedě i vestoje a nakonec na boku vleže. Nezapomeňte zkontrolovat bradavky, zda nedošlo ke změně tvaru či barvy.

Samovyšetření opakujte pravidelně každý měsíc.

Pokud jste nahmatali bulku s nepravidelnými okraji kdekoliv v prsu či v podpaží nebo jste si všimli zarudnutí, otoku kůže, nehojícího se vředu nebo čehokoli neobvyklého, nemusíte hned panikařit! Ne vždy to znamená něco hrozného, ale je vhodné navštívit co nejdříve lékaře.

Názor odborníka: doc. MUDr. Jana Prausová, Phd., MBA (předsedkyně České onkologické společnosti ČLS JEP)

 Základem terapie karcinomu prsu jsou tři léčebné modality: chirurgie, radioterapie a farmakoterapie. Farmakoterapie, dnes indikovaná u pacientů s karcinomem prsu, je stále chemoterapie, dále je zde léčba biologická, terčová nebo cílená a nově také imunoterapie.

Terčová, biologická nebo cílená léčba je skutečně směrována na konkrétní struktury buňky nebo tkáně. Tudíž nepůsobí tak toxicky na zdravé buňky a tkáně.

Imunoterapie nastartuje nebo odbrzdí přirozeně kontrolovanou imunitu vlastní organismu a nastartuje ji proti cizorodým nádorovým buňkám. 

GYNEX 30ml silné detoxikační, antioxidační a regenerační účinky

Produkt byl vhozen do nákupního košíku

Podrobnosti k obsahu košíku hledejte zde.

je bioinformační širokospektrální bylinný regenerační přípravek, vyrobený podle moderních poznatků fytoterapie, psychotroniky, krystaloterapie a biorezonance.

Jedná se o vysoce koncentrovaný produkt obsahující bylinné výtažky, éterické oleje a bioinformační složky ve vzájemně vyváženém synergicky působícím komplexu. Bioinformační přípravky firmy Energy působí na lidský organismus v několika úrovních současně.

Zatímco účinné přírodní látky ovlivňují přímo orgány a pochody v těle, informační složky působí prostřednictvím biorezonance na samotnou příčinu onemocnění.

Gynex má díky komplexu výtažků z rostlin a informací silné detoxikační, antioxidační a regenerační účinky. Celkově vyrovnává výkyvy organismu ať už na psychické, či hormonální úrovni jak u mužů, tak u žen. Ochraňuje vlákna nervových buněk a harmonizuje činnost žláz s vnitřní sekrecí prostřednictvím působení na hypofýzu – žlázu, která řídí činnost všech ostatních.

Vysoký obsah přírodních fytohormonů (rostlinné látky hormonální povahy) v Gynexu má výraznou schopnost detoxikovat tělo především od toxických chemických látek, které se ukládají v tukové tkáni, a působí tak na organismus dlouhodobě.

Fytohormony dále pomáhají předcházet infekcím, srdečním onemocněním a osteoporóze. Gynex zlepšuje funkci a zajišťuje ochranu kůže a veškerých sliznic, které vystýlají povrchy vnitřních orgánů (plíce, žaludek, střeva, ), čímž posiluje ochrannou bariéru těla při kontaktu s vnějším prostředím a celkově zvyšuje imunitu.

Gynex má velmi dobrý vliv na podporu plodnosti u obou pohlaví.

Energetické působení Gynexu podle principů TČM: Gynex harmonizuje především energetické dráhy početí, tří zářičů, sleziny a žaludku.

Použití Gynexu:

  • podporuje detoxikaci těla, má antioxidační a regenerační účinky;
  • harmonizuje hormonální systém (hypofýzu, štítnou žlázu, slinivku, nadledviny a vaječníky), a působí tak na posilování imunity;
  • je vhodný při ženské neplodnosti hormonálního a psychického původu;
  • upravuje menstruační cyklus, předchází bolestivé, nepravidelné či silné menstruaci a premenstruačnímu syndromu; pomáhá při gynekologických zánětech, kvasinkových infekcích, vaječníkových cystách a onemocněních prsů, preventivně působí proti rakovině prsu a dělohy;
  • v období menopauzy stabilizuje psychiku, působí proti nervozitě, snižuje návaly horka a pocení;
  • je prevencí rozvoje osteoporózy a zubního kazu;
  • normalizuje činnost štítné žlázy a působí proti vypadávání vlasů;
  • je perspektivní jako doplněk při léčbě roztroušené sklerózy;
  • zlepšuje zdravotní stav diabetických pacientů;
  • stabilizuje psychiku, eliminuje negativní účinky stresu a zlepšuje energetický stav organismu; posiluje organismus při fyzickém a duševním vyčerpání, při žaludečních neurózách, depresi a problémech s adaptací na nové podmínky;
  • zlepšuje stav kůže, sliznic a plic a má ochranný vliv na cévní systém;
  • u dětí s LMD pomáhá při poruchách řeči (dysfázie, opožděný vývoj řeči).

Použití Gynexu z hlediska psychiky:

  • obtížná adaptace na změny,
  • lenost a nezájem,
  • sebelítost, emoční labilita,
  • pomalé myšlení,
  • přílišná starostlivost, uvíznutí v kruhu nekonečných obav a pochybností,
  • poruchy paměti a soustředěnosti
  • K docílení většího léčebného účinku doporučujeme kombinovat Gynex s krémem Cytovital z Pentagramu? krémů (aplikace na postižená místa, re? exní zóny, masáž akupunkturních drah).
  • Gynex vede člověka k přijetí sebe sama, jeho dobrých i špatných stránek, učí vyrovnanému přijímání životních okolností s vědomím, že k životu patří dobré i zlé.
  • Pro podrobnější informace doporučujeme brožuru Regenerace v pentagramu, kde jsou mimo jiné detailně popsány základní energetické dráhy a vztahy mezi jednotlivými orgány.

Bylinné složení Gynexu: Užívá se jako spasmolytikum, při křečích žaludku a hladkého svalstva střev, má výrazné močopudné vlastnosti. Zvyšuje tvorbu přírodních enzymů, užívá se pro lepší trávení bez zvyšování chuti k jídlu.

  • Mochna husí: Uvolňuje křeče při kolikách, při bolestivé menstruaci, má žlučopudný, protizánětlivý a svíravý účinek, užívá se při krvavých průjmech. Obsahuje značné množství lithia.
  • Všedobr horní: Povzbuzuje celý zažívací trakt, užívá se při menstruačních potížích, při nádorech dělohy, chorobách jater a ledvin, sleziny, močových cest, nervové soustavy. Zlepšuje krevní oběh a zvyšuje odolnost proti stresu.
  • Kakost smrdutý: Užívá se při mužské a ženské neplodnosti, při urologických problémech, zánětech nervů, ekzémech a při vnitřním krvácení. Obsahuje radium.
  • Jestřabina lékařská: Snižuje hladinu krevního cukru. Je velmi vhodná při zánětech močových cest a horečnatých onemocněních spojených s vyrážkami, zvyšuje tvorbu mléka.
  • Fenykl obecný: Je výborné sekretolytikum, usnadňuje vykašlávání, tlumí křeče, nadýmání, zlepšuje trávení a tvorbu mléka. Obsahuje látky podobné ženským hormonům.
  • Svízel syřišťový: Užívá se při zánětech a křečích, příznivě ovlivňuje lymfatický systém a činnost štítné žlázy, sleziny, jater a ledvin.
  • Chaluha bublinatá: Obsahuje přírodní jód a velké množství minerálů, snižuje riziko výskytu nádorů prsů a dělohy. Užívá se při snížené činnosti štítné žlázy a při obezitě. Působí antirevmaticky.
  • Lékořice lysá: Obsahuje látky podobné nadledvinovým hormonům kortikoidního typu. Užívá se při kašli, při zánětech, revmatismu, při močových kaméncích, žaludečních vředech a jako spasmolytikum.
  • Měsíček lékařský: Je velmi účinný při gynekologických onemocněních, při zánětech, nemocech slinivky, jater, při bušení srdce, astmatu. Zastavuje růst bakterií.
  • Jetel luční: Užívá se při ekzémech, při nemocech plic, ledvin, při revmatismu, astmatu, chudokrevnosti, při špatné funkci lymfatického systému, bolestivých menstruacích, při zánětech vaječníků. Obsahuje látky podobné ženským hormonům (fytoestrogeny), které působí preventivně proti rakovině ženských orgánů, a ? avonoidy, které působí proti volným radikálům.
  • Hluchavka bílá: Má uklidňující účinky. Užívá se při nepravidelné menstruaci, při výtocích, vředech, křečových žilách, při otocích, zánětech. Usnadňuje odkašlávání, podporuje látkovou výměnu.
  • Kontryhel obecný: Užívá se při všech ženských chorobách, střevních katarech, při cukrovce, vodnatelnosti, jaterních a ledvinových nemocech, při žaludečních vředech.
  • Brusnice borůvka: Je vhodná zejména při cukrovce, zánětech, střevních kolikách. Má antibakteriální a dezinfekční účinky.
  • Krvavec toten: Působí antisepticky, protiprůjmově, adstringentně. Staví krvácení různého původu, má velmi dobré protizánětlivé a antibakteriální účinky. Působí proti prvokům a celkově posiluje organismus.
  • Gynex dále obsahuje éterické oleje (např. mátový, anýzový a řebříčkový) a informace z rostlin, olejů a nerostů (např. malachitu, fluoritu a granátu).
  • Zajímavé:  Antibiotika v těhotenství - vše o zdraví

    Regenerační postup a dávkování:

    • Před použitím důkladně protřepejte (asi 21x). Tím dojde k dynamizaci informačních složek a účinnost přípravku se zvýší.
    • Pro dospělé 3 až 9 kapek 1-3x denně,
    • pro děti od 12 let 9 kapek za den,
    • děti od 3 let 3 kapky za den, půl hodiny před jídlem nebo po něm.
    • Po třech týdnech užívání je před další kúrou nutná týdenní pauza.
    • Nepřekračujte doporučené denní dávkování.
    • Užívejte nejlépe ředěné vodou, případně nakapejte na lžičku a užívejte přímo.
    • Pro podporu detoxikace těla je vhodné zvýšit při regenerační kúře příjem tekutin.
    • Preventivně jej lze nakapat do sklenice s vodou a popíjet při hromadných akcích jako prostředek proti přenosu infekce.
    • Přesné dávkování konzultujte se svým lékařem nebo terapeutem.
    • Při chronických onemocněních doporučujeme užívat minimální dávky, v akutních stadiích doporučujeme dávky zvýšit.
    • V případě přechodného zhoršení stavu je třeba snížit dávkování, dokud zhoršení nepomine, a teprve poté se vrátit k původnímu dávkování.
    • V užívání preparátu není vhodné přestávat, neboť se jedná o zpětný regenerační proces (reverzní reakce), při němž se mohou objevit příznaky dřívějších onemocnění. Tento jev je příznakem pozitivní regenerační reakce, která informuje o tom, že dochází k uzdravování!
    • U těžších a chronických stavů doporučujeme zpočátku nižší dávkování a předchozí konzultaci s lékařem.
    • V těhotenství neužívejte žádné regenerační přípravky, pouze po dohodě s lékařem.
    • Vhodné pro diabetiky.

    Upozornění:

    • Výrobek není určen dětem do 3 let.
    • Ukládejte mimo dosah dětí!
    • Doplňky stravy nejsou určeny jako náhrada pestré stravy.

    Skladování:

    Výrobek je nutno skladovat v suchu a temnu, uchovávat při teplotě 10-25 °C a chraňte před mrazem.

    Diskuze k produktu GYNEX 30ml silné detoxikační, antioxidační a regenerační účinky

    GYNEX 30ml silné detoxikační, antioxidační a regenerační účinky recenze, hodnocení

    Tento produkt zatím nikdo nehodnotil. Buďte první.

    6 věcí, na které se vás snaží upozornit vaginální výtok!

    • Přestože nejde o zrovna příjemné téma, je dobré mu věnovat pozornost. Vaginální výtok je naprosto normální věc, se kterou se setkala většina žen. Je důležité ho nebrat na lehkou váhu, protože se nám tělo snaží říct, že se uvnitř nás něco děje. Co všechno za ním může být? 
    • Dva až tři dny před ovulací se může objevit čistý výtok, který se podobá syrovému vaječnému bílku. Jde o tekutinu, která usnadňuje spermiím cestu k vajíčku. Pokud se snažíte otěhotnět, vězte, že je tento výtok signálem, že dochází k ovulaci.

    • Po ovulaci a produkci vajíček dochází k uvolňování hormonu progesteronu do krevního oběhu. To může zapříčinit silnější krémovitý výtok. Pokud je bez zápachu a nemáte pocity pálení nebo svědění, není důvod k obavám. Tyto tělesné projevy jsou během cyklu normální. 
      Pozor: S teplým počasím stoupá výskyt gynekologických mykóz

    • Vaginální výtok může také znamenat těhotenství. Na začátku můžou být výtoky silnější. Cévní a vaginální stěny jsou měkčí a silnější výtok je chrání před infekcemi. Pokud tekutinu nedoprovázejí pocity svědění nebo není zabarvena krví, není důvod se obávat. 

    • Nezdravý životní styl, ale také hektický pracovní či osobní život můžou vést k různým psychickým a zdravotním problémům. Stres je hlavní příčinou hormonální nerovnováhy v těle, což může často vést k vaginálním výtokům vyžadujícím léčbu. 
      Ženské problémy? Víme, co dělat, když vás trápí mykóza nebo silné krvácení

    • Pokud se setkáváte s výtokem, který je bílý, hrudkovitý a bez zápachu, pravděpodobně máte kvasinkovou infekci. Může se také objevovat svědění, pálení nebo bolest. Dalším důvodem může být také bakteriální vaginóza. Většinou se projevuje hnědým výtokem, který je doprovázen rybím zápachem a pocitem pálení. Vaginální výtok může být také ukazatelem pohlavní nemoci. Ve všech případech je nutné navštívit svého gynekologa. 

    • Běžně se před a po menstruaci objevuje mírné špinění. Většinou jde o výtok hnědého zbarvení. Pokud však tento problém přetrvává, je důležité navštívit svého gynekologa. Může se jednat o vážnější onemocnění. 
      Užijte si léto bez obav z vaginálních mykóz!

    Diskuze Krvavý výtok z pochvy

    Zdravím. Zajímá mě jestli se některé stalo něco podobného? Měsíčky
    jsem měla asi před týdnem. Dva dny zpět na dovolené jsem začala mít
    takový krvavý výtok.. bylo to jen lehce. Dneska už je to spíš jen krev..
    světlá krev, která rozhodně není menstruační.. Zítra se chystám k Dr..
    stalo se to některé z vás někdy? Děkuju.

    Velikost písma:

    24808

    2150

    A bolí tě něco? Uvědomuješ si nějaký zranění?
    Mě se párkrát stalo, že jsem zašpinila během ovulace (cca týden po
    skončení menstruace, tak by to mohlo odpovídat i u tebe).
    Jinak pokud se to neopakuje nijak často, tak tělo občas cyklus rozhodí,
    může to být i prasklá cysta, prostě leccos.

    @Mar__tanka1983
    nebolí mě nic .. ale dávala jsem si Scarlet čistící tělísko skrze
    časté záněty na které trpím a začala že mě odcházet stará krev ..
    prostě hodně tmavé špinění .. a po vyjmutí takto krvácím a nevím
    jestli to je s toho nebo co se děje .. nikdy se mě to nestalo 

    24808

    2150

    aha, hele tak to neporadím o takovým tělísku slyším prvně.
    Teď sem si přečetla jednu diskusi na tohle téma (koukala sem, žes psala
    taky tam – zkus tam napsat ještě jednou, ať tě to hodí mezi nově
    komentované diskuse, třeba někdo něco navíc napíše.

    Doktora už v plánu máš, a nic jinýho nejsem schopná ti poradit  

    @chrastitko11 dej
    po tom vědět prosímtě co ty řekl doktor mám stejný problém, ale
    k doktorovi jdu až za 2 týdny jedu totiž na dovolenu a nechci si ji ničit
    nečím co bych se dozvěděla u lekaře těch problému mám totiž víc

    Ahoj, tak hlasim stav . Zánět mám, ten se jí vůbec nelíbil . A našla
    mě i na levém vaječníku nějakou cystu .. pak mluvila o nějakém váčku
    jako o nepropuklé ovulaci a zároveň mě vzala krev ,že takto může vypadat
    i ranné stádium těhotenství . Takže babo raď . Ve středu si volám na
    výsledky krve skrze to těhu . Jinak jsem dostala docela silné léky a za
    šest neděl se mám přijít pro jistotu ukázat .. takže to moc neoddaluj tu
    kontrolu  .

    @chrastitko11 tak
    jsem byla u praktické vzala moč během pár sekund výsledky moč v pořadku
    nic to není. Takže ted přemyšlím kam jít zda na gyndu, nebo k uroloovi
    nebo jinam. Nepřijde mi v pořadku v minulosti několik zánětu, ted
    neustále lítaní na záchod, krev na toa. papíře a ona mi řekne to
    nic není…

    @Anonymní píše:
    @chrastitko11 tak jsem
    byla u praktické vzala moč během pár sekund výsledky moč v pořadku nic
    to není. Takže ted přemyšlím kam jít zda na gyndu, nebo k uroloovi nebo
    jinam. Nepřijde mi v pořadku v minulosti několik zánětu, ted neustále
    lítaní na záchod, krev na toa. papíře a ona mi řekne to nic
    není…

    Diskuze

    Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

    Adblock
    detector