Motilium – Vše o zdraví

Motilium - Vše o zdravíMotilium je lék proti nevolnosti a zvracení, který v jedné potahované tabletě obsahuje 10 mg účinné látky domperidonu. Balení po 30 tabletách je pouze na předpis, volně prodejné balení obsahuje 10 tablet a je dražší. Kromě domperidonu obsahují tablety Motilia pomocné látky – monohydrát laktózy, kukuřičný škrob, mikrokrystalickou celulózu, předbobtnalý bramborový škrob, povidon 90, stearát hořečnatý, hydrogenovaný bavlníkový olej, lauryl-sulfát sodný a hypromelózu. Motilium je určeno pro dospělé a děti starší 12 let a těžší než 35 kg. Vyrábí ho firma Janssen-Cilag s.r.o.

Motilium přechází do mateřského mléka7 v minimálním množství kvůli rychlé matabolizaci ve střevech a játrech, značné velikosti své molekuly a vazbě na plazmatické bílkoviny (navázáno je až 90% učinné látky, která pronikne do krve).

I při nejvyšším dávkování by kojené dítě z mateřského mléka přijalo maximálně 5 μg domperidonu za den.

Rizika při užívání Motilia kojící ženou jsou tedy pro miminko velmi nízká, jedná se především o neurologické nežádoucí účinky (křeče, silné rozrušení a neklid, extrapyramidové poruchy).

Častým nežádoucím účinkem užívání Motilia je zvýšení vylučování hormonu prolaktinu3 z hypofýzy a následné zvýšení tvorby mateřského mléka. Tento efekt je důvodem, proč někdy bývá Motilium mimo svoje schválené indikace (tedy tzv. off-label) předepisováno ženám, kterým se nedaří plně kojit a chtějí zvýšit laktaci.

Indikace užívání Motilia a dávkování

V České republice patří mezi schválené důvody pro užívání Motilia nevolnost8 a zvracení3 způsobené radioterapií, užíváním léků (včetně antagonistů dopaminu předepisovaných při Parkinsonově chorobě), funkčním, organickým, dietetickým nebo infekčním původem a nebo při komplexu trávicích potíží spojených s opožděným vyprazdňováním žaludku, jako je pocit předčasné naplněnosti, bolesti žaludku, pocit tlaku v žaludku, říhání, reflux (pálení žáhy), nadýmání, nevolnost a zvracení.

Motilium by se mělo užívat před jídlem a v co nejnižším množství. Maximální dávkování je 8 tablet za den, jednu dávku tvoří 1 nebo 2 tablety. Po 4 týdnech je třeba znovu provést vyšetření, podle potřeby přehodnotit dosavadní léčbu a znovu zvážit nutnost užívání Motilia.

Farmakovigilační výbor pro posuzování rizik (PRAC) Evropské lékové agentury (EMA) doporučil omezit používání domperidonu pouze na případy nevolnosti a zvracení a omezit dávkování na nejnižší možné – pro dospělé a adolescenty těžší než 35 kg 3x denně 1 tabletu obsahující 10 mg domperidonu nebo 2x denně čípek obsahující 30 mg domperidonu.

Kontraindikace užívání Motilia

Motilium se nemá brát, pokud se projeví nebo je známa přecitlivělost pacienta k účinné nebo některé z pomocných látek.

Dále je kontraindikováno při nádorech hypofýzy vylučujících prolaktin3, při užívání ketokonazolu, erythromycinu a jiných inhibitorů enzymatického systému C4P3A4 (flukunazolu, vorikonazolu, klarithomycinu, amiodaronu, telithromycinu), při středním a těžkém poškození ledvin, při střední a vážnější jaterní nedostatečnosti, při poruše srdeční vodivosti a arytmii, nebo pokud by podpora vyprazdňování mohla být nebezpečná (např. při krvácení do trávicího traktu, střevní neprůchodnosti, či perforaci).

Nežádoucí účinky Motilia

Četnost nežádoucích účinkůTyp nežádoucích účinků
časté (1/100 až 1/10) deprese
úzkost
nespavost
silný neklid
snížení libida
bolest hlavy
slabost
průjem
vyrážka
svědění
nepravidelnosti menstruačního cyklu
vynechání menstruace
citlivost prsů
bolest prsů
zvětšení prsů
poruchy laktace
tvorba mléka u nekojících
méně časté (nanejvýš 1/100) hypersenzitivita
kopřivka
sekrece z prsů
otok prsů
při dlouhodobém užívání sucho v ústech

Postmarketingové sledování (vzhledem k spontánnímu hlášení a známé vysoké podhlášenosti nežádoucích účinků nelze odhadovat jejich četnost):

  • anafylaktická reakce
  • nervozita
  • silné rozrušení
  • extrapyramidové poruchy
  • závratě
  • křeče
  • těžká arytmie, náhlá srdeční smrt – pouze u pacientů starších než 60 let nebo u dávek vyšších než 30 mg
  • prodloužení QT intervalu (porucha srdeční akce)
  • angioedém
  • zadržování moči
  • abnormální výsledky jaterních testů
  • zvýšení hladiny prolaktinu

Děti a léčiva obsahující domperidon

Dětem se při nevolnosti, zvracení, gastroezofageálním refluxu4 také někdy předepisuje domperidon, ale v dávkách nižších, než kolik ho je v Motiliu. Novorozencům a kojencům se domperidon podává v množství 0,3 až 0,6 mg na kilogram a den.

Použít je možné suspenzi, která v 1 ml obsahuje 1 nebo 5 mg domperidonu a jako pomocné látky glycerol, polysorbát, umělé sladidlo sacharin, konzervanty parabeny a pomerančové aroma. Vhodnější složení mají vysypávací tobolky, jedna obsahuje 2,5 mg domperidonu. Pro menší děti a dospívající je dávkování 3x denně maximálně 0,25 mg domperidonu na 1 kg hmotnosti.

Dětem od 5 do 15 kg lze také dávat 2x denně čípek obsahující 10mg domperidonu, dětem nad 15 kg pak 2x denně čípek obsahující 30mg.

Off-label používání Motilia pro zvýšení tvorby mateřského mléka

Motilium bývá někdy mimo svoje schválené indikace (tedy tzv. off-label) předepisováno ženám, které mají problémy s nedostatečnou laktací, protože častým nežádoucím účinkem užívání domperidonu je zvýšené vylučování hormonu prolaktinu3 z hypofýzy a následné zvýšení tvorby mateřského mléka7.

Užívání Motilia kojící maminkou má své možné nežádoucí účinky jak pro ženu, tak pro děťátko. Motilium ale přechází do mateřského mléka7 v minimálním množství, i při nejvyšším dávkování (8 tablet denně) kojené dítě přijme z mateřského mléka nanejvýš 5 μg domperidonu za den.

Při některých případech gastroezofageálního refluxu4 se kojencům podávají několikanásobně vyšší dávky domperidonu, než kolik ho přechází do mateřského mléka.

Při užívání Motilia kojící maminkou je tedy pravděpodobnost ohrožení zdraví děťátka poměrně nízká, jedná se především o neurologické nežádoucí účinky (křeče, silné rozrušení a neklid, extrapyramidové poruchy), v úvahu ale musíme brát i negativní vliv dlouhodobého užívání. Nicméně podávání umělého mléka49 s sebou také nese nemalá rizika pro zdraví miminka.

Na druhou stranu Motilium je lék působící na centrální nervovou soustavu, který neřeší primární příčinu problémů s přisátím5 a kojením70.

Při jeho používání k navýšení laktace navíc hrozí vznik úzkostných stavů nebo psychické závislosti matky na tomto léku, kdy má strach dávkování Motilia snížit, aby si neohrozila tvorbu mléka, věnuje nadměrnou pozornost tvorbě a toku mléka a přehnaně sleduje možné příznaky bojkotu kojení8.

Pro úspěšné kojení nejsou zásadní léky, ale empatická podpora rodiny a pomoc zkušené poradkyně10, která mamince pomůže s technikou kojení5, vše jí vysvětlí a povzbudí ji.

Motilium může pomoci ve chvílích, kdy je potřeba laktaci navýšit rychle – např.

při relaktaci (pokusu o vrácení se k plnému kojení po nějaké době, kdy bylo miminko převážně nebo plně krmeno umělým mlékem), při snažení se o navýšení laktace při kojení nedonošeňátka10 nebo nemocného miminka, či při indukci laktace, kdy je cílem kojení adoptovaného děťátka. Pokud už se žena po poradě s lékařem a zvážení možných přínosů a rizik rozhodne Motilium brát, měla by tak činit co nejkratší dobu a brát co nejnižší dávky.

Doporučuje se začít s nejvyšším možným dávkováním – 2 tablety 4x denně. Toto množství se bere až do dosažení žádaného účinku. Zvýšení tvorby mléka se většinou začíná projevovat po 3 až 4 dnech braní Motilia, plného efektu se dosahuje po 2 až 3 týdnech. Pokud se do dvou týdnů neprojeví výraznější navýšení laktace, braní Motilia se ukončí.

Zajímavé:  Streptokok V Tehotenstvi Priznaky?

Jestliže se tvorba mléka zvýšila, již není třeba dokrm nebo se jeho množství daří snižovat, je vhodné postupně Motilium vysadit.

Obvykle se začíná snížením dávkování o jednu tabletu za den, pokud se během následujících 4 až 7 dnů udrží dostatečná laktace, pokračuje se snížením dávkování o další tabletu a nesníží-li se laktace během 4 až 5 dnů, tak se postupně stejným způsobem ubírají další a další tablety.

Více o Motiliu na modrykonik.cz

Použité zdroje

Motilium (Domperidone) prodej | da se koupit Motilium (Domperidone) bez předpisu

Tento lék může být ve formě pevných tablet nebo tekutiny. Tablety se nacházejí v jednom balení-malé bílé kulaté tablety, nejvíce ze všech, s 30 kusy v jedné krabici. Suspenze se nachází v láhvi o 100 ml s malou stříkačkou pro specifickou dávku. Je tu také tekutý Motilium pro děti.

Nejaktivnější složkou v pilulkách Motilia je domperidon. Tento přípravek zahrnuje také kukuřičný škrob, nezávadnou mikrokrystalickou celulózu, a má také povidon, laktózu, komponenty: bavlněný olej s hydrogenovanou základnou, hypromlolosy, stearátem hořčíku a několika dalšími aktivními prvky.

Oblasti použití

Motilium je určeno pro pacienty, kteří mají poruchy horního trávicího traktu, a také pro osoby s diabetivými gastroparesis nebo akutní/chronickou gastritidou. Tato droga bude také skvělým řešením pro ty, kdo hodně jedli a cítí žaludek. Pro tento lék existují další způsoby:

  • pomalé žaludeční funkce,
  • zvracení
  • nadýmání
  • řemení po jídle,
  • nevolnost
  • ztráta chuti k jídlu.

Tento tablet má aktivní látku-domperidon. Spolu s dalšími součástmi od složení tento prášek blokuje vliv chemické dráždivé látky v těle, což vyvolává pocit vyvracení, zvracování nebo nevolnosti. Také tablet této drogy vylepšuje střevní funkci, takže jídlo je snadnější projít skrz střeva a osvobodit se od pocitu přejídování a těžké bouře.

Kontraindikace

Nemocnému člověku by nemělo být ošetřeno Motilium, pokud má prolactinom (nádor na pitujenu). Tato medicína je také zakázaná pro lidi se srdečními chorobami, problémy s játry nebo pro ty, kdo krváceli ve střeve.

Pokud již berete další lék, který obsahuje itraconazol nebo ketokonazol, pak je Motilium také zakázáno. Lidé, kteří pijí antibiotika, léčili HIV nebo hepatitidu C, nemohou brát tento lék.

Pro tyto choroby existuje mnoho látek, které nelze kombinovat se složením této pilulky.

Každá pilulka může mít sadu vedlejších reakcí, takže pokud nevíte, jak tyto tablety správně používat, je vhodnější požádat lékaře nebo zkušeného lékárníka. Je důležité mít na paměti, že tato pilulka by měla být přijata 15-25 minut před jídlem a počet prášků nebo ml za den bude individuálně záviset na chorobě určitého pacienta.

Motilium je neškodný lék, ale také potřebuje radu vašeho lékaře. Mohou zde být i další symptomy, které lze s těmito pilulkami odstranit.

Motilium - Vše o zdraví

Příbalový leták

Humánní léčivý přípravek

Domperidonum
potahované tablety

Přečtěte si pozorně celý příbalový leták dříve, než začnete
tento přípravek užívat.

  • Ponechte si příbalový leták pro případ, že si jej budete potřebovat přečíst znovu.
  • Máte-li jakékoli další otázky, zeptejte se svého lékaře nebo lékárníka.
  • Tento přípravek byl předepsán Vám. Nedávejte jej žádné další osobě. Mohl by jí ublížit, a to i tehdy, má-li stejné příznaky jako Vy.
  • Pokud se kterýkoli z nežádoucích účinků vyskytne v závažné míře, nebo pokud si všimnete jakýchkoli nežádoucích účinků, které nejsou uvedeny v této příbalové informaci, prosím, sdělte to svému lékaři nebo lékárníkovi.

V příbalovém letáku naleznete:

  1. Co je Motilium a k čemu se používá
  2. Čemu musíte věnovat pozornost, než začnete Motilium užívat
  3. Jak se Motilium užívá
  4. Možné nežádoucí účinky
  5. Jak Motilium uchovávat
  6. Další informace

1. CO JE MOTILIUM A K ČEMU SE POUŽÍVÁ

Motilium je přípravek, který se užívá při obtížích:

  • vzniklých zpomalenou činností žaludku jako je pocit přeplnění během jídla nebo krátce po jídle, pocit těžkého žaludku, pocit nadýmání, při nadměrném říhání, nevolnosti, zvracení a občasném pocitu pálení a bolesti v oblasti žaludku,
  • spojených s návratem žaludeční kyseliny do jícnu, při říhání nebo pálení žáhy,
  • při nevolnosti a zvracení.

2. ČEMU MUSÍTE VĚNOVAT POZORNOST, NEŽ ZAČNETE MOTILIUM UŽÍVAT

Neužívejte Motilium

  • jestliže jste alergický/á (přecitlivělý/á) na domperidon nebo na kteroukoli další složku přípravku Motilium.
  • jestliže trpíte onemocněním hypofýzy (podvěsku mozkového) nazývaným prolaktinom.
  • jestliže užíváte přípravky, které zpomalují metabolismus a účinek jiných léků a také mohou ovlivnit srdeční rytmus, jako jsou například:
  • ketokonazol, flukonazol nebo vorikonazol, léky užívané k léčbě plísňových infekcí;
  • antibiotika erythromycin, klarithromycin nebo telithromycin;
  • lék na srdce amiodaron.

Pokud si nejste jisti, zeptejte se svého lékárníka, nebo lékaře.

Neužívejte Motilium také pokud:

  • trpíte silnými křečovitými bolestmi břicha nebo máte trvale černě zbarvenou stolici,
  • měl(a) jste nebo máte jaterní onemocnění.

V těchto případech navštivte svého lékaře dříve, než začnete
užívat přípravek Motilium.

Zvláštní opatrnosti při použití přípravku Motilium je
zapotřebí

  • Pokud trpíte nějakým ledvinovým nebo jaterním onemocněním, informujte svého lékaře. Při dlouhodobějším užívání přípravku Motilium lékař pravděpodobně přizpůsobí jeho dávkování.

Vzájemné působení s dalšími léčivými
přípravky

Prosím, informujte svého lékaře nebo lékárníka o všech lécích, které
užíváte nebo jste užíval(a) v nedávné době, a to i o lécích, které
jsou dostupné bez lékařského předpisu.

  • Upozorněte svého lékaře, pokud užíváte léky zpomalující činnost žaludku a střev (tzv. anticholinergika), protože mohou ovlivňovat účinek přípravku Motilium.
  • Informujte svého lékaře, pokud užíváte léky proti překyselení žaludku. Tyto léky je sice možné s přípravkem Motilium kombinovat, avšak nikoli současně užívat.

Řešením je užití tablet Motilium před jídlem a léku proti
překyselení po jídle.
Přípravek Motilium byste neměl(a) užívat, pokud užíváte léky
zpomalující metabolismus, protože jejich současné užívání může
ovlivnit srdeční rytmus (viz bod Neužívejte Motilium).

Zajímavé:  Japonský Zelený Čaj A Zdraví?

Informujte lékaře, pokud užíváte:

  • léky určené k léčbě AIDS/HIV,
  • přípravky určené k léčbě srdečních onemocnění,
  • přípravek obsahující aprepitant užívaný při chemoterapii k omezení nevolnosti a zvracení,
  • léky určené k léčbě depresí obsahující nefazodon.
  • Váš lékař rozhodne, zda můžete tyto léky užívat zároveň
    s přípravkem Motilium nebo zda jsou potřebná nějaká preventivní
    opatření.
  • Užívání přípravku Motilium s jídlem a pitím
    Motilium působí nejlépe při užívání čtvrt až půl hodiny před
    jídlem.
  • Těhotenství a kojení
    Poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem dříve, než začnete
    užívat jakýkoliv lék.

Malé množství léčivé látky obsažené v přípravku Motilium se může
vyloučit do mateřského mléka. Matkám, které užívají Motilium, se proto
nedoporučuje kojit.

Řízení dopravních prostředků a obsluha strojů
Přípravek Motilium nemá vliv na soustředění při řízení nebo obsluze
strojů.

Důležité informace o některých složkách přípravku
Motilium

Přípravek obsahuje laktózu. Pokud Vám Váš lékař řekl, že nesnášíte
některé cukry, poraďte se se svým lékařem dříve, než začnete tento
léčivý přípravek užívat.

3. JAK SE MOTILIUM UŽÍVÁ

Vždy užívejte Motilium přesně podle pokynů svého lékaře. Pokud si
nejste jistý(á), poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem.

Dospělí a mladiství
Obvyklá dávka přípravku pro dospělé a dospívající (děti od 12 let a
s hmotností 35 kg a vyšší) je 1 až 2 tablety 3 – 4× denně.
Nejvyšší denní dávka je 8 tablet (80 mg).

Děti
Upozornění !

Tablety nejsou vhodné pro děti s hmotností do 35 kg. Děti by měly
užívat Motilium pouze na doporučení lékaře.

Obvyklá dávka přípravku pro děti s hmotností 35 kg a vyšší je
0,25 – 0,5 mg/kg 3 – 4× denně. Nejvyšší denní dávka je 2,4 mg/kg,
nelze však přesáhnout 80 mg za den.
Motilium působí nejlépe při užívání čtvrt až půl hodiny před jídlem
a v případě potřeby i těsně před spaním.
Pokud trpíte obtížemi během jídla anebo po jídle, můžete užít Motilium
právě v tuto dobu.

Tablety zapíjejte dostatečným množstvím tekutiny.

Jestliže jste užil(a) více přípravku Motilium, než jste
měl(a)

Užijete-li nedopatřením příliš mnoho tablet přípravku Motilium, můžete
se cítit ospalý(á), zmatený(á), mohou se objevit vůlí nekontrolovatelné
pohyby, jako např. nepravidelné pohyby očí nebo nenormální postavení
těla, jako např. stáčení hlavy k jedné straně.

  1. Vyhledejte svého lékaře, a to zejména při předávkování u dítěte.
  2. Informace určená lékařům v případě
    předávkování
  • V případě předávkování je doporučeno provést výplach žaludku a přínosné je rovněž podat živočišné uhlí. Doporučuje se přísný lékařský dohled a zavedení podpůrné léčby.
  • Extrapyramidové reakce lze zvládnout podáním anticholinergik nebo antiparkinsonik.

Máte-li jakékoli další otázky, týkající se užívání tohoto
přípravku, zeptejte se svého lékaře nebo lékárníka.

4. MOŽNÉ NEŽÁDOUCÍ ÚČINKY

  • Podobně jako všechny léky, může mít i Motilium nežádoucí účinky,
    které se ale nemusí vyskytnout u každého.
  • Vzácné nežádoucí účinky (postihují 1 až 10 uživatelů
    z 10 000)
  • Velmi vzácné nežádoucí účinky (postihují méně než 1 uživatele
    z 10 000)
  • Nekontrolovatelné pohyby očí, paží, nohou, třes ve svalech nebo svalová křeč.
  • Brzy po podání přípravku se může objevit kopřivka nebo kožní vyrážka, svědění, dušnost a/nebo otok obličeje.
  • Krátce po užití přípravku se mohou dostavit vážné alergické reakce, které jsou kromě i jiných možných příznaků charakteristické kopřivkou, svěděním, zčervenáním, mdlobami, potížemi s dýcháním.
  • Poruchy srdečního rytmu.
  • Náhlá smrt v důsledku srdečního selhání u osob, bez předchozího nebo známého onemocnění srdce.

Pokud se Vás cokoli z výše uvedeného týká, ukončete užívání
přípravku Motilium a neprodleně vyhledejte lékaře.
Dále jsou uvedeny nežádoucí účinky, které byly pozorovány během léčby
přípravkem

Motilium:
Časté (postihují méně než 1 z 10 osob)

  • Deprese
  • Neklid
  • Ztráta nebo snížení sexuální touhy
  • Bolest hlavy
  • Ospalost
  • Únava
  • Průjem
  • Vyrážka
  • Svědění
  • Zvětšení prsů
  • Bolest a citlivost prsů
  • Sekret z prsů nebo potíže s kojením
  • Nepravidelná menstruace nebo ztráta periody
  • Celkový pocit slabosti
  • Sucho v ústech

Méně časté (postihují méně než 1 ze 100 osob)

  • Reakce přecitlivělosti
  • Kopřivka
  • Otok prsů
  • Neobvyklý sekret z prsů
  • Pohybový neklid
  • Nervozita
  • Zadržování moči
  • Změny laboratorních hodnot

Pokud se kterýkoli z nežádoucích účinků vyskytne v závažné
míře, nebo pokud si všimnete jakýchkoli nežádoucích účinků, které
nejsou uvedeny v této příbalové informaci, prosím, sdělte to svému
lékaři nebo lékárníkovi.

5. JAK MOTILIUM UCHOVÁVAT

Uchovávejte při teplotě do 30 °C.
Uchovávejte mimo dosah a dohled dětí.
Motilium nepoužívejte po uplynutí doby použitelnosti uvedené na krabičce.
Doba použitelnosti se vztahuje k poslednímu dni uvedeného měsíce.
Nepoužívejte Motilium, pokud si všimnete jakýchkoli viditelných známek
snížené jakosti.

Léčivé přípravky se nesmí vyhazovat do odpadních vod nebo domácího
odpadu. Zeptejte se svého lékárníka, jak máte likvidovat přípravky,
které již nepotřebujete. Tato opatření pomáhají chránit životní
prostředí.

6. DALŠÍ INFORMACE

Co Motilium obsahuje

  • Léčivou látkou je domperidonum 10 mg v jedné potahované tabletě.
  • Pomocnými látkami jsou monohydrát laktózy, kukuřičný škrob, mikrokrystalická celulóza, předbobtnalý bramborový škrob, povidon 90, magnesium-stearát, hydrogenovaný bavlníkový olej, natrium-lauryl-sulfát, hypromelóza 2910/5.
  1. Jak Motilium vypadá a co obsahuje toto balení
    Motilium jsou kulaté mírně bikonvexní potahované tablety k perorálnímu
    podání, bílé až slabě krémové barvy, označené na jedné straně
    vyraženým „M 10“, na druhé straně po obvodu „Janssen“.
  2. Přípravek je balen po 30 potahovaných tabletách.

Držitel rozhodnutí o registraci
Janssen-Cilag s.r.o., Praha, Česká republika

Výrobce
Janssen-Cilag S.A., Val de Reuil, Francie

Janssen Pharmaceutica N.V., Beerse, Belgie

Další informace o tomto přípravku získáte u místního zástupce
držitele rozhodnutí o registraci.

Tento příbalový leták byl naposledy schválen
29.12. 2010

  • Překlad cizojazyčných výrazů na blistru
    BN: číslo šarže:
    MFD: datum výroby:
  • EXP: použitelné do:

Интернет аптека Здравица ✔️ Купить лекарства онлайн в Украине

Онлайн-аптека «Здравица» — это сервис, который сегодня пользуется достаточно высокой популярностью среди жителей как больших городов, так и маленьких населенных пунктов. В аптеке онлайн вниманию клиентов представлен достаточно широкий ассортимент лекарственных препаратов, купить которые можно всего в один клик.

Решив воспользоваться сервисом online-apteka, вы самостоятельно сможете оценить все преимущества круглосуточной работы компетентных фармацевтов, дистанционного оформления заказа и оперативной доставки медицинских препаратов по адресу покупателя. Мы делаем все для удобства людей, которые нам доверяют.

Преимущества заказа медицинских препаратов и средств личной гигиены в онлайн-аптеке «Здравица»

Заказать лекарство в онлайн-аптеке сегодня проще простого, но важно предварительно ознакомиться с отзывами реальных покупателей и проверить наличие всех необходимых сертификатов. 

Zajímavé:  Uzlina V Krku Léčba?

Что касается онлайн-аптеки «Здравица», здесь предлагаются исключительно оригинальные медикаменты, которые прошли обязательное тестирование и имеют соответствующие документы. Кроме этого, заказ медикаментов онлайн имеет следующие преимущества:

  • Реализация фармацевтических товаров самого высокого качества. Мы несем полную ответственность перед покупателями и гарантируем то, что все препараты полностью отвечают международным требованиям.
  • Широкий ассортимент аптечной продукции. Каждый покупатель здесь сможет выбрать медицинский препарат или средство по уходу, которое нужно в конкретном случае.
  • Удобный интерфейс сайта. Воспользоваться страницей онлайн-аптеки могут все без исключения. Вы сможете быстро найти необходимый препарат и сделать его заказ в любую точку Украины.
  • Возможность приобретения препаратов, которых нет в наличии. Доставка заказа в аптеку производится очень быстро. 
  • Здесь можно купить по доступной цене натуральную косметику, изготовленную на основе растительных компонентов. Таким образом, вы сможете производить профессиональный уход за кожей, эффект от которого будет заметен уже после первого применения косметического средства.
  • Периодические акции и специальные предложения для постоянных клиентов онлайн-аптеки. Покупатели, которые пользуются сайтом, имеют возможность приобретения фармацевтической продукции с учетом бонусов.

«Здравица» — это интернет-аптека, где работают специалисты, которые стараются постоянно совершенствовать работу фармацевтической службы для удобства покупателей. Доверяя профессионалам, вы получите возможность приобретения только оригинальных медицинских препаратов.

Сеть аптек «Здравица»: широкое разнообразие оригинальных товаров

Интернет-аптека в Украине предлагает вниманию покупателей следующие категории товаров:

  • Лечебная косметика. Основное преимущество данных косметических средств — исключительно натуральная основа. Это говорит о том, что при использовании фирменной продукции полностью исключается возможность возникновения аллергических реакций.
  • Медикаменты. В интернет-аптеке «Здравица» можно приобрести именно то лекарственное средство, которое назначено лечащим врачом.
  • Домашняя медицина. Предлагаемые аксессуары помогут максимально точно измерить давление, температуру и уровень глюкозы в крови.
  • Личная гигиена. В этой категории представлены лечебные шампуни, средства по уходу за зубами, мыло, спонжи и так далее.
  • Детские товары. Вы можете подобрать наиболее подходящий крем, масло, молочко и прочие товары для малышей и мам.
  • БАДы. Если возникает необходимость баланса питания, биологически активные добавки — это то, что нужно для нормального функционирования организма.
  • Медицинский трикотаж. Боль в суставах или спине значительно уменьшится при использовании специального фиксирующего белья.

Аптека-онлайн в Украине — это возможность быстро и доступно купить самые разные фармацевтические товары. Здесь работают профессионалы, которые помогут подобрать необходимую продукцию и сделают доставку заказа по указанному адресу любым удобным способом.

Refluxní choroba jícnu – Mojezdraví.cz

Refluxní choroba jícnu nemusí být vždy nemoc, někdy bývá podráždění jícnu způsobeno stravou – kořeněnými či sladkými jídly, alkoholem. Pokud příznaky přicházejí zřídka, nejsou důvodem návštěvy u lékaře, stačí jen upravit jídelníček.

Příznaky

Hlavním příznakem je pálení žáhy (pyróza), kterou má občas téměř každý člověk. Jde o bolestivý pocit pálení za hrudní kostí, který sahá od žaludku až po krk. Někdy je spojený s hořkokyselým pocitem v ústech. Žaludeční šťávy se mohou totiž vracet až do úst.

V pokročilých případech trpí nemocný pyrózou po každém jídle, někdy dokonce i nalačno a v noci. Malé procento nemocných má pocit bolestivého polykání a váznutí sousta při polykání. To je způsobeno zúžením jícnu, zánětem a městnáním spolknuté potravy.

Léčba

V první řadě dietní opatření. Konzumace jen nedráždivé stravy s vyloučením alkoholu, kynutého pečiva, tučných jídel a čokolády. Také je dobré nejíst na noc. Lékař předepíše léky – omeprazol, prokinetika, antacida.

U komplikací je nutné operační řešení. Zejména kvůli nočním refluxům, které ohrožují pacienta vdechnutím žaludečního obsahu. Dále se používá u mladých pacientů, kde je tím nejvhodnějším a nejtrvalejším řešením. Zákrok se provádí laparoskopicky, s dobrými výsledky s minimem komplikací.

Léky

Nejúčinnější je omeprazol (Omepirex, Omeprazol, Omeprol, Helicid, Losec, Lomac, Loseprazol,Ortanol, Ultop). Podává se ráno nalačno. Léčba trvá několik týdnů, je možné ji po čase opakovat.

Jako doplněk léčby se používají prokinetika (metoclopramid – například Cerucal, Degan, domperidon – Motilium, itoprid – Ganaton). Užívají se třikrát denně.

Důležitým doplňkem jsou antacida (jedlá soda, mléko, Rennie). Používají se při pálení žáhy kdykoliv během dne. Zmírní je, ale účinkují jen krátkodobě.

Bylinky

Pomáhá lékořice – 2 lžičky drcené lékořice spaříme šálkem horké vody a necháme louhovat 10 minut. Pijeme šálek podle potřeby. Další bylinky, které pomáhají na pálení žáhy a můžeme je pít ve formě čaje:  jitrocel, máta, zeměžluč, řebříček.

Homeopatika

Robinia 5 C – v případě kyselého říhání, bolesti žaludku a pálení žáhy. Často bývá přítomno kyselé a hojné zvracení, které dráždí zuby. Je účinný v případě vředovitých bolestí žaludku nebo v případě migrén doprovázených překyseleností žaludku.

Gastrocynesine  – při bolesti, pálení a pocitu tíhy v oblasti žaludku, pálení žáhy, spavosti po jídle, regurgitaci, gastroesophageálního refluxu. Lobelia inflata –  při pocitu na zvracení, zvracení, říhání. Obtíže se zhoršují pohybem, kašlem, po jídle a škytáním.

Cadmium sulfuricum – pokud pacient trpí zvracením po sebemenším požití jídla s respiračními příznaky.

IndividuálníPodle míry postižení

Víte, co přesně vás čeká na vyšetření, které vám lékař předepsal?

Domácí léčba a babské rady

Pomáhá pít mléko, jíst jablka, omezit kouření, kávu a alkohol, nejíst kynutá a sladká jídla, nejíst kořeněná jídla. Nechodit spát brzy po jídle, nenosit těsné oděvy.

Vyšetření

Lékař předepíše prokinetika nebo omeprazol, při trvalých potížích může poslat na gastroenterologii, která diagnózu potvrdí. Tam je provedena při znecitlivění krku endoskopie (zavedení tenké hadičky do jícnu, případně do žaludku). Při závažnějších poruchách může být současně při něm provedena biopsie jícnu – odebrání malého vzorku tkáně.

V těhotenství 

V těhotenství je refluxní choroba jícnu častější vlivem progestronu, většinou odezní po porodu.

Možné komplikace

Komplikací je zánět jícnu, zúžení jícnu, nádor na jícnu, změna výstelky sliznice jícnu.

Prevence

Jako prevence je dobré jíst během dne častěji, ale v menších dávkách, omezení kořeněných jídel, sladkostí, alkoholu, nikotinu a kofeinu. Omezení předklonů a odstranění případné obezity pomáhá při nemoci.

Kdy jít k lékaři

Lékaře vyhledejte při častém pálení žáhy a nebo při navracení se potravy do jícnu, zejména v noci.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Adblock
detector