Cerkláž – vše o zdraví

Cerkláž děložního hrdla dnes již není tak častý operační zákrok jako dřív. V nezbytných případech jej ale stále nastávající maminky podstupují. Co to vlastně je a jak probíhá?

Při nedostatečnosti děložního čípku (hrdla) přistupují lékaři právě k cerkláži. Tato operace se prování mezi 16. až 26. týdnem těhotenství. Důvodem pro operaci je slabé děložní hrdlo, které se může tíhou rostoucího miminka začít otevírat a zkracovat příliš brzy (v těhotenské průkazce je tento údaj veden pod názvem cervix score).

Kdy je cerkláž děložního hrdla nezbytná?

Nedostatečnost děložního čípků, která způsobí předčasné otevírání a zkracování může být příčinou potratu, předčasného porodu nebo předčasného odtoku plodové vody.

  • V případě mírného nálezu doporučí lékař klid na lůžku. Zároveň se nejspíš budete muset rozloučit s pohlavním stykem. Na druhou stranu nemusíte jít na žádný zákrok. Až do konce těhotenství vás ale čeká klidový režim.
  • Když se nález zhoršuje, přistupuje se už k hospitalizaci v nemocnici, kde je nutný absolutní klid na lůžku a jsou podávány léky na utlumení děložních stahů.
  • Pokud se potíže nelepší, ale naopak zhoršují, doporučí s velkou pravděpodobností lékař cerkláž děložního hrdla, která může otevírající se hrdlo ustálit a zabránit předčasnému porodu.

Operace je indikována i u žen, které již dříve prodělaly předčasný porod nebo samovolný potrat po 12. týdnu těhotenství. V případě vícečetných těhotenství mohou lékaři doporučit cerkláž jako preventivní zákrok.

Myomy v těhotenství: mohou vás ohrozit?

Kdy nemůže k zákroku dojít?

Pokud žena krvácí nebo jí dokonce odtekla plodová voda, nemůže cerkláž podstoupit. Stejně tak to nejde v případě infekce, která zasáhla plodové obaly, placentu či samotný plod, děložní hrdlo i dělohu. Děložní kontrakce, které nelze utlumit jsou další překážkou.

Za jakých podmínek může cerkláž děložního hrdla proběhnout?

Aby žena mohla tento zákrok podstoupit, musí být plode v děloze zdravý a vitální. Případná poševní infekce se musí přeléčit. Lékaři také zjišťují, z jakého důvodu žena v minulosti potratila nebo předčasně porodila (podstoupit zákrok mohou jen ženy, kterým se něco takového přihodilo pro nedostatečnost děložního hrdla).

Na co se připravit v případě cerkláže?

Protože se jedná o operační výkon v celkové narkóze, je nutné podstoupit klasické předoperační vyšetření. Při krátkém a jednoduchém výkonu vám sešijí svaly děložního čípku. Tak se oblast děložního hrdla zpevní a nemůže se otevírat.

Samotný zákrok probíhá tak, že lékař provede pod sliznicí děložního hrdla malý steh. Tím hrdlo obkrouží a uzavře. Používá se vlákno, které není vstřebatelné, takže jej pak musí odstranit gynekolog při rutinní prohlídce. Bát se ale nemusíte. Je to snadné, rychlé a nemělo by to výrazně bolest. Občas se objeví mírné krvácení.

Steh musí být odstraněn nejpozději do 38. týdne, vždy ovšem před začátkem děložních kontrakcí, aby mohl porod proběhnout bez komplikací.

Sekundární neplodnost aneb když druhé dítě nepřichází

Jak dlouho zůstanete v nemocnici?

Po operaci musí zůstat žena asi týden v nemocnici, pokud je vše v pořádku, může jít domů. Nastávající rodička musí zpočátku dodržovat klid na lůžku a celkově až do konce těhotenství se hodně šetřit a být v klidu.

Protože operace s sebou nese riziko, že vám začnou předčasné kontrakce, podávají se někdy v nemocnici léky na jejich tlumení.

Až do porodu pak žena většinou bere magnezium, které zabraňuje vzniku děložních stahů nebo snižuje jejich intenzitu.

Možné komplikace

Cerkláž děložního hrdla má svá rizika jako každá jiná operace. V některých případech může dojít k následujícím komplikacím:

  • po zákroku zůstane na děložním hrdle jizva. Při porodu může být příčinou anatomické rigidity branky, což znamená, že je ztuhlá a nepoddajná. Někdy stačí branku jen lehce nastřihnout a žena zvládne porodit přirozeně. Někdy je nutné přistoupit k císařskému řezu,
  • pooperační komplikací může být vznik předčasných děložních stahů nebo odtok plodové vody.

Cerkláž děložního hrdla a porod

Po cerkláži probíhá u většiny maminek porod naprosto přirozeně. Na konci těhotenství se vyndají stehy a čeká se, až se sám rozběhne. Důležité je, aby byl steh skutečně vyndán včas.

Tento zákrok se už v dnešní době tolik neprovádí. Lékaři k němu přistupují jen ve chvílích, kdy má své opodstatnění. Cerkláž dokázala pomoci mnoha maminkám donosit jejich dítě, ale bohužel s ní souvisí i určitá rizika.

  • Cerkláž - Vše o zdraví
  • Cerkláž - Vše o zdraví
  • Cerkláž - Vše o zdraví
  • Cerkláž - Vše o zdraví
  • Cerkláž - Vše o zdraví
  • Cerkláž - Vše o zdraví

Diskuze Pomohla Vám cerkláž donosit zdravé miminko?

Velikost písma:

No tak takovýchto komplikací jsem se já právě bála, to bychneriskovala. Myslím že v tomhle týdnu už by i event. porod nevadil…každopádně držím palce!

@MarlenkaaJsi šikula, že už jsi tak daleko, už jen kousek Já měla taky cerkláž za 5 minut 12 v 21+5.

Neboj, mně taky prve říkali, že mi steh nechají co nejdýl, ale nakonecprý jej vytahujou opravdu v tom 36+ 

@Kelliee Teda to jeparáda . Celou dobu jsi byla v nemocnici?Mě pustili po 14 dnech od zákroku a poctivě jsem ležela. Teď už aleposlední dva týdny něco dělám. Aspoň jsem nachystala věci pro prcka atak. Jinak jsem furt doma a polehávám. Ještě to vyndání budu řešit nakontrole v 35tt, ale až do konce to tam Teda mít nebudu. Přeci jak přijedudo nemocnice z bolestmi a oni mě střihnou tak nebudu čekat až se zruhlýčípek začne něco dělat. To bych taky mohla skončit císařem 

Teď to je, ale jiné prej mám slabé hrdlo, jsem bez infekce, brali mii plodovou vodu a tam infekce neni, je tedy rozumné se zasit, že jo?

Zajímavé:  Přírodní Léčba Plísně Nohou?

Ahoj Ryplovaluca, muzu se zeptat, kde Ti dnes cerklaž delali?Podoli/Apolinar? A jak to probiha? Predem diky a drzim pesti, at jste obav poradku

@elenah ahoj promiň, žepíšu až teď, dělali ji v Podolí. 10 minutový zákrok v celkovénarkoze, po zákroku nic nebolí. Po dvou dnech domu, a týdenklidový režim.

mne to delali u obou deti a v pohode . Akorat v druhem pripade to trochuztizilo porod .

@Ryplovalucadržím palce

Příběh, ze kterého mrazí: Boj o život předčasně narozené holčičky prohrála, dcera jí zemřela v náručí

Maminka Veronika, o jejímž příběhu se zmiňuje Lucie Žáčková v našem předchozím článku, s námi sdílela příběh svého andílka, který však na svět přišel příliš brzy. Následující řádky ukazují sílu, kterou rodiče v této nelehké situaci musí najít. Není mnoho příběhů, které by začínaly jako ten její. Přesto ho provází naděje a důvěra v dobrý konec.

Měla jsem vybranou porodnici v Rakovníku. ‚Tak tam určitě nepojedete, nejsou tam vybaveni na nezralé novorozence. Zavolám do Podolí. Tady je žádanka, pojedete na porodní sál a tam se uvidí, co dál.‘

Psal se 16. prosinec 2016 a já šla na test těhotenské cukrovky. Špatně se mi vstávalo, ale těšila jsem se, že za chvíli začnou vánoční prázdniny a já si odpočinu.

Neuvěřitelně sladké pití, první odběr, únavné čekání, druhý odběr a pak ona osudná rána. ‚Děložní hrdlo je zkrácené a otevřené na dva centimery,“ řekl mi lékař.

Když jsem se zeptala, co to znamená, odpověděl mi, že riziko předčasného porodu. V pětadvacátém týdnu! 

Měla jsem vybranou porodnici v Rakovníku. ‚Tak tam určitě nepojedete, nejsou tam vybaveni na nezralé novorozence. Zavolám do Podolí. Tady je žádanka, pojedete na porodní sál a tam se uvidí, co dál,‘ pokračoval doktor. Třetí odběr a jelo se do porodnice. Napjatá atmosféra, strach, očekávání. Na porodním sále se nezjistilo nic nového.

Nicméně jsem vyplnila se sestřičkou všechny dokumenty a byla přijata na oddělení rizikového těhotenství. Následovaly kapačky s kortikoidy na dovyvinutí plic miminka. Chtěla jsem samozřejmě vědět, co bude dál, jestli už budu rodit. ‚Uvidíme, počkáme a uvidíme.

Můžete rodit zítra, za týden, ale také za měsíc,‘ odpověděli mi. Nikdo nečekal, že bych tam zůstala ležet do dubna, viděli to na pár dní, maximálně týdnů.Byl pátek, a tak mě čekaly dva dny, kdy se nic dít nebude.

Nález byl stále stejný, ale strach a nervozita se stupňovaly.

V pondělí se potvrdila infekce

V pondělí na vizitě přišli doktoři s nápadem cerkláže, což je operace řešící porušenou uzávěrovou funkci děložního hrdla ve druhém a na počátku třetího trimestru gravidity. Po tomto zákroku bych prý mohla jít i domů. Nejdřív by se ale muselo zjistit, jestli nemám infekci. Všechny testy byly negativní, ale na 100 % to mohl vyloučit jen odběr plodové vody.

Potvrdila se infekce plodových obalů. Jediné, co se dalo dělat, byla změna antibiotik a důvěra, že vše dobře dopadne. Nechápala jsem, jak se to mohlo stát. Probrečela jsem celou noc a prosila své miminko, aby to se mnou ještě chvíli vydrželo. Třeba jen pár týdnů, třeba i v nemocnici.

A co teď? Ano, či ne? Je to relativně bezpečná metoda, ale má svá rizika. Nemusí se nic stát, ale může. Bylo to těžké rozhodování, ale nakonec jsem se rozhodla, že vyšetření podstoupím s důvěrou, že mi cerkláž dovolí miminko donosit. To se ovšem nestalo.

Potvrdila se infekce plodových obalů. Jediné, co se dalo dělat, byla změna antibiotik a důvěra, že vše dobře dopadne. Nechápala jsem, jak se to mohlo stát. Probrečela jsem celou noc a prosila své miminko, aby to se mnou ještě chvíli vydrželo. Třeba jen pár týdnů, třeba i v nemocnici.

Rodit jsem začala zničehonic

V úterý ráno byla vizita, pak snídaně a já jsem najednou potřebovala strašně moc na záchod. Tekla ze mě krev. V pokoji jsem si sedla na postel a zazvonila na sestru. Ta mě na vozíku odvezla na ošetřovnu. Nález se změnil.

Hrdlo se zkracovalo, ale otevření zůstávalo stejné. ‚Pojedete pro jistotu na porodní sál. Bude to pro vás lepší. Budete mít klid a může tam s vámi být manžel,‘ oznámili mi lékaři.

Nechtěla jsem ještě rodit, navíc jsem necítila žádnou bolest.

‚Nebojte se. Nevíme, jak rychle to bude postupovat. Na porodním boxu můžete být klidně tři dny,‘ snažili se mě uklidnit. Jelo se tedy do pokoje na vozíku pro věci. Už mi tekly slzy a nezmohla jsem se na nic. Vzala jsem si jen mobil a polštářek. Pohledy ostatních holek vypovídaly jen o soucitu a jakési radosti, že nejsou na mém místě.

Na porodním boxu mi porodní asistentka napichovala další žílu. Byla jsem tam několik hodin,  ale kromě krvácení se nález neměnil.

Najednou, z ničeho nic, jsem byla otevřená na 10 centimetrů a podle slov porodníka jsem už rodila. Stále jsem nic necítila, kromě jedné či dvou kontrakcí za hodinu.

Vlastně jsem jako prvorodička ani nevěděla, jestli jsou to kontrakce nebo jen obyčejná bolest v kříži.

Neonatolog se ptal, zda bych to ještě nevydržela. Každý den se totiž o dvě procenta zvyšuje šance na přežití dítěte.

Najednou se seběhli snad všichni doktoři, co byli k mání. Neonatolog, porodník, gynekolog, dvě porodní asistentky. ‚Budeme rodit. Chtěla byste rodit přirozeně nebo císařským řezem?‘ zeptal se mě porodník.

Chtěla jsem vědět, co je bezpečnější pro miminko. ‚Pro miminko císařský řez, pro vás přirozený porod,‘ zněla odpověď. Neonatolog radil, zda bych to ještě nevydržela.

Každý den se totiž o dvě procenta zvyšuje šance na přežití dítěte.

Zajímavé:  Vitamíny Na Vlasy Padání?

Což o to, já bych to klidně vydržela, vždyť mně vlastně vůbec nic není, ani jsem nepoznala, že už rodím. Jenže to nešlo. A tak začala velmi rychlá příprava na akutní sekci. A bylo to. Jednotka intenzivní péče, oddělení pooperační gynekologie, odstříkávání mléka a první návštěva na RESu (oddělení resuscitační a intenzivní péče). Zvláštní pocit. Lily už není v břiše. Leží tady přede mnou.

První dny v pořádku, pak začalo peklo

Následovala nová etapa. Dennodenní a celodenní návštěvy na RESu byly vyčerpávající a odloučení na noc velmi těžké. Prvních pár dní bylo všechno v rámci možností v pořádku. Lily na tom byla velmi dobře na to, jak byla malinká a v jakém týdnu se narodila.

Na druhý svátek vánoční se ale situace začala horšit. Lily zaintubovali (postup, při kterém se (nejčastěji) přes dutinu ústní do dýchacích cest zasune hadička, která následně umožňuje zajištění dýchání) a dostala infuzi plazmy. Každým dalším dnem se stav horšil.

Lily se začala rozpadat bílá hmota mozková, spustilo se krvácení do mozku a v důsledku toho začala mít bolestivé křeče. Její malé tělíčko se zmítalo a vypadala utrápeně. Zvyšovala se hladina draslíku, která nešla snížit.

Prý je třeba náročný zákrok, peritoneální dialýza (dialyzační metoda náhrady funkce ledvin), ale podle lékařů bylo otázkou, zda má vůbec cenu, když poškození mozku je tak vážné. Jako další možnost viděli odpojení Lily od přístrojů.

O tom jsem nechtěla ani slyšet.

Křeče se horšily a hladina morfia a dalších léků se stále navyšovala, až byla na maximu. Lily byla v umělém spánku se stabilizovanými základními životními funkcemi.

Naštěstí hladina draslíku začala zásluhou nových léků klesat a hrozba byla prozatím zažehnána. Rozpad mozkové tkáně dále pokračoval, hodinu po hodině, den po dni. Křeče se horšily a hladina morfia a dalších léků se stále navyšovala, až byla na maximu. Lily byla v umělém spánku se stabilizovanými základními životními funkcemi.

Stav mozku, respektive jeho rozpad, byl stále velmi rychlý, ale křeče ustaly a Lily mohla dostávat kromě výživy také trochu mléka ode mě. Jako novoroční dárek jsem dokonce mohla svou holčičku poprvé klokánkovat (podstata této metody spočívá v tom, že je dítě přikládáno přímo na tělo matky (mezi prsy) a je přikryto jejím oděvem).

Blížil se konec

Po dlouhých dnech to byla příjemná změna. S Lily na hrudníku jsem se cítila najednou tak klidně. Byla jsem moc šťastná a moje důvěra v dobrý konec posílená. Toto malé štěstí ale netrvalo dlouho. Věděli jsme, že z mozku naší Lily už zbyl jen mozkový kmen, že bude těžce postižená, neuvidí, neuslyší, nebude se hýbat ani vnímat. Vlastně bude jen tak přežívat.

Lily naposledy vydechla 8. 1. 2017 v 16:45 v mojí náruči.

Nikdy nás ale nenapadlo nebo jsme si spíš nepřipouštěli, že to bude ještě horší. Lily přibyly další hadičky a otekla jí ruka. Mohla jsem si ji přebalit a promazat jí kůži, ale klokánkování nepřipadalo v úvahu.

Další den bylo ještě hůř. Začaly selhávat orgány. Život naší malé Lily se pomalu, vlastně docela nezadržitelně rychle blížil ke konci a my jsme před tím již nemohli zavírat oči. Lily naposledy vydechla 8. 1.

2017 v 16:45 v mojí náruči.

Další příběh, který dává naději

O půl roku později mi moje holčička poslala brášku Tobiáška, který se narodil pouhých 13 dní po prvních narozeninách Lily.

I jeho narození však předcházela stejná diagnóza, několik týdnů na oddělení rizikového těhotenství a předčasný porod ve 32. týdnu těhotenství (31+1).

Tentokrát jsem si však po třiceti pěti dnech v nemocnici odnesla zdravé miminko. Ale to je jiný příběh, se kterým bych se s vámi ráda podělila v příštím pokračování.

Denisa: Porod se nepodařilo zastavit, Ellenka tak přišla na svět ve 26. týdnu

Ellenka se narodila předčasně. Minulý měsíc oslavila biologický rok!

Zdroj: Archiv Kafe

Příběh malé Ellenky nezačal šťastně, narodila se ve 26. týdnu. Zabojovala a nedávno oslavila první narozeniny. Její maminka Denisa nám do redakce poslala celý příběh Ellenčina předčasného příchodu na svět.

Směrem k nejistotě

Mé těhotenství probíhalo bez komplikací a nic nenasvědčovalo tomu, že by se zrovna mě měl předčasný porod týkat. Nečekala jsem, že vyšetření na běžné kontrole změní tak rapidně jeho průběh.

Fyziologicky jsem byla připravená na porod, a tak mě lékaři vyslali do nemocnice, kde mi okamžitě provedli cerkláž (šešití děložního hrdla) a nasadili kortikosteroidy pro rychlejší vývin plic miminka.

Už to vypadalo, že se záchranná akce podařila, riziko předčasného porodu bylo odvráceno a já si jen pro jistotu poležím dobré dva měsíce v nemocnici. Po osmi dnech ale přišly nepříjemné a čím dál bolestivější kontrakce. Když už se intervaly zkrátily na dvacet minut, byla jsem převezena do nemocnice se zázemím a specializací pro extrémní případy nedonošenců.

Ten den jsem byla ve 26. týdnu a došlo mi, jak moc je situace vážná. Cítila jsem absolutní bezmoc a nechápala, co se stalo, že se moje tělo rozhodlo tak brzy pro porod. Odebrali mi plodovou vodu, aby se ujistili, co za protestem těla stojí.

Ve chvíli, kdy se potvrdila infekce, už jsem ležela na porodním sále a poctivě rozdýchávala stále intenzivnější bolesti. V duchu jsem dceru prosila, aby mi kopáním dávala signály, že žije, 1. 8.

Zajímavé:  První Příznaky Crohnovy Choroby?

2018 tři minutky po šesté večerní přišla Ellenka na svět.

Ty nejkrásnější chvíle, na které se každá maminka těší, vystřídala muka. S pocitem prázdna jsem ležela na lůžku, kolem mě se hemžili lidé v bílých pláštích.

Na bonding nebo pomazlení jsem mohla zapomenout, jen koutkem oka jsem naši princeznu zahlédla a hned ji odnášeli do vedlejší místnosti a připraveného inkubátoru.

Situaci jsem ustála jen díky tatínkovi Ellenky a mojí mamince, které jsem si k porodu vyžádala. Čas se najednou zpomalil a každá minuta pro mě představovala věčnost.

Konečně se rozrazily dveře, v nich stál doktor a nesl mi čerstvé zprávy o Ellence. “Bojovali jsme, ze začátku nedýchala, ale po deseti minutách naskočila. Umí zčásti dýchat sama, a tak nakonec nebylo třeba intubace, ale postačila plicní ventilace.

Budeme vás průběžně informovat.” Do ruky mi vtiskl lístek s mírami a odešel. Měla jsem pocit, že musí nějaká čísla chybět. Vážila muších 690 gramů a měřila 34 centimetrů. Na pokoji jsem celou noc probrečela a padla na psychické dno.

Pocit prázdnoty, beznaděje a hlavně viny mě doháněl k šílenství.

Bude líp

Váha Ellenky klesla přesně tak, jak to u čerstvě narozených dětí bývá. Dostala se na krizovou hranici 640 gramů. Proces uzdravování byl nekonečný. Naděje padesát na padesát nás jako rodiče ubíjela.

Dlouhé měsíce jsem žila ve strachu, že může být během minuty konec. Náhlá smrt ale nebylo jediné riziko, které naši princeznu obcházelo.

Bez varování mohlo nastat krvácení do mozku, které způsobuje mentální postižení, hluchotu, slepotu nebo jiné závažné komplikace.

Deset dnů po porodu nastal konečně ten šťastný okamžik, když jsem si mohla svůj uzlík lásky pochovat.

Byla tak maličká, zranitelná a bezbranná! Ale já byla poprvé pyšná máma se svou dcerkou přitisknutou na hrudi. Neustále jsem jí byla nablízku a pozorovala, jak bojuje za každý den.

Po 36 dnech ukázala ručička na váze nad jeden kilogram a začalo se blýskat na lepší časy, i když vyhráno jsme ještě zdaleka neměli.

O měsíc později už se zbavila kyslíkových brýlí a dokázala dýchat bez přístrojové podpory. Trvalo to neuvěřitelných 99 dnů, než jsme si mohli Ell odnést domů s tím, že byla prohlášena za zdravou (vyjma diagnóz spojených s předčasným porodem).

Nedávno oslavila první biologický rok na světě, 365 dnů od narození. Ve skutečnosti ale musíme 3 měsíce a 9 dnů, které strávila v nemocnici, odečítat.

I když nás prozatím nepotkaly žádné zdravotní komplikace a pod častým lékařským dohledem bude ještě minimálně dva roky, strach o ni nás neopouští a i já budu potřebovat ještě spoustu času na vyrovnání se s takovým kolotočem.

Máma malé Ellen

Neměla jsem v úmyslu uveřejnit Ellenčin příběh na sociálních sítích, ale zpětně se na to dívám jako na terapii, díky které jsem udžela balanc a nesložila se jako domeček z karet.

Později se mi začaly ozývat maminky, které si peklem kolem předčasného porodu už prošly nebo ho právě prožívají. A tak profil “Máma malé Ellen” začal pomáhat nejen mně, ale i spoustě maminek a rodin. Je to jako deníček a úložiště vzpomínek a fotek, pocitů a myšlenek.

Dnes už vím, i díky všem maminkám kolem mě, že i předčasně narozené dítě může být milované, zdravé a šťastné.

Každé desáté dítě se v České republice narodí předčasně. Těší mě, že mohu lidem předat více informací o porodu i dětech. Maminky se nemusí stydět a propadat beznaději, stačí mít podporu a vědět, kde najít informace a pochopení. 

256 kWh/m²/rok)‘,’price‘:’890 000 Kč ‚,’imgUrl‘:’//media.realcity.cz/files/mobile/158507/img_5f74ad1daf3a98.41838318.jpg‘,’detailUrl‘:’https://www.realcity.cz/nemovitost/prodej-bytu-4-1-teplice-krajni-267-3976845′},{‚serverId‘:1,’heading‘:’Prodej bytu 2+1′,’locality‘:’Litvínov, Mládežnická 192′,’information‘:’jiné vlastnictví, cihlová konstrukce, velmi dobrý stav, 1. patro, umístění v klidné části obce‘,’price‘:’579 900 Kč ‚,’imgUrl‘:’//media.realcity.cz/files/mobile/158507/img_5f74ad03084de2.80475128.jpg‘,’detailUrl‘:’https://www.realcity.cz/nemovitost/prodej-bytu-2-1-litvinov-mladeznicka-192-3976844′},{‚serverId‘:1,’heading‘:’Pronájem bytu 2+kk‘,’locality‘:’Olomouc, Hodolanská 166′,’information‘:’osobní vlastnictví, cihlová konstrukce, velmi dobrý stav, 2. patro, energetická třída G (>256 kWh/m²/rok)‘,’price‘:’12 000 Kč /měs.‘,’imgUrl‘:’//media.realcity.cz/files/mobile/174128/img_5f74ac37499a33.31349047.jpg‘,’detailUrl‘:’https://www.realcity.cz/nemovitost/pronajem-bytu-2-kk-olomouc-hodolanska-166-3976843′},{‚serverId‘:1,’heading‘:’Prodej bytu 1+kk‘,’locality‘:’Praha 2, Sekaninova 1021′,’information‘:’osobní vlastnictví, cihlová konstrukce, dobrý stav, 1. patro, jiné druhy vytápění, umístění v klidné části obce, městská kanalizace, energetická třída G (>256 kWh/m²/rok)‘,’price‘:’3 750 000 Kč ‚,’imgUrl‘:’//media.realcity.cz/files/mobile/15152/img_5f74ac0b8583c5.13154819.jpg‘,’detailUrl‘:’https://www.realcity.cz/nemovitost/prodej-bytu-1-kk-praha-2-sekaninova-1021-3976842′},{‚serverId‘:1,’heading‘:’Pronájem bytu 2+1′,’locality‘:’Praha 10, Ruská 1397′,’information‘:’osobní vlastnictví, cihlová konstrukce, po rekonstrukci, 4. patro, ústřední topení vytápěné plynovým kotlem, umístění v klidné části obce, částečně zařízeno, letiště, lékař v dosahu, plyn zaveden, orientace severozápad, velké město, energetická třída C (83-120 kWh/m²/rok)‘,’price‘:’16 500 Kč /měs.‘,’imgUrl‘:’//media.realcity.cz/files/mobile/15570/img_5f74abb3ca7648.21569875.jpg‘,’detailUrl‘:’https://www.realcity.cz/nemovitost/pronajem-bytu-2-1-praha-10-ruska-1397-3976840′},{‚serverId‘:1,’heading‘:’Pronájem bytu 2+kk‘,’locality‘:’Olomouc, Ztracená 326′,’information‘:’osobní vlastnictví, cihlová konstrukce, velmi dobrý stav, 2. patro, umístění v centru, energetická třída E (163-205 kWh/m²/rok)‘,’price‘:’12 500 Kč /měs.‘,’imgUrl‘:’//media.realcity.cz/files/mobile/174128/img_5f74a56b3064d7.86299550.jpg‘,’detailUrl‘:’https://www.realcity.cz/nemovitost/pronajem-bytu-2-kk-olomouc-ztracena-326-3976837′},{‚serverId‘:1,’heading‘:’Prodej bytu 2+1′,’locality‘:’Svitavy, Svitavská 638/34′,’information‘:’osobní vlastnictví, panelová konstrukce, po rekonstrukci, 1. patro, ústřední (dálkové) topení, silnice II. třídy, městská kanalizace‘,’price‘:’1 990 000 Kč ‚,’imgUrl‘:’//media.realcity.cz/files/mobile/176437/img_5f74a4995b86a5.78064938.jpg‘,’detailUrl‘:’https://www.realcity.cz/nemovitost/prodej-bytu-2-1-svitavy-svitavska-638-34-3976835′},{‚serverId‘:1,’heading‘:’Prodej domu‘,’locality‘:’Ivanovice na Hané, Nádražní‘,’information‘:’cihlová konstrukce, novostavba, elektrické – lokální vytápění (kotel), umístění v centru, silnice II. třídy, městská kanalizace‘,’price‘:’2 949 000 Kč ‚,’imgUrl‘:’//media.realcity.cz/files/mobile/176437/img_5f74a484022331.31978846.jpg‘,’detailUrl‘:’https://www.realcity.cz/nemovitost/prodej-domu-ivanovice-na-hane-nadrazni-3976834′},{‚serverId‘:1,’heading‘:’Pronájem bytu 2+kk‘,’locality‘:’Praha 9, Makedonská‘,’information‘:’osobní vlastnictví, cihlová konstrukce, novostavba, 5. patro, umístění v klidné části obce, energetická třída B (43-82 kWh/m²/rok)‘,’price‘:’17 000 Kč /měs.‘,’imgUrl‘:’//media.realcity.cz/files/mobile/15298/img_5f74a2ffb00794.15730772.jpg‘,’detailUrl‘:’https://www.realcity.cz/nemovitost/pronajem-bytu-2-kk-praha-9-makedonska-3976833′},{‚serverId‘:1,’heading‘:’Pronájem bytu 2+kk‘,’locality‘:’Praha 10, Bulharská‘,’information‘:’osobní vlastnictví, cihlová konstrukce, velmi dobrý stav, přízemí, příměstská doprava‘,’price‘:’14 000 Kč /měs.‘,’imgUrl‘:’//media.realcity.cz/files/mobile/150909/img_5f74a1fcf08147.35677301.jpg‘,’detailUrl‘:’https://www.realcity.cz/nemovitost/pronajem-bytu-2-kk-praha-10-bulharska-3976832′}]}>

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Adblock
detector