Jak správně posilovat břicho aneb je to vůbec třeba? – vše o zdraví

Proč vás zkracovačky k vyrýsovanému pekáči buchet na břiše nikdy nedostanou.

Jak správně posilovat břicho aneb je to vůbec třeba? – vše o zdraví

O pevných a vypracovaných břišních svalech sní snad každý.  Svaly břicha jsou navíc nezbytnou součástí stabilního středu těla, díky kterému máte správné držení těla a také lepší techniku běhu.

Stačí se podívat, jak mají špičkoví běžci skvěle vypracované břicho (i maratonci, nejen sprinteři).

Jak správně posilovat břicho aneb je to vůbec třeba? – vše o zdravíMeb Keflezighi Jak správně posilovat břicho aneb je to vůbec třeba? – vše o zdravíUsain Bolt

Pevné cihličky na břiše ale nejsou zadarmo a kromě odhodlání, vytrvalosti a důslednosti se vám určitě bude hodit i pár rad, jak se vyhnout nejčastějším chybám.

Jak správně posilovat břicho aneb je to vůbec třeba? – vše o zdravíMÝTUS č. 1: KDYŽ BUDU KAŽDÝ DEN DĚLAT STOVKY ZKRACOVAČEK, ZMIZÍ MI TUK Z BŘICHA

Hodně lidí si myslí, že když budou každý den procvičovat břišní svaly, zbaví se tak na břiše tuku. Existují ale fyziologické zákonitosti odbourávání tělesného tuku. Svaly sice využívají energii získanou při spalování tuků, ale nejprve se musí uložený tuk uvolnit do krevního oběhu a teprve pak může být využit.

A bohužel neplatí, že by si organismus uvolňoval nejprve energii z tuku na procvičovaném svalu. Obvykle platí to, že tam, kde se v těle usazuje tuk jako první, tak z těchto partií mizí jako poslední.

Jak správně posilovat břicho aneb je to vůbec třeba? – vše o zdraví

Jedinou cestou , jak vyrýsovat břišní svaly je tedy celková redukce tuku. Asi není třeba dodávat, že klíčem je nejen cvičení, ale hlavně jídelníček.

I když se to opakuje pořád dokola, většina lidí si neví rady ani se základním nastavením makrosložek, časováním rychlých a pomalých bílkovin a sacharidů, bezhlavě se vrhají do špatně sestavených sacharidových vln a proteinových diet a doufají, že je spasí nějaké výživové doplňky.

Suplementy vám sice mohou hubnutí i nabírání svalové hmoty urychlit, ale musíte si umět vybrat ty, které mají nějaký efekt, a hlavně je musíte umět správně načasovat.

Jinak hodiny strávené cvičením nepřinášejí žádný efekt. Svaly nerostou a tuk neubývá. Výživa je 80% úspěchu. Kdo jí nerozumí, často přešlapuje dlouhé měsíce i roky na místě. 

Jasně, na internetu je miliarda „zaručených“ rad, jídelníčků a stovky nutričních poradců, kteří slibují zázraky. Jenže jak se v tom vyznat, když každý tvrdí něco jiného.

Můžete si přečíst pár knížek o fitness výživě, ale za mě je nejrychlejší cestou absolvovat kvalitní kurz sportovní výživy, kde se dozvíte vše, co potřebujete vědět – od základů o makrosložkách, přes přizpůsobení jídelníčku somatotypu, pochopíte, jak tělo funguje, kdy co spaluje, naučíte se jak správně časovat jídla před různými tréninky atd. Navíc si uděláte jasno v doplňcích a nebudete vyhazovat peníze za něco, co nefunguje. Ušetří to dost času a navíc máte možnost cokoli prokonzultovat. Osobně mohu s klidným svědomím doporučit Kurz (nejen) sportovní výživy. Garantuji vám, že po jeho absolvování budete vědět víc než většina nutričních poradců (konec konců se můžete podívat na komentáře studentů na stránkách kurzu).

Jak správně posilovat břicho aneb je to vůbec třeba? – vše o zdraví

MÝTUS Č. 2: VYSTAČÍM SI SE ZKRACOVAČKAMI 

Několik sérií cviků týdně na přímý břišní sval rozhodně pro vytvarování vysněného pekáče buchet nestačí. Je totiž nutné nezapomínat na spodní část břišních svalů a na svaly po stranách břicha.

Šikmé břišní svaly jsou důležité nejen z důvodu estetického. Mají svoji nezastupitelnou úlohu z hlediska funkčního, protože tyto svaly uklání a vytáčí trup a podílejí se i na udržení správné polohy vnitřních orgánů.

Jak správně posilovat břicho aneb je to vůbec třeba? – vše o zdraví

MÝTUS Č.3: NA BŘICHO JE NEJLEPŠÍ CO NEJVĚTŠÍ POČET OPAKOVÁNÍ

Hodně lidí dělá chybu, že procvičuje břicho nesmyslně vysokým počtem opakování jednoho méně náročného cviku – viz třeba zkracovačky. Pokud budete dělat nekonečné série zkracovaček určitě zapracujete na vytrvalosti, ale nečekejte zázraky, co se týká nárůstu svaloviny.

K břišním svalům je důležité přistupovat jako ke každé jiné svalové partii. Pokud chcete vybudovat určité množství svalové hmoty, musíte cviky měnit, kombinovat, nebát se zátěže a dávat tělu nové impulzy pro ten správný rozvoj.

Není opravdu nutné cvičit x dlouhých sérií a opakování. Mnohem důležitější je správně zkombinovat jednotlivé typy cviků.

Začněte s jednoduchými cviky a postupně přejděte k náročnějším cvikům se zátěží, přidávejte komplexnější cviky nebo posilujte s balančními podložkami.

Jak správně posilovat břicho aneb je to vůbec třeba? – vše o zdraví

Při silovém cvičení je důležitá zátěž s menším počtem opakování. Pokud budete cvičit dynamická cvičení, pak jde sice o vyšší počet opakování, ale cviky musí být prováděny precizně a plynule, a při vytrvalostním cvičení nám půjde o maximální dobu, po kterou budete schopni udržet břišní svaly v kontrakci.

Dbejte na techniku a provedení.  Hlavně pozor na prohýbání, kdy se zátěž přenáší na spodní část zad. Proto při cvičení se zátěží dbejte na správnou polohu páteře (do tvaru klubíčka, nahrbení). Pamatujte, že ke správnému provedení cviku patří i správné dýchání. Rozhodně se nesnažte při jednotlivých opakování zadržovat dech!

Jak správně posilovat břicho aneb je to vůbec třeba? – vše o zdraví

MÝTUS Č. 4: BŘIŠNÍ SVALY MOHU CVIČIT KAŽDÝ DEN

Cvičte břišní svalstvo maximálně obden, ideální frekvence je tedy 3-4x týdně. Každodenní trénink nemá význam a i břišní svaly se dají přetrénovat. Dopřejte i břišním svalům čas na regeneraci, jinak se vám vaše dřina nezúročí.

Jak správně posilovat břicho aneb je to vůbec třeba? – vše o zdraví

MÝTUS Č.5: NA HORNÍ BŘIŠÁKY JSOU NEJLEPŠÍ SEDY-LEHY

Sedy-lehy jsou sice účinný cvik, ale nadělá se při něm nejvíc chyb a pro většinu lidí je naprosto nevhodný. Pokud totiž nemáte dostatečně silné svaly, taháte vše místo přímým břišním svalem silnějšími svaly – ohybači kyčle a přímým břišním.

Navíc si většina lidí ještě zafixuje místo pat špičky a tím vše ještě zhorší. Zhorší se tak celkově problémy a nerovnováhy v oblasti pánve. A to je asi to poslední, co byste jako běžci chtěli. Zůstaňte tedy raději u zkracovaček, kdy se budete zvedat jen pár centimetrů nad podložku.

MÝTUS Č. 6: NA SPODNÍ BŘIŠNÍ SVALY JE NEJLEPŠÍ ZVEDAT NOHY VE VISU

Tento cvik je sice velice efektivní, ale zase jen pokud jsou svaly dostatečně silné a pokud se zvedání provádí správně. Jinak  práci přeberou ohybače kyčlí. Pro většinu lidí je mnohem lepší zvedat nohy v leže na zemi a dbát na to, aby se bederní část zad tlačila k zemi a neprohýbala se. Lepší je využívat i obrácené zkracovačky.

MÝTUS Č.7: CVIKY NA ŠIKMÉ BŘIŠNÍ SVALY ROZŠÍŘÍ OBLAST PASU

Je sice pravda, že úklony trupu ve stoji se mohou podílet na tom, že se pas může trochu rozšířit, ale to platí jen při používání opravdu těžké váhy. Velká šíře pasu je vždy především problém tuků, které se zde rády ukládají, nikoli množství a velikost svalů.

Břišáky se dělají v kuchyni 

Skoncujte s otázkami ohledně výživy a naučte se sestavovat jídelníček tak, jak to dělají profíci. Můžete strávit spousty hodin cvičením bez viditelných výsledků, nebo si můžete jednou provždy udělat ve výživě jasno. Pro všechny, kdo se chtějí ve výživě vyznat, jsme připravili nové termíny Kurzu (nejen) sportovní výživy.

Někdo má výmluvy, naši studenti mají výsledky

Reference studentů i vše o studiu najdete na stránkách Kurzu sportovní výživy. Nenechte si ujít naši předvánoční akční nabídku, která končí už o půlnoci 25.11.2020 a získejte slevu 1000,- Kč na Kurz (nejen) sportovní výživy.

  Máte motivaci a odvahu posunout se v novém roce blíž ke svým cílům? Když se chcete dostat do formy a převzít kontrolu nad svým zdravím, potřebujete odhodlání pustit se do nových věcí. A také strategii, která neselže.

Můžete se spoléhat na „zaručené“ rady z internetu, protichůdná doporučení nutričních poradců nebo reklamy slibující zázraky, nebo můžete získat znalosti, které vám umožní dostat se do cíle bez zbytečných chyb. Rozhodnout se pro změnu musíte sami. My vás naučíme, jak jíst.

Jak získat kontrolu nejen nad svou váhou, ale jak také propojit jídelníček s pohybem. Jste připraveni změnit svůj pohled na výživu a naučit se vše potřebné? Pak neváhejte a zaregistrujte se na nejbližší volné termíny našeho Kurzu (nejen) sportovní výživy.

CERTIFIKOVANÝ KURZ (NEJEN) SPORTOVNÍ VÝŽIVY

Někdo má výmluvy, naši studenti mají výsledky!!!

Diety ani kopírování jídelníčku nefungují. Když ale rozumíš sportovní výživě a víš, jak funguje tvoje tělo, můžeš konečně propojit tréninky s jídelníčkem a mít výsledky, které si zasloužíš.

Zajímavé:  Boulička na penisu - vše o zdraví

Přestaňt se ptát ostatních: „Tak co mám vlastně jíst? Co vlastně jíst před tréninkem a co po tréninku? Jak jíst, když chci hubnout a jak, když chci nabírat svaly?“

 • Naučíme tě výživě rozumět – žádné obecné rady nebo počítání kalorií, ale praktické sestavování jídelníčku na míru nejen vzhledem k tvým tréninkům a cílům, ale i vzhledem k tvému somatotypu.
 • Více o studiu, přihláškách i akční slevě najdete na stránkách Kurzu sportovní výživy.
 • Více o kurzu zde: Kurz sportovní výživy.

CERTIFIKOVANÝ KURZ (NEJEN) SPORTOVNÍ VÝŽIVY

 1. Přečtěte si také….

Sedmička pravidel pro štíhlé nohy

Jak zhubnout břicho účinně a zdravě? Vyzkoušejte 3 nejúčinnější cviky na břicho

Jak správně posilovat břicho aneb je to vůbec třeba? – vše o zdraví

Břicho je jednou z partií, která dokáže potrápit. Nadbytečná kila jdou často dolů pomalu, a i přes naši snahu máme stále bříško zakulacené. Pouhé diety totiž nestačí. Pokud se chceme do hubnutí břicha pustit, musíme začít i s posilováním a zdravým životním stylem. Poradíme, jak zhubnout břicho účinně a hlavně zdravě. Také řekneme, jaké cviky na břicho jsou nejúčinnější.

7 zásad, jak zhubnout břicho 

Bohužel si nemůžeme vybrat, v jakých partiích budeme hubnout a jaké nám naopak zůstanou. Tuk je rovnoměrně rozložený po celém těle. Kde ho budeme mít více a kde naopak méně, určuje genetika. Proto některé z nás trápí větší bříško, zatímco jiné zase větší stehna. Pokud plánujeme hubnutí břicha, budeme ztrácet tuk i na jiných místech těla

 1. Nevěřme na rychlá řešení. Nejenom, že jsou drastické diety nezdravé, ale hlavně krátkodobé (přečtěte si o drastických dietách). Proces, jak zhubnout břicho sice bude rychlý, ale stejně tak bude rychlé i opětovné přibírání. Jojo efekt je totiž při hladovějících dietách skoro zaručený. Raději se do hubnutí břicha pusťme pořádně. Výsledek bude stát za to.
 2. Jezme dostatek rozpustné vlákniny. Rozpustná vláknina na sebe váže vodu a ve střevech vytváří konzistenci gelu. Díky tomu se nám zpomaluje pohyb potravy střevy. Cítíme se plnější a nemáme potřebu se přejídat. Kromě účinnějšího způsobu, jak zhubnout břicho, budeme mít navíc břicho méně zaplněné, a tudíž plošší.
 3. Nepijme tolik alkoholu. Jak ukazují výzkumy, alkohol může vést k většímu ukládání tuku v břiše.
 4. Vyhýbejme se sacharidům, nezdravým tukům, cukru a slazeným nápojům. Jinak by mohla být snaha, jak zhubnout břicho, neúčinná.
 5. Jezme dostatek bílkovin. Jídla z vyšším obsahem bílkovin jsou nezbytná při zdravém hubnutí. Kromě jiného nám dávají větší pocit plnosti a rychlejší tvorbu svalů.
 6. Nestresujme se. V dnešní době se stresu úplně nevyhneme, ale můžeme se jej pokusit alespoň snížit. V opačném případě budeme rychleji přibírat na váze.
 7. Zkusme na jídelníček zařadit jablečný ocet, probiotika, zelený čaj a dostatek tekutin. Vše nám v tom, jak zhubnout břicho zdravě, doopravdy pomůže. Přečtěte si, jak zhubnout s jablečným octem

Hubnutí břicha je nejúčinnější s cvičením 

K hubnutí břicha nám pomůže jak zdravější životní styl, tak cvičení. Protože i štíhlé lidi může trápit vypouklé bříško. Příčiny nafouklého břicha mohou být mnohé. 

 • Zpevněné břišní svaly drží celou dutinu břišní hezky pohromadě a na jednom místě. Povolené svaly naopak zapříčiní, že je bříško vypouklé. A to i pokud nemáme velké množství břišního tuku. Hubnutí břicha a cviky na břicho jdou zkrátka ruku v ruce.
 • Ideálně cvičme více různých cviků. Břišních svalů je hned několik, s jedním cvikem a hubnutí břicha si většinou nevystačíme.
 • Pusťme se i do cviku zvaného jako vakuum. Může se stát, že i přes viditelně se rýsující svalstvo se nám hubnutí břicha zdá neúčinné a břicho máme stále zaoblené. Cviky na břicho jako vakuum zpevňují svaly, které se nachází pod zevním svalstvem. Pokud jsou tyto svaly ochablé, plochého břicha nedosáhneme.
 • Jak zhubnout břicho? Pro pevné bříško je navíc potřeba zpevňovat i svaly zad a celého trupu. Přečtěte si, jak posílit střed těla. Díky tomu budeme mít správný postoj, budeme narovnaní a břicho bude navíc vypadat plošší. Hubnutí břicha je proto potřeba doplňovat i zpevňováním celého těla.

Nejlepší cviky na břicho

Jak zhubnout břicho? Pravidelně opakujte tyto tři nejlepší cviky, které jednoduše začleňte mezi vše další běžné cvičení. 

Nejlepší cviky na břicho: Prkno 

Prkno patří mezi obzvlášť účinné cviky na břicho. Navíc neposilujeme jen břišní svalstvo, ale i trup a celé tělo. 

 1. Lehněme si na podložku na břicho a zvedněme se tak, že se budeme opírat o lokty.
 2. Tělo od krku až po nohy bychom měli mít v jedné přímce. Lokty by měly být přesně pod úrovní ramen. Cvik vypadá podobně, jako když chceme dělat kliky.
 3. V této pozici zůstaňme alespoň 30 vteřin. Z počátku si můžeme nastavit lehčí úroveň a ve cviku vydržet jen 20 vteřin. Jak bude naše svalstvo silnější, dobu můžeme prodlužovat klidně až na minutu. Anebo si udělat více kratších sérií za jeden den. Prkno cvičme každý den. 

Jak správně posilovat břicho aneb je to vůbec třeba? – vše o zdraví

Nejlepší cviky na břicho: Dělová koule

Cviky na břicho jako dělová koule nám procvičují celé břišní svalstvo. Proto jsou v hubnutí břicha velmi nápomocné.

 1. Sedněme si na podložku a rukami obejměme kolena.
 2. Poté nohy natáhněme a společně s nimi natáhněme i ruce, která pokládejme za hlavu. Ruce i nohy by se neměly dotknout podložky,ale k ní těsně přiblížit. Cvik vypadá, jako bychom si chtěli lehnout na záda, aniž se nám nohy či ruce dotknou země.
 3. V této pozici zkusme chvíli vydržet.
 4. Poté přejděme pomalu opět do sedu a znovu obejměme nohy. Jak zhubnout břicho? Opakujte tento cvik každý den. 

Nejlepší cviky na břicho: Prkno na boku 

Toto cvičení patří mezi obtížnější cviky na břicho, ale je velmi účinné. 

 1. Lehněme si na podložku na bok, opřeme se o loket a narovnejme nohy.
 2. Zpevněme celé tělo a zvedněme bok nad podložku. Zapíráme se při tom o loket, kotníky a celé tělo máme v rovné přímce.
 3. V této pozici chvíli vydržme a poté tělo spusťme opět na podložku.
 4. Nezapomeňme cvik opakovat i na druhém boku.

Podělte se s námi také o vaše zkušenosti, jak zhubnout břicho. 

Diskuse neobsahuje zatím žádný komentář. Buďte první!

Skutečně chcete smazat komentář?

Jak správně posilovat břicho aneb je to vůbec třeba? – vše o zdraví Měsíc putuje ve znamení Vodnáře a je v ubývající fázi. Vodnář působí na lýtka, kotníky a žíly. Nezatěžujte nohy dlouhým chozením a stáním. Vhodný den… více o tomto dni Jak správně posilovat břicho aneb je to vůbec třeba? – vše o zdraví Měsíc putuje ve znamení Vodnáře a je v ubývající fázi. Vodnář působí na lýtka, kotníky a žíly. Nezatěžujte nohy dlouhým chozením a stáním. Vhodný den… více o tomto dni Jak správně posilovat břicho aneb je to vůbec třeba? – vše o zdraví Měsíc putuje znamením Ryb, je v ubývající fázi. Ryby mají vliv na chodidla a prsty u nohou. Udělejte si čas na jejich koupel a masáž. Věnujte se… více o tomto dni Jak správně posilovat břicho aneb je to vůbec třeba? – vše o zdraví Měsíc putuje znamením Ryb, je v ubývající fázi. Ryby mají vliv na chodidla a prsty u nohou. Udělejte si čas na jejich koupel a masáž. Věnujte se… více o tomto dni Jak správně posilovat břicho aneb je to vůbec třeba? – vše o zdraví Měsíc ubývá a putuje ve znamení Berana. Beran ovlivňuje hlavu, obličej, mozek, oči, nos a životní sílu. Trpíte-li na migrény, pijte hodně čisté vody… více o tomto dni Jak správně posilovat břicho aneb je to vůbec třeba? – vše o zdraví Měsíc ubývá a putuje ve znamení Berana. Beran ovlivňuje hlavu, obličej, mozek, oči, nos a životní sílu. Trpíte-li na migrény, pijte hodně čisté vody… více o tomto dni Jak správně posilovat břicho aneb je to vůbec třeba? – vše o zdraví Měsíc ubývá a putuje ve znamení Berana. Beran ovlivňuje hlavu, obličej, mozek, oči, nos a životní sílu. Trpíte-li na migrény, pijte hodně čisté vody… více o tomto dni
Při příležitosti prvního máje jsem se rozhodla, že vás opět obšťastnim svýma filozofickýma pindama (jak říkával kdysi můj otec). Dneska to bude jen takový malý zamyšlení nad mym bytim a nebytim. Je to s tvrdym y, takže buďte v klidu, nikdo mě nijak nikdy netejral. Bych se ani nenechala, slíznul by to zpátky! Sice se na mě dá dříví štípat, ale všechno má svý hranice, že jo.

Posilování břicha – celosvětový problém dnešní doby

Během posilování břicha můžete docílit pozitivních, negativních ale bohužel i neutrálních výsledků. Mít krásné ploché břicho nechtějí jen ženy, ale také muži. Vypracovaná postava se silným a viditelným břišním svalstvem je fenoménem dnešní moderní doby.

Zajímavé:  Algifen - vše o zdraví

Dnes není žádný velký problém tohoto docílit. Ale jen poctivá práce pomůže vytvarovat břišní svaly do takové formy, kterou vidíte třeba u herců ve filmech. Nic nejde ze dne na den, takže i získat vypracované svaly na břiše zabere nějaký čas a většinou se jedná o běh na dlouhou trať.

Říkám na rovinu, nečekejte převratné výsledky v řádech týdnů, nebo měsíců. V některých případech se může jednat i o roky, než budete mít dokonalé břicho podle vašich představ. Hubnutí a posilování břicha není zrovna jednoduchá záležitost.

Hned na začátku se musíte zaměřit na celkové zhubnutí. Nemůžete mít ploché břicho a tvarovat svaly, pokud máte tělo obaleno tukem. Základními faktory pro trvalé zhubnutí je začít zdravě jíst a pravidelně cvičit.

Tato kombinace je dobrý začátek pro to, aby se vaše břicho začalo zbavovat přebytečného tuku.

Pro nastartování hubnutí je skvělé jakékoliv aerobní cvičení, běh na páse nebo veškeré kardio aktivity, u kterých se pořádně vypotíte. Tělo tímto způsobem začne spalovat nadbytečné tuky. Dejte si ale pozor, abyste opravdu cvičili ve vaší aerobní zóně, jinak se jen unavíte a spalování tuků nedosáhnete.

Poznáte to tak, že se při dané aktivitě sice zapotíte, ale ještě pořád můžete mluvit a dýchat nosem. Jakmile začnete dýchat příliš rychle, zhluboka a bude vás to vyčerpávat, okamžitě zvolněte. Jakmile svou tělesnou váhu náležitě zredukujete, můžete se vrhnout na posilování a tvarování břišních svalů.

Posilování břicha aneb cesta za úspěchem

Jak správně posilovat břicho aneb je to vůbec třeba? – vše o zdravíExistuje velká škála cviků na posilování břicha, v dnešní době na internetu najdete téměř vše. Může se vám ale snadno stát, že budete v posilovně každý den, budete poctivě cvičit všechny možné cviky na břišní partie, ale stále nedosáhnete žádného výsledku nebo pokroku. Potom byste se měli zamyslet, zda cviky, které cvičíte, jsou dostatečně efektivní. Krom cvičení je také dobré zaměřit se na správnou stravu.

Nevynechávejte ani odpočinek. Určitě není pravdou, že pokud cvičíte každý den, tak vytrénovaného břicha docílíte rychleji. Tělo potřebuje taktéž regenerovat.

Pro začátek doporučuji zařadit trénink třikrát až čtyřikrát do týdne. Abyste byli ale opravdu v kondici, je nutné posilovat i jiné partie, než jen břicho.

Pokud se zaměříte pouze na posilování břicha a neposílíte ostatní části, může se stát, že vaše cvičení nebude mít takový efekt.

Dokonce vás naopak začne něco bolet, kvůli svalové dysbalanci, kterou přetížením břišních svalů vytváříte. Proto je nutné zařazovat posilování ostatních částí těla. V případě touhy po plochém břichu se jedná zejména o posílení vnitřního svalstva (core), a to jak jeho břišní, tak zejména zádové části.

Silná záda vám zajistí zdravý postoj těla, nebudete se hrbit a vaše břišní svaly budou nejen lépe viditelné, ale jejich tvarování bude pro vás jednodušší. Stejně jako není vhodné posilovat jen jednu část těla, nelze ani hubnout pouze v určitých partiích. Jedinou cestou je hubnout komplexně. Tak časem docílíte i zhubnutí kýžených partií, v tomto případě břicha.

Vhodný jídelníček je základ pro posilování břicha

Jak správně posilovat břicho aneb je to vůbec třeba? – vše o zdravíTi šťastnější, jež máte už teď štíhlé nebo jen menší břicho, upravte si jídelníček a zlepšete strategii stravování. Vaše cesta za dokonalým břichem bude o něco jednodušší. Pokud neuvidíte ani po několika měsících žádné výsledky, je téměř jasné, že někde bude chyba.

Pravděpodobně bude ve vás a ve vašem přístupu ke stravování nebo cvičení. Existuje liposukce břicha, kterou můžete využít v případě, že nemáte vůli na sobě pracovat, a plochého břicha dosáhnout rychleji. Bohužel tento zákrok něco stojí, takže pokud máte pár tisíc bokem, „hurá do toho”.

Lze zhubnout bez námahy? Možné to samozřejmě není, je nutné kombinovat cvičení a zdravý životní styl. Chcete mít ploché břicho, se kterým se můžeme pochlubit svým kamarádům, přátelům a známým? Vše je ve vaší hlavě, jen stačí ráno vstát z postele a říct si, že dnes je ten den, kdy chci něco změnit.

Dnes je ten den, kdy pro sebe něco udělám a začnu na sobě makat! Chci být atraktivní nejen pro sebe, ale i pro své okolí. Je skvělý pocit, když se ve svém těle cítíte dobře. Potřebujete jen silnou vůli, sebekázeň a tvrdou práci a můžete začít měnit své sny ve skutečnost.

TIP:Pokud tě stále trápí problémy s nadváhou, nezoufej. Jelikož se dlouhodobě věnuji této problematice jako aktivní tester a rádce, vím o nejúčinnějších produktech od Naturhouse, jak ti můžu s tímto problémem efektivně a rychle pomoci.

Hodnocení článku

 • Aktuální hodnocení čtenářů – 87%

87%

Sdílejte tento článek se svými známými

Aktuálně tento článek doporučuje:

Biolékař

 • Před 19 hodinamiTipy jak trénovat na maratonský běh a uběhnout dlouhou trasu. Běžecký trénink pro začátečníky a pravidla jak uběhnout maraton ve zdraví.
 • Před 1 dnemPotřebujete rychle zhubnout kvůli důležitému focení nebo společenské události? Představujeme vám vojenskou dietu, která se těší velké popularitě. Tvrdí se o ní, že během týdne díky jejímu dodržování shodíte až 4,5 kg. Zní to neuvěřitelně, že? Pojďme se na ni podívat zblízka.
 • Před 2 dnyChcete se dostat rychle do formy, ale běhání vás neláká ani nebaví? Jde to i jinak. Svou fyzičku můžete zlepšit pomocí tzv. angličáků. Angličáky neboli burpees jsou velmi intenzivní a zapotíte se u nich pořádně. Můžete je cvičit i když venku prší a při správném provedení vám zajistí pevný zadek, ploché bříško a zdravé hubnutí.
 • Před 7 dnyZakázané potraviny ve světě, nebezpečné a závadné potraviny, jak se připravuje japonská jedovatá ryba fugu a kolik stojí kaviár beluga.
 • Před 10 dnyKeto dieta: pravidla, rizika a nežádoucí účinky. Hubnutí pomocí low carb stravování. Jak zabránit jojo efektu a kolísání váhy při dietě.
 • Před 11 dnyJe otužování zdravé pro hubnutí? Jak se začít otužovat? Jaká jsou pravidla otužování a zvyšuje studená voda prokrvení těla a chuť na sex?
 • Před 12 dnyNejlepší cviky pro seniory, jak posilovat v sedě na židli, jednoduché cvičení pro důchodce. Cviky na pružné tělo a zpevnění core.
 • Před 14 dnyCottage sýr a hubnutí: recepty s cottage sýrem, cottage sýr na sladko, obsah proteinů v cottage a co je to inzulínová rezistence.
 • Před 17 dnySbíráte na procházkách medvědí česnek? A víte, že medvědí česnek má celou řadu zdravotních benefitů, které ocení úplně každý? Na co si dát pozor při sběru zelených lístků a proč je česnek prospěšný při hubnutí, vysokém tlaku či astmatu?
 • Před 18 dnyChůze s činkami a hubnutí, proč chodit se závažím, rizika chůze se závažím, prevence únavové zlomeniny a vliv chození na hubnutí.
 • Před 19 dnyVedete děti ke sportu? Chcete, aby braly cvičení jako přirozenou součást zdravého životního stylu? Malé děti je snadné zapojit do hry, ale s většími už je to někdy trochu oříšek. Jaký je ten nejlepší sport pro děti a proč je dobré vystřídat různé druhy cvičení?
 • Před 20 dnyTipy na proteinová jídla na hubnutí. Low carb recepty s vysokým obsahem bílkovin a jídla po kterých se hubne. Levné zdroje bílkovin.
 • Před 21 dnyBolavá záda ve spodní části a cvičení na bolest zad, tipy jak posílit bedra s spodní záda. Nejlepší cvičení na bolest v bederní oblasti.
 • Před 22 dnyJak sladit domácnost na jaře, tipy na ekologické čistící prostředky, udržitelný životní styl a jarní detox v domácnosti i vlastním těle.
 • Před 23 dnyTipy jak zvětšit prsa pomocí cvičení, video cvičení na pevná prsa, jak zmenšit poprsí bez lékaře, jak zhubnout prsní tuk a cviky na horní část těla.
 • Před 24 dnyNávod na detoxikační týden, jarní očistná kůra a hubnutí, jak nastartovat hubnutí, jak na jarní úklid doma i na zahradě. Tipy jak začít znovu.
 • Před 25 dnyJednoduché cviky na doma, domácí cvičení na pět minut, co cvičit doma, jak dlouho cvičit, jak často cvičit při hubnutí a cviky na celé tělo.
 • Před 26 dnyChyby při hubnutí, důvody proč se váha nehýbe a kila nejdou, co dělat když se hubnutí zastaví, nejčastější dietní chyby a rady jak přestat mlsat.
 • Před 27 dnyJak často cvičit s dětmi, jak sportovat s dětmi, jaký sport vybrat pro nejmenší děti a který pohyb bude bavit puberťáky. Tipy na cvičení doma.
 • Před 28 dnyJak zpevnit poprsí a jak zvednout povislá ňadra? Jak provádět masáž prsou a čím mazat prsa? Domácí zpevňující krém a cviky na pevná ňadra.
 • Před 29 dnyI když vakcíny proti covid-19 zatím nejsou oficiálně schváleny pro použití u těhotných žen, přibývají důkazy, že jsou bezpečné a účinné i u této skupiny populace. Navíc poskytují ochranu nejen samotným očkovaným ženám, ale protilátky proti infekci přechází i na jejich dítě, potvrzuje studie publikovaná v American Journal of Obstetrics and Gynecology. Podle údajů amerického Centers for Disease Control and Prevention touto vakcinací už prošlo více než 60 tisíc těhotných. V Izraeli jsou od letošního ledna dokonce na seznamu těch, kteří mají být očkováni prioritně.
 • Před 1 měsícemTrápí vás nadváha nebo jen pár kilo navíc, kterých byste se chtěli zbavit? Základem jsou dvě věci: jídlo a pohyb. V následujících řádcích se zaměříme právě na pohyb a aktivity, které vás budou nejen bavit, ale po kterých vás opustí i nechtěná kila. Připraveni?
 • Před 1 měsícemChcete ušetřit za biopotraviny? Láká vás pustit se do zahrádkaření? Začněte třeba hned! Právě v dubnu začíná největší výsev semen. Dny jsou delší a teplejší a můžete vysadit plodiny, jako je mrkev nebo hrášek, venku, aniž byste se museli bát nočních nebo ranních mrazíků. Tak vzhůru do toho!
 • Před 1 měsícemChcete zhubnout pár kilo navíc a sami sobě dokázat, že na to máte? Víte, že veškeré potřebné věci máte u vás v kuchyni? Zásadními změnami v jídelníčku, přidáním nezbytných látek a omezením některých potravin můžete ovlivnit i svou váhu. Nevěříte? Ne nadarmo se říká, že jste to, co jíte. Vyzkoušejte následující tipy v praxi a uvidíte.
 • Před 1 měsícemRady jak počítat kalorie při hubnutí, kolik sníst denně kJ, kolik kalorií sníst při hubnutí a jaký je nejlepší příjem a výdej při redukční dietě.
 • Před 1 měsícemRecepty na domácí přírodní pleťové masky bez chemie. Vyrobte si obličejovou masku na akné, proti vráskám nebo hydratační masku.
 • Před 1 měsícemJak rychle lze zhubnout tuk na břiše i problematické partie? Jaká je nejlepší rychlost hubnutí? Jak snížit příjem kalorií, jak zdravě hřešit?
 • Před 1 měsícemBojíte se demence ve stáří? Chcete snížit pravděpodobnost výskytu Alzheimerovy choroby i navzdory genetickým predispozicím? Aktuální studie ukazuje, že zdravý životní styl v každém věku má podstatný vliv na riziko rozvoje stařecké demence.
 • Před 1 měsícemPotřebujete zabavit děti i během deštivých dní? Chcete se hýbat, ale možnosti jsou omezené? Jednoduché ale zábavné cvičení můžete dělat i doma s dětmi, stačí vědět, jak na to. Odložte na chvíli telefony a vyzkoušejte zábavné sportovní aktivity pro celou rodinu, které se vejdou do každého bytu!
 • Před 1 měsícemJaké jsou časté chyby při hubnutí, proč se hubnutí zastavilo, jak rychle zhubnout a jaké jsou zásady zdravého hubnutí bez jojo efektu.
 • Před 1 měsícemTipy jak správně dýchat při běhání, jak dělat dechová cvičení doma, jak dýchat při meditaci i před otužováním. Návod na dechové cvičení a lví dech.
 • Před 1 měsícemJak si vyrobit účinný zpevňující krém na břicho, stehna a zadek který skutečně funguje, jak zpevnit problematické partie a vypadat štíhlejší.
 • Před 1 měsícemTipy jak rychle zhubnout, nejlepší cvičení na hubnutí, kolik minut týdně cvičit, jak spalovat tuk, kolik kalorií denně sníst, jak omezit počet kalorií.
 • Před 1 měsícemJaké jsou nevýhody single života, zdravotní rizika života o samotě a v čem je nebezpečná obezita stejně jako singles život. Jak se seznámit?
 • Před 1 měsícemByla vám vaším lékařem diagnostikována plicní arteriální hypertenze a vy nevíte, co vás čeká a nemine? Jaký je život s vysokým tlakem? Jaká omezení musíte dodržovat při hypertenzi? Pojďme si tuto abnormalitu trochu více představit a ukázat si, jak s ní žít.
 • Před 1 měsícemBěhání a hubnutí pro začátečníky. Jak začít běhat, kolik km běžet a jak často běhat abychom zhubli. Běžecký trénink na půl hodiny.
 • Před 1 měsícemJak pěstovat zdravé super potraviny a domácí chia semínka. Návod na pěstování borůvek, kapusty a červené řepy.
 • Před 1 měsícemVše o ranním cvičení: proč cvičit ráno, co cvičit po ránu, proč nesportovat na lačno a co si dát na snídani před cvičením.
 • Před 1 měsícemPříznaky vysokého tlaku a důvody hypertenze u mladých lidí i seniorů. Jak snížit tlak a jaké jsou možnosti prevence hypertenze.
 • Před 1 měsícemJak zhubnout bez námahy, tipy na hubnutí bez cvičení, rady jak zhubnout 10 kilo bez diety a kolik hodin spánku denně je potřeba na hubnutí.
 • Před 1 měsícemRady jak jíst méně, jak zmenšit porce, kolik porcí denně sníst a jak omezit kalorie v pití. Triky na snadné, zdravé a rychlé hubnutí nejen do plavek.
 • Před 1 měsícemJak si vybělit zuby doma, potraviny s bělícím účinkem, jak mít bělejší zuby, přírodní pasta s bělícím účinkem a další tipy pro bílý chrup.
 • Před 1 měsícemSnažíte se cvičit a zhubnout nějaké to kilo? Nevíte, jakou svačinu si připravit před tréninkem, po běhání nebo třeba na celodenní výlet? Pokud to s jídlem přeženete, sportovní aktivitou sice něco shodíte, ale kalorický výdej zase rychle doženete. Naučte se co jíst, abyste podpořili vaše hubnutí na maximum!
 • Před 1 měsícemTipy na levný protein z živočišných a rostlinných zdrojů. Vyzkoušejte potraviny bohaté na bílkoviny, mléčné výrobky s proteiny a zhubněte.
 • Před 1 měsícemTipy jak ušetřit za kosmetiku, jak pečovat o pleť, jak se zbavit vrásek, co cvičit po čtyřicítce a kolik hodin denně spát.
 • Před 1 měsícemKteré potraviny způsobují tloustnutí, jak řešit večerní mlsání, jak souvisí genetika a nadváha a proč je obezita u dětí problém rodičů?
 • Před 1 měsícemTipy jak pečovat o nehty na rukou a nohou, jak vybrat lak s přírodním složením, odlakovač bez chemie, jaké užívat vitamíny pro zdravé nehty.
 • Před 1 měsícemBolí vás záda? Trávíte několik hodin denně sezením? Máte špatné držení těla? Bolest zad v bedrech či na zadní části hlavy je velmi rozšířená, ale má snadné řešení. Vyzkoušejte jednoduché tipy, které vás zbaví bolesti v kříži ale pozor, jen pokud je budete dělat pravidelně. Tak vzhůru do toho!
 • Před 1 měsícemJak si naplánovat den, zásady efektivního plánování a tipy jak zvýšit produktivitu nejen na home office. Rady jak být produktivní a jak toho stihnout více.
 • Před 1 měsícemMěření těla při hubnutí, kde měřit pas, boky a zadek a proč je lepší hubnout centimetry než se každý den vážit. Je těžší tuk nebo svaly?
 • Před 2 měsíciZdravotní přínosy chůze, chůze a hubnutí, psychologie chození a další důvody, proč vyrazit na procházku třeba s holemi.
 • Před 2 měsíciČím umývat mastné vlasy, co jíst a jaký šampon na mastící se vlasy použít, jak používat zelený čaj a med na vlasy s lupy.
 • Před 2 měsíciPřírodní rady jak zrychlit metabolismus a nastartovat hubnutí. Bylinky a koření, které vám pomohou zhubnout břicho, zadek a vytvarovat postavu.
 • Před 2 měsíciJaká jsou přírodní afrodiziaka na zvýšení sexuální touhy? Co jíst před sexem a které potraviny zvyšují chuť k milování?
 • Před 2 měsíciTipy jak zhubnout břicho, jaké jsou nejlepší a efektivní cviky na ploché bříško, jak zpevnit břišní svaly a jak cvičit doma.
 • Před 2 měsíciKvasinky v těhotenství, co dělat při kvasinkové infekci a babské rady jak léčit kvasinky bez léků. Co jíst při kvasinkách a způsobuje cukr kvasinky?
 • Před 2 měsíciNejlepší cviky na ploché břicho, posilování six-packu a středu těla. Jak zpevnit břišní svaly a co jíst na hubnutí břicha.
 • Před 2 měsíciJaké je riziko infarktu u žen, prevence srdečních chorob u obézních. Jak zhubnout a dodržovat zdravý životní styl u sedavé práce.
 • Před 2 měsíciJak zhubnout rychle, bez jojo efektu a počítání kalorií? Jak najít motivaci na hubnutí, čím nahradit cukr a jak často se vážit?
 • Před 2 měsíciRecept na domácí sušenky bez cukru a tipy na zdravé alternativy sladkostí, které vám zlepší náladu a neohrozí vaše hubnutí.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *