Nateklé koleno – Vše o zdraví

Mnoho lidí si myslí, že bolest kolene se týká pouze starších osob.

Tak to ale není.

Tento problém může postihnout i daleko mladší lidi. A i když trpíte bolesti kolene kvůli artritidě, nebo zranění, je dobré vědět, co bolest způsobuje.

A na to si odpovíme v dnešním článku.

Velké bolesti mohou vést k zánětům a problémům s pohyblivostí.

Každý člověk trpící problémy s koleny by se měl snažit dopátrat příčině bolesti a tu náležitě léčit. Pro lepší pochopení základních příčin bolesti kolene je dobré mít základní informace o fungování kolenního kloubu.

Koleno (kolenní kloub) je nejsložitější kloub v lidském těle. Spojuje stehenní kost, holenní kost a čéšku. Umožňuje ohyb nohy a zajišťuje stabilitu celého těla. Kolenní kloub je nezbytný pro veškerý pohyb člověka, jako je chůze, běh, skákání, nebo lezení.

 • Mezi další části kolene pomáhající zajistit správné fungování patří: kosti, chrupavka, svaly, vazy a šlachy.
 • Všechny uvedené části jsou náchylné ke zranění, či oslabení vedoucí k nepříjemné bolesti kolene.
 • K účinné léčbě bolesti je důležité se zaměřit na příčinu bolesti a tu pak začít řešit.

Níže si představíme nejčastější příčiny bolesti kloubů, které sice mohou mít pomalý nástup, ale následky jsou často nepříjemné. U každého bodu si uvedeme i vznik příčiny, projevy a možnost léčby.

1) Běžecké koleno

Nateklé koleno - Vše o zdraví

Jedna z nejčastějších příčin bolesti kolene vzniklých pohybem čéšky. Nenechte se zmást názvem. Běžecké koleno může postihnout i méně aktivní jedince, nejen pravidelné sportovce či běžce.

Příčina: Těch je v tomto případě několik. Slabé svaly okolo kolene, celková ztuhlost nebo špatný sklon boků.

Projevy: Nejčastějším projevem je bolest čéšky a vznikající otoky a bolest při chůzi ze schodů. Bolest může pomalu nastupovat až několik měsíců.

Léčba: Nejlepší léčba běžeckého kolene je zesílení a zvýšení flexibility kolenních svalů. Dalším pomocníkem proti bolesti může být ledování, chránič kolene a protetika.

2) Chondropatie čéšky

Nateklé koleno - Vše o zdraví

Další častá příčina bolesti kolene, zejména u mladých lidí a žen.

Příčina: Poškození chrupavky lemující zadní část kolene. Zejména v důsledku svalové nerovnováhy a nadměrné zátěže.

Projevy: Bolest v přední části kolene, zejména při chůzi ze schodů, nebo po dlouhém sezení. Koleno může při pohybu vydávat i nezvyklé zvuky.

Léčba: Cvičení, kolenní bandáže, léky, vložky do bot a úprava pohybové aktivity.

3) Osgood schlatterova choroba

Nateklé koleno - Vše o zdraví

 1. Velmi častá příčina bolesti kolene nejčastěji se projevující u dospívajících chlapců a mužů.
 2. Příčina: Problém vzniká především v období růstového spurtu, kdy se kosti vyvíjí rychleji než svaly a tím vzniká nechtěné tření způsobující bolest.
 3. Projevy: Nejčastěji se jedná o bolest pod kolenem zhoršující se při pohybové aktivitě.

Léčba: Choroba se léčí především klidovým režimem, omezením fyzické aktivity, občas pomocí kolenní ortézy a speciálního cvičení. Nicméně onemocnění se léčí delší dobu, hojení může trvat až pod dobu dvou let.

4) Artróza

Nateklé koleno - Vše o zdraví

Artróza kolene trápí nejčastěji osoby nad 50 let věku ale může postihnout i výrazně mladší lidi.

Příčina: Hlavní příčinou je opotřebení a degenerace chrupavky kolene. Narušená chrupavka přestává plnit svou funkci a tím dochází k nechtěnému tření kostí. Artróza je častější u žen a u lidí, kteří měli v minulosti zranění či operaci kolene.

Projevy: Bolest, otok kolene, omezená hybnost a problémy při každodenní činnosti jako je chůze a cesta do schodů. Projevy se mohou postupem času rychle zhoršovat.

Léčba: Ta závisí dle závažnosti artrózy. Nejčastější forma léčby zahrnuje cvičení, chránič kolen, přírodní doplňky stravy, akupunktura, změna jídelníčku, léčiva a ve vážných případech operace.

5) Bursitida kolene

Nateklé koleno - Vše o zdraví

Onemocnění vzniká zánětem bursy (nebo burzy), což je malý tíhový váček s tekutinou ležící mezi kostmi a svaly. Jeho účelem je lubrikovat a odlehčit třecí místa mezi kostmi, šlachami a úpony svalů v blízkosti kloubů.

Okolo kolene se nachází přibližně 15 těchto váčků.

Příčina: Nadměrné namáhání a přetížení kolene díky skákání, běhání, dlouhým klečením nebo častým úderům. Bursitida se často rozvíjí u lidí s artritidou trpícími nadváhou.

Projevy: Tupá bolest nebo pocit ztuhlosti v oblasti kolene. Často se objevuje otok na místě zanícené burzy.

Léčba: Odpočinek od zátěžových aktivit je nejdůležitějším krokem při léčbě burzy. Dále kombinace silových a protahovacích cviků, ledování a podávání protizánětlivých léčiv k zmírnění bolesti a potlačení zánětu. 

Nejlepší řešení pro vaše bolavé kolena?

Nateklé koleno - Vše o zdraví

Pokud hledáte doplněk stravy obsahující zaručené látky ve správném množství a poměru, vyzkoušejte 100 % český přírodní produkt KLOUBUS podporující správné fungování pohybového aparátu a účinný prostředek pro silné kosti a klouby.

„Provedenými rozbory bylo zjištěno, že předložený vzorek produktu KLOUBUS vyhovuje ve znaku označeném „V“ požadavku uvedenému v deklaraci na obalu.“

Ing. Veronika Smutná Ph.D. – Státní zemědělská a potravinářská inspekce.

Svým složením se jedná o jeden z nejsilnějších produktů na trhu, je certifikován zdravotním ústavem v Praze a testován na obsah chondroprotektiv. Český produkt KLOUBUS si můžete nyní v akci zakoupit s dopravou zdarma od 2 ks kliknutím na tlačítko níže.

Vyzkouším KLOUBUS

 Nateklé koleno - Vše o zdraví

Klouby a vazy Jídlo a klouby Kloubní výživa Onemocnění kloubů Zdraví

Nateklé koleno - Vše o zdraví 06. 12. 2017 Autor článku David Buchta

Líbí se Vám tento článek? Sdílejte ho nebo pošlete svým známým.

Bolesti kolen. Podívejte se jim na kloub, co může být příčinou?

O zdraví 16. 11. 2018 | Nateklé koleno - Vše o zdravíMgr. Martina Karasová

Bolest kolen zažil někdy asi každý z nás. Někdy bolest postupně sama odezní, někdy je třeba navštívit lékaře nebo fyzioterapeuta. V krajním případě je třeba stav řešit operací. Příčinou potíží může být úraz, zánět, degenerativní změny nebo se může jednat o bolest přenesenou z jiné části těla. Co je příčinou? Na co si dát pozor?

Nateklé koleno - Vše o zdravíBolest kolene ze Shutterstock.com

Poranění kolenního kloubu může postihnout jakoukoliv strukturu v něm – vazy, šlachy, kosti, chrupavku, ale i bursy (tzv. tíhové váčky). Mezi nejčastější poranění patří:

 • Poranění předního zkříženého vazu (ACL), který je jedním ze čtyř vazů spojujících kost stehenní s kostí holenní. Toto poranění je poměrně častým zraněním lyžařů, fotbalistů, ale i jiných sportovců, kde dochází k rychlým změnám směru pohybu.
 • Poškození menisků. Menisky jsou srpkovité chrupavčité tlumiče nárazů a tření mezi stehenní a holenní kostí. V koleni máme dva – na vnitřní a na vnější straně kolene. Častěji je v ohrožení ten vnitřní.
 • Záněty šlach – tendinitidy. Dlouhodobým drážděním a přetěžováním může dojít k zánětu šlach v koleni. Jedním z častých stesků skokanů, běžců nebo cyklistů je patelární tendinitida – zánět šlachy spojující čtyřhlavý sval stehenní s přední částí holenní kostí, která se projeví bolestí nad horním okrajem čéšky.
 • Zlomeniny. Dlouhé kosti dolní končetiny jsou sice silné, ale přesto může dojít k jejich zlomení.
 • Syndrom iliotibiálního traktu. Iliotibiální trakt je široký vazivový pruh na zevní straně stehna. Nadměrné tření tohoto vazivového pruhu o kostěný výstupek na zevní straně kolene se projeví bolestí na zevní straně kolene, zvlášť při běhu z kopce nebo do kopce.
 • Bolest kyčle nebo kotníku. Ač se zdá, že to spolu nesouvisí, opak je pravdou. Bolest kolene může změnit styl vaší chůze, a to se může projevit právě bolestí kyčlí, beder nebo kotníku.
Zajímavé:  Volně Prodejné Léky Kniha?

Nateklé koleno - Vše o zdraví

Na co dát pozor?

 • Nadváha. Nadváha či obezita znamená i vyšší zátěž pro vaše klouby a to i během zdánlivě neškodných aktivit jako je chůze nebo chůze do/ze schodů. Také vás vystavuje zvýšenému riziku artrózy tím, že urychlí rozpad kloubní chrupavky.
 • Nedostatek svalové pružnosti a síly. Svaly zkrácené nebo oslabené neposkytují takovou oporu jako svaly ve formě, protože neabsorbují zátěž působící na kloub.
 • Některé druhy sportů. Některé sporty kolena zatěžují více, opatrní buďte např. u lyžování, basketu nebo běhu.
 • Předchozí zranění. Jakékoliv zranění kolene, které jste v minulosti prodělali, zvyšuje pravděpodobnost, že zraníte znovu.

Kdy bychom měli vyhledat lékaře?

 • Nemůžete se na nohu postavit
 • Nemizící otok
 • Nemůžete koleno plně ohnout nebo napnout
 • Vaše koleno má neobvyklý tvar
 • Máte horečku a zároveň je koleno zarudlé, horké a oteklé
 • Koleno je při chůzi nestabilní nebo „vypadává“

Tipy a doporučení

Pokud se ale budete držet následujících doporučení, můžete riziko poškození kolen výrazně snížit

 • Zbavte se přebytečných kilogramů. Udržovat si zdravou váhu je jedna z nejlepších věcí, kterou můžete pro svá kolena udělat. Každý kilogram navíc znamená zvýšenou zátěž a zvyšuje riziko poranění a rozvoje artrózy.
 • Cvičte správně.  Správná technika a provedení cviků jsou nejlepší prevencí přetížení a z něho plynoucích bolestí.
 • Posilujte a zůstaňte pohybliví. Velká část zranění pramení z nedostatečně fungujících svalů. Udržujte své svaly silné, pevné, trénujte i stabilizační cvičení a nezapomínejte na strečink.
 • Dejte si pauzu. Pokud nejste ve formě a koleno vás pobolívá, vynechte na čas trénink nebo vyberte takovou aktivita, kde koleno nezatěžujete

Nateklé koleno - Vše o zdraví

Mohlo by vás také zajímat: Nateklé koleno - Vše o zdraví Nateklé koleno - Vše o zdraví Další článek

Voda v koleni?

O vodě v koleni kolují mezi lidmi často strašidelné historky. Ti, co proceduru absolvovali, ji už nechtějí opakovat. A ti šťastnější se zdravými koleny si jen představují ve své fantazii, kolik litrů a hektolitrů vody se do kolena vejde.

Koleno je nejsložitější kloub v lidském těle. Při svém pohybu se napíná, ohýbá, vykonává rotační pohyby a díky této synchronizaci jsme schopni pohybu po rovině, do kopce, dolů po schodech a všude tam, kde to potřebujeme. Zaslouží si mimořádnou péči.

…odložím to na stará kolena

S otoky a bolestmi kolenních kloubů se setkávají starší i mladší ročníky, muži i ženy, sportovci, ale i nesportovci. Potíže s koleny znají všechny generace. Proč o tom mluvíme? Pokud vám oteče koleno z jakéhokoli důvodu, není třeba čekat na zázraky a čáry. Vyhledejte lékaře, který odhalí příčinu.

Příznaky onemocnění jsou různé – bolest při pohybu, ztuhlost končetiny, koleno nelze ohnout nebo narovnat v běžném rozsahu, otok a případná podlitina. Postižené koleno je ve srovnání se zdravým větší.

Nateklé koleno - Vše o zdraví
Nateklé koleno - Vše o zdraví

Přátelské rady typu „ono to zmizí samo od sebe“ nemusí být užitečné. Od přírody má každý člověk nastaven svůj práh bolesti. To, co je pro někoho jen drobná nepříjemnost, může pro jiného představovat velkou bolest. V obou případech je to však signál těla, které volá o pomoc.

Pryč s bolestí!

Punkce je nutná procedura. Jde o poměrně jednoduchý a málo bolestivý zákrok. Aby bylo možné odhalit příčinu otoku, je třeba zavést injekční jehlu do prostoru s tekutinou a odsát ji.

Pacienti po tomto úkonu pociťují úlevu od nepříjemného tlaku a bolesti.

Tekutina je podrobena mnohým laboratorním vyšetřením, při kterých se zjišťuje přítomnost krve, bakterií nebo krystalků vznikajících při nepříjemné nemoci s názvem dna.

Otok kolena netřeba podceňovat. Může totiž signalizovat závažné onemocnění organismu. Na základě výsledků vyšetření dokáže zkušený lékař přesně diagnostikovat onemocnění a následně předepsat vhodnou léčbu.

Pacient musí být trpělivý, problémy s koleny se nedají vyřešit ze dne na den.

Odkud nateče voda do kolena?

Koleno není umyvadlo, do kterého teče voda proudem z vodovodní baterie. To je mylná představa. Voda v koleně vzniká nepoměrem mezi tvorbou a vstřebáváním se vazivové, tzv. synoviální tekutiny.

Jejím úkolem je výživa chrupavky a zároveň snižování tření při pohybu. Nachází se v dutině kloubu a za normálního stavu má jen malý objem.

Při zdravě fungujícím kloubu je mechanismus tvorby a vstřebávání synoviální tekutiny v rovnováze.

Pokud se voda v koleně neléčí, dochází k omezení pohyblivosti. Dlouhodobé otoky kolene vedou k trvalému poškození chrupavky a kostí. V závažných případech, kdy je otok způsoben infekcí, může dojít ke zničení vaziva a ztrátě funkčnosti kolena.

Zajímavé:  Den Zdraví Ostrava Poruba 2019?

Dá se to léčit?

Léčba vody v koleně závisí od konečné diagnózy, kterou stanoví lékař. Důvody vzniku bolestivého a oteklého kolena jsou různé – například úraz, nadměrné zatížení, poškození vazů a menisku nebo artritida (zánět).

Případ od případu se stanoví buď chirurgický zásah, léčba antibiotiky, kortikosteroidy, nebo jinými preparáty ve formě tablet či injekcí přímo do postiženého místa.

Nejvážnější a nejkomplikovanější způsob léčby je implantace umělého kloubu.

Nezbytnou součástí léčby je odpočinek. Končetinu s postiženým kolenem je třeba šetřit a nenamáhat ji, vykládat ji na vyvýšené místo – na židli nebo postel.

Vhodné obklady na postiženém místě pomáhají zmírňovat bolest a následky případných chirurgických zásahů. Koleno se má zatěžovat postupně. Výbornou pomůckou je ortéza, která zpevní kloub a dodá větší jistotu při pohybu.

Po ukončení léčby často následuje fyzioterapie pro posílení svalů a obnovení funkcí kolena.

Dočasně snížená mobilita bývá pro některé pacienty náročná i psychicky, zejména pro aktivní sportovce a lidi, kteří jsou neustále v pohybu. Trpělivost však růže přináší a v případě léčby to platí dvojnásob. Pro úspěšný výsledek je třeba přísně dodržovat pokyny lékaře.

 • Vaše koleno je součástí vašeho těla. Nepodceňujte změny a navštivte odborného lékaře, pokud máte bolestivé a oteklé koleno.
 • Vyzbrojte se trpělivostí – léčba kolena bývá často dlouhodobá záležitost.
 • I nepříjemné zákroky jsou nutné pro zlepšení vašeho zdravotního stavu. Punkce kolene přináší úlevu.
 • Po zákroku dočasně „uberte“ na intenzitě sportovních aktivit.
 • Řiďte se pokyny lékaře, který stanoví diagnózu a adekvátní léčbu.
 • Šetřete si kolena – obujte si správné boty, zbavte se nadbytečných kilogramů a vyberte si vhodný sport.

Zdroj obrázku: shutterstock.com

Nateklé koleno - Vše o zdraví
Nateklé koleno - Vše o zdraví

Bolestivá kolena | Rodinná firma Pleva

Možná vám při ranním vstávání těžknou nohy a notnou chvíli trvá, než kolena řádně rozhýbete. Nebo máte problémy vyjít o patro výš do účtárny a o zdolání schodů v paneláku ani nemluvě. Ačkoli vám kolena neotékají a neutrpěli jste žádné zranění, může se jednat o závažnější problém, který není dobré podceňovat.

Koleno nerozhýbávejte a jděte k lékaři i bez otoku

Pokud jste už poznali nepříjemné bolesti kolenou, jistě potvrdíte, že s tímto největším kloubem v těle není radno si zahrávat.

Přitom na to jde většina pacientů poměrně špatně – když je koleno začne bolet, snaží se ho rozhýbat a jako optimální léčbu volí pohyb, tím ale v mnohých případech celou situaci ještě zhorší.

Druhou častou a mylnou představou je to, že když koleno neotéká, není třeba navštěvovat praktického lékaře, protože to nebude nic vážného. Jenže spousta zánětů a dalších nemocí kolene není žádnými otoky provázena, takže se pacient opět trápí zbytečně doma a k lékaři přichází zpravidla v ukrutných bolestech.

Nateklé koleno - Vše o zdravíautor: James Heilman, MD; Wikimedia Commons

Otok kolena zpravidla upozorňuje na vážnější problém, který není dobré podceňovat. Pokud vám otéká koleno bez zjevné příčiny či předchozího poranění, může se jednat o artritidu, dnu nebo zánět.

Otok bývá ale také průvodním jevem zranění kolene. Oteče-li koleno během jedné hodiny po zranění, nejspíš budete mít problémy s vazy, případně otok souvisí se zlomeninou.

Pokud koleno oteče až po několika hodinách či dokonce v řádu dnů, pravděpodobně se bude jednat o výron nebo poraněný meniskus.

Uzamčené a vyhozené koleno

Jako uzamčené či uzamknuté koleno je označován stav, kdy koleno nelze ohnout ani narovnat. Někdy je pohyb kloubu blokován mechanickou překážkou, např. kouskem chrupavky, která se do něj vklínila, jindy se může jednat o příznak vážnějšího zranění. V obou případech není možné si s tímto problémem poradit doma a je třeba vyhledat lékaře.

Přímým opakem uzamčeného kolena je pak vyhozené koleno. Téměř vždy se v tomto případě jedná o potíže spojené se zraněním vazů a o koleno samotné ani tolik nejde. Vazy jsou někdy natažené, jindy přetržené a následkem toho se koleno uvolní. Postižený má pocit, že je koleno posunuto na stranu a že nesedí na svém místě. I v tomto případě je nutná lékařská pomoc.

Praskání, loupání a vrzání

Nateklé koleno - Vše o zdraví

Z kolene se ozývají nejrůznějších zvuky. Nejčastěji jde o praskání či loupání, které se ozývají zejména při ohýbání kolena či delší chůzi. Jedná se o tak častý jev, že se s ním během života setká naprostá většina lidí. I když zvuk zní poněkud hrozivě, nemusí ještě indikovat problém – v tomto případě je důležité zaměřit se především na to, zda podivné zvuky provází bolest. Pokud ano, vyhledejte svého lékaře.

Dalším častým zvukem, který z kolenou vychází, je nepříjemné vrzání. To souvisí s opotřebovanou chrupavkou – když problém úplně zjednodušíme, můžete si představit, že zvuk vychází ze dvou kostí, které vržou třením o sebe. Vrzání může souviset s předchozím zraněním, ale po padesátce také s přicházející artritidou.

Diagnostikujte místo bolesti a situace s ní spojené

Než se vypravíte k lékaři, je dobré se zamyslet nad tím, při jakých příležitostech vás koleno bolí, a ideálně také přesně specifikovat, kde koleno bolí.

Pokud máte problémy se stoupáním do schodů, pravděpodobně bude na vině chrupavka. Totéž platí i o chůzi ze schodů.

Jestliže však trpíte ráno při vstávání a bolest postupně rozhýbete či sama ustává, může se jednat o první fázi artritidy.

Bolest v přední části kolena souvisí s čéškou. Bolest uvnitř souvisí s vazy, artritidou nebo poškozením menisku. Bolest zvenčí souvisí s artritidou nebo poškozením menisku. Bolest na straně souvisí s poškozením postranních vazů nebo artritidou.

Oteklé koleno následkem úrazu

Jak vám řeknou zkušení lékaři, tak na koleno a páteř se nesmíte ani křivě podívat. Koleno a vše s ním spojené je strojem, který když se jednou porouchá, tak musí být již stále pod dohledem. Více se dozvíte v našem článku.

Zajímavé:  Hladovění Pro Zdraví Cena?

Abychom pochopili problematiku úrazu kolene, tak je nutné popsat stručně jeho anatomii. Koleno patří mezi jedny z největších kloubů lidského těla, jehož váhu nese po celá desetiletí.

Hlavní části kolenního kloubu jsou: dolní konec stehenní kosti, vrchol holenní kosti a kolenní jablko. Vše drží stabilizátory, tedy svaly v podobě čtyřhlavého svalu a hamstringů.

Vnitřní části kolene, které zná nejeden fotbalista či sportovec, jsou vazy, šlacha, proklínaný meniskus a kloubní chrupavka. Vyjmenovali jsme si tedy co vše, se může pokazit.

Jak mohlo dojít k otoku?

Nemusíte hned myslet na nejhorší. Otok koleneje příznakem a nyní musíme najít jeho příčinu. Vynecháme nyní důvody jako nadváha, akutní otok kolene, infekce, dna atd.

Zajímají nás zhmoždění a úrazy, jejichž hlavním původcem bývají sporty jako fotbal či vzpírání. Obecně je to typické pro kontaktní sporty či lyžování. Velmi nebezpečné jsou boční nárazy a rotační pohyby. A jaké jsou nejčastější úrazy kolene?Nateklé koleno - Vše o zdraví

 • zkřížené vazy
 • vykloubení čéšky
 • haemartros
 • vykloubení kolene
 • podvrtnutí kolenního kloubu
 • poškození menisku

Všechny tyto úrazy jsou poškozením měkkých struktur. Jedná se tedy o zranění, která mohou mít různou úroveň akutnosti. Na zásadnější problém se často přijde až po několika dnech či týdnech díky příznakům, mezi které může patřit právě otok kolene. S tím se můžeme setkat u všech výše sepsaných úrazů.

Co mám dělat, když se objevil otok?

Pokud se ráno probudíte a máte nateklé koleno, tak nemusíte ihned volat záchranku. Vyzkoušejte několik základních rad a doporučení.

 1. Začněte ihned ledovat – ulevíte bolesti a omezíte případný zánět
 2. Dejte kolenu klid a nenamáhejte ho
 3. Zkuste koleno zafixovat

Vždy záleží na vašem vlastním posouzení a konkrétním případu. Je-li bolest opravdu nesnesitelná, tak raději vyhledejte okamžitě pomoc lékaře. Pokud se objevil pouze otok a stav se nezhoršuje, tak lze počkat, zda sám neopadne. Nasadíte-li léky proti bolesti a zánětu, tak zřejmě nic nezkazíte.

Navíc je pravděpodobné, že vás k tomu bolest donutí. Nezapomeňte sledovat i další možné příznaky, mezi které patří diskomfort pohybu, nepřirozené křupání v koleni či nestabilita. Může se jednat o známky vážnějšího poškození funkce kloubu.

Pokud jste měli v minulosti s kolenem již problémy, tak mu věnujte zvýšenou pozornost a péči.

Nateklé koleno bez větších bolestí

Veverka1

Je to tak 3 dny co jsem zpozorovala, že mi natekla oblast z boku a nad kolenem. Nemám to zarudlé a bolí to jen když dělám dřep tak nahoře a když vztávám, tak pod kolenem.

Vztát z lehu na zemi do polohy ve stoje dá kus práce. Je mi 28 let a nejsem po úraze. Ani si nejsem vědoma, že bych nějak blbě stoupla či co. Občas i píchá pod kolenem.

Nevíte, co by to mohlo být? Jestli jen pohmožděné nebo něco s čím raději neotálet a jít k lékaři? díky za odpovědi všem

Pájo

Co noha od kolene dolů… nebrní? oteklý kotník?Teď s tím už moc necvičte.Pokud není zarudnutí, radši hned k lékaři.Doplňuji:To Vás pravděpodobně zlobí menisky. Stačí, když se některý z nich trochu posune. Často se to stane po výskoku, nevhodné rotaci nohy… když je prostě kolenní vazy neudrží na správném místě.

( http://cs.wikipedia.org/… )

Upravil/a: Pájo

1Kdo udělil odpovědi palec? Wang před 3217 dny 0 Nominace Nahlásit

BANAN93

 • Já myslím že je to jen namožené, třeba mě se něco podobného dělo, když jezdím v terénu na kole a měl jsem špatně nastavené sedlo – tak záběr nohou byl pak pro kolena bolestivý – chce to zpevňovat, až to přestane tak cvičitDoplňuji:
 • někde jsem viděl video co se děje s buňkami při rehabilitaci – úplnej zázrak
 • Upravil/a: BANAN93
0 před 3217 dny 0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce Veverka1

Budu doufat že to je jen namožené, budu zpevňovat, nezatěžovat, kdyby ten otok nemizel a bolest se začla stupňovat, vyhledám ortopeda. Třeba mě pošle domů že to nic není a zbytečně plaším, ale teď jsem spíš tak trošku vyplašená já aby to nebylo něco horšího…

před 3217 dny Odpovědět Nahlásit Veverka1

Kotník nateklý není, noha nebrní… ale chůze do a ze schodů je obtížnější…

před 3217 dny Odpovědět Nahlásit Pájo

Pokud je otok jen v oblasti kolene (a hlavně z boku kloubu), zlobí Vás asi meniskus.Na kyčel (resp. vnější stranu stehna a boku) otok nepřechází, viďte…(?)

před 3217 dny Odpovědět Nahlásit Veverka1

Ne, ke kyčli ne. Otok je pouze nad kolenem a trošku z boku k venkovní straně. Velký asi průměr 5 cm. nateklo to tak kolem 1 cm.

před 3217 dny Odpovědět Nahlásit Pájo

Takže si to lehce stáhněte obinadlem (mělo by to bolet o trochu méně) a navštivte ortopedii.Úplně akutní to nejspíš není, ale šel bych tam co nejdříve, než Vám koleno více zatuhne. Může Vám hned něco pedepsat na bolest, doporučit (sportovní) ortézu atd.

před 3217 dny Odpovědět Nahlásit Veverka1

Když to stáhnu, bolí to méně. Dělám to tak vždycky přes noc, v práci mám sedavé zaměstnání takže nic namáhavého. Kdyby se to nelepšilo tak v pondělí nějakého ortopeda vyhledám. Teď přes víkend na mě žádný zvědavý nebude.

I kdyby už jen pro jistotu. Doufám, že to je jen namožené a přejde to a není to nic horšího… Jenže já nic namáhavého nedělala, nesportovala…

Možná jsem blbě šlápla nebo něco takového co si člověk v první chvíli ani neuvědomí.

před 3217 dny Odpovědět Nahlásit Pájo

*předepsat

před 3217 dny Odpovědět Nahlásit Nový příspěvek

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Adblock
detector