Akné na zadku – vše o zdraví

Akné na zadku - Vše o zdraví

Jak na zadek bez akné?

Možná byste nevěřili, kolik lidí trápí pozadí hrbolaté nepěknými bolavými vyrážkami. Týká se to jak dám, tak pánů. Poradíme, jak s nimi zatočit.O nepříjemném akné na zadní části těla mnoho lidí raději mlčí a svůj problém tají. Patříte i vy mezi postižené tímto nepříjemným problémem? Přestaňte se trápit! Poradíme vám totiž, jak s nepříjemným akné zatočit.

I akné na pozadí ale patří do velké skupiny zánětů kůže, které většina z nás zná z puberty. Nevyhne se mu valná část populace, ženy jsou na tom ještě o něco hůře než muži. Na jeho vzniku se podílí dědičnost, hormonální změny, bakterie na kůži, ucpané mazové žlázky a některé choroby jater nebo ledvin.

Kuk a je tu pupínek

Akné se projevuje pupínky až celými zánětlivými mapami na kůži. Nejčastěji se vyskytuje na obličeji, hrudníku, horních partiích zad, je však velká skupina lidí, kterou obtěžuje právě na sedacích partiích.

Tam vypadá trochu jinak, než například na obličeji. Bolavé vyrážky jsou větší a často z nich s hnisem vytéká i krev. Pro ženský zadeček je to dost stresující záležitost, za kterou se stydíme a často ani nenabere odvahu navštívit dermatologa.

Podívejte se také na to, jak bojovat s jizvami po akné.

Začněte bitvu

A to nekompromisně! Obecně platí, že by se měla pokožka zadku denně sprchovat, mýt mýdlem a vždy otřít zcela dosucha. Pokud rádi nosíte tanga, je možné, že zadek dráždí materiál kalhot spolu s dlouhým sezením.

Na již vytvořené pupínky, jejichž hojení je poměrně zdlouhavé, používejte kosmetické výrobky určené na problematickou pleť. Protože pokožka pozadí není taková jemná jako na obličeji, můžete sáhnout i k silnějším výrobkům.

Například k pleťové vodě s vyšším obsahem alkoholu.

Přečtěte si také článek na téma: Akné a jídelníček

Co můžeme udělat sami?

1. Nenoste těsné spodní prádlo2. Dbejte, abyste nosili prádlo z přírodního materiálu, nejlépe ze 100% bavlny.3. Dbejte na hygienu, denně se sprchujte a měňte spodní kalhotky.

4. Postižená místa myjte antibakteriálním mýdlem a čistící pleťovou vodou pro aknózní pokožku.

5. Někdo si chválí občasnou návštěvu solária, které má vysušující účinek.6. Používejte masti předepsané pro akné7. Výsledky mívá i obyčejný dětský zásyp.

8. Přestaňte alespoň na čas nosit džíny a přesedlejte na sukně, punčocháče nebo legíny.

Jídlo, které vám vyhladí zadeček

Jezte hodně čerstvé zeleniny, ovoce a Omega-3 mastných kyselin, které jsou obsaženy hlavně v rybím tuku (tuňák, makrela, sleď, sardinky, losos, platýs, úhoř, sumec a pstruh). Dále je najdete ve vlašských ořechách, sóji, slunečnicových semenech, pšeničných klíčcích, sezamu a kukuřici. Přečtěte si také jak zatočit s akné.

Co může udělat lékař

Pokud nepomůže nic z výše uvedeného, nezbývá, než se vydat ke kožnímu lékaři. Ten předepíše buď již hotovou mast (kalciová mast, ichtyolová mast, Infadolan …) nebo vám ji namíchají podle receptu v lékárně.

V případě, že je akné v horším stadiu, je možné jej vyčistit pomocí jehliček, v akutním případě je nutný i skalpel.

Pokud se rozhodnete pro kosmetický salón, nabídnou vám buď chemický peeling, který spočívá v odloupnutí vrchní vrstvy pokožky a vyčištění zánětlivých ložisek, nebo ošetření laserem.

Recepty proti akné na zadku

Čaj proti akné na zadku

20 g natě macešky, 20 g světlíku lékařského, 10 g lišejníku islandského, 10 g natě přesličky rolní

Maceška čistí pleť, lišejník mírní podráždění a přeslička podporuje hojení. Byliny smícháme a spaříme horkou vodou (2 lžíce na 0,5 l vody). Necháme 10 minut vyluhovat a pijeme 3 krát denně. Je dobrý i na omývání postižených partií.

TIP: Mrkněte na další čaje a bylinky proti akné

Papájová maska

1 papája, 2-3 lžíce smetany

Pomáhá proti nečisté pleti kdekoliv na těle. Oloupanou a semen zbavenou papáju rozmačkáme na kaši, smícháme se smetanou a naneseme na obě poloviny zadečku .. Necháme působit 30 minut.

TIP: Zkuste jít na akné přírodní cestou

Několik přírodních tipů jak řešit akné na zadku

Zkuste také toto:

1. Teplá žínka

Teplá komprese dělá zázraky s akné na zadku. Teplo pleť uklidňuje a také pomáhá vytáhnout bakterie a hnis z folikulů. Navíc pomáhá snížit bolest. Pro dosažení nejlepších výsledků použijte solný vodní roztok pro přípravu teplé komprese. Při antiseptickém působení může sůl pomáhat při léčbě mírných infekcí.

  1. Smíchejte 1 lžičku stolní soli a 2 šálky teplé vody.
  2. Namočte do tohoto roztoku žínku a vymačkejte z ní přebytečnou vodu.
  3. Dejte na postiženou oblast a nechte působit tak po dobu 15 minut. Když se začne místo ochlazovat, aplikujte čerstvě namočenou žínku.
  4. Dělejte to takto několikrát denně.

2. Ledový zábal

Přestože led neumožní přímo vyléčit akné, použití ledového obalu na problematické oblasti může pomoci snížit zánět, zarudnutí a velikost pupínků.

     

  1. Položte několik kostek ledu na ručník a zabalte ho.
  2. Dejte jej na akné, opět nechte působit po dobu 10 až 15 minut.
  3. Opakujte několikrát denně.
  4. Můžete také použít studenou vodu k umývání postiženého místa několikrát denně.

Upozornění: Nikdy nepoužívejte led přímo na pokožku, protože to může vést k omrzlinám.

3. Jablečný ocet

Jablečný ocet je dalším dobrým prostředkem na akné na zadku, a to díky svým antibakteriálním a protiplísňovým vlastnostem. Jeho kyselá povaha pomáhá uvolnit vlasové folikuly a rozpouštět mrtvé kožní buňky. Rovněž obnovuje přirozené pH pokožky a minimalizuje riziko jizvení.

  • Přidejte 1 šálek nefiltrovaného jablečného octa do vany plné teplé vody. V této lázni namočte akné na zadku 10 až 15 minut. Dělejte to 2 až 3 krát týdně.
  • Přidejte 1 nebo 2 čajové lžičky nefiltrovaného jablečného octa do sklenice teplé vody. Pijte tuto směs jednou nebo dvakrát denně, abyste pokožku vyléčili zevnitř.

4. Tea Tree Oil

Můžete také použít čajovníkový olej ke zlepšení akné na zadku. Je to silné antiseptikum. Tento éterický olej pomáhá očistit folikuly, velmi urychluje proces hojení. Pomáhá také zabíjet škodlivé bakterie, které jsou zodpovědné za akné na zadku, a dokonce pomáhá zabránit jeho opakování.

  1. Dejte několik kapek esenciálního oleje z čajovníku na tampon.
  2. Opatrně jej naneste na postiženou oblast.
  3. Nechte uschnout, poté je opláchněte vlažnou vodou.
  4. Opakujte tento postup dvakrát nebo třikrát denně.
  5. Ti, kteří mají citlivou pokožku, musí zředit tento silný olej stejným množstvím vody nebo olivového oleje před jeho použitím na kůži.

5. Aloe Vera

Díky svým antimikrobiálním a protizánětlivým vlastnostem aloe vera také pomáhá uklidnit pokožku a bojovat proti bakteriím, které způsobují akné na zadku. Její mírné adstringentní vlastnosti pomáhají vysušit zanícené vlasové folikuly a zabraňovat tvorbě jizev.

  1. Odřízněte list z rostliny aloe vera.
  2. Vyjměte čerstvý gel z aloe vera.
  3. Pro snadné použití ho umixujeme v mixéru a získáme hladký gel z aloe vera.
  4. Použijte tento gel na akné na zadku.
  5. Nechejte jej uschnout po dobu 15 nebo 20 minut, poté ho opláchněte.
  6. Provádějte takto 2 až 3 krát denně po dobu 1 týdne.

6. Kokosový olej

Kokosový olej má antibakteriální a antifungální vlastnosti, které pomáhají řešit základní příčinu problému. Pomáhá také snížit zarudnutí a zánět. Navíc je extrémně hydratační a jemný k pokožce.

  • Aplikujte na postiženou oblast organický kokosový olej a jemně masírujte. Opakujte několikrát denně. Nemusíte oplachovat.
  • Alternativně připravte hustou pastu s 1 polévkovou lžící kurkumy a trochu kokosového oleje. Aplikujte ji na postiženou kůži. Nechte působit asi 20 až 30 minut, poté důkladně opláchněte vodou. Dělejte to tak dvakrát denně.
  • Přečtěte si také další informace o tom, jak jde kokosový olej použít na akné.

VIDEO: Blogerka radí jak na akné

Autorem článku je naše redakce

Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost

Источник: https://www.rehabilitace.info/zdravotni/jak-na-akne-na-zadku/

Co říká akné na různých částech těla o našem zdravá

Akné na zadku - Vše o zdravíProblémy s akné se většinou spojují s hormony či stresem. Ale přemýšleli jste někdy, proč se pupínky objevují pořád na stejných místech a žádné mastičky na ně nepomáhají nebo jen dočasně? Podle východní medicíny mohou být totiž projevem jiných vnitřních problémů. Dle místa či míst, kde se objevují nejčastěji, se dají určit možné zdravotní potíže. Neberte to jako stoprocentní diagnózu, ale třeba zjistíte, že na tom něco je.

Akné ve vlasech, u linie vlasů

Často způsobeno nesprávným a neúplným odstraněním make-upu a používáním nevhodné vlasové kosmetiky blokující póry. 2x denně si umývejte obličej včetně linie těsně pod vlasy a 1x týdně si dopřejte peeling.

Před spaním se ujistěte, zda jste odstranili všechen make-up. Vyhněte se vlasovým přípravkům obsahujícím silikony a zaměřte se na přírodní péči.

Na pupínky ve vlasech zabírá esenciální olej Levandule, který je vysuší a pupínky se rychleji hojí.

Podle východní medicíny znamená problémy se střevy a snahu těla zbavit se toxinů. Nepřevažují ve vašem jídelníčku tuky, sladkosti nebo slazené nápoje a dodržujete pitný režim?

Pijte hodně vody, která pomáhá organismu vylučovat odpadní látky. Jejich eliminaci podporují také pečená jablka a vařené zelí.

Omezte sladkosti či sladká a šumivá pití a kofein a dávejte přednost zeleným a bylinným čajům.

Choďte brzo do postele a spěte alespoň 8 hodin.

Akné na nose

Indikuje buď potíže s kardiovaskulárním systémem anebo játry. Srdci mohou chybět vitamíny B a bílkoviny, možná se málo hýbete (pokožka se tak nedostatečně prokrvuje) a hodně stresujete. Játrům zas mohou škodit uzené či grilované pokrmy a přemíra mléčných výrobků. Zvyšte konzumaci ovoce, zeleniny, ryb a cereálií, změňte způsob přípravy jídel, omezte mléčné produkty a pravidelně cvičte.

Akné na bradě

Vřídky na bradě mohou značit hormonální nerovnováhu (tj. hlavně v době menstruace), časté pití kávy nebo alkoholu a nervozitu. Pozor, může jít i o příznak syndromu polycystických ovarií nebo potravinovou alergii, proto se kromě obvyklých zlepšení životního stylu (zvýšená hygiena, dostatek spánku, zdravá strava, relaxace a cvičení) poraďte s lékařem.

Akné v dekoltu, na zádech a tvářích

Všechna tato místa – tedy nejen na hrudníku, ale rovněž akné na zádech a na tvářích odkazují k plicím.

Kromě kouření (včetně pasivního), smogu a nedostatku čerstvého vzduchu může být váš problém i pocit osamění, mnoho sladkostí a mléčných výrobků či málo ovoce a zeleniny.

Snažte se trávit více času na čerstvém vzduchu a přidejte do jídelníčku čerstvou zeleninu, dále cereálie a hnědou rýži.

Pupínky dole na tvářích mohou znamenat problém uvnitř úst, např. kazy či onemocnění dásní.

Akné v okolí úst a na ramenou

Tato místa jsou spojena s trávicí soustavou – netrpíte třeba nadýmáním, zácpou nebo kolikami? Možná jste také hodně citliví a zranitelní a se vším si děláte starosti. Zvyšte přísun vlákniny a po každém jídle vypijte šálek zeleného čaje.

Источник: https://www.bioaromakosmetika.cz/magazin/serial-o-akne/akne-a-nase-zdravi

Řeč těla: Jaké potíže nám odkrývá akné?

V psychosomatice chápeme tělo a duši jako jeden celek, který je neoddělitelný. V případě potíží se pacient obrátí na lékaře, který pomocí testů zjišťuje, z čeho potíže pramení.

Zajímavé:  Hpv Virus V Krku Příznaky?

V některých případech jsou potíže pacienta neidentifikovatelné a lékaři se nepodaří stanovit diagnózu. Pacient pak navštěvuje různé specialisty, kteří většinou dojdou k závěru, že je po medicínské stránce v pořádku, a to přesto, že jeho potíže stále přetrvávají.

Odborníci zastávají názor, že 70 % potíží je psychického původu. Žijeme-li život plný spěchu a stresu, duše volá prostřednictvím fyzických potíží o pomoc.

Potíže spojené s naší psychikou jsou psychosomatické potíže a v jejich pozadí vždy stojí stres, strach, emoce, vztek, bolest, úmrtí někoho blízkého, problémy ve vztahu, úzkost, obavy z budoucnosti nebo nezpracované problémy.

Akné je nejčastěji problémem adolescentních dětí. Každý z nás se s ním ve svém dospívání setkal. Pleť v tomto období ovlivňují hormony i nově se utvářející pohled na svět. Adolescent se osamostatňuje a zvyšuje se jeho zájem o druhé pohlaví.

V této době se vzhled přesouvá v hodnotovém měřítku na přední příčky. Pokud dospívající dítě objeví na své tváři známky akné, začne svou pleť nenávidět, kritizovat se a štítí se své kůže.

U někoho se jednalo jen o určitý krátký úsek jeho dospívání, u jiných se však akné objevuje i v dospělosti.

Co nám tělo říká výskytem akné? Je to odmítání sebe sama. Štítivost vůči vlastnímu tělu, které akné také symbolizuje, je dost často v době puberty zcela normální. Akné je i zvýšená tvorba mazu, což může vystihovat člověka, který má sklony k pragmatickému uvažování a konzumnímu stylu života.

O akné kolují různé báchorky, které nejsou vědecky podložené a akorát nás stresují. Prozradíme vám, jak je to doopravdy.

Říkáte si, že pupínky mají hlavně „mastňáci“. Jak to, že i já, když si několikrát za den myji obličej? Omyl – akné nevzniká kvůli zanedbávané hygieně nebo proto, že se pokožka dostatečně nečistí. Ve skutečnosti je to přesně naopak.

„Aknózní pleti nadměrné a časté mytí neprospívá, může spíše způsobit její zhoršení a podráždění pleti. Udržujte pleť čistou jemným mytím ráno a večer. Použijte jemnou čisticí kosmetiku a příliš nedrhněte,“ pokračuje dermatoložka.

Jaké symboly nám okrývají potíže s akné?

Jak vnímáme vlastní tělo? Přijímáme své tělo takové, jaké opravdu je, nebo máme tendence ho změnit podle představ okolí? Jaký k sobě máme vztah? Jak se přijímáme? Jak zvládáme vnitřního kritika?

Akné může zanechávat hnisající boláky, které po zahojení zanechávají jizvy. Jako by tělo říkalo: „S životem a sám se sebou bojuji už od mládí.

“ Srovnávání, ať už adolescenta se svými vrstevníky, nebo dospělého člověka, který se stále srovnává s lidmi kolem sebe, vede také k výskytu akné. A srovnávání přináší pocity méněcennosti.

Místo uvědomění si své ceny naopak přichází pocit marnosti a snížení sebevědomí.

Největším nepřítelem pleti je kritika. Především vnitřní kritika, která nás vede ke snížení sebevědomí a pocitům viny. Proto je důležité správně vyhodnotit své klady a zápory, včetně lidí kolem sebe.

Odevzdat smutky, které v sobě nosíme, a nahradit je radostí ze života. A nejdůležitější je zbavit se pocitu toho, že jsme nečistí a nehodní lásky. Jen pochopení svých vlastností a odpuštění svých chyb vede k léčbě akné.

Znečištěné životní prostředí a strava plná tuků a cukrů, stejně jako velké množství hormonů v potravinách. To vše může za to, že čím dál více z nás řeší problémy s pletí. Akné dnes netrápí jen teenagery, nevzhledné pupínky se objevují na pleti v každém věku. Často jde o reakci organismu, který se snaží všemi možnými způsoby vyloučit škodlivé látky z organismu.

Proti akné se samozřejmě dá bojovat. Můžete použít různé masti, například kortizolové krémy snižují zánět, masti s obsahem hydrochinonu zase zesvětlují jizvičky.

Ale opravdu chcete do těla pumpovat další chemii? Daleko účinnější zbraní je kombinace zdravého jídla s dostatkem syrové zeleniny a ovoce a přírodních prostředků proti akné. Nemusíte pro ně chodit daleko, stačí dojít do kuchyně.

Tyto v domácnosti běžné suroviny vám pomohou odstranit jizvy po akné.

Věděli jste, že vaječné bílky obsahují přírodní látky, které pomáhají s hojením jizev a zesvětlením tmavých fleků na kůži? Takže bílky vám pomohou i s jizvami po akné. Vejce je plné aminokyselin a proteinů, které zužují póry a brání vzniku nových pupínků. Tyto sloučeniny také zesvětlují pokožku a činí jizvy méně viditelnými.

Jak na to?

Do čisté mísy oddělte tři vaječné bílky a vyšlehejte je. Nemusí to být pevný sníh, ale v míse by se měla objevit hustá bílá pěna. Čistýma rukama naneste vyšlehané bílky na vyčištěnou tvář, zaměřte se na problémové oblasti. Nechte schnout alespoň 10 minut a opláchněte vlažnou vodou.

Pro dosažení co nejlepších výsledků opakujte kúru dvakrát nebo třikrát týdně.

Položte si následující otázky:

Mám se ráda? Neprožívám vnitřní bolest? Přijímám sama sebe? Mám ráda svůj život?

S akné jsem se v životě setkala pouze v období dospívání a na tak krátký čas, že si to vlastně ani nepamatuji. Jinak moje pleť byla vždy dokonalá a bez jediného pupínku. Přesto mám také období, kdy se mi akné vytvoří. Je to samozřejmě spojeno s hormonální změnou před menstruací a také v okamžiku, kdy na sobě začnu hledat chyby.

Nejčastěji to je spojeno i s kritikou někoho v mé blízkosti. Pokud se zaměřím na své chyby a dám možnost svému vnitřnímu kritikovi, aby se ujal moci, tak se do druhého dne objeví na obličeji nějaký opravdu bolestivý pupínek. Jakmile se zbavím kritizování a opět přijmu sama sebe, pupínek zázrakem zmizí.

Prostě sebeláska je všelékem na většinu fyzických problémů.

Jak k nám akné promlouvá?

Akné, zánět mazových žláz, růžovka, komedomy (ucpaná ústí mazových žláz), další problémy s pletí.

Jak si vyléčit akné?

Z hlediska duchovních příčin je důležité se zaměřit na svoje sebehodnocení. Na to, jak sami sebe vnímáme a přijímáme. Začít pracovat na sebelásce a zvýšení sebevědomí. Pracovat se svým vnitřním kritikem a zbavit se pocitů viny.

V oblasti fyzických prostředků je především důležité posílit činnost jater. Dalším podpůrným prostředkem je pročištění krve. Můžeme použít například kopřivový čaj.

Vhodné je nastolení diety, kde se omezí bílý cukr, čokoláda, dráždivé potraviny, alkohol, a upřednostnění používání kosmetických prostředků bez chemických přísad.

  • Zdravá pleť znamená zdravé sebevědomí, přijmutí sama sebe, obhájení si své pozice v rámci vztahů v rodině a uvědomění si své čistoty duše.
  • Afirmace pro léčbu: „Mám se ráda a beru se taková, jaká jsem, jaká jsem právě teď.“
  • Šárka Vávrová

Akné na zadku - Vše o zdraví

Šárka Vávrová, foto Robert Tichý pro časopis Moje psychologie

Источник: https://zeny.iprima.cz/rec-tela-objevte-tajemstvi-psychosomatiky/rec-tela-jake-potize-nam-odkryva-akne

Zadek pod drobnohledem: Co všechno o vás a vašem zdraví vyčtete z pozadí?

Foto: sergiophoto, Shutterstock.com

Zatímco své tváři, dekoltu či vlasům věnujete pozornost dennodenně a jakékoli změny si všimnete hned, odvrácená strana vašeho těla takové pozornosti mnohdy uniká. Není ale radno ji podceňovat.

V kurzu jsou zadky kulaté, pevné a bez stop celulitidy. Ovšem všímat si svého pozadí byste měly nejen s ohledem na jeho fyzickou přitažlivost, ale i na zdraví. I laik si může povšimnout změn, které signalizují, že něco není v pořádku…

Častý a mimořádné nepříjemný problém mívá řadu příčin. Za podrážděním mohou být pikantní pokrmy a svědí i kůže zpocená a opruzená. Vážnější příčinu představuje alergická reakce, kvasinková infekce či paraziti roupi – potíže je třeba řešit s odborníkem. Některé infekce jsou i pohlavně přenosné!

Nepohodlí bývá způsobeno holením. I kolem konečníku se může objevit folikulitida, tedy zarůstající chloupky. Podráždění citlivých partií způsobí i příliš drastický epilátor nebo IPL epilace – ta se pro domácí použití v místech, kde je pokožka tmavší, nedoporučuje.

Zanícené pupínky na zadku sice nejsou vidět, zato jsou při sezení či ležení pod bolestivým tlakem. Kdykoliv máte možnost, nechte pokožku dýchat.

Spěte nahé a noste vzdušné oblečení z bavlny, syntetika a upnuté džíny problém zhorší.

Spojovat akné automaticky s jídelníčkem nelze, ale snížit obsah živočišných tuků, jednoduchých cukrů, bílé mouky a kravského mléka by mohlo pomoci. Zkuste vysledovat, jestli právě vám něco z toho neškodí.

Pomoci může i vyšetření štítné žlázy či změna hormonální antikoncepce. Trudovitost a výrazné, složitě ustupující boláčky mohou být hormonálně podmíněné. Potýkáte-li se s nepravidelnou menstruací nebo nepříjemným PMS, vnímejte své potíže komplexněji a poraďte se s gynekologem či endokrinologem.

Foto: Arturs Budkevics, Shutterstock.com

Péče o aknózní pleť na pozadí je v zásadě stejná jako kdekoliv jinde na těle

Čerstvá krev na toaletním papíře a doslova muka při vyprazdňování… Může se jednat o hemoroidy: trápí lidi se sedavým zaměstnáním i mnoho žen v těhotenství a po porodu.

„U viditelných projevů onemocnění je vhodné užívat účinné venofarmakum – tedy lék na žíly, které vám předepíše praktický lékař nebo žilní specialista,“ doporučuje gynekolog Tomáš Fait z Gynekologicko-porodnické kliniky 1. LF UK a VFN v Praze.

Čerstvá červená krev pochází většinou z konečníku a nemusí být způsobena jen hemoroidy, ale i bolestivou prasklinou v konečníku či kolorektálním karcinomem.

Tím to však nekončí. Je-li stolice dočerna a silně zapáchá, obsahuje zřejmě krev natrávenou, což značí, že v trávicím traktu dochází ke krvácení (nejčastěji se jedná o žaludeční vředy). Problém je třeba najít a řešit!

Stolice se liší v závislosti na stravě a krátkodobé změny neřešte. Dlouhodobé odklony od normálu ale konzultujte s lékařem.

Mohou poukazovat na přítomnost zánětu (krev ve stolici), zánět střev či slinivky (zácpa, lesklá, mastná stolice), nefunkčnost jater (šedá či žlutá řídká stolice) i neschopnost těla trávit například lepek nebo tuk (průjem, zácpa).

Počty nemocných s nespecifickými střevními záněty i rakovinou střev rostou, včasná diagnóza je tedy důležitá.

Potíže mohou způsobovat i jinak prospěšné luštěniny či některé druhy zeleniny. Zkuste je kombinovat s bylinkami. Více budete cítit i po masu a alkoholu, neholdujete jim nadmíru? Opravdu nepříjemný a netypický pach plynů může být příznakem infekce.

Zdá se vám váš zadek stále plošší a širší? Pravděpodobně to bude sedavým způsobem života. Řešení? Občas se zvedněte a protáhněte a ve volném čase se snažte zadek, kyčle a stehna co nejvíce aktivovat: zkuste chůzi, skákání přes švihadlo i cvičení na stepperu, bosu či trampolínkách.

Foto: Dragon Images, Shutterstock.com

Pozor při cvičení – když to přeženete, mohou být vaše proporce nerovnoměrné

Pokud cvičíte až moc, tělo nebere energii jen z cukrů a tukových zásob, ale bohužel i ze svalů, a v dotyčných partiích tak mohou vzniknout i viditelné disproporce. A jestli necvičíte rovnoměrně, můžete si navíc způsobit svalové oslabení některých částí těla. „Chcete-li modelovat zadek, je důležité hlídat množství bílkovin ve stravě.

Mějte jídlo rozvržené tak, abyste měly potraviny bohaté na bílkoviny při každém jídle,“ radí výživový specialista Martin Škába. Pevný a oblý zadek vám zajistí kombinace aerobní aktivity a posilování, hlídejte si i tepovou frekvenci.

Zajímavé:  Vliv Světla Na Zdraví?

Po cvičení si do dvaceti minut dopřejte jednoduché sacharidy (ovoce), maximálně do jedné hodiny bílkoviny (proteinový koktejl, netučné maso).

A jaký problém máte se svým pozadím vy? 

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Источник: https://www.prozeny.cz/clanek/zadek-pod-drobnohledem-co-vsechno-o-vas-a-vasem-zdravi-vyctete-z-pozadi-43707

Akné na zadku

Ahoj či dobrý den,jsem už z toho celkem zoufalá, tak to píši sem v naději, že mi někdo poradí. Prakticky odmalička se mi dělají pupínky na zadku, jak normální, které jsou třeba od podráždění, tak i takové ty tvrdé boláky. Byla jsem s tím snad tisíckrát u praktické i kožní lékařky, pořád na mě něco zkouší a nic mi na to ještě nezabralo.

Už se tam i stydím chodit, pořád na ně vystrkovat zadek, však chápete. Někdy je to lepší, někdy horší, ale ty tvrdé boláky jsou příšerné. Hrozně to svědí, bolí, teď na tom ještě musíte sedět… Neznám nikoho, kdo by to měl, většinou to třeba trápí lidi na zádech, ale ne na pozadí.

Jestli má někdo podobný problém, dejte mi prosím vědět 🙁 Děkuji

Odpovědi

Ahojky, mam uplne stejny problem moje doktorka mi doporucila,abych vyzkousela detske zasypy, pudry atd..

ale nic z toho mi nezabralo, ty pupinky jsou opravdu velke a porad se mi to zhorsuje uz se ani nemuzu chodit koupat k vode, protoze je to videt, to bych si asi musela poridit plavky s nohavickou.

Prosim, jestli prijdes na nejake reseni, tak se mi ozvi, uz jsem z toho moc zoufala i pred pritelem se stydim. Predem dekuji… muj e-mail [email protected]

Tak a vyreseno, Tea tree olej, zinkova mast a konopna mast! funguje to

S tea tree mastí souhlasím! Zabírá to už přes noc 🙂 a účinek se časem nesnižuje, sice jsem se toho nadobro nezbavila, mazat musím na noc i na den, ale výsledek je skvělý 🙂

Dámy já nevím – ten olejiček co uvadíte palí jako prase – myslim si, že to muze dost podrázdit pokozku. Mě se tahle lahůdka začala dělat presne pred mesicem, co jsem aktivne zacala chodit na spinning do té doby hladký zadeček. Jsem s toho znacně nervózní ..samozřejmě i kvůli partnerovi :)..

Takže zatím po 3nanešeních doporučuji Bachův krém – je to krem z bylin, pomáhá i na plet, na odřeniny a modriny. Na ten zadeček jsem jej zkusila řekněme – v zoufalství a BINGO! Koupit se dá v lékarně, pripadne obednat z netu, no a nebo v Praze kousek od vlakáče Florenc je přímo prodejna.

🙂 a není to žádná finanční hruza 🙂

Holky, je to svinstvo a nejde se toho zbavit úplně. Akné mě trápí na obličeji a zadečku fakt brutálně. Na zadek zabírá: 1) každý den umýt alespoň mýdlem 2) 3x týdně peeling (stačí obyč.

z Balea z DM za 30kč;) 3) nebo masírovat žínkou 4) nenosit upnuté oblečení 5) moje tajemství – Eclaran 10 (u kožní na recept na těžší formy akné na zádech, v lékarně zaplatíte 30kč, úžasný přípravek ale bacha – vyběluje oblečení, takže doporučuji na noc) 6) vymáčkněte si ty malé pupínky, než vám zahnisají 7) jednou za čas nemazat nemastným krémem V zimě mi zmizly a měla jsem tak krásný zadek, užívala jsem si sex s přítelem zezadu ale teď je tepleji a opět se vracejí 🙁 je to taky proto, že cel den sedím na škole na zadku…

Čistiť micelarnou vodou alebo nejakou odlicovacou a na noc natrieť konopnym olejom alebo kremom. Mne to velmi pomohlo teraz si natieram Bionect krem a zbavujem sa jazvičiek ktoré mi ostali.

Ne to teda nepomaha ani jedno z toho

Co se týče těch dětských přípravků, tak mám na akné odzkoušen Sudocream, opravdu super. Opravdu zabírá. Jinak bych si myslela, že zabírá to samé jako na klasickou akné v obličeji. Sérum na akné, čištění, pravidelná péče. Měla jsem jen párkrát, ale soucítím s Vámi a držím pěsti, ať konečně něco zabere!!!

Kde sa dá prosím kupiť ten tea tree ?

Ahoj holky mam stejny problem a vzdy mi pomohlo solarium nebo slunicko ono to ty pupinky vytahne a pak je klid…

Ahoj vsem, sama mam takovy problemy, neni to az tak akutni, pupinky se mi delaji jen na spodni casti zadku kde prechazi v zadni stehna, ale samotnou me to stve, na dotyk jsem tu kuzi mela jak hrubou srst nejakeho zvirete :DD ale precetla jsem si nekolik clanku a z vlastni zkusenosti opravdu pomaha, kdyz si zadek kazdy vecer ve sprse myjete zinkou, nebo treba houbou na myti. Kuze je uz po nekolika dnech na dotyk mnohem hebci a pupinky postupne mizi. Po vylezeni ze sprchy se jeste namazu telovym kremem (ja osobne pouzivam Dove na suchou kuzi) a muzu rict ze po 3 tydnech mam kuzi jako detskou prdelku! 😀 tak nezoufejte a urcite to zkuste 🙂

Čaute holky ja mam tez taky isty problem ako vy .. a neviem ho tiez vyriesit tak keby ste prisli na neco nove tak napise na stranku .. dakujem

ahojte, skúste ICTAMO PRO…je to voľne dostupné v lekárni…ja som používala detské zásypy, ale to pomohlo iba v období, keď nebolo veľmi teplo…toto ale zabrali a teraz som úplne v pohode…

Na tvoji radu jsem zkusila, ale zadna zmena 🙁

zkoušela sem i zinkovou mast a je to pořád stejné 🙁

já mám stejnej problém a prej na to pomáhá když se sprchujete pravidelně studenou vodou…a nebo sem četla TO BYLO ZAJÍMAVÝ, ŽE SI MÁM SMÍCHAT VEJCE S MÁSLEM A POTŘÍT TIM ZADEK PREJ TO POMAHA HROZNĚ DOBŘE …ALE TAK KAŽDEMU POMAHA NECO JINEHO NO..

A zkoušela jsi to? Pomohlo to? 🙂

Ahojky, já mám úplně stejný problém jako vy. Hodně se za to před přítelem stydím i přes to že jsme spolu 5 let tak to u mě trvá…..Na pleti nemám ani jedem ale na zadku je jich dost. Prosím Vás nevíte si s tím rady jak se toho zbavit??

Ahoj. Mam úplně stejný problém 🙁 na obličeji se mi pupínky dělají opravdu minimálně, ale na zadku je mam stále a nevim co stim. Podle mě je to dědičný a jen tak odstranit se to nedá…Moje mamka má ten samý problém. Zezačátku jsem si myslela, že se to časem zpraví, ale opak je pravdou. Je to nepříjemné…Přeji ať se to zahojí 😉

Taky mam ten sami problem a cetla jsem ze pomaha studena sprcha delam to tak uz rok a zadna zmena pupinky nemizi, bohuzel ma matka to ma taky takze to asi dedicne bude . A je to opravdu neprijemne hlavne se svleknout pred klukem je neprijemne. Snad mi pomuze konopna mast . Jinak uz nevim co s tim:(

Ahoj všichni, asi je vám jasné proč taky píši. Pupínky na zadku mám už několik let a už jsem snad vyzkoušela všechno nic nepomáhá. Před přítelem mi je šíleně trapně, stydím se tak že už s ním při denním nebo i jiném světle nespím.

Když mě hladí po zadku tak stuhnu a dělám všechno možné aby jeho ruce opustily tohle místo. Mám úplnou hrůzu z toho že si nechal udělat krb a pořád mluví o romantice u krbu.

Možná by to mohlo být fajn ale chápete šampaňské, teploučko, příjemná hudba A MOJE PUPÍNKY NA ZADKU prosím poraďte. už tam mám i jizvy jak si to pořád škrábu.

Jojo přesně já má to samí..strašně se stydim…ale snad na co něco musí existovat né???..to není možný:(

Ahoj holky mě to trápí od 20ti let ,je mi 37 a problému jsem se nikdy nezbavila,někdy je to lepší někdy se to zhorší.ještě jsem nepřišla na nic co by pomohlo a na kožním jsem to už dávno vzdala:-(

Jo jo, mám teď nového přítele a úplně se děsím chvílí, kdy mi sáne na zadek 🙁

jo tak to znám. a navíc mi velice ani teetree olej nezabral ani peeling ani solarko ani vysušující mydla ani zasyp nic.. a taky je to pro me to nejhorsi kdyz me chce protel pohladit na zadku pri sexuu. upne se obracim sedam si delam sceny.. je to vazne potupnéé .. uz nevim co dal . ale zapsala jsem si par typu tady a ozkousim..

jsem rada že v tom nejsem sama 😀

Ahoj 🙂 Mám stejný problém.. hledala jsem tady nějaké odpovědi, ale tvůj i komentáře jiných holek mě zarazily. Myslím si, že se až moc bojíš a dělas z velblouda komára. Jen si vzpomeň, co má tvůj přitel za ‚mouchy‘ urcite by mu tve bedarky na zadečku nevadili.

A jestli se bojíš a přemýšlíš, co si myslí, zkus to nějak vtipne podat. Řekni mu ze te to trápí. Udělala jsem to stejne, když jsem s přítelem byla asi rok a bylo to v pohodě. Ted už na to zírá, občas se tomu zasměje, ale má muj zadek stejne rad i s těma pupinkama.

🙂

Ja mám rovnaký problém tiež už asi 4. rok. Oni nikdy celkom nezmiznú. najhoršie su tie velke bolaky to je potom fakt zle.

Proti pupinkam na zadku pomaha : sport (minimalne dlhe prechadzky alebo beh ci tanec), nesedet dlho u Pc, cistit si akne na zadku s pletovou vodou a tamponom a na vecer alebo ked ste doma si natriet (volne dostupne v lekarni) Pytiol.

Pytiol mozete pouzivat aj na akne kdekolvek inde, je to velmi ucinna mast a fakt pomoze. tak ako sa starate o svoju tvar sa musite starat aj o zadocek 🙂 To znamena kludne pouzite peeling, pletovu vodu, vysusujuce mydla, hydratacne kremi a podobne.

Ale je to aj od strave-vynechat mastne jedla a cukr a jest ovocie a zeleninu. Z mastnych jedal sa pod kozou uklada tuk ktory z necistotami z vonku vytvara akne.Hlavne PRED a (Po) toalete si umyt ruky!

Ahoj,mam uplne ten samy problem.Akne a bolaky na zadku se mi delaji uz asi od patnacti. Ted ve dvaceti to vypada hrozne,jizvy po akne,neustale delani novych bolaku,a muj zadek ted uz opravdu nevypada jako zadek,i v intimnim zivote je to hrozna ostuda,coz mi date asi za pravdu. Opravdu nevim co s tim,pokud by jste meli nejaky zaruceny recept na vyleceni tak napiste na [email protected] Dik.

Zajímavé:  Jak Fungují Léky Proti Bolesti?

Ahojda… mám to samé a nevím si s tím rady… dětský zásyp bych na sebe mohla sypat tejden a stejně by mi to nepomohlo jako že nepomohlo. Tu fialovou vodičko do čeho dávají sedět mrňata mi pmohlo jen na chvilku…

dělají se mi jen tak nebo když se v kalhotech spotím bo tak…

francovka je prý na všechno ale takvou kožní reakce ste holky ještě neviděly 🙁 😀 nechci se s tím smířit ale budu muset nechat svůj zadeček v klidu si žít vlastním životem bo bych si jí musela zabetonovat 🙁

Mám ten samy problem nevim co dělat už někdo na něco přišel?

Zdravím všechny, po přidání tohoto dotazu sem se mi dost ulevilo, že v tom nejsem sama, ale že máte stejný problém. Chození ke kožnímu lékaři jsem už dávno vzdala, po tom, co se mi doktorka častokrát skoro vysmála a předepisovala mi naprosto směšné masti, které s tím nikdy nic neudělaly.

Jelikož už několik let chodím 1x měsíčně ke kosmetičce na standartní čištění obličeje, svěřila jsem se jí s problémem a doporučila mi krém G10 od firmy SynCare.

Netuším, jestli se dá běžně někde sehnat, zkuste se zeptat, každopádně je to jediná věc, co mi na to výrazněji pomohla – udržuje mi to ten zadek jakoby v klidovém stavu :)) Takže žádné pupínky už mě moc netrápí, každopádně ty co tam někdy byly jsou patrné stále (ať už jizvyčky či růžová místa), tak jen musím doufat, že časem zmizí třeba i to :)Opravdu vyzkoušejte, budu vám přát co největší zlepšení, snad vám to pomůže aspoň tolik, co mně.

Po jaké době je viditelné zlepšení? 🙂 děkuju

Ahoj holky..sdilime stejny problem.. na kozni se chystam uz nejakou tu dobu. Jeste jsem tam ale nedosla. Moje kosmeticka rika, ze vecer si to omeje slivovici a druhej den je to pryc. No…celkem funny rada od kosmeticky.

Nicmene, co me kdy pomahalo bylo SOLARKO. jakmile jsem byla cca 4x a opalila se, zadek byl zcela o poznani v lepsim stavu. Jinak … sposusty lidi to tak ma..a treba do padesati let..

Tak pevne doufam, ze tehle neprijemnej problem nemame na cely zivot 😉 GOOD LUCK.

Ahoj, je mi teprve 15 a mám úplně stejný problém. Dost dlouho mě to trápí a pořád nevím jak se toho zbavit. Strašně se za to stydím! Nemohl by někdo prosím poradit? Pište na e-mail : Jerabkova [email protected] Předem díky!

Dobrý den, ráda bych vám doporučila Akneline, což je přírodní gel na problematickou pleť. Dá se to sehnat na doktorbio.cz. Používám od nich i gel na celulitidu, jsem s nimi nadmíru spokojená. Přeju hodně zdaru!

Z vlastní zkušenosti vím, že vše, co je drahé, nemusí být zákonitě dobré. Vyzkoušela jsem kvantum krémů – z lékárny, drogerie, mastičky, vodičky od kožařky a nakonec mi pomohla přírodní kosmetika od českého výrobce.

A co to bylo za nastičku?

Bleena, tak jsem si právě objednala ten Akneline 🙂

Vřele doporučuju Akneline. Od tohoto výrobce používám i gel na celulitidu, jsem s nimi nadmíru spokojená! Přeju hodně zdaru 😉

Zdravím všechny s tímto problémem, můj přetrvává asi 7let…a stále jsem nepřišla na zaručený způsob jak s ním bojovat. Zinková mast nezabírá, číštění pleťovou vodou nezabírá, peeling nezabírá ani pleťové masky. Zkoušela jsem i Tee Tree ale také nic…už opravdu nevím co s tím, proto prosím poraďte…

mám to nejen na pozadí, ale částečně i na stehnech pod zadkem. Doma se stydím chodit v prádle, nedej bože si vzít třeba tanga…a v létě do plavek? Utrpení a strašné přemáhání a přemlouvání se se vůbec do nich vysvléct…Někde jsem četla že je na to dobrá mast Ictamo Pro…

máte s tím někdo zkušenosti?Díky

Tato bakterie,která se objevuje jak na zadečku,tak i na jiným místě způsobuje bolavé a hnisavé boláčky má název STAFYLOKOK.Tato bakterie nemá na svědomí jen tento problém,ale obtěžuje i jinýmy problémy.

Dnes mi to sdělila moje mamka,která s tímto má problém a byla u lékaře,který jí udělal stěry z boláčka a bude se čekat na výsledek,zda opravdu jí napadla tato bakterie.A já to mám taky.asi od 18ti let.Jsem dcera,takže geny.Tak jsem teď zvědavá jak to bude dál pokračovat..jaká bude léčba a snad to bude úspěšné.

Opravdu to hodně narušuje můj osobní život a sebevědomí. Pokud budete chtít vědět více napište na [email protected] Ahoj Lucie

zdravim vsechny, mne se delaji pupinky sice jenom jednou za cas, ale trva to pak moc dlouho, nez se zahoji. muj hlavni problem je, ze mi po nich zustavaji fleky, vypadaji jako modriny, je to otres. nevite nekdo, jak se zbavit techto stop? jsem z nich zoufala… prosim, pokud mate nekdo na nejakou radu, byla bych vdecna

Mám stejný problém, přišla jsi už na něco, čím se těchto fleků alespoň částečne zbavit???

Ahoj holky, mám stejný problém a musím říct že mě osobně nejvíce pomáhá když se vykoupu tak si zadek sprchnout studenou vodou a potom jeste na trosku navlhceny zadecek namazat krem ktery obsahuje složku Urea, napriklad ja mela krem Vitella s obsahem Urey a dost mi pomáhal, ale samozřejmě se nesmí moc sedět apod…

což je pro mě problém protože ještě studuji 🙁 ale když mám čas třeba týden doma tak to krásně vymizí. Takovehle kremy s obsahem urey jsou i treba Eucerin, ten si tedka budu kupovat, ale jsou hodne drahe kolem 400 stovek.

Přeju at se vam všem podari se s tim vyporadat a nebo alespon najit protejsek ktery to ma taky at se nemusite stydet :-D.

AHOJ …. Holky ja jsem mela stejny problem a neco mi pomohlo je to sice na plet ale ja to pouzivala na zadek je to takova antibiotikova kulicka nevim jak se to jmenuje v cechach ja ziji v uk a tady se to jmenuje Zineryt a dost mi to pomohlo a vim ze neco podobneho je i v CR.Jinak zasadni vec nesahat a nemackat ale vubec .

zineryt! diky julie, tohle me predepsala doktorka v cechach pred 9 lety,kdyz se mi tento problem poprve stal problemem a musim rict,ze po nekolika tydnech to zmizelo a vratilo se to az tento rok a ja jsem uz ztracela nadeji,ze si vzpomenu jak se to jmenuje, diky moc, hned to jdu objednavat, jestli se to da koupit bez predpisu.

no tak já zynerit měla a nepomohlo mi to 🙁 po čem sem mi to celkem zlepšilo, byla vodička ERYFLUID, předepsala mi ho kožařka..mam uplně ten samý problém a sem neskutečně ráda že nejsem sama..taky je mi to hrozně trapné, mám to i na stehnech a co je nejhorší i v rozkroku..jakože na třislech..

a někdy sou to i velké hnisavé boláky, mám kvůli tomu úplně zjizvenou kůži na třislech a zadek samej pupínek..sem z toho fakt neskutečně zoufalá, a jak tady ještě čtu že se to po desítkách let slečnám nezlepšuje a to vyzkoušely všechno možné, chce se mi brečet…je to neskutečně potupné …

🙁

Источник: https://www.ordinace.cz/diskuse/20735/

Poloha akné na tváři prozradí co máte v těle nemocného

Syndrom propustného střeva představuje zdravotní problém, při němž dochází k poškození střevní výstelky, způsobené například užíváním antibiotik, špatnou stravou, parazity nebo infekcí, což má za důsledek zvýšenou prostupnost střevní stěny, takže se toxické látky, mikroby, nestrávená potrava, odpad … dostává ze střeva do krevního oběhu a problém s pokožkou je na světě.

Alternativní medicína uvádí, že syndrom propustného střeva je pravděpodobně startovacím bodem a je spojován s mnoha chorobami jako je astma, diabetes, autoimunitní onemocnění jako je lupus, sklerodermie, interní kolitida, s dlouhodobými nemocemi jako je revmatická artritida, roztroušená skleróza, chronický únavový syndrom a Crohonova choroba.

Lékaři, kteří diagnostikují syndrom propustného střeva vysvětlují, že střevní záněty, které mohou mít svůj původ ve střevní nerovnováze mezi zdraví prospěšnými a škodlivými bakteriemi nebo i v jiné příčině podráždění, zvětšují prostor mezi buňkami střevní výstelky a tím umožňují, aby byly endotoxiny a nedostatečně strávené části potravy částečně vstřebávány. Tyto škodliviny jsou potom cílem protilátek vyvolávajících imunitní reakci a vznikne stav částečné infekce, která může být krevním oběhem dopravena na různá místa našeho těla, kde stimuluje uvolňování cytokinů. U některých pacientů se proto následně vyskytují jinak těžce vysvětlitelné příznaky jako je mírně zvýšená tělesná teplota, přechodné bolesti břicha a pocit neschopnosti strávit některé živiny.

Kyselina listová (jiné názvy – folacin, folát, vitamín B9, acidum folicum)

Kyselina listová je ve vodě rozpustný vitamín a je nezbytná pro syntézu nukleových kyselin, při krvetvorbě a zvláštní význam má pro normální růst a vývoj plodu.

Buňky trávicího sytému potřebují k hojení a ke své obnově bezpodmínečně tuto kyselinu. Dlouhodobá studie prováděna na Harvard Medical School prokázala ochranný účinek kyseliny listové proti střevním chorobám.

Kyselina listová je obzvláště důležitá při léčbě střevních zánětů. Doporučená denní dávka je u mužů 200 ug, u žen 180 ug (folát).

Kyselina listová je důležitá právě proto, že mnoho lidí trpí jejím deficitem, přičemž teprve nedávno přišlo na svět i doporučení, aby těhotné ženy užívaly doplňky stravy s kyselinou listovou, 400 – 600 ug denně (folát).

Různé střevní choroby velmi často komplikují vstřebávání kyseliny listové, takže doplnění jejího příjmu potravinovými doplňky je důležité.

Významné zdroje kyseliny listové:

  • Listová zelenina: čínské zelí, hlávkový salát, ledový salát
  • Zelenina: brokolice, červená řepa, dýně, fazolové lusky, kapusta, květák, okurky, rajčata, růžičková kapusta, špenát, zelený hrášek, zelí
  • Obilniny: celá obilná zrna (zejména klíčky), celozrnné výrobky – celozrnný chléb, müsli
  • Ovoce: angrešt, avokádo, banány, jahody, maliny, mango, pomeranče, třešně, višně
  • Ořechy: vlašské, pistáciové
  • Maso: játra, ledviny, hovězí
  • Mléčné výrobky: plísňové sýry, měkké sýry

Dobrým zdrojem jsou i kvasnice. Nevýhodou je, že vařením se jí zničí až 95 %. Odborníci doporučují doplňovat kyselinu listovou potravinovými doplňky, kdy je vstřebatelnost do organizmu až 100%, přičemž vstřebatelnost kyseliny listové přijímané v potravinách je zhruba 50%.

Mějte na paměti:

Ve střevu se tvoří více ne 60% imunity

Источник: https://www.uspesna-lecba.cz/zdrava-plet/poloha-akne-na-tvari-prozradi-co-mate-v-tele-nemocneho/

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Adblock
detector