Natalya antikoncepce – Vše o zdraví

Natalya antikoncepce - Vše o zdraví

Má kamarádka bere stejnou antikoncepci jako já ( Natalya ). Antikoncepce je ještě zvlášť zabalena v dalším obalu. Vzhledem k tomu, že přestává užávat,dala mi …

Podobné Témata jako Antikoncepce natalya

Natalya antikoncepce - Vše o zdraví

Hormonální antikoncepce je v současnosti velmi účinnou a bezpečnou ochranou proti neplánovanému početí. Má ale stejně jako každý lék i svá rizika.

Podobné Témata jako Antikoncepce natalya

Chtěla bych se zeptat, od 16 let beru antikoncepční pilulky, v současné době užívám antikoncepci Natalya (je mi 23 let) a ráda bych věděla, zda vadí, když mám …

Podobné Témata jako Antikoncepce natalya

Má kamarádka bere stejnou antikoncepci jako já ( Natalya ). Antikoncepce je ještě zvlášť zabalena v dalším obalu. Vzhledem k tomu, že přestává užávat,dala mi …

Podobné Témata jako Natalya antikoncepce

Natalya antikoncepce - Vše o zdraví

Antikoncepci beru od 15 let tedy 6 let.. toto už je má 3 antikoncepce(Lindynette, Katye a Natalya) znovu se mi udělalo po prášcích zle a tak jsem si po menstruaci
 …

Podobné Témata jako Po vysazení antikoncepce nemám menstruaci

Mají tyto antibiotika vliv na účinnost antikoncepce Katya? ….. Beru antkoncepci Natalya, včera jsem dobrala poslední pilulku a v ten samý den jsem začala brát …

Podobné Témata jako Antibiotika a antikoncepce

Chtěla jsem se zeptat zda antikoncepce Adele zavodňuje. … Antikoncepce bude mít sníženou účinnost, pokud jste začala brát antibiotika až v polovině cyklu, …

Podobné Témata jako Antikoncepce adele

Natalya antikoncepce - Vše o zdraví

Mají tyto antibiotika vliv na účinnost antikoncepce Katya? …. 6 let.. toto už je má 3 antikoncepce(Lindynette, Katye a Natalya) znovu se mi udělalo po prášcích zle …

Podobné Témata jako Antikoncepce katya

Natalya antikoncepce - Vše o zdraví

Antikoncepce natalya a penicilin. | Dotaz od: Kamila. Užívala jsem na angínu antibiotika Penicilin 750, má vliv na HA Natalya? popř. jak dlouho bych se ještě …

Podobné Témata jako Penicilin

Natalya antikoncepce - Vše o zdraví

Můj problém se týká krvácení během užívání antikoncepce. …… Před šesti dny mi skončila menstruace a před osmi dny jsem začala brát antikoncepci Natalya .

Podobné Témata jako Krvácení během užívání antikoncepce

Natalya antikoncepce - Vše o zdraví

Veroniko, udává se, že antibiotika snižují účinnost antikoncepce, čili je teororeticky možné, že byste mohla být těhotná, ovšem ta možnost je malá. Proto Vám …

Podobné Témata jako Antikoncepce dienille

Právě jsem přišla z prohlídky od svého gynekologa. Celé roky jsem užívala antikoncepci Loette. Lékař mi řekl, že tato antikoncepce se už nebude do ČR …

Podobné Témata jako Yaz antikoncepce

Chtěla bych se zeptat ohledně antikoncepce stodette a antibiotik ospen 1000 . … Beru antkoncepci Natalya, včera jsem dobrala poslední pilulku a v ten samý …

Podobné Témata jako Antibiotika a antikoncepce

Natalya antikoncepce - Vše o zdraví

Užívaná antikoncepce Vás spolehlivě před otěhotněním chrání. …… od 16 let beru antikoncepční pilulky, v současné době užívám antikoncepci Natalya (je mi 23 …

Podobné Témata jako Změna antikoncepce

Natalya antikoncepce - Vše o zdraví

Může nastávat při dlouhých cyklech užívání antikoncepce. … Před šesti dny mi skončila menstruace a před osmi dny jsem začala brát antikoncepci Natalya .

Podobné Témata jako Předčasná menstruace při antikoncepci

Při pravidelném užívání antikoncepce je riziko selhání hormonální antikoncepce naprosto zanedbatelné. Může se zde jednat o nevědomou chybu v užívání, …

Podobné Témata jako Otěhotnění při antikoncepci

Jedna zapomenutá pilulka neohrozí ůčinnost antikoncepce, můžete být ….. minulý týden v úterý jsem si zapomněla vzít antikoncepci (Natalya)chyběli mi tři …

Podobné Témata jako Pilulka.cz

Mám dotaz na vzájemné působení antikoncepce Lyndinette a antibiotik Penbene
. Antibiotika jsem začala užívat 4. září v týdnu s menstruací. Od 6. jsem začala …

Podobné Témata jako Antibiotika penbene

Přirozená antikoncepce

    Natalya antikoncepce - Vše o zdraví MedPharma Ovulační test je vysoce přesný, rychlý a hygienický ovulační test pro přesné stanovení termínu ovulace,… -7 %   MedPharma Ovulační test 20mIU/ml 6 ks — pozítří u vás 75 Kč 70 Kč

    Natalya antikoncepce - Vše o zdraví Jak jednoduché: změříte ráno v ústech teplotu      zadáte údaje o menstruaci      odečtete z displeje, zda jste… Doprava zdarma NaturComp Lady-Comp 2021 —

    Natalya antikoncepce - Vše o zdraví Daysy je spolehlivá již od prvního dne používání, s přesností vyšší než 99 %. Je zcela přirozená, bez jakýchkoliv… Doprava zdarma Daysy Daysy 2.0 – ukazatel plodných a neplodných dnů —

    Natalya antikoncepce - Vše o zdraví Popis produktu: teploměr digitální díky jeho citlivosti se může použít také jako ovulační teploměr, použijte… -14 %   Beurer Teploměr digitální BEURER OT 30 — pozítří u vás 1 499 Kč 1 288 Kč

    Natalya antikoncepce - Vše o zdraví Vyzkoušejte Pearly – nízkonákladovou verzi minipočítače pro přirozenou kontrolu početí. Pomocí měření ranní tělesné… Doprava zdarma NaturComp Pearly —

    Natalya antikoncepce - Vše o zdraví Popis produktu: teploměr digitální díky jeho citlivosti se může použít také jako ovulační teploměr, použijte… -34 %   Beurer Teploměr digitální BEURER OT 30 – SLEVA – poškozený/odřený kryt baterií — pozítří u vás 1 499 Kč 990 Kč

    Natalya antikoncepce - Vše o zdraví Popis produktu: teploměr digitální díky jeho citlivosti se může použít také jako ovulační teploměr, použijte… -33 %   Beurer Teploměr digitální BEURER OT 30 – SLEVA – rozbaleno — pozítří u vás 1 499 Kč 999 Kč

Hormonální antikoncepce ANO či NE?

Farmaceutický průmysl se nás snaží přesvědčit, že když matka příroda tvořila jinak dokonalé ženské tělo, u hormonálního systému udělala někde chybu.

Jak jinak si vysvětlit, že jako jedna z výhod hormonální antikoncepce je uváděno i to, že žena pak nebude menstruovat, ovulovat, nebude trpět menstruačním syndromem, zlepší se jí pleť, zkrátka že hormonální antikoncepce konečně uvede ženské tělo do řádu a harmonie.

Pokud ale matka příroda přece jen chybu neudělala a s každou fází ženského cyklu měla nějaký záměr, pak se na hormonální antikoncepci lze také dívat jako na lupiče století. Žena sice neotěhotní, ale otázkou je, čím vším za to zaplatí. Takže pojďme se společně podívat na to, o co všechno zloděj jménem hormonální antikoncepce ženské Natalya antikoncepce - Vše o zdravítělo, ale také duši, okrade…

První věc, o kterou nás hormonální antikoncepce připraví, bude ovulace. Z vejcovodu se neuvolní vajíčko, které by mohlo být následně oplodněno, takže se žena stává vlastně neplodnou. Ale o to přece jde, můžete namítnout.

Zajímavé:  Kruhy pod očima - Vše o zdraví

Problém spočívá v tom, že když má žena své „plodné období“, je plodná na všech úrovních svého života. Nejde jen o to, že je schopna zplodit nový život, ale je schopna ho vdechnout i všem svým novým nápadům, projektům, záměrům i kontaktům. V tomto období totiž žena září.

Je plna nadšení a chuti začínat nové věci. A není divu, že to z ní okolí cítí.

Obzvláště muži byli od přírody vybaveni speciálními radary, aby přesně vycítili, kdy má žena své plodné dny. Každý muž je vybaven instinktem zachovat svůj rod, a proto také podvědomě hledá svoji Bohyni plodnosti, která by mu darovala potomka. Pokud ovšem všude naráží na ženy bez ovulace, musí být nutně trochu zmaten.

Tím nechci říci, že hormonální antikoncepce nemá své místo na světě, jen je třeba si dobře rozmyslet důvody, z jakých je užívána.

Pokud ji žena užívá například preventivně, v očekávání, že co nevidět potká prince na bílém koni, pak se tento postup může stát tak trochu kontraproduktivním. Ovulace je totiž ten nejerotičtější parfém na světě, který dokáže přivábit muže, jako světlo rozsvícené lampy láká noční motýly.

Zároveň v době ovulace je i ženin čich vybaven zvláštní schopností vybrat si partnera, který svým genetickým vybavením zajistí početí zdravého plodu bez genetických vad.

V neposlední řadě má žena největší touhu se milovat právě v období ovulace, kdy je nejvíce smyslná, vášnivá a krásná. Zdá se tedy, že příroda vše promyslela do nejmenšího detailu a je tedy na nás, ženách, jak lehce se své energie Bohyně plodnosti vzdáme…

Další věcí, o kterou nás hormonální antikoncepce oloupí, alespoň podle názoru většiny gynekologů, by měl být premenstruační syndrom. Už jen slovo syndrom může v ženách vyvolávat pocit, že je s nimi něco v nepořádku. Místo označení premenstruační syndrom proto raději používám označení „hněv Bohyně Kálí“.

Bohyně Kálí je hinduistická Bohyně, vyobrazovaná se dvěma páry rukou, přičemž v jedné drží meč, kterým nemilosrdně odsekává vše, co je již mrtvé, nepotřebné, zastaralé, aby vytvořila prostor něčemu novému. A právě tak často jedná žena v období před menstruací. Možná proto je v tomto období pro muže tak trochu děsivá.

Pokud si váš manžel beztrestně v posledních třech týdnech házel ponožky na zem a nepomáhal vám tak, jak by měl, může si teď být jist, že to náležitě schytá. Žena si v tomto období dokáže zjednat pořádek ve svém okolí. Nebojí se jít do konfliktu, vyjádřit všechny své potřeby, potlačené emoce, všechen svůj hněv, který se v ní nahromadil.

Přestože tak někdy nečiní právě harmonickým způsobem, pro její duši je to proces očistný a potřebný.

A i když by manželé a partneři byli často asi radši, kdyby hněv Bohyně Kálí dokázala zastavit nějaká kouzelná pilulka, i pro ně je to do jisté míry očista. Vzduch se pročistí, vše co nebylo vyřčeno je na světě, a muž se může těšit, že v další fázi, která nastane za pár dní, bude jeho ženuška klidná jako beránek…

Další zásadní věcí, o kterou nás hormonální antikoncepce připraví, bude menstruace. Ženy, které užívají antikoncepci 21 dní a poté na 7 dní vysadí, sice menstruují, ale nejedná se o menstruaci v pravém slova smyslu.

Jedná se o tak zvanou pseudomenstruaci, ke které dochází v důsledku poklesu hormonální hladiny a která je tedy pro ženské tělo naprosto neužitečná. Na rozdíl od skutečné menstruace při ní totiž nedochází k žádné očistě fyzické, natož mentální.

Při skutečné menstruaci ženino tělo opouští neoplodněné vajíčko, ale hlavně vše nepotřebné, co se za uplynulý měsíc nashromáždilo v děloze.

Děloha, která je srdcem ženství, se tak očistí, omládne a je připravena, čistá a svěží, vstoupit do nového lunárního cyklu. Je pochopitelné, že se žena v průběhu menstruace cítí unavena.

Vždyť tělo pracuje na plné obrátky, aby se očistilo jak na fyzické, tak na mentální úrovni. Podle tradiční čínské medicíny je menstruace silně spojena s našimi játry a tedy i naším hněvem, který s játry souvisí.

A tak s prvním dnem menstruace odchází nejen neoplodněné vajíčko, ale i všechen hněv a negativní emoce, které se v ženě nahromadily.

Důvod, proč se ženy tak snadno vzdávají své menstruace, je asi celkově negativní postoj, který k ní společnost chová. Menstruace se bere jako něco omezujícího; něco, o čem je nevhodné mluvit; něco, za co je třeba se spíše stydět.

A přitom právě z menstruace si žena může udělat krásný rituál.

Pokud se naučí vnímat, že toto období patří jen jí, že má právo se v tomto období hýčkat, rozmazlovat, naučí se zvolnit své tempo a vnímat očistný proces, který v jejím těle probíhá, pak brzo vycítí, že menstruace není její nepřítel, ale naopak spojenec číslo jedna.

V některých domorodých kmenech v Jižní Americe dodnes existují takzvané lunární chýše. Ženy, které v danou chvíli menstruují, se do ní na 4 dny odeberou a v chýši se věnují jen samy sobě.

Meditují, zpívají, sdílejí své naděje a sny s ostatními ženami, hýčkají své tělo, aby se po skončení menstruace vrátily plné síly a energie do běžného života.

Možná, že kdyby i v naší společnosti existovaly podobné „lunární chýše“ a vzájemná podpora žen při menstruaci, pak by ženy dokázaly mnohem lépe ocenit dary, které jim přináší…

Zkuste si doma udělat malý experiment. Zeptejte se svého manžela či partnera, zda by v případě, že by na trhu existovala hormonální antikoncepce pro muže, která by je učinila dočasně neplodnými, zda by takovou antikoncepci byli ochotni užívat.

Zajímavé:  Batmanghelidj Voda Pro Zdraví Léčbu Život?

U většiny z nich se na tváři pravděpodobně objeví neskrývaný úlek, ba přímo zděšení, následované zklidněním poté, co si uvědomí, že nic takového na trhu neexistuje.

Muži jsou na svou plodnost náležitě hrdí a na užívání čehokoli (snad kromě slivovice) si také moc nepotrpí.

Bohužel antikoncepci užívají stejně, ať si toho jsou vědomi či nikoli. A to dokonce tu pro ženy. Čističky odpadních vod nejsou v současné době schopny z vody vyloučit zbytky hormonální antikoncepce, která se do ní dostává z moči žen.

V našich vodách se tak nachází stále méně a méně rybích samečků, přičemž v samčí populaci žab se začínají objevovat jedinci, kterým rostou vaječníky. Čeští muži na tom zatím nejsou tak špatně jako žabáci, takže o vlivu ženské antikoncepce na jejich zdraví lze usuzovat pouze zprostředkovaně.

Nicméně klesající plodnost mužů, rostoucí výskyt rakoviny prostaty a v neposlední řadě počet mužů na ulici, kteří chodí v upnutých růžových tričkách a v koupelně mají víc kosmetických přípravků než jejich partnerka, je alarmující .

Mým cílem nebylo soudit ani odsoudit hormonální antikoncepci. Pouze se domnívám, že pokud žena činí jakékoli rozhodnutí, které se týká jejího těla a její duše, měla by k tomu mít všechny dostupné informace.

Protože pouze v tom případě je její volba opravdu svobodná.

A tak, ať už se milé dámy, drahé Bohyně plodnosti, rozhodnete pro hormonální antikoncepci či nikoli, mějte vždy na paměti, že příroda stvořila Vaše tělo, se vším co k němu patří, jako dokonalé a krásné…

ZDROJ:

http://www.spokojenyzivot.cz/news/zlodej-jmenem-hormonalni-antikoncepce/

Antikoncepce po čtyřicítce

I když plodnost ženy po čtyřicítce klesá, těhotenství není vyloučeno a doporučuje se, aby se žena chránila ještě jeden rok po poslední menstruaci.

V zásadě lze říci, že i žena čtyřicetiletá může využít všech dostupných skupin antikoncepčních metod: může užívat kombinovanou hormonální antikoncepci (běžné pilulky a náplasti, i když výběr přípravků je zde do jisté míry omezen), gestagenní antikoncepci i nitroděložní antikoncepci.

U žen po čtyřicítce přibývá různých gynekologických problémů, především nepravidelností menstruačního cyklu a děložních myomů. Mohou se objevit i první příznaky blížícího se přechodu – návaly horka a noční pocení. Výběr antikoncepční metody lze vést tak, aby se tyto problémy odstranily nebo se jim předešlo.

Pro ženu po čtyřicítce jsou vhodné především kombinované antikoncepční pilulky s velmi nízkou dávkou estrogenů (tj. 15 až 20 mikrogramů v jedné tabletě). Zajistí pravidelný menstruační cyklus, odstraní riziko silného krvácení a odstraní také případné návaly horka.

Tzv. gestagenní metody jsou pro ženu po čtyřicítce rovněž vhodné, jejich nevýhodou však je, že způsobují nepravidelné krvácení. To je v tomto věku nepříjemné, protože to může vést k nutnosti vyloučit nějakou nehormonální příčinu, především nádorové onemocnění dělohy.

Druhou možností je gestagenní nitroděložní tělísko. Pokles intenzity menstruačního krvácení je velmi výrazný (asi pětina žen nemenstruuje vůbec).  Případné návaly horka však potlačeny nejsou.

Když ženě dále přibývají roky, funkce vaječníků poklesne natolik, že menstruace zmizí („postmenopauza“). V postmenopauze má řada žen problémy s tzv.

vegetativním syndromem (noční pocení, návaly horka) a postupně se rozvíjejí i další komplikace spojené s nedostatkem ženských hormonů (především osteoporóza). Proto řada žen užívá v tomto věku tzv.

hormonální substituci, tj. nízké dávky ženských hormonů.

Vraťme se však k antikoncepci. Dokud žena užívá antikoncepční pilulky, má pravidelné (pseudo)menstruační krvácení a není ohrožena nedostatkem ženských hormonů. Kdy s pilulkami skončit nebo kdy je změnit za přípravky hormonální substituce, se pozná z hormonálního vyšetření, které je vhodné provést kolem 50 let věku.

Pokud má žena v tomto věku zavedeno hormonální nitroděložní tělísko, pozná se vyhasnutí funkce vaječníků podle návalů horka. Zavedené tělísko umožňuje, aby žena užívala pouze nízké dávky ženských hormonů.

Gynekology nejčastěji léčenou diagnózou jsou poševní výtoky. Neohrožují život, výrazně však snižují komfort každé ženy a často přechází i do chronických potíží.

VÍCE

Pilulky se musí čas od času vysadit, to je známá věc. Nitroděložní systémy nejsou pro mladé ženy. A to jako vážně? Přečtěte si nějčastějí mýty o antikoncepci.

VÍCE

Pokud uvažujete o změně antikoncepce, nejste sama. Pouze 18 % uživatelek antikoncepce je se svou antikoncepcí natolik spokojeno, že o změně neuvažuje.

VÍCE

Diskuze Antikoncepce Natalya

Ahoj, nemáte někdo zkušenost s touto antikoncepcí? Je určena na
zlepšení pleti, nevíte?

Velikost písma:

Ahoj Tyno, měla jsem úplně stejný problém, může se tě zeptat jakou
antikoncepci bereš teď? A jak si s ní spokojená?

@Kikca008 píše:
Ahoj,chtěla jsem se zeptat,jestli některá z Vás,co berou HA Natalya netrpí
průjmem,nechuti k jídlu nebo tím,že po hodině je špatně od
žaludku,někdy až na zvracení?

Já tuto antikoncepci beru cca dva roky a dobrý a dokonce mám konečně
takový apetit, jaký mám i při nebraní, u jiných HA jsem měla obrovskou
nechuť(logest)

Oživuji…

Napište zkušenosti Vy co ji užíváte. Jste spokojeni nebo ne.
Dneska mi ji dr. napsal. Tak nevím, zda brát nebo ne. Dr. ji vychválil.

Beru antikoncepci Natalya už 2 měsíce a přibrala jsem 6kg i přez to,
že cvičím, jím pravidelně malé porce a hodně zeleniny a ovoce, takže asi
budu muset buď vysadit nebo přejít na jinou a vlasy tak ty mi také
vypadávají více než dříve a navíc mám i silné bolesti při
menzes…

Ahoj, nevíte cenu HA Nataly? Jaké s ní máte zkušenosti? Dnes mi ji Dr.
napsala. Díky

@Terka baterka
píše:
Ahoj, nevíte cenu HA Nataly? Jaké s ní máte zkušenosti? Dnes mi ji Dr.
napsala. Díky

Zdravím, mám celé balení – nové koupené před dvěmi týdny -rozmyslela
jsem si to a jdu do tělíska tak kdyby měl někdo zájem pište na mail
[email protected] cena 450.-

Zajímavé:  Léčba Rakoviny Lněným Olejem?

Co by dívky měly vědět, než začnou užívat hormonální antikoncepci

Až 20 % dívek se při svém prvním pohlavním styku nijak nechrání.
Foto: Profimedia.cz

Většina českých dívek začíná se sexuálním životem kolem 16. roku věku. Kromě ochrany před pohlavními chorobami tak u nich sehrává důležitou roli i ochrana před početím. Nechtěná těhotenství jsou v tomto věku pro dívky opravdu obrovskou emocionální zátěží, se kterou se horko těžko vyrovnávají i dívčini nejbližší.

Jak ukázal průzkum vzdělávací platformy Fórum antikoncepce, až 20 % dívek se ale při svém prvním pohlavním styku nijak nechrání. Mnohé z nich jen spoléhají na přerušovanou soulož či výpočet plodných a neplodných dnů, tedy metody, u kterých dochází nejčastěji k selhání.

Pokud začne dívka uvažovat o užívání hormonální antikoncepce, měla by se nechat důkladně vyšetřit u svého gynekologa. Ten by měl v první řadě zjistit rodinnou anamnézu dívky a případně ji nechat vyšetřit na trombofilní mutaci (mutace FV Leiden, mutace FII protrombin), jež způsobuje dědičnou zvýšenou srážlivost krve, v jejímž důsledku může dojít k velmi nebezpečné trombóze a embolii.

Toto vyšetření si dnes mohou ženy nechat udělat i samy. Bez lékařské indikace stojí cca 1200 Kč, jinak je hrazeno plně ze zdravotního pojištění.

Co všechno by měl vědět gynekolog před předepsáním antikoncepce
Všechny choroby pacientky i jejích nejbližších příbuzných.
Kolik denně vykouří cigaret.
Jakou má váhu a výšku.
Jaký má životní styl.
Co od antikoncepce očekává.
Jaké má koncepční plány a jak dlouho chce vybranou metodu užívat.

Před samotným užíváním hormonální antikoncepce může lékař udělat i další krevní testy. Samozřejmostí by pak mělo být gynekologické vyšetření a změření krevního tlaku.

Vyšetření před nasazením hormonální antikoncepce
Před nasazením V průběhu
Anamnéza Krevní tlak za 3 měsíce a dále 1x ročně
Gynekologická prevence Onkologická prevence
Krevní tlak U rizika: jaterní testy za 3 měsíce
U rizika: jaterní testy a koagulační parametry

Při výběru konkrétní antikoncepční metody by měl gynekolog hledět například i na to, zda má dotyčná dívka sklony k obezitě, křečovým žilám, je kuřačkou či zda trpí cukrovkou, epilepsií, onemocněním jater, neléčeným vysokým krevním tlakem, vaskulární migrénou či Crohnovou chorobou apod.

U těchto žen je totiž zcela nevhodná kombinovaná hormonální antikoncepce (obsahuje dva hormony – estrogen a progestin. Každá pilulka má různou dávku těchto hormonů.

Obecně platí, že čím je vyšší dávka obsaženého estrogenu, tím je vyšší riziko trombózy), lékaři tak musí volit z nehormonálních antikoncepčních metod, případně gestagenní antikoncepci (gestageny – hormony žlutého tělíska, které v syntetické podobě fungují antikoncepčně. Existuje ve formě tablet, injekcí a nitrožilního tělíska).

V současné době existují dva základní druhy tělísek – hormonální a nehormonální.

Nehormonální tělíska – působí v děloze jako cizí těleso, přitahují množství bílých krvinek a ty se vrhají na spermie, které postupují dělohou vzhůru. Tělíska navíc obsahují měď, která má spermicidní účinek.

Tato tělíska mohou být ve formě měděných válečků navlečených na vláknu, které se zavede do dělohy a uzlík na konci vlákna se zafixuje v děložní stěně, nebo pevného tvaru s mědí, mnohdy navíc s příměsí jiných kovů.

Lékaři je nedoporučují aplikovat u nevysvětlitelného krvácení z dělohy, zánětů, chronické bolesti v pánevní oblasti, myomů, alergií na měď atd.

Hormonální tělíska – obsahují hormon gestagen, který se kontinuálně uvolňuje po dobu 3 nebo 5 let, působí lokálně, tudíž nezatěžuje trávicí ani oběhový systém, nezvyšuje ani riziko hluboké žilní trombózy a lze jej doporučit i ženám, pro něž není vhodná klasická antikoncepce.

Navíc působí na děložní stěnu a snižuje intenzitu menstruačního krvácení. Po zavedení nitroděložního tělíska se v prvních týdnech může objevit nepravidelné krvácení či špinění, které ale obvykle postupně vymizí.

Hormonální tělíska lékaři nedoporučují aplikovat u vad dělohy, u děložního krvácení neznámého původu, u zánětů, chronické bolesti atd.

U zavádění nitroděložních tělísek sehrává důležitou roli i šikovnost lékaře. Ne každý jej dokáže zavést bez bolesti, stejně tak vyndat. Někdy lékaři sami doporučují použít místní znecitlivění.

Zároveň může dojít k posunutí tělíska do nesprávné polohy. Posun tělíska způsobí nepravidelné špinění či krvácení, popřípadě bolesti v podbřišku. Nesprávné uložení lze zjistit pomocí ultrazvuku. Výjimečně může dojít k samovolnému vypuzení tělíska, a tedy k jeho vypadnutí.

U hormonálních tělísek může docházet k nepravidelnému špinění i mimo cyklus, obvykle než si děloha na hormony zvykne. Bohužel jsou i případy, kdy si děloha nezvykne a je nutné tělísko vyjmout – tehdy je možné uplatnit reklamaci a vrácení peněz.

Mladí vědí, že by měli používat kondom. Při sexu ale na pravidla zapomínají

Alfou a omegou sexuálního styku s novým partnerem by mělo být používání kondomu, jakkoli se jedná pro některé lidi o nepohodlnou záležitost. Jedná se o jedinou skutečnou ochranu před pohlavně přenosnými chorobami.

Vždy je však třeba dbát na kvalitu prezervativu. Nejspolehlivějším materiálem je latex. Všímat byste si měli i data expirace a nepoužívat kondom, kterému již vypršelo. Při použití latexového prezervativu je vhodné vybírat lubrikanty, které jej nerozpouští, ideálně na vodové bázi. Naopak silikonové lubrikační gely kondom poškozují.

Kondom by měl také naprosto dokonale sedět. Proto se vyrábí hned v několika velikostech, a to nejen kvůli délce, ale i obvodu či tvaru penisu. Pokud kondom nesedí, není ohrožena jen bezpečnost styku, ale především komfort obou partnerů.

Sexuolog Jaroslav Zvěřina: Co možná nevíte o pohlavních infekcích

Na internetu je někdy dívkám doporučováno, aby místo klasické antikoncepce vsadily na ovulační testy, které dokážou téměř s jistotou změřit, zda žena zrovna má, nebo nemá plodné dny.

Většina gynekologů ale ovulační testy jako antikoncepční metodu nedoporučuje. Ve skutečnosti lze ovulace nejpřesněji zjistit jen pomocí ultrazvuku, ne domácích testů.

Může se vám hodit na Zboží.cz:

Hlavní zprávy

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Adblock
detector