Coldrex MAXGrip Lesní ovoce 10 sáčků – vše o zdraví

Počet položek: 21 Zobrazit počet produktů na stránce: 12 24 48 Vše Coldrex MAXGrip Lesní ovoce 10 sáčků – vše o zdraví

Coldrex Maxgrip lesní ovoce obsahuje tři léčivé látky: paracetamol, fenylefrin a kyselinu askorbovou (vitamin C). Paracetamol působí proti…

Detail produktu

Přípravek PARALEN GRIP horký nápoj echinacea a šípky obsahuje kombinaci dvou léčivých látek – paracetamolu a fenylefrinu. Zatímco paracetamol působí…

Detail produktu Coldrex MAXGrip Lesní ovoce 10 sáčků – vše o zdraví

Účinná kombinace proti chřipce, která pomáhá od: horečky ucpaného nosu bolesti hlavy bolesti v krku suchého a dráždivého kašle Lék…

Detail produktu Coldrex MAXGrip Lesní ovoce 10 sáčků – vše o zdraví

Ibalgin 400mg 36 tablet účinné analgetikum s protizánětlivým účinkem snižuje horečku proti bolesti hlavy, zubů, zad a kloubů, menstuační…

Detail produktu

Účinná kombinace proti příznakům chřipky a nachlazení. Pomáhá zbavit se: horečky ucpaného nosu bolesti hlavy a v krku Nezpůsobuje…

Detail produktu Coldrex MAXGrip Lesní ovoce 10 sáčků – vše o zdraví

Účinná kombinace proti chřipce, která pomáhá od: horečky ucpaného nosu bolesti hlavy bolesti v krku          …

Detail produktu Coldrex MAXGrip Lesní ovoce 10 sáčků – vše o zdraví

Posiluje odolnost organismu při infekčních onemocněných jako chřipka a nachlazení. zmírňuje a zkracuje příznaky chřipky a nachlazení Lék k…

Detail produktu

Lék ve formě horkého nápoje se zvýšenou dávkou paracetamolu. maximálně rychlý a účinný proti chřipce a nachlazení odstraní horečku bolest…

Detail produktu Coldrex MAXGrip Lesní ovoce 10 sáčků – vše o zdraví

K léčbě zánětů (infekcí) ústní dutiny a hrdla, tj. při bolestech v krku spojených s nachlazením, faryngitidou nebo laryngitidou, při léčbě…

Detail produktu

Panadol Extra Rapide je určen k léčbě mírné až středně silné bolesti, jako jsou bolesti hlavy (včetně migrény), bolesti zubů a…

Detail produktu

Coldrex horký nápoj citron je vhodný k úlevě od nepříjemných příznaků chřipky a nachlazení. Coldrex odstraňuje bolesti v krku, uvolňuje nos i vedlejší…

Detail produktu

Lék ve formě tablet proti příznakům chřipky a nachlazení. snižuje horečku, tlumí bolesti, uvolňuje ucpaný nos, tlumí bolesti v krku s…

Detail produktu

Coldrex horký nápoj je vhodný pro dospělé a mladistvé od 15 let (nad 50 kg) k úlevě od nepříjemných příznaků chřipky a nachlazení. Odstraňuje…

Detail produktu

Lék ve formě horkého nápoje se zvýšenou dávkou paracetamolu. maximálně rychlý a účinný proti chřipce a nachlazení odstraní horečku bolest…

Detail produktu

Každá tableta přípravku Saridon obsahuje kombinaci tří léčivých látek, které jsou pečlivě vyváženy, aby pomohly od bolesti a snižovaly…

Detail produktu

Každá tableta přípravku Saridon obsahuje kombinaci tří léčivých látek, které jsou pečlivě vyváženy, aby pomohly od bolesti a snižovaly…

Detail produktu

Pastilky Drill bez cukru jsou kombinovaný přípravek s antiseptickým a lokálně anestetickým účinkem. Léčivá látka chlorhexidin je účinné antiseptikum…

Detail produktu

Pastilky Drill jsou kombinovaný přípravek s antiseptickým a lokálně anestetickým účinkem. Léčivá látka chlorhexidin je účinné antiseptikum již při…

Detail produktu

Vicks SymptoMed Forte citrón ulevuje od příznaků nachlazení a chřipky, jako jsou bolest hlavy, celkové bolesti, bolesti v krku, ucpaný nos a horečka….

Detail produktu

Vicks SymptoMed Complete zmírňuje příznaky nachlazení a chřipky. Působí proti bolestem a potížím, včetně bolesti hlavy a v krku. Snižuje horečku a…

Detail produktu

ASPIRIN C šumivé tablety působí proti bolesti, snižuje horečku a potlačuje záněty. Dále přípravek obsahuje kyselinu askorbovou (vitamin C), která…

Detail produktu

Coldrex MAXGrip Lesní ovoce por.plv.sol.10

Coldrex MAXGrip Lesní ovoce 10 sáčků – vše o zdraví

Úleva při chřipce a nachlazení

COLDREX je vhodný pro dospělé od 18 let (včetně starších osob)
s tělesnou hmotností nad 65 kg k úlevě od nepříjemných
příznaků chřipky, silného nachlazení
a jiných horečnatých
onemocnění doprovázených ucpaným nosem nebo ucpanými vedlejšími nosními
dutinami.

COLDREX MAXGRIP

  • odstraňuje bolest hlavy
  • bolest v krku
  • bolest svalů a kloubů
  • uvolňuje ucpaný nos i vedlejší nosní dutiny
  • snižuje horečku

COLDREX MAXGRIP horký nápoj obsahuje paracetamol, lék proti
bolesti a horečce
, který odstraňuje bolest v krku, bolest hlavy,
svalů i kloubů a snižuje horečku. V přípravku je obsažen
v maximální dávce.

Dále obsahuje fenylefrin, který uvolňuje ucpaný nos a
vedlejší nosní dutiny, a tak usnadňuje dýchání.

Přípravek též obsahuje vitamin C, který je běžnou
součástí přípravků proti chřipce. Doplňuje vitamin C, který
v počátečním stadiu chřipky a nachlazení tělu často chybí.

Léčivé látky v COLDREXu MAXGRIP nezpůsobují
ospalost.

Dávkování a způsob užití

1 sáček po 4–6 hodinách.

Jednotlivé dávky neužívejte dříve než za 4 hodiny. Maximální
jednotlivá dávka je 1 sáček. Maximální denní dávka jsou 4 sáčky.

Příznaky a potíže

Chřipka a nachlazení

Upozornění

  • COLDREX MAXGRIP obsahuje paracetamol. Neužívejte tento lék s jakýmkoli dalším lékem obsahujícím paracetamol.
  • Neužívejte tento přípravek bez doporučení lékaře, pokud máte problémy s požíváním alkoholu a/nebo trpíte jaterním onemocněním.
  • COLDREX MAXGRIP obsahuje i dekongestant. Neužívejte tento lék s dalšími léky, které se používají na zmírnění chřipky, nachlazení nebo otoku nosní sliznice (ucpaného nosu).
  • Nesmíte překročit uvedenou dávku. Užívání vyšších než doporučených dávek může vést k riziku závažného poškození jater
  • COLDREX MAXGRIP není určený k dlouhodobé léčbě.

Složení

Léčivé látky v 1 sáčku:

  • Paracetamolum 1000 mg
  • Phenylephrini hydrochloridum 10 mg
  • Acidum ascorbicum (vitamin C) 70 mg

Podrobné informace k produktu Coldrex MAXGrip Lesní ovoce por.plv.sol.10

Coldrex Horký nápoj Maxgrip Lesní ovoce 10 sáčků

Jedná se o humánní léčivý přípravek, takže doporučujeme pečlivé pročtení příbalové informace (tzv. příbalový leták).

1. CO JE COLDREX MAXGRIP LESNÍ OVOCE A K ČEMU SE POUŽÍVÁ

COLDREX MAXGRIP horký nápoj s příchutí LESNÍ OVOCE obsahuje paracetamol, lék proti bolesti a horečce, který odstraňuje bolest v krku, bolest hlavy, svalů i kloubů a snižuje horečku. V přípravku je obsažen v maximální dávce.

Dále obsahuje fenylefrin, který uvolňuje ucpaný nos a vedlejší nosní dutiny, a tak usnadňuje dýchání. Přípravek též obsahuje vitamin C, který je běžnou součástí přípravků proti chřipce. Doplňuje vitamin C, který v počátečním stadiu chřipky a nachlazení tělu často chybí.

Léčivé látky v COLDREXu MAXGRIP LESNÍ OVOCE nezpůsobují ospalost.

COLDREX je vhodný pro dospělé od 18 let (včetně starších osob) s tělesnou hmotností nad 65 kg k úlevě od nepříjemných příznaků chřipky, silného nachlazení a jiných horečnatých onemocnění doprovázených ucpaným nosem nebo ucpanými vedlejšími nosními dutinami. COLDREX MAXGRIP LESNÍ OVOCE odstraňuje bolest hlavy, bolest v krku, bolest svalů a kloubů, uvolňuje ucpaný nos i vedlejší nosní dutiny a snižuje horečku.

2. ČEMU MUSÍTE VĚNOVAT POZORNOST, NEŽ ZAČNETE COLDREX MAXGRIP LESNÍ OVOCE UŽÍVAT

Pamatujte si:

  • COLDREX MAXGRIP LESNÍ OVOCE obsahuje paracetamol. Neužívejte tento lék s jakýmkoli dalším lékem obsahujícím paracetamol.
  • Neužívejte tento přípravek bez doporučení lékaře, pokud máte problémy s požíváním alkoholu a/nebo trpíte jaterním onemocněním.
  • COLDREX MAXGRIP LESNÍ OVOCE obsahuje i dekongestant. Neužívejte tento lék s dalšími léky, které se používají na zmírnění chřipky, nachlazení nebo otoku nosní sliznice (ucpaného nosu).
  • Nesmíte překročit uvedenou dávku. Užívání vyšších než doporučených dávek může vést k riziku závažného poškození jater.
  • COLDREX MAXGRIP LESNÍ OVOCE není určený k dlouhodobé léčbě.
Zajímavé:  Barva stolice - vše o zdraví

Neužívejte COLDREX MAXGRIP LESNÍ OVOCE jestliže

  • jste přecitlivělý(á) na paracetamol, fenylefrin-hydrochlorid, vitamin C nebo na kteroukoli;
  • další složku tohoto přípravku (uvedenou v bodě 6);
  • trpíte závažným onemocněním jater nebo máte žloutenku;
  • máte závažné problémy s vysokým krevním tlakem;
  • máte závažnou hemolytickou anemii (chudokrevnost z rozpadu červených krvinek);
  • trpíte zvýšeným nitroočním tlakem (zelený zákal);
  • jste užíval(a) během posledních dvou týdnů inhibitory monoaminooxidázy (léky proti depresi).

Vzhledem k obsahu léčivých látek se nesmí podávat dětem a mladistvým do 18 let.

Při užívání přípravku COLDREX MAXGRIP LESNÍ OVOCE je třeba zvláštní opatrnosti jestliže:

  • máte onemocnění jater nebo ledvin;
  • vysoký krevní tlak nebo onemocnění srdce;
  • cévní onemocnění jako je Raynaudův fenomén nebo onemocnění postihující cévy mozku;
  • zvýšenou činnost štítné žlázy, zvětšenou prostatu;
  • průduškové astma, cukrovku;
  • feochromocytom (nádor dřeně nadledvin);
  • glaukom s úzkým úhlem (zelený zákal);
  • deficit glukózo-6-fosfát dehydrogenázy nebo hemolytickou anemii;
  • užíváte tzv. tricyklická antidepresiva (léky proti depresi) nebo betablokátory (léky na snížení krevního tlaku a zpomalení srdeční činnosti).

Pokud trpíte některým z výše uvedených onemocnění, poraďte se před užíváním přípravku COLDREX MAXGRIP LESNÍ OVOCE s lékařem.

Přípravek není vhodný pro těhotné ženy. Kojící ženy mohou přípravek užívat pouze na doporučení lékaře.

Vzájemné působení s dalšími léčivými přípravky

Účinky COLDREXu MAXGRIP a účinky jiných současně užívaných léků se mohou vzájemně ovlivňovat. Než začnete užívat COLDREX MAXGRIP, je třeba se poradit s lékařem v následujících případech:

  • Užíváte metoklopramid nebo domperidon (k léčbě nevolnosti a zvracení) nebo cholestyramin k léčbě vysoké hladiny cholesterolu v krvi, protože dochází k ovlivnění vstřebávání paracetamolu. Užíváte léky ke snížení srážlivost krve (např. warfarin), protože by mohlo dojít k zvýšení krvácivosti.
  • Pokud užíváte COLDREX MAXGRIP LESNÍ OVOCE, neužívejte současně jiné přípravky na chřipku a nachlazení nebo dekongestanty, zejména jiné přípravky obsahující paracetamol.
  • Užívání přípravku s jakýmikoli souběžně užívanými léky je možné pouze po konzultaci s lékařem, neboť riziko postižení jater působením paracetamolu je zvýšené při současném užívání jiných léků, které mohou způsobovat poškození jater nebo léků indukujících jaterní mikrosomální enzymy, např. některé léky proti epilepsii.
  • Fenylefrin obsažený v přípravku může při kombinaci s některými léky proti depresi způsobit zvýšení krevního tlaku.
  • Rovněž současné podávání s betablokátory (léky na snížení krevního tlaku a zpomalení srdeční činnosti) může snížením účinku těchto léčivých přípravků vést ke zvýšení krevního tlaku.
  • Jestliže užíváte probenecid (k léčbě dny), lamotrigin (k léčbě epilepsie), fenobarbital (k léčbě epilepsie), isoniazid (k léčbě tuberkulózy), zidovudin (k léčbě infekce HIV), rifampicin nebo chloramfenikol (k léčbě bakteriálních infekcí).

Prosím, informujte svého lékaře nebo lékárníka o všech lécích, které užíváte a to i o lécích, které jsou dostupné bez lékařského předpisu.

Užívání přípravku COLDREX MAXGRIP LESNÍ OVOCE s jídlem a pitím

Během léčby se nesmí konzumovat alkohol. Dlouhodobá konzumace alkoholu významně zvyšuje riziko poškození jater. Máte-li problémy s požíváním alkoholu, poraďte se před zahájením léčby s lékařem. Přípravek se může podávat nezávisle na jídle. Užívání po jídle může vést ke sníženému účinku paracetamolu.

Těhotenství a kojení

Jste-li těhotná nebo kojíte, dříve než začnete užívat jakýkoli lék, včetně COLDREXu MAXGRIP LESNÍ OVOCE, poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem. Přípravek není vhodné užívat během těhotenství. Kojící ženy mohou přípravek užívat pouze na výslovné doporučení lékaře.

Řízení dopravních prostředků a obsluha strojů

COLDREX MAXGRIP LESNÍ OVOCE nemá žádný nebo má malý vliv na schopnost řídit vozidlo nebo obsluhovat stroje. COLDREX MAXGRIP může u některých pacientů vyvolat závratě. Pokud se závratě vyskytnou, pacienti by neměli by řídit vozidlo nebo obsluhovat stroje.

Důležité informace o některých složkách přípravku COLDREX MAXGRIP LESNÍ OVOCE

Tento přípravek obsahuje cca 5,1 mmol (118 mg) sodíku v jednom sáčku. Nutno vzít v úvahu u pacientů na dietě s nízkým obsahem sodíku. Přípravek obsahuje 5000 mg sacharózy v jedné dávce.

Pokud Vám Váš lékař řekl, že nesnášíte některé cukry, poraďte se se svým lékařem, než začnete tento přípravek užívat. Množství sacharózy obsažené v jednom sáčku nutno vzít v úvahu u pacientů s diabetem.

Obsahuje aspartam, který je zdrojem fenylalaninu. Může být škodlivý pro pacienty s fenylketonurií.

Obsahuje oranžovou žluť (E110) a azorubin (E122), které mohou způsobit alergické reakce.

3. JAK SE COLDREX MAXGRIP LESNÍ OVOCE UŽÍVÁ

Vždy užívejte COLDREX MAXGRIP LESNÍ OVOCE přesně podle pokynů této příbalové informace. Pokud si nejste jistý(á), poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem. Vysypte obsah sáčku do sklenice nebo do šálku a přelijte horkou vodou. Míchejte, dokud se prášek nerozpustí. V případě potřeby přidejte studenou vodu, podle chuti můžete přisladit medem nebo cukrem, a vypijte.

Dospělí (včetně starších osob) s tělesnou hmotností nad 65 kg: 1 sáček po 4-6 hodinách. Jednotlivé dávky neužívejte dříve než za 4 hodiny. Maximální jednotlivá dávka je 1 sáček, maximální denní dávka jsou 4 sáčky. Nepřekračujte doporučené dávkování.

Užívání vyšších než doporučených dávek může vést k riziku závažného poškození jater.

Pokud nedojde do 3 dnů ke zlepšení příznaků (horečka, bolest) nebo se naopak obtíže zhorší, vyskytnou se nové příznaky nebo neobvyklé reakce, poraďte se o další léčbě s lékařem. Bez porady s lékařem neužívejte tento lék déle než 7 dnů.

Jestliže jste užil(a) COLDREX MAXGRIP LESNÍ OVOCE více, než jste měl(a)

V případě předávkování nebo náhodného požití přípravku dítětem vyhledejte ihned svého lékaře nebo nejbližší zdravotnické zařízení a řekněte mu přesně, jaké množství přípravku jste užil(a).

Ukažte jim použité balení a tuto příbalovou informaci. Předávkování paracetamolem může způsobit vážné poškození až selhání funkce jater.

V případě předávkování je nezbytná okamžitá lékařská pomoc, i když nejsou přítomny žádné příznaky předávkování.

Jestliže jste zapomněl(a) užít COLDREX MAXGRIP LESNÍ OVOCE

Vezměte si jednu dávku když si vzpomenete. Nezdvojujte následující dávku, abyste doplnil(a) vynechanou dávku. Neužívejte více než 1 dávku po 4 hodinách.

Zajímavé:  Konopí účinný pomocník při atopickém ekzému a lupénce – vše o zdraví

4. MOŽNÉ NEŽÁDOUCÍ ÚČINKY

Podobně jako všechny léky, může mít i COLDREX MAXGRIP LESNÍ OVOCE nežádoucí účinky, které se ale nemusí vyskytnout u každého.

Nežádoucí účinky paracetamolu jsou vzácné, postihují 1-10 pacientů z 10000 a mohou se projevit jako:

  • alergické reakce jako jsou svědění, kožní vyrážky, pocení, kopřivka, ztížené dýchání v důsledku zúžení průdušek (bronchospasmus);
  • změny krevního obrazu (poruchy krevních destiček a kmenových buněk);
  • bolest žaludku nebo jiné trávící těžkosti, nevolnost a zvracení, průjem;
  • závrať, nevolnost, zvýšená teplota, deprese, zmatenost, halucinace, třes, otoky;
  • abnormální jaterní funkce, selhání jater, žloutenka.

Nežádoucí účinky spojené s fenylefrinem s neznámou frekvencí výskytu:

  • nervozita, bolest hlavy, závrať, nespavost a palpitace (bušení srdce), zrychlená činnost srdeční;
  • průjem, zvracení;
  • poruchy vidění;
  • alergické reakce (kožní vyrážky, kopřivka);
  • obtížné nebo bolestivé močení.

Pokud se kterýkoli z nežádoucích účinků vyskytne v závažné míře, nebo pokud si všimnete jakýchkoli nežádoucích účinků, které nejsou uvedeny v této příbalové informaci, prosím, sdělte to svému lékaři nebo lékárníkovi a přestaňte COLDREX MAXGRIP LESNÍ OVOCE užívat.

5. JAK COLDREX MAXGRIP LESNÍ OVOCE UCHOVÁVAT

Uchovávejte mimo dosah a dohled dětí. Přípravek nepoužívejte po uplynutí doby použitelnosti vyznačené na obalu. Doba použitelnosti se vztahuje k poslednímu dni uvedeného měsíce.

Uchovávejte při teplotě do 30 °C.

Léčivé přípravky se nesmí vyhazovat do odpadních vod nebo domácího odpadu. Tato opatření pomáhají chránit životní prostředí.

6. DALŠÍ INFORMACE

Co COLDREX MAXGRIP LESNÍ OVOCE obsahuje

  • Léčivými látkami jsou: Paracetamolum 1000 mg Phenylephrini hydrochloridum 10 mg
  • Acidum ascorbicum (vitamin C) 70 mg
  • Pomocnými látkami jsou: sacharosa, natrium-citrát, kyselina vinná, aspartam, ovocné aroma v prášku (obsahuje sacharosu, maltodextrin, oxidovaný kukuřičný škrob, rostlinný olej), barva E122/110/142 (obsahuje oranžovou žluť (E110), azorubin (E122), zeleň S (E142)).

Jak vypadá COLDREX MAXGRIP LESNÍ OVOCE a co obsahuje toto balení

COLDREX MAXGRIP LESNÍ OVOCE prášek pro perorální roztok barvy růžové až broskvové s charakteristickým ovocně mentolovým aroma. Dodává se v jednodávkových zatavených vrstvených sáčcích (papír/PE/Al/PE). Sáčky jsou baleny po 1, 3, 5, 6, 10 nebo 12 kusech v krabičce.

EAN

8594060895079

O značce Omega Pharma

Omega Pharma je dynamická společnost specializovaná na vývoj, výrobu a prodej zdravotnických prostředků, doplňků stravy a medikální kosmetiky na lékárenském trhu OTC, i v široké distribuci tzv. mass-marketu. Je součástí nadnárodní skupiny Omega-Pharma se sídlem v Belgii a působností ve 40 zemích světa.

COLDREX MAXGRIP LESNÍ OVOCE – příbalový leták

  • Vždy užívejte tento přípravek přesně v souladu s příbalovou informací nebo podle pokynů svého lékaře nebo lékárníka.
  • – Ponechte si příbalovou informaci pro případ, že si ji budete potřebovat přečíst znovu.
  • – Požádejte svého lékárníka, pokud potřebujete další informace nebo radu.
  • – Pokud se u Vás vyskytne kterýkoli z nežádoucích účinků, sdělte to svému lékaři nebo lékárníkovi.

Stejně postupujte v případě jakýchkoli nežádoucích účinků, které nejsou uvedeny v této příbalové informaci. Viz bod 4.

– Pokud se do 3 dnů nebudete cítit lépe nebo pokud se Vám přitíží, musíte se poradit s lékařem.

Co naleznete v této příbalové informaci :

  • 1. Co je COLDREX MAXGRIP LESNÍ OVOCEa k čemu se používá
  • 2. Čemu musíte věnovat pozornost, než začnete COLDREX MAXGRIP LESNÍ OVOCE užívat
  • 3. Jak se COLDREX MAXGRIP LESNÍ OVOCEužívá
  • 4. Možné nežádoucí účinky
  • 5. Jak přípravek COLDREX MAXGRIP LESNÍ OVOCEuchovávat
  • 6. Obsah balení a další informace
  1. Vždy užívejte tento přípravek přesně v souladu s příbalovou informací nebo podle pokynů svého lékaře nebo lékárníka.
  2. – Ponechte si příbalovou informaci pro případ, že si ji budete potřebovat přečíst znovu.
  3. – Požádejte svého lékárníka, pokud potřebujete další informace nebo radu.
  4. – Pokud se u Vás vyskytne kterýkoli z nežádoucích účinků, sdělte to svému lékaři nebo lékárníkovi.

Stejně postupujte v případě jakýchkoli nežádoucích účinků, které nejsou uvedeny v této příbalové informaci. Viz bod 4.

– Pokud se do 3 dnů nebudete cítit lépe nebo pokud se Vám přitíží, musíte se poradit s lékařem.

  • 1. Co je COLDREX MAXGRIP LESNÍ OVOCEa k čemu se používá
  • 2. Čemu musíte věnovat pozornost, než začnete COLDREX MAXGRIP LESNÍ OVOCE užívat
  • 3. Jak se COLDREX MAXGRIP LESNÍ OVOCEužívá
  • 4. Možné nežádoucí účinky
  • 5. Jak přípravek COLDREX MAXGRIP LESNÍ OVOCEuchovávat
  • 6. Obsah balení a další informace
  • 2. ČEMU MUSÍTE VĚNOVAT POZORNOST, NEŽ ZAČNETE COLDREX MAXGRIP LESNÍ OVOCE UŽÍVAT

Pamatujte si:

  • COLDREX MAXGRIP LESNÍ OVOCE obsahuje paracetamol. Neužívejte tento lék s jakýmkoli dalším lékem obsahujícím paracetamol.
  • Neužívejte tento přípravek bez doporučení lékaře, pokud máte problémy se závislostí na alkoholu a/nebo trpíte jaterním onemocněním.
  • COLDREX MAXGRIP LESNÍ OVOCE obsahuje i dekongestant (látka odstraňující zduření a překrvení sliznic). Neužívejte tento lék s dalšími léky, které se používají na zmírnění chřipky, nachlazení nebo otoku nosní sliznice (ucpaného nosu).
  • COLDREX MAXGRIP LESNÍ OVOCE není určený k dlouhodobé léčbě.
  • jste alergický(á) na paracetamol, fenylefrin-hydrochlorid, vitamin C nebo na kteroukoli další složku tohoto přípravku (uvedenou v bodě 6),
  • trpíte závažným onemocněním jater nebo máte žloutenku,
  • máte závažné problémy s vysokým krevním tlakem,
  • máte závažnou hemolytickou anemii (chudokrevnost z rozpadu červených krvinek),
  • trpíte zvýšeným nitroočním tlakem (zelený zákal s úzkým úhlem),
  • užíváte nebo jste během posledních dvou týdnů užíval(a) inhibitory monoaminooxidázy (léky proti depresi).

Vzhledem k obsahu léčivých látek se přípravek nesmí podávat dětem a dospívajícím. do 18 let.

Před užitím přípravku COLDREX MAXGRIP LESNÍ OVOCE se poraďte se svým lékařem nebo lékárníkem, jestliže

  • máte onemocnění jater nebo ledvin,
  • vysoký krevní tlak nebo onemocnění srdce,
  • cévní onemocnění jako je Raynaudův fenomén nebo onemocnění postihující cévy mozku,
  • zvýšenou činnost štítné žlázy,
  • zvětšenou prostatu,
  • průduškové astma,
  • cukrovku,
  • feochromocytom (nádor dřeně nadledvin),
  • deficit glukóza-6-fosfát dehydrogenázy,
  • hemolytickou anemii,
  • užíváte tzv. tricyklická antidepresiva (léky proti depresi) nebo beta-blokátory (léky na snížení krevního tlaku a zpomalení srdeční činnosti).

Účinky přípravku COLDREX MAXGRIP a účinky jiných současně užívaných léků se mohou vzájemně ovlivňovat. Než začnete užívat COLDREX MAXGRIP, je třeba se poradit s lékařem v následujících případech:

  • Pokud užíváte metoklopramid nebo domperidon (k léčbě nevolnosti a zvracení) nebo cholestyramin k léčbě vysoké hladiny cholesterolu v krvi, protože dochází k ovlivnění vstřebávání paracetamolu.
  • Pokud užíváte léky ke snížení srážlivosti krve (např. warfarin), protože by mohlo dojít k zvýšení krvácivosti.
  • Jestliže užíváte některé léky proti depresi, protože fenylefrin může při kombinaci s těmito léky způsobit zvýšení krevního tlaku.
  • Pokud současně užíváte beta-blokátory (léky na snížení krevního tlaku a zpomalení srdeční činnosti), protože může dojít ke zvýšení krevního tlaku.
  • Jestliže užíváte probenecid (k léčbě dny), lamotrigin (k léčbě epilepsie), fenobarbital (k léčbě epilepsie), isoniazid (k léčbě tuberkulózy), zidovudin (k léčbě infekce HIV), rifampicin nebo chloramfenikol (k léčbě bakteriálních infekcí).
Zajímavé:  Zdražení některých léků – vše o zdraví

Pokud užíváte COLDREX MAXGRIP LESNÍ OVOCE, neužívejte současně jiné přípravky proti chřipce a nachlazení nebo dekongestanty, zejména jiné přípravky obsahující paracetamol.

Užívání přípravku s jakýmikoli souběžně užívanými léky je možné pouze po konzultaci s lékařem, neboť riziko postižení jater působením paracetamolu je zvýšené při současném užívání jiných léků, které mohou způsobovat poškození jater, např. některé léky proti epilepsii.

Informujte svého lékaře nebo lékárníka o všech lécích, které užíváte, které jste v nedávné době užíval(a) nebo které možná budete užívat.

Během léčby se nesmí konzumovat alkohol. Dlouhodobá konzumace alkoholu významně zvyšuje riziko poškození jater. Máte-li problémy se závislostí na alkoholu, poraďte se před zahájením léčby s lékařem.

Pokud jste těhotná nebo kojíte, domníváte se, že můžete být těhotná, nebo plánujete otěhotnět, poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem dříve, než začnete tento přípravek užívat.

Přípravek není vhodné užívat během těhotenství. Kojící ženy mohou přípravek užívat pouze na výslovné doporučení lékaře.

COLDREX MAXGRIPmůže u některých pacientů vyvolat závrať. Pokud pociťujete závrať, neřiďte ani neobsluhujte stroje.

Tento přípravek obsahuje přibližně 5,1 mmol (118 mg) sodíku (hlavní složka kuchyňské soli) v jednom sáčku. To odpovídá 5,9 % doporučeného maximálního denního příjmu sodíku potravou pro dospělého.

Přípravek obsahuje 5 g sacharózy v jednom sáčku. Pokud Vám lékař sdělil, že nesnášíte některé cukry, poraďte se se svým lékařem, než začnete tento přípravek užívat. Množství sacharózy

obsažené v jednom sáčku nutno vzít v úvahu u pacientů s cukrovkou.

Tento léčivý přípravek obsahuje 80 mg aspartamu v jednom sáčku. Aspartam je zdrojem fenylalaninu. Může být škodlivý pro pacienty s fenylketonurií, což je vzácné genetické onemocnění, při kterém se v těle hromadí fenylalanin, protože ho tělo nedokáže správně odstranit.

Přípravek obsahuje oranžovou žluť (E 110) a azorubin (E 122), které mohou způsobit alergické reakce.

Vždy užívejte tento přípravek přesně v souladu s příbalovou informací nebo podle pokynů svého lékaře nebo lékárníka. Pokud si nejste jistý(á), poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem.

Vysypte obsah sáčku do sklenice nebo do šálku a přelijte horkou vodou. Míchejte, dokud se prášek nerozpustí. V případě potřeby přidejte studenou vodu, podle chuti můžete přisladit medem nebo cukrem, a vypijte.

Přípravek se může užívat nezávisle na jídle. Užívání po jídle může vést ke sníženému účinku paracetamolu.

Dospělí (včetně starších osob) s tělesnou hmotností nad 65 kg: užívejte 1 sáček po 4–6 hodinách, podle potřeby. Jednotlivé dávky užívejte nejdříve po 4 hodinách. Maximální jednotlivá dávka je 1 sáček. Neužívejte více než 4 sáčky během 24 hodin. Nepřekračujte doporučené dávkování.

Užívání vyšších než doporučených dávek může vést k riziku závažného poškození jater.

Pokud nedojde do 3 dnů ke zlepšení příznaků onemocnění nebo se naopak obtíže zhorší, vyskytnou se nové příznaky nebo neobvyklé reakce, poraďte se o další léčbě s lékařem. Bez porady s lékařem neužívejte tento lék déle než 7 dnů.

V případě předávkování nebo náhodného požití přípravku dítětem vyhledejte ihned svého lékaře nebo nejbližší zdravotnické zařízení. Ukažte jim použité balení a tuto příbalovou informaci. Předávkování paracetamolem může způsobit závažné poškození až selhání jater. V případě předávkování je nezbytná okamžitá lékařská pomoc, i když nejsou přítomny žádné příznaky předávkování.

Nezdvojnásobujte následující dávku, abyste nahradil(a) vynechanou dávku. Neužívejte více než 1 dávku po 4 hodinách.

  • Podobně jako všechny léky může mít i tento přípravek nežádoucí účinky, které se ale nemusí vyskytnout u každého.
  • Nežádoucí účinky, které se mohou vyskytnout, jsou uvedeny ve skupinách podle četnosti:
  • Vzácné(mohou se vyskytnout až u 1 z 1 000 p­acientů):
  • alergické reakce jako jsou svědění, kožní vyrážky, pocení, kopřivka, ztížené dýchání
  • změny krevního obrazu (poruchy krevních destiček a kmenových buněk)
  • bolest břicha, krvácení z trávicího ústrojí, nevolnost, pocit na zvracení a zvracení, průjem
  • závrať, zvýšená teplota, deprese, zmatenost, halucinace, třes, bolest hlavy, otoky, útlum
  • porucha funkce jater, selhání jater, rozpad jater, žloutenka
  • poruchy vidění

Velmi vzácné(mohou se vyskytnout až u 1 z 10 000 p­acientů):

Není známo(četnost nelze z dostupných údajů určit):

  • nervozita, bolest hlavy, nespavost a palpitace (bušení srdce), zrychlená činnost srdeční, zvýšený krevní tlak
  • obtížné nebo bolestivé močení
  • rozšíření zornic, zelený zákal (glaukom)

Uchovávejte mimo dohled a dosah dětí.

Nepoužívejte tento přípravek po uplynutí doby použitelnosti uvedené na krabičce za „Použitelné do:“ a na sáčku za „EXP“. Doba použitelnosti se vztahuje k poslednímu dni uvedeného měsíce. Uchovávejte při teplotě do 30 °C.

Nevyhazujte žádné léčivé přípravky do odpadních vod nebo domácího odpadu. Zeptejte se svého lékárníka, jak naložit s přípravky, které již nepoužíváte. Tato opatření pomáhají chránit životní prostředí.

  1. Léčivými látkami jsou:
  2. v jednom jednodávkovém sáčku.
  3. Pomocnými látkami jsou:
  4. sacharosa, natrium-citrát, kyselina vinná, aspartam (E 951), ovocné aroma v prášku (obsahuje sacharosu, maltodextrin, oxidovaný kukuřičný škrob, rostlinný olej), barva E 122/110/142 [obsahuje oranžovou žluť (E 110), azorubin (E 122), zeleň S (E 142)]

COLDREX MAXGRIP LESNÍ OVOCE je prášek pro perorální roztok v sáčku růžové až broskvové barvy s charakteristickým ovocně mentolovým aroma.

Dodává se v jednodávkových zatavených vrstvených sáčcích (papír/PE/Al/EMAA). Sáčky jsou baleny po 1 kusu, 3, 5, 6, 10 nebo 12 kusech v krabičce.

Na trhu nemusí být všechny velikosti balení.

Držitel rozhodnutí o registraci a výrobce

OMEGA PHARMA a.s.

  • Vídeňská 188/119d
  • Dolní Heršpice
  • 619 00 Brno
  • Česká republika
  • e-mail:

SmithKline Beecham, S.A.

Carretera de Ajalvir, km.2.500

  1. Alcala de Henares
  2. 28806 Madrid
  3. Španělsko
  4. Wrafton Laboratories Limited, obchodující jako Perrigo
  5. Exeter Road, Wrafton, Braunton
  6. Devon EX33 2DL
  7. Velká Británie

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *