Nezapomeňte o vánocích na své zvířecí miláčky! – vše o zdraví

Nezapomeňte o vánocích na své zvířecí miláčky! – vše o zdraví

Vánoční svátky se kvapem blíží a my nesmíme zapomenout ani na zvířecí mazlíčky! Máme pro vás připravený článek plný tipů na vánoční dárky pro zvířátka. Poradíme vám a dodáme inspiraci na vánoční dárky pro pejsky, kočičky a další miláčky.

Vánoce, města se začínají odívat do svátečního hávu světýlek a zeleného chvojí. Objevují se první stánky se svařákem, obchody útočí s výhodnými nabídkami a inspirací na dárky a Vy? Pomalu propadáte oné slastné vánoční atmosféře. Necháváte se kolébat kolem se linoucími koledami a vydáváte se na pomyslný lov krásných dárků, kterými toužíte rozveselit své nejdražší osoby.

Pro tatínka kvalitní víno, mamince hezký prstýnek, prarodičům kulinářský balíček, nejmenším zábavnou hračku, kamarádkám přírodní kosmetiku… odškrtáváte pomalu seznam svých lidských andělů, kteří si tolik zasluhují obdarovat, neboť při Vás po celý rok stáli, podporovali Vás, prokazovali Vám svou náklonnost a v případě potřeby podali pomocnou ruku. Ještě krásný vánoční papír, stuhy, jmenovky a hurá do balení dárků!

Hra na Ježíška většinu z nás tak baví – vždyť ta radost v srdci, ta očekávání a představování si reakcí, až dotyčný onen skvost vybalí ze vzhledného balíčku, nás vrací do dětských let – jak krásné bylo, když my sami jsme škubali papír v očekávání vytoužené hračky! Nyní prahneme po tom, udělat radost také někomu jinému… Nechybí však v onom „Ježíškovském“ seznamu ještě něčí jméno? Co chlupatý Azor, do klubíčka stočená Micka či hopkající králíček? No zajisté, ani na němé tváře by se nemělo zapomínat, i ony si zaslouží obdarovat!

Pro mlsný jazýček

Cukroví, černý kuba či zelná polévka, bramborový salát, smažený kapr – ach ty vůně linoucí se z lidských kuchyň! Je to ale trýznění pro takový zvířecí čumáček! Každý chlupáč by si našel něco, co by rád ochutnal. Bohužel nesmí, jen smutně upírá oči směrem k plným talířům a polyká těžce se sbíhající sliny.

Domácích mazlíčků se uždibování vánočních dobrot netýká, ale proč jim nedopřát nějaký ten pamlsek navíc? Za veškeré ty chuťové útrapy by si zasloužili pořádnou pochoutku – ať již v rámci štědrovečerního menu nebo jako překvapení v podobě balíčku pod stromkem.

Pro pejska kvalitní sušené maso či vnitřnosti, pro kočičku speciálně upravené mlíčko či sušené rybičky, pro hlodavce zase veselé peletky či dropsy ve vánočních tvarech nebo oříšková tyčinka!

Chcete něco výjimečnějšího pro své miláčky? Pak zkuste udělat radost speciálním „pivem“ pro psy či psí polévkou!

Pro zkrácení dlouhé chvíle

Nebývá vždy tolik času se svému zvířátku naplno věnovat? Zastihnou Vás sem tam neodkladné úkoly a trápí Vás znuděný pohled mazlíčka? Muchlování s páníčkem se sice nic nevyrovná, avšak taková hračka – to je tedy věc! Poslyšte, s ní se dají dělat kousky – trhat, cupovat, škubat, házet a chytat, skákat na ni, schovávat ji a další den hledat… Kéž by Ježíšek takový vánoční dárek pro zvířátka pod stromeček zabalil! Třeba nějakou tu interaktivní, co nyní tolik letí – silikonový ježek od Ježíška s plným bříškem pamlsků. Jo to by bylo hned, co dělat – od večera do rána zkoumat, jak se do toho pichláče dostat a osvobodit chutné sousto!

Aby nepřišly zkrátka i kočičky, navrhujeme jako vánoční dárek laserovou hru – honění světýlka po celém bytě je totiž nesmírná legrace a navíc zdomácnělé šelmy nepozbudou základních instinktů a krásně se „vybijí“. Papouškovi udělá radost k Vánocům nový střapatý uzlík a křečkovi zase oblíbené běhací kolo nebo závěsná houpačka.

Pro praktické využití

A co takhle nový pelíšek? Z příjemného, měkkého materiálu, s plyšovou vložkou a dlouhým chlupem – o, jak by se v něm krásně spalo! Ale pokud starý ještě dobře slouží, je zbytečné jej vyhodit, větší pohodlí ovšem zaručeně zajistí deka z hřejivé, huňaté látky – třeba právě ta s potiskem zvířecích tlapiček. Vhod přijde i nové vodítko, obojek, kšíry, identifikační známka, misky na krmivo a vodu – ať již ty klasické nebo speciální silikonové, které se dají jednoduše složit na minimální rozměry a zastrčit do baťůžku při společném výletování. Obojek i vodítko je lepší volit s odrazovými prvky, pro zviditelnění psa a zabránění jeho střetu například s projíždějícím automobilem. Velkým hitem jsou nyní obojky se zabudovanými LED diodami – zašitými v látkovém obojku, nebo ve speciálním plastikovém, kdy se o napájení postará přiložená USB nabíječka.

Pro zvířecí parádníky a parádnice

Zimní období je spojeno s pochmurným počasím, mrazem, sněhovou nadílkou… Jak často slýcháme právě v tyto chladné měsíce onu populární větu: „Ani psa by nevyhnal!“! Mnohdy je nám našich společníků líto i při pouhé, avšak nutné procházce. Obzvlášť ti maličcí s krátkou srstí musí tolik trpět, napadne nás.

Proč i jim nezpříjemnit pobyt venku, když je to tak snadné – stačí pořídit vestu s fleecem, mikinu s beránkem, pletený svetr s houskami či norským vzorem nebo praktický overal ze šusťákoviny a krásný, i když měkký, dárek je na světě! Oblečky se prodávají nejen pro pejsky, ale také kočky, např.

plemeno sphynx je dobré v zimních měsících doma odít do hřejivého fleecového či bavlněného kabátku.

A na závěr…

…malý tip – mnoho vánočních dárků pro zvířátka dokážete s láskou a trochou šikovnosti zhotovit i vlastními silami. Například napéct vlastní keksíky! Pro pejsky třeba z jatýrek a bezlepkové pohankové mouky. Pro kočičky s tuňákem smíchaným s hrstkou ovesných vloček.

Pro hlodavce potom z mixu namletých obilnin – vše je nutné důkladně upéct na pečícím papíře a uskladnit ve skleněných dózách s gumovým těsněním.

Také obleček dokáže dovednější ruka spíchnout doma a navíc přímo na míru! Zakoupený kožený obojek se zase lehce dozdobí přilepením třpytivých kamínků či perliček.

Dárečky pro zvířátka samozřejmě Ježíšek balí do krásného papíru. Spolu s nimi si užíváme to radostné pobíhání kolem stromku, očichávání, trhání i následnou radost. Tak hurá do obchodů! Ať jsou Vánoce plné překvapení nejenom pro lidi, ale i pro němé, avšak věrné a láskyplné zvířecí tváře!

Napadají vás nějaké další vánoční dárky pro zvířátka? Dejte nám vědět do komentářů!

Nezapomeňte o vánocích na své zvířecí miláčky! – vše o zdraví

Nezapomeňte o vánocích na své zvířecí miláčky! – vše o zdraví

Nezapomeňte o vánocích na své zvířecí miláčky! – vše o zdraví

Nezapomeňte o vánocích na své zvířecí miláčky! – vše o zdraví

Tipy na dárky pro domácí mazlíčky

Nezapomeňte o vánocích na své zvířecí miláčky! – vše o zdraví

Přestože jsou němí, jejich oči toho mnohdy řeknou víc než ten nejupovídanější člověk. Řeč je o domácích mazlíčcích, bytostech, které nám každý den dělají radost a jsou našimi věrnými společníky.

A protože oni nám dávají tolik upřímné a bezelstné lásky a důvěry, měli bychom jim jejich laskavost oplácet. Přichystali jsme pro vás výběr těch nej chytrých produktů, které zpříjemní vašim miláčkům život.

Zajímavé:  Špinění po styku - Vše o zdraví

Nezapomeňte na své čtyřnohé kamarády ani o vánočních svátcích.

Dbejte na správnou výživu

Nezapomeňte o vánocích na své zvířecí miláčky! – vše o zdraví

Správná výživa je jedním z nejdůležitějších aspektů ovlivňujících zdraví vašeho domácího mazlíčka. Každý mazlíček by měl přijímat adekvátní množství pestré a vyvážené stravy vzhledem ke své tělesné konstrukci. V odhadnutí toho správného množství vám mohou pomoci chytré misky.

Do chytré misky vysypete krmivo, ona jej zváží a informaci uloží do aplikace v telefonu. Aplikace poskytuje kompletní přehled o přijatém množství potravy a pomáhá vám zajistit dokonalý krmný plán pro vašeho miláčka. Malým pejskům nebo kočkám přijde vhod miska Petkit Fresh Metal Smart.

Obě misky jsou navíc vyrobeny tak, aby je váš pes nedokázal jen tak převrhnout.

Skutečnou revolucí v krmení mazlíčků je však uzavíratelná miska, která je vybavena pohybovým senzorem. Ten detekuje, když se zvíře k misce přiblíží, a automaticky ji otevře. Ve chvíli, kdy se sytý mazlíček od misky vzdálí, zase se uzavře.

Díky tomu bude psí žrádlo stále čerstvé, nebude osychat, v létě jej nebudou obletovat mouchy a vy se navíc zbavíte nepříjemného zápachu, který granule vydávají. Některé misky navíc dokáží rozeznat svého majitele podle čipu pod kůží.

Díky tomu si mazlíčci nebudou vzájemně ujídat oběd.

Tipy Smarty

Nakrmte je, i když nejste doma

Nezapomeňte o vánocích na své zvířecí miláčky! – vše o zdraví

Kromě chytrých misek mohou dávkování krmiva zpříjemnit i automatické dávkovače, které se o vašeho miláčka postarají, i když zrovna nejste doma. Správný počet krmení v průběhu dne je u každého zvířete individuální. Kočky a štěňátka se k misce vrací opakovaně po celý den, dospělý pes naopak zhltne jednu plnohodnotnou porci ráno a druhou večer.

Ať už je vaším parťákem kočka nebo pes, jejich stravovací plán by měl mít svou pravidelnost. Co když se zrovna zdržíte v práci a váš vlčák bude doma kňučet hlady? Právě od toho jsou tu automatické dávkovače krmiva. Jde o zásobníky krmiva, které lze načasovat tak, aby dávkovaly krmivo v přesných časových intervalech.

Tyto intervaly lze jednoduše nastavit, stejně jako přesné množství dávkovaného krmiva. Petwant PF 102 a Petwant PF 103 jsou navíc vybaveny kamerou a mikrofonem, takže svého miláčka k misce snadno zavoláte a pak můžete ze svého telefonu sledovat, jestli všechno snědl.

Bezpečnostní zámek pak zajistí, aby se nedostal k celé zásobě a nesnědl víc, než jste nastavili.

Někteří mazlíčci vyžadují pouze čestvou, případně tekoucí vodu. Jak jim takovou vodu dopřát? V dnešní době zapomeňte na tekoucí kohoutky. Objevte kouzlo fontán pro mazlíčky! Pořiďte svému pejskovi nebo kočičce například dávkovač vody Petkit Eversweet 2, který je velmi tichý, snadno se ovládá a filtruje vodu.

Zásobníky mohou pomoci také v dodržování pitného režimu. Petkit Eversweet 3 dávkuje vodu přefiltrovanou přes speciální sítko, které zachytí chlupy, drobky a bakterie.

Tipy Smarty

Nezapomeňte o vánocích na své zvířecí miláčky! – vše o zdraví

Už žádní ztracení mazlíčci

Nejraději bychom už nikdy neslyšeli příběhy o ztracených mazlíčcích. Vy také ne? Pořiďte svému mazlíčkovi GPS tracker! V nabídce najdete spoustu trackerů, většina funguje jako přesné sledovací zařízení pomoc GPS a předplacené karty přímo v trackeru.

Tracker Tractive pro psy i kočky jednodušše připnete na obojek, stáhente si mobilní aplikaci a hned máte přehled o svém mazlíčkovi! V aplikaci můžete sledovat přesný pohyb mazlíčka, ale i kolik toho naběhal.

Ve tmě můžete rozsvítit diodu a mazlíčka tak velmi snadno najít.

V aplikaci si můžete nastavit i virutální plot – jakmile ho mazlíček překročí, vyskočí vám notifikace. K trackeru je nutné dokoupit měsíční tarif, který vyjde na pár korun a lze ho platit pouze měsíčně nebo nárazově.

Tipy Smarty

4+1 vánočních receptů na cukroví pro psy i kočky

Také milujete Vánoce s vůní čerstvě upečeného cukroví? Mňam. S tím úklidem už je to horší že ano, ale napadlo vás někdy upéct sušenky i pro svého psa? Já osobně je peču tak 3x do roka a na Vánoce nesmí opravdu chybět, to by bylo vyčítavých pohledů.

23. 11. 2020

Terka

psi, pamlsky, kočky, Akinu,

Nezapomeňte o vánocích na své zvířecí miláčky! – vše o zdraví

Určitě není řešení dávat domácím mazlíčkům vánoční cukroví určené pro lidi, protože pro jejich zažívací trakt by to nebylo nic dobrého (přiznejme si kolik spotřebujeme cukru a másla). To by byl obzvláště problém pro psy, kteří trpí nadváhou či psí cukrovkou. Naštěstí jsou dnes různé druhy psích sušenek či cukroví i pro psí diabetiky.

Ráda vám předám na psí cukroví recepty, které máme s Chipem vyzkoušené.

Ovesné suchárky s vývarem

Ty jsou vhodné na cesty, či trénink a dlouho vydrží.

Co na recept budete potřebovat?

 • 500g celozrnné mouky (nebo jiné)
 • 200g ovesných vloček
 • 40g sádla (nebo oleje)
 • 300ml masového vývaru

Jak na to?Vše dobře smíchejte a rozetřete na vymazaný plech. Pečte při teplotě 180 °C cca 45 minut. Poté stačí nalámat na malé kousky či ještě teplé vykrájet pomocí vykrajovátka.

Piškotové suchárky

Opravdu hodně jednoduchý, a hlavně rychlý recept.

Co na recept potřebujete?

 • 500g psích piškotů 
 • 1-2 mrkve
 • 200ml vody
 • 1 vejce

Jdeme na to.Rozdrťte piškoty na jemný prášek, přidejte nastrouhanou mrkev, vodu, vejce a vše promíchejte. Těsto vyválejte a vykrájejte z něj požadované tvary pomocí vykrajovátka. Pečte na 180 °C cca 20 minut.

Nezapomeňte o vánocích na své zvířecí miláčky! – vše o zdraví

Tuňákové sušenky s mrkví

Toto je úplně nejoblíbenější recept mého Chipa, přála bych si, abyste mohli sledovat, jak mě úplně hypnotizuje těma jeho modrýma očima, když otevřu konzervu tuňáka ????

Co je na recept potřeba?

 • 2 konzervy tuňáka ve vlastní šťávě
 • 1 mrkev
 • 2 hrsti ovesných vloček
 • 2 vajíčka
 • Masíčka – já dávám jehněčí s treskou, ale skvělé jsou také s hovězími stripsy
 • Celozrnnou mouku dle potřeby

Jak na tyto sušenky?Vše smíchejte dohromady a pomocí mouky udělejte lepivé placky. Ty naneste v tenkých vrstvách na plech vyložený pečícím papírem a pečte cca 45 minut na 150 °C.

Sušenky pro psí diabetiky

O tomto receptu jsme již psali v článku o psí obezitě, a nemůžeme si jej vynachválit.

Co na dia recept potřebujete?

 • 600g hovězích či kuřecích jater
 • 2 vejce velikosti M
 • 60g celozrnné mouky

Jak na tyto zdravé sušenky?Játra rozmixujte na hladkou kaši a přidejte vejce a mouku. Vše smíchejte a rovnoměrně rozetřete na plech. Pečte cca 25 minut na 180 °C, poté nakrájejte na malé kousky.

Zajímavé:  Lumbago - Vše o zdraví

Hovězí sušenky se špenátem pro kočky

Máte doma kočičku? Máme recept i pro její mlsný jazýček.

Co na recept kočičích sušenek potřebujete?

 • 200g hovězího masa či ryby
 • 1 větší vejce
 • 1 hrnek baby špenátu
 • 1 hrnek ovesných vloček
 • ¼ hrnku mouky
 • Lžička šanty kočičí

Jak na kočičí sušenky?Maso nameleme a vše kromě mouky rozmixujeme. Přidáme mouku a vytvoříme těsto. Z těsta vytvoříme malé placičky či vykrájíme libovolné tvary pomocí vykrajovátek. Dáme na plech vyložený pečicím papírem a pečeme na 180 °C cca 25 minut.

O psím cukroví jsme psali již dříve, v článku na toto téma zjistíte další důležité informace a recepty + obsahuje video, jak sušenky pečeme.

Nezapomeňte o vánocích na své zvířecí miláčky! – vše o zdraví

Nezapomeňte

Pokud dáváte čokoládové ozdoby (figurky) na vánoční stromek, určitě nenechte vaše mazlíčky si s nimi hrát – čokoláda je pro ně velmi nebezpečná.

No nic, vypínám počítač a jdu k troubě, dnes to budou piškotové sušenky s mrkví. 

Také pečete svým mazlíčkům? Pokud ano, budu ráda, když se se semnou podělíte o své vyzkoušené recepty.

 

Terka je majitelkou krásného borderáka Chipa, se kterým hodně cestuje a začíná se věnovat sportovní kynologii. Tak, jako každá borderka je i Chip velmi aktivní, Terka se s vámi ve svých článcích podělí o své zážitky, zkušenosti a chovatelské tipy. O radu ji také můžete požádat na našem live chatu, který spravuje.

REKLAMNÍ PŘEDMĚTY PRO ZVÍŘATA

Naše kolekce osvědčených dárků pro zvířata to splní na 200% procent. Jak? Potěší zvířecí přátele a tím udělají radost Vám – lidem. Nezapomínejme prosím ani na zvířata v nouzi, mnohé dárky mohou pomoci i jim.

Nezapomeňte o vánocích na své zvířecí miláčky! – vše o zdravíSamolepky chránící ptáky

Ať už klasické siluety ptáků nebo šrafovaná kolečka jsou nejčastěji používanou pomůckou pro upozornění ptáků na skleněnou překážku.

Aby fungovaly je však nutné nalepit je dostatečně hustě – návod je součástí. Šrafované tvary jsou elegantní a decentní, takže se hodí i na velmi moderní budovy.

Ochraňte ptáky před zraněním při nárazu do skla, který pro ně končí fatálně. Nezapomeňte na prosklené plochy kanceláří, ale i třeba skleníky.

Chcete vidět svoji kočku šťastnou?

Většina koček obchází i super drahé hračky opovržlivě bez povšimnutí. Stoprocentně je však rozvášní bylinky – kozlík lékařský, či šanta kočičí.

Hračky naplněné těmito bylinkami v nich vyvolá nadšení a pobaví se s nimi kočky i Vy. Když navíc hračku doplníte o nějaké to peříčko, bude radost veliká.

S chutí Vám osvědčené hračky vyvzorkujeme a dodáme, ať mohou Vaši zákazníci potěšit své mazánky.

Bylinky pro kočky 

Využijte dokonalého kočičího čichu a uchvaťte ji. Polštářek s kozlíkem lékařským nebo šantou kočičí je fascinuje. Některé si s ním hrají, jiné se po něm labužnicky válí, nebo vesele běhají. Rozhodně skoro žádná minda nezůstane netečná.

Jmenovky na obojky 

Někdy může naprostá maličkost zachránit život nebo alespoň řadu strádání. Takovou obrovskou maličkostí je jmenovka či obojek s kontaktem majitele. Vyrobíme jmenovky, kam si mohou vaši klienti dopsat jméno a kontakt a jejich miláček se okamžitě najde, pokud se někde zapomene.

Slepičí placky

Pořízením a hrdým nošením této placky pomáháte Slepicím v nouzi. Přesněji nadaci, která propaguje adopci slepic z velkochovů a hlavě dělá osvětu, abychom nákupem vajec z těchto nemilosrdných chovů nekupovali.Výtěžek z prodeje těchto placek  (cca 23 Kč)  je věnován na podporu kampaně Slepice v nouzi.

Lahve a misky na vodu

Při cestování je vždy nezbytné mít vodu a misku po ruce. Naše designové vychytávky to snadno vyřeší a navíc bez zbytečného odpadu z PET lahví.

Nezapomeňte o vánocích na své zvířecí miláčky! – vše o zdravíMína od Catz&Dogz 

Je první český ekologický prací prostředek určený speciálně pro praní textilu jako jsou pelíšky, obojky, deky, vodítak nebo psí oblečky. Má dezinfekční a deodorační účinky. Díky svému jemnému složení nedráždí zvířecí pokožku.

 Dobře se z textilu odplavuje, takže v něm nezůstávají zbytky, které by mohly působit podráždění, alergie nebo pro zvířata nepříjemnou vůni. Zakoupením tohoto výrobku přispíváte na provoz zvířecích útulků.

Je samozřejmě bezpečný pro použití se septiky a domácími čističkami.

Ekologicky šetrné čistící prostředky 

Říkáte si, v čem potěší nějaké zvíře? Pokud nebudeme nadbytečně užívat čistící prostředky a dáme přednost snadno odbouratelným, zaradují se třeba drobní vodní živočichové. Ale i Vaše domácnost bude paradoxně zdravější, když se vyhnete prostředkům s chlorem, či jedovatým prostředkům na hubení škůdců, nebo zbytečným chemickým produktům.

Pamlsky pro psy

Psí gurmáni si přijdou na své a to zákonitě potěší každého pánečka. Reklamní předměty mají přinášet radost a naše pamlsky ji nosí tedy dvakrát. Pro Vaše partnery připravíme dobroty z nejkvalitnějších surovin a v baleních na míru.

Hmyzí hotel 

Nepřítomnost mnohdy nenápadného užitečného hmyzu na našich zahradách má za následek třeba přemnožení mšic, které potom složitě a obtížně hubíme za pomoci škodlivých chemikálií. Bohužel tohoto hmyzu kolem nás bývá spolu s ničením jejich přirozeného životního prostředí a chemizací.

Nemají také dostatek úkrytů na našich uklizených zahradách pro zimování nebo rozmnožování. Udělejme ze svých zahrad oázu nebo, chcete-li, záchrannou stanici. Dostatek berušek, zlatooček, motýlů, ale i škvorů a dalšího užitečného hmyzu naší zahradě velmi prospěje.

Nabízíme ekologické kvalitní domky pro hmyz, nebo Vás naučíme vyrobit si je.

Kartónová bouda

I ve velké boudě – bytě – si kočka i pes rádi zalezou do vlastního. Praktický, skladný pro distribuci a cenově zajímavý dárek pro chovatele. Rádi navrhneme visuál na míru a vyrobíme speciálně pro vaši společnost.

Nezapomeňte o vánocích na své zvířecí miláčky! – vše o zdravíPtačí krmítko

Praktické odolné plastové krmítko, které se snadno distribuje je vyrobeno v ČR. Je recyklovatelné. Doplníme jej o informační leták s doporučením, co do něj nasypat. Chcete si vyrobit krmítka a zimní výzdobu sami? Objednejte si workshop ZDE.

Ručník pro psy a kočky z mikrovláken

Skvěle savé mikrovlákno vysuší zvíře 4x rychleji, než s běžnými ručníky. Speciální tvar použitých mikrovláken také velmi dobře myje a čistí. To vše při menší tloušťce a váze, takže ideální při cestování či vycházkách do přírody. Máme i velký pro koně.

Motýlky pro psí gentlemany a dámy 

Narozeniny, vánoce a další společenské události … to jsou příležitosti vytáhnout galantního motýlka. Umožněte čtyřnohým krasavcům se blýsknout. Hlavní věc ale je, že každý tento motýlek pomáhá psům v nouzi.

Pítko pro ptáky

Pítko z přírodních materiálů krásně ozdobí Vaši zahradu či balkon. Jen nezapomeňte na predátory a umístěte jej na bezpečné místo. Pestří ptáčci a motýli Vás potěší.

Domeček pro ježky a další savce

Ježci jsou velmi užiteční chlapíci, kteří se živí brouky, červy a slimáky, což ocení každý zahrádkář. Hýčkejte si je tedy na své zahrádce.

Zajímavé:  Pigmentové skvrny - Vše o zdraví

Domek pro ježky je atraktivní přírodní a bezpečný domov pro ježky, který je chrání před deštěm i sněhem, ale i predátory.

Víte, že až 25% ježků nepřežije zimu proto, že nemají dostatek vhodného prostoru na zimování? Nalákejte toho „svého“ třeba na kočičí granule (bez ryb prosím). 

Vloženo 02. 12. 2015 Od Green Cat

Zvířata reklamní předměty

Hasiči a záchranáři varují: dejte pozor na alkohol, rachejtle a nezapomeňte na vaše mazlíčky

UPOZORNĚNÍ: Tento příspěvek je starší než 6 měsíců.Níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné!

Hasiči a záchranáři varují: dejte pozor na alkohol, rachejtle a nezapomeňte na vaše mazlíčky

Nepřejídejte se…Pozor bychom si měli dát také na přejídání. Máslové cukroví, chlebíčky, oříšky, brambůrky, ovoce, jednohubky – všechno to vypadá lákavě a chtěli bychom si dát od každého kousek.

Jenže kombinace sladkého, slaného a alkoholu není úplně ideální pro naše zažívání.

Následky v tomto případě sice nejsou nijak fatální, ale podrážděný žaludek nebo slinivka také dokážou na čas znepříjemnit život, a to za to nestojí.

Nezapomeňte o vánocích na své zvířecí miláčky! – vše o zdraví

Měli bychom myslet na naše domácí mazlíčky – ohňostroj zrovna neoceňují…

Nezapomeňte o vánocích na své zvířecí miláčky! – vše o zdraví

Při manipulaci s pyrotechnikou buďte opatrní

Foto: Depositphotos.com

Myslete na domácí mazlíčkyPro naše zvířecí kamarády je Silvestr nejhorším dnem v roce. Křik, hluk z ulic, petardy, ohňostroje, tedy všechno to, co my považujeme za součást radostného vítání nového roku, představuje děs a hrůzu pro naše mazlíčky.

Měli bychom je toho stresu uchránit a pokud možno vzít je s sebou domů. Mnohdy se vystresovaní psi zaběhnou a cestu zpět už nenajdou. Útulky jsou pak přeplněné a majitelé se se svými čtyřnohými kamarády už často ani nesetkají.

Možné jsou také utišující léky, které ovšem veterináři doporučují jako poslední možnost.

Při manipulaci s pyrotechnikou buďte opatrníNesprávná manipulace s pyrotechnikou často způsobí nepříjemná zranění a v nejhorších případech také smrt. Pokud si ovšem nedovedete představit, že strávíte oslavy bez svítících a bouchajících rachejtlí, měli byste si vždy nejprve pečlivě zvážit, kde petardy koupíte.

Nejlepší je zajít přímo do specializované prodejny a vyhnout se různým pochybným stánkům a tržištím, u kterých nikdy nevíte, o jak kvalitní zboží se jedná. Mějte na paměti, že jde o vaše zdraví.

Správným výběrem však zodpovědnost nekončí, důležité je také pečlivě nastudovat návod, vybrat si vhodné místo, kde nemůžete nikoho ohrozit a kde nehrozí vznik požáru. A pak si konečně můžete v klidu vychutnat půlnoční ohňostroj. Poslední dobou se velmi populárními staly také lampiony štěstí.

I u nich si ovšem musíme dát pozor, aby nám nakonec nezpůsobily více škody než užitku. Měli bychom je vypouštět pouze na místě, kde nerostou stromy a kde nejsou dráty vysokého napětí.

Užijte si oslavy posledního dnu v roce v poklidu! 🙂

4 recepty na báječné vánoční cukroví pro psy

Cukroví pro pejsky Našponovaný posed, zoufalé koulení očima a slina u huby, takhle vypadá náš pes každý rok u mísy s vánočním cukrovím. Přiznáváme, občas to někdo z nás nedá a pošle rohlíček nebo linecké do jeho zažívacího traktu. Proto jsme se rozhodli, že letos jim upečeme jejich vlastní psí. Diskuze(0) Zavřít diskusi Zkopírovat odkaz na tento článek

Na Vánoce je většina z nás trochu naměkko. Řada zásad zdravého životního stylu jde stranou, vždyť svátky jsou jednou za rok… Přecpáváme se hlavně sladkým, ani toho pohybu není většinou stejně jako jiné dny. Nedokážeme být přísní na sebe, ale ani na naše nejlepší kamarády, psy, takže i jim sem tam přilepšíme kouskem cukroví.

Jenže nekontrolovaným přísunem nevhodné stravy jim zaděláváme na vážné zdravotní potíže, zažívací problémy a nebo nadváhu, která může vést například k onemocnění srdce nebo k cukrovce.

Pokud chcete pejskům na Vánoce přilepšit, mějte pod kontrolou množství pamlsků, které dostanou a dávejte pozor na nevhodné potraviny, které by je mohly bezprostředně ohrozit. Můžete připravit dobrůtky přímo pro ně, třeba podle receptů, které jsme pro vás vybrali.

Dá to trochu práce, ale budete mít jistotu, že do pejska necpete umělá barviva, konzervanty, sůl nebo cukr.

Pejsci budou nejšťastnější.

Rybí tyčinky

 1. 250 g čerstvé ryby nebo zmraženého filé
 2. 150 g mouky
 3. 2–3 vejce
 4. asi 0,5 l vody
 5. 1 polévková lžíce rybího tuku

Rybu rozmixujeme, přidáme k ní ostatní suroviny a důkladně promícháme. Hotové těsto vyválíme, vykrájíme malé tyčinky nebo použijeme vykrajovací formičky na vánoční cukroví. Pečeme 20 až 25 minut při teplotě 180 ºC do křupava.

(podle knihy Zdravá výživa pro psa: syrová strava BAR)

Pejsci si zaslouží i něco jiného než jen granule.

Játrové kostičky

 1. 0,5 kg jater
 2. 0,5 kg ovesných vloček
 3. 2–3 vejce
 4. trocha majoránky
 5. 2 stroužky česneku (pokud víte, že vašemu psovi nevadí)

Všechny ingredience rozmixujte a vzniklé těsto rozetřete na plech vyložený pečicím papírem. Troubu rozehřejte na 180 až 200 ºC a pečte 20 minut. Ještě teplé rozkrájejte na úhledné kostičky.

Ani o Vánocích neztrácejte přehled o tom, co váš pes zkonzumuje.

Celozrnné psí suchárky

 1. 450 g celozrnné mouky
 2. 170 g ovesných vloček
 3. 30 g sádla nebo rostlinného oleje
 4. 250 ml masového vývaru

Suroviny dobře promíchejte a rozetřete na plech (vymazaný nebo vyložený pečicím papírem). Ještě před vložením do trouby těsto rozřežte – čtyřmi a kolmo sedmi čárami, získáte tak 40 kousků. Pečte asi 40 minut při teplotě 180 ºC.

(podle knihy Pes – správné krmení: jednoduše, chutně, zdravě)

Doma připravené pamlsky neobsahují umělá barviva, konzervanty, sůl ani cukr

Banánové placičky

 1. 2,25 hrnku celozrnných vloček
 2. 0,5 hrnku odstředěného mléka
 3. 1 vejce
 4. 0,3 hrnku rozmixovaných banánů
 5. čajová lžička medu

Všechny přísady pořádně promícháme, na pomoučeném vále prohněteme a rozválíme. Malými formičkami vypichujeme tvary a ty pak pečeme při teplotě 150 ºC asi 30 minut.

(podle knihy Zdravá výživa pro psa: syrová strava BAR)

Psí sušenky udržujte v suchu, pamlsky s masem raději skladujte v mrazáku.

Pečivo, do kterého jste přidávali maso, rozdělte do pytlíčků a dejte do mrazáku, sušenky bez masa skladujte v suchu a chladu. Během vánočních svátků doporučujeme každý den odebrat rozumné množství pamlsků, dát je na jedno místo a pejskovi přilepšovat výhradně odtud.

To platí hlavně u početnějších rodin nebo pro dny, kdy očekáváme návštěvy s dětmi, pro které je krmení pejska velký zážitek.

Nejenom v období Vánoc chraňte pejsky před zapovězenými pamlsky, jako jsou například čokoláda a kakao, brambory, hrozny, rozinky, avokádo či vařené kuřecí kosti.

Mohlo by vás zajímat:

Diskuze(0) Zavřít diskusi Zkopírovat odkaz na tento článek

Článek je zařazen v: cukroví pro psy , cukroví , psí , Vánoce , vánoce 2018 , Vánoce 2019 , jídlo , psí jídlo , pes , kočka , domácí mazlíček , mazlíček

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *