Tábory už nejsou jenom pro děti – vše o zdraví

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.Děkujeme za pochopení.

Tábory už nejsou jenom pro děti – vše o zdraví
Tábory už nejsou jenom pro děti – vše o zdraví To že hygiena o táboru nevěděla je jen lež ze strany jihočeské hygieny. Sportovní tábor byl řádně nahlášen. To že o výskytu jednoho dítěte s pozitivitou na Covid 19 se vedení tábora dozvědělo od rodiče a ne od hygieny je věc druhá a naprosté selhání té hygieny. Teď kope kolem sebe.
Tábory už nejsou jenom pro děti – vše o zdraví To jsou jen dementní kecy lidí, co nemají děti. Otázka je, jestli letos měly bejt tábory. Za mě ne.
Tábory už nejsou jenom pro děti – vše o zdraví
Tábory už nejsou jenom pro děti – vše o zdraví
Tábory už nejsou jenom pro děti – vše o zdraví Ty se nemusej nijak připravovat, vše je na bedrech rodičů a daňových poplatníků. Takže, děti letos bez školy, bez kroužků, bez tábora…. Co z toho života mají??Hygienici si svoje statistiky ohlídají, ty psychické poruchy, které se pak u dětí rozjedou, to bude ve statistikách až za rok.
Tábory už nejsou jenom pro děti – vše o zdraví 5100 aktuálně nemocných. Z toho jen 140 je v nemocnici a jen 22 na plicní ventilaci.Tj. necelá 3% lidi potřebují lékařskou péči.A jen 0,4% potřebuje plicní ventilaci.A mrtvých je jen 8% lidí v produktivním věku. Žádné dítě.Tj. z toho mi vyplývá že pro zdravého mladého člověka je té méně závažné než chřipka.
Kdyby je nechali tábor dokončit tak, aby byli v karanténě tam, nadělali by méně škody.
Nejlepší na tom je, že tábor rozpustilo samo vedení tábora, potažmo Buldoků. Od hygieny se nic nedozvěděli o pozitivním děcku jim řekli rodiče. A hygienička jihočeského kraje lže, tábor byl řádně nahlášen.
Ale notak, zpátky na stromy. Děti nemůžete nechat v karanténě v dětském táboře, potažmo stanovém. To nejsou podmínky, ve kterých by se nakažení, měli, nebo mohli léčit. Už jen představa, že by se tam musel zdržovat nutný zdravotnický personál, zajistit filtr a vyřešit přísun potravin, odsun kontaminovaného materiálu, splašků… To je prostě nereálné.Ano, pokud by stát pro tyto případy vytvořil nějaké karanténní zařízení, kde by děti mohly být izolovány a případně zaléčeny, by asi bylo možným řešením, protože představa, že teď přijedou domů a rodiče budou vystaveni druhotné nákaze, či karanténě, je epidemiologicky nesystémové. A to ani nemluvím o etice. Ne všichni rodiče jsou zdraví a řada z nich může být v kritické skupině a situace je tak staví mnohdy do zcela neřešitelných situací.To co selhává je strategie a plánování opatření. A ne, nemluvím o tom, že by se děti měly odebírat rodičům. Tohle není raketová věda, zkušenosti máme z minulosti například v rámci léčby tuberkulozy.Co postrádám je prostě systémová koncepce a nějaká snadno definovaná pravidla.
takže doma to všechno všichni zvládnout – zdravotní péči, likvidaci splašků, zásobování……
Tak pro rodiče asi není takový problém opečovat jedno/dvé své děti. Nákupy obstárá třeba soused, příbuzní. Likvidaci splašků vesměs obstará kanalizační síť a když ne, udělá to žumpař. Tohle na táboře s přírodním záchodem nezajistíte. Představte si situaci, že vedoucí toho tábora v průběhu řízené karantény skutečně onemocní, kdo se bude o chod tábora pak starat? Samy děti? To asi není moc reálné. Nedovedu si představit, že by je vyhlásili za karanténní zónu a nechali je jen tak osudu. Je třeba na základě dlouhodobějšího pozorování v karanténě rozdělit děti do jednotlivých skupin a fyzicky tak eliminovat riziko přenosu mezi nimi. Zajistit testování, lékaře, který jejich stav vyhodnotí. Děti, které skutečně onemocní oddělit ze společného prostoru. Ale kam? Do stanu pro marody? Nebo je odstěhovat na druhou stranu lesa? Hups…Nezapomínejte, že děti na tábor odeslali rodiče na nějakou konkrétní dobu. A za to zaplatili účastnický poplatek, který pokreje náklady jen na dobu konání turnusu. Kdo bude platit další náklady, když se turnus prodlouží o další tři týdny? Budou pak děti polykat vzduch?
Zajímavé je, že u Plzně nechala hygienická stanice tábor s nakaženými dětmi fungovat a nic se nestalo.Hygiena dokonce jako důvod nerušení tábora uvedla, že na táboře nebudou děti ohrožovat rizikovou skupinu obyvatel…
Rozumím tomu, že zajistit izolaci a případnou péči v případě komplikací nakaženého dítěte na táboře je obtížné. Jestli ale v ČR není žádné zařízení, které by se o takové dítě postaralo a stát tak vystavuje riziku rodiče těchto dětí, tak je něco vážně špatně.A posílat z tábora i všechny zdravé děti domů mi připadá zvláštní – místo homogenní skupiny 50 dětí na jednom místě (kterou půjde snadno sledovat) budete mít padesát rodin + jejich další kontakty, pokud budou jejich rodiče nadále chodit do práce.
Nikdo nad tím nepřemýšlel.
Nakažený byl jeden účastník kempu, ne všech padesát. Stačilo si to v článku přečíst. Vy byste léčil nejraději i zdravé.
To asi těžko. Děti jsou v malých kolektivech velmi kontaktní. Řada z nich má na táboře uvolněné hygienické návyky. Když k tomu přidáte omezené hygienické podmínky „lesních“ táborů, může být výsledná expozice od 10ti do 80%. A pak zbývá proměnná jako je reakce imunitního systému. Riziko přenosu v takovém prostředí je pak extrémně vysoké. Zvlášť pokud si příbory a ešusy omývají například v jednom lavoru s mycím prostředkem.A dopředu říkám, že omezené hygienické podmínky lesních táborů nejsou špatné. Naopak. Pro řadu dětí je to jediná šance jak se reálně dostat i mimo školu do styku s alergeny a mikroorganismy, které by v reálném domácím prostředí nikdy nepotkali. A na které pak přehnaně imunitně reagují.
Pak tedy článek, lže. A vy máte možnost rozvíjet své teorie. Je vám přáno.
Nesmysl. Přenosy covid 19 mezi dětmi je méně pravděpodobný, než mezi dospělou generací.
Zajímavé na tom je, že děti co spaly s pozitivním v chatičce nakaženy nejsou, zatímco jeden trenér nakažený je.
btw – pro ty chytráky co radí nechat děti v karanténě na táboře…Pokud to má ještě někdo, tak za těch 14 dní to dostanou všichni. Nebo to jako chcete dítka zavřit na 14 dní do samovazebních cel a jídlo jim šoupat dvoumetrovým klackem? 😉
Tak jim to budou šoupat dvoumetrovým klackem děda s babičkou doma, protože rodiče budou v práci…
A po 14 dnech rozdají 40 nakažených dětí do rodin 😉
Kdepak, po dvou týdnech rozdají 40 již neinfekčních dětí s vytvořenou imunitou do rodin. To je podstatný rozdíl.
Proč nezůstanou v karanteně v místě tábora…?!
Krajská hygiena v Plzni nechává dětské tábory s nakaženými v provozu, protože se jedná o uzavřené komunity, kde neohrožují starší generaci…
Tohle prostě není trvale udržitelné. Studuji VŠ, bydlím na kolej a jsem zvědavá, až se na koleji či fakultě objeví nějaký nakažený. To půjde celá kolej do karantény? Celá fakulta? Jak to chtějí řešit? Vždyť je to úplný nesmysl, takhle ani ty školy nemusí otevírat
  • To je demance Primulů, Maďarů a dalších rádoby hygieniků.
  • Po několika dnech rozešlou potenciálně nakažené děti zpět do celé ČR.
  • Naopak by bylo rozumné je v táboře ponechat zbylých 14 dní a krásné by si odbyli karanténu
Je nevycházím z údivu, prý jsem krkavčí otec, ale opravdu by jste nechali své děti nemocné o samotě v izolaci v táboře po té co jim někdo oznámí že dostali do nejtrašněji prezentovanou chorobu coronavirus ? Po tom co měsíce vidí tu poniku z této choroby? A pokud si myslíte že tedy by tam zůstavali v izolaci jen zdravé ale nemocné se odváželi, tak to ztrácí logiku těch argumentů proti rozpuštění, že se nakažení rozvezou po ČR.
nemocné ne. jen zdravé v karanténě. 😀
U dětí má COVID-19 zpravidla velmi mírný průběh, problém to bude spíš pro organizátory tábora, než pro dítě samotné. Pokud rodiče zvládnou se o dítě postarat a sami se nenakazit, tak ať si ho klidně odvezou. Ale zbylé zdravé děti nechť zůstají na táboře, držet je v domácím vězení postrádá smysl.
Jakej má tohle smysl? Zničí dětem prázdniny (a zavařej i rodičům)… Dětskám nic nebude a až se vrátí z tábora, tak budou promořený a imunní…
„Dětskám“
Nemuseli hlasit,ani my nemusime,pokud jedeme na soustredeni,tak si nestezujte,ze jste museli neco hledat,pracovat. Konecne konate nejakou praci.
..něco našli a zavřeli kvůli tomu Tábor, a já tam chtěl v příštím týdnu jet
31.srpna budou školáci shánět na aukru covid ve zkumavce a hojně si to vyměňovat
A takhle budeme žít ještě několik let?
To už je druhý tábor, který byl kvůli koronaviru rozpuštěn, to ty děti se teď rozlétnou po celé republice a nakazí své okolí? To je opravdu opatření proti šíření koronaviru, snad je tam měli nechat 14 dní v karanténě.
Jako nechat je společné jíst a pouzivat spolecne socialky aby se všechny nakazili, nebo jak si to představujete. Nebo se vse po kazdem dítěti hned dezinfikuje. Nebo jak. Vzpomeňte jak se šířil koronavirus na vyletnich lodích v izolacich a to měli všichni vlastní koupelny. Po pár týdnech se staty zjistili že z nich musí své lidi evakuovat jinak se tam postupně nakazí všichni.
Výletní lodě jsou dobrý vzor. Nechat tam lidi dostatečně dlouho, aby se nakazili všichni, kteří můžou. Řekl bych, že se to osvědčilo.
S vysokou pravděpodobností již nakaženy jsou, i když to možná ani nepoznají. No co, tak si půjdou zaplavat na plovárnu každý v místě bydliště…
Tak je na ně uvalena karanténa. Takže když půjdou v domovském městě na koupaliště, tak rodiče zacálujou slušnou pokutu…
Milí přátelé, ministři, předsedo vlády, parlamente, už prosím Vás odpískejte už tuto jinou chřipku, kterou největší světoví zločinci, zároveň ti nejbohatší dle starého plánupana Kalergiho, prohlásili za pandemii. Vyhodnoťte počty úmrtí loni, předloni a letos a učiňte závěr, který bude jednoznačný. Neztrapňujte se již dál před národem.Tož tak.
Zajímavé:  Zánět Spojivek Volne Prodejne Leky?
Libi se mi Vas predpoklad ze vsichni Vami vzpomínání ctou diskuzi na iDnesu a daji na nejakeho Dudu….no maucta 😛 A to ani nezmiňuju co je to za zvast, a vlastne teď uz jo ;]
Pane Lukáši, kde berete ten dojem, že si myslím, že mě tu jmenovaní čtou. Čtou to však lidé. Myslíte-li si že je to žvást, nechám Vás přitom. Máte na to právo. Jen to lze říci poněkud slušněji. Zeptám se zdali víte něco o Kalergiho plánu a že se podleněho vpodstatě stále jede. To je ale na dlouho. Optejte se někoho, kdo má ánung.Buďte zdráv.
U táborů by se mělo postupovat obdobně, jako když se nákaza rozšířila na lodi – tj. nechat v karanténě a rozhodně neposílat nakažené domů. Pouze případy vyžadující hospitalizaci převést do špitálu. Takhle zbytečně rozšířili okruh lidí ohrožených nákazou od daného zdroje v prvním sledu o cca 100 rodičů a řekněme 30-50 sourozenců a ještě zkazili dětem tábor.
Tak oni asi ví, že ten vir vyřeší až vakcína, nebo až sám vysublimuje. Ale musí vyvíjet nějakou činnost..
Tak to už nemusíte ani otvírat školy v září. Děcka řekněte ať si dojdou za 3, 6, 8 letpro maturity… Dle ročníku. A rodiče co snímá budou doma dotuje taky několik let
Jak se muze u decka na tabore prokázat covid? Nepodepisuji jim rodice nějaké prohlášení ze jsou v poho? Nebo že by…….lhali?? 😀

TÁBORY V ZAHRANIČÍ nejen pro teenagery • Dětské tábory

Tábory v zahraničí jsou obecně určeny pro děti i teenagery. Nicméně každý ze zahraničních táborů má svá specifika, ke kterým je vhodné při výběru tábora přihlížet.

Všechny tábory v zahraničí jsou vhodné pro teenagery – ti to tedy mají s rozhodováním výrazně snažší. Ne všechny zahraniční tábory jsou však vhodné pro děti, respektive pro nejmladší děti.

Pro snažší rozhodování rodičů dětí zde shrnujeme klíčové parametry jednotlivých táborů.

Chorvatsko

Tábor je umístěn nejblíže ze všech, nachází se v klidné lokalitě přímořského areálu (maximální bezpečnost a kontrola dětí), česká kuchyně (nehrozí neznámá jídla). Tábor je nejvhodnější variantou pro nejmladší děti či pro děti jedoucí na tábor poprvé. Teenageři bez omezení.

Vzdálenost z Prahy je 800 km, čistá doba cesty je cca 9 hodin. Rychlejší cesta k moři z České republiky neexistuje. Tuto lokalitu jsme vybrali záměrně právě kvůli jejímu bezkonkurenčně nejrychlejšímu dosažení. Areál má vlastní bazén i pláže a je umístěn přímo na mořském pobřeží.

Jeho umístění v zalesněné části poloostrova zaručuje účastníkům tábora stíněný a chladnější prostor po celý den. Ve stínu stromů jsou vytvořeny perfektní podmínky pro relaxaci. Děti na tábor vyjíždí v pozdních večerních hodinách a na místo doráží druhý den v hodinách ranních.

 Dopravu zajišťuje zcela nový moderní klimatizovaný autobus pro 27 osob, autobus je k dispozici jen pro sindibádský tábor (bez cizích cestujících).

Španělsko a Europark

Oba tyto tábory v zahraničí jsou o kousek dále než předchozí, nacházejí se v rušných lokalitách, ubytování je v různých patrech jednoho objektu někdy s různými vchody, kontinentální kuchyně občas proložená kuchyní místní, večerky v pozdních hodinách, oddíly jen teenagers.

 Tábory nejsou vhodné pro děti. Jsou určeny pro teenagery. Výjimkou u Europarku může být teenager cestující s mladším minimálně desetiletým sourozencem.  Vzdálenost z Prahy do Španělska je 2000 km, čistá doba cesty je cca 22 hodin.

Děti na tábor do Španělska vyjíždí v ranních hodinách a na místo doráží druhý den dopoledne. Pro teenagery, kteří nechtějí strávit celý pobyt jen na španělských mořských plážích, je připraven půldenní výlet do sladkovodního parku v Benicassimu. Aquapark je velký, zábavný a hlavně bezpečný.

Každou atrakci mají pod dohledem zaměstnanci aquaparku. Vřele jej doporučujeme každému účastníkovi.

Bulharsko

Letecky z Prahy, cesta tam trvá 3,5 hodiny, cesta zpět 5,5 hodiny. Veškerá strava včetně nápojů v ceně tábora – ALL INCLUSIVE. Hotel***, 2-3 lůžkové klimatizované pokoje (koupelna, toaleta, satelitní televize, lednice, balkon), recepce, WiFi, restaurace, sladkovodní bazén s lehátky a slunečníky.

Tábor je vhodný pro děti i teenagery. Pro děti jsou připraveny hry u moře, na plážích a v nejbližším okolí tak, jak je zvykem na tuzemských táborech. To vše zábavnou formou a na zdravém mořském vzduchu. Na pláži se nachází vodní tobogan, sladkovodní aquapark, půjčovny vodních skútrů, šlapadel a dalších atrakcí.

Všechny táborové oddíly se samozřejmě snaží maximálně využít možnosti pobytu na mořské pláži. Nicméně především ze zdravotních důvodů je pobyt na mořských plážích pro děti redukován. V době nejsilnějšího sluníčka mezi 12-15 hodinou pak na pláže a k moři nechodíme vůbec. Tato doba je využita pro oběd a polední odpočinek.

Jedná se o naprosto jedinečný pobyt.

Přehled táborů

Chorvatsko / Tábory v zahraničí

Tábory už nejsou jenom pro děti – vše o zdraví

Novinka roku 2019. Stáří účastníků 7-18 let. Letní domky v přímořském areálu. 2-3 lůžkové pokoje s TV, kuchyňský kout, sociální zařízení, krytá terasa s posezením. V rekreačním areálu je zdarma k dispozici sladkovodní bazén s lehátky, vlastní pláž, sportoviště, písečné hřiště, stolní fotbálek, stolní tenis, dětský koutek, WiFi. Areál je dále vybaven restaurací s vnitřním i venkovním posezením pod slunečníky, prodejnou potravin a drogerie, recepcí, parkovištěm. Vzhledem k naprosto ideálnímu umístění tábora v areálu je tábor vhodný pro děti všech věkových kategorií. Rezort má vlastní pláže a je umístěn přímo na mořském pobřeží. Jeho umístění v zalesněné části poloostrova zaručuje účastníkům tábora stíněný a chladnější prostor po celý den. Ve stínu či polostínu stromů jsou vytvořeny perfektní podmínky pro relaxaci, odpočinek a hry.

Chorvatsko, poloostrov Istrie (Wikipedie)

Bulharsko / Tábory v zahraničí

Tábory už nejsou jenom pro děti – vše o zdraví

Novinka roku 2015. Letecky s All-Inclusiv. Stáří účastníků 7-18 let. Hotel***, 2-4 lůžkové klimatizované pokoje (koupelna, toaleta, satelitní televize, balkon), recepce, WiFi, restaurace, sladkovodní bazén s lehátky a slunečníky. Bulharský název Zlatých písků je Zlatni Pjaseci, anglicky Golden Sands, nejzábavnější a nejlépe vybavené přímořské letovisko Bulharska. Jde o uměle vytvořené mořské letovisko na pobřeží Černého moře umístěné 20 km od Varny. Největší předností Zlatých písků jsou mořské pláže – 4km dlouhé z jemného žlutého písku s pozvolným vstupem do moře, bez spodních zpětných proudů.

Bulharsko, Zlaté Písky (Wikipedie)

Španělsko / Tábory v zahraničí

Tábory už nejsou jenom pro děti – vše o zdraví

Tábory pro teenagery v této lokalitě pořádáme od roku 1994. V roce 2015 nejprodávanější tábor u moře. Stáří účastníků 13-18 let. Prostorné apartmány pro 4-6 osob s dvoulůžkovými pokoji, sociálním zařízením, kuchyní, terasou. Hotel je umístěn 10 m od pláže. Tábory v zahraničí mají za úkol spojit nároky táborových účastníků, kteří se již necítí býti dětmi a nechtějí hrát hry či být neustále organizováni v táborových oddílech a kteří chtějí alespoň částečně rozhodovat o svém programu, s požadavky jejich rodičů na zajištění dozoru nad svými potomky a kontroly a regulace jejich ne vždy „dospělých“ nápadů.

Španělsko, Oropesa del Mar (Wikipedie)

Europark / Tábory v zahraničí

Tábory už nejsou jenom pro děti – vše o zdraví

Novinka roku 2017 – Dětské tábory u moře – Tábory v pohybu! Stáří účastníků 13-18 let. Penziony, 2-4 lůžkové pokoje se sociálním zařízením. Dětské tábory u moře „Okruh Evropou“ jsou určeny všem, koho už nebaví trávit prázdniny jen lenošením u moře, ale láká ho adrenalin. Během 1 týdne navštívíme 9 měst ve 4 evropských státech, každý den je naplánovaná zajímavá akce spojená se sportovním vyžitím i možností poznat charakteristiku dané země, místních zvyků i nádech kulturních památek. Zažijeme návštěvu největšího Aquaparku v Tyrolsku, zábavního parku Europark v Německu, koupání v moři v Itálii i v jezeře Lago di Garda, prohlídku Benátek, San Marina a Lucernu.

Děti jsou přeorganizované. Rodiče by měli být trochu línější a jen dohlížet

Dětská psycholožka Vladimíra Aviča Brandová z Klatov, která je zároveň vedoucí Pionýrské skupiny Tuláci a má třicetiletou praxi na táborech, radí zapojit děti už do vymýšlení plánů na prázdniny. A vzít v úvahu i to, že letos mají děti jistou formu prázdnin už od poloviny března.

Takže poslat na prázdniny k babičce?Jak by měli rodiče nyní postupovat?V první řadě by jim neměli nic slibovat. Děti by měly dostat relativně objektivní informace: „Nevíme, co bude.

Měli jsme takové a takové plány, ale musíme se přizpůsobit aktuální situaci.“ Také by se rodina měla zamyslet nad tím, jestli nemají někoho, kdo by jim mohl vypomoct. Děti už jsou teď velmi dlouho doma samy nebo jen s rodiči a jsou tím přesycené.

Potřebují zkrátka změnu.

Třeba. Chce to zvážit, kdo nám může pomoct, abychom na všechno nebyli sami. Můžeme se klidně domluvit se spřátelenou rodinou, která by si naše děti vzala k sobě na pár dní, a potom by zase jejich děti na oplátku přijely k nám. Aby si děti měly s kým pohrát a měly uspokojenou i sociální potřebu.

Přečíst článek ›

Jaké aktivity tedy dětem vybrat?Menší děti potřebují prakticky jen les, vodu a písek, s tím si vystačí. Větší výlety s poznáváním hradů a památek pro ně příliš nejsou, protože jsou z toho brzy unavené. Je dobré změnit prostředí, vyrazit kus za chalupu nebo na kratší výlet vlakem, ale pak je nechat si hrát a příliš je neorganizovat.

České děti jsou podle mě přeorganizované. Jsou zvyklé, že jim pořád někdo organizuje čas mají kroužky, sportovní aktivity a podobně. Pak jsou často bezradné a neumí si zpočátku samy najít zábavu. V tomto případě je vlastně dobrý model líného rodiče, který nechá děti bavit se samotné a třeba něco vytvářet a jen zpovzdálí dohlíží, aby se jim něco nestalo.

Tábory už nejsou jenom pro děti – vše o zdravíZdroj: DeníkANKETA DENÍKU: ČEŠI V POHYBUKvůli mezinárodní situaci letošní prázdniny strávíme převážně v Česku. Deník se rozhodl zjistit, jak chcete letošní dovolenou strávit právě vy a vaši blízcí. Do speciální ankety se zapojily již stovky čtenářů. Zúčastněte se také a pomozte nám zjistit, jak bude léto v Česku vypadat. Stačí do 20. května 2020 vyplnit anonymní formulář, který najdete na adrese www.cesivpohybu.cz.

Zajímavé:  Krev V Koleni Léčba?

Nechat je zabavit ale předpokládám neznamená dát jim tablet nebo mobil…To ne, i když bych moderní technologie úplně nevylučovala, zvlášť u starších dětí. Když je puberťák dva měsíce zavřený s rodiči doma, potřebuje mobil, protože má přes sociální sítě kontakt se svými vrstevníky.

Přečíst článek ›

Jak dětem sestavit prázdninový program?Je dobré s nimi probrat, co by během prázdnin chtěly zažít a vyzkoušet, vytvořit seznam, co všechno je možné podniknout. Je to podobné jako u vánočních přání, která nelze splnit všechna, ale některá ano. Při vytváření seznamu je dobré děti podněcovat, vnuknout jim nápady a poňoukat k různorodému přemýšlení.

Cílem je sestavit plán přijatelný i ekonomicky, protože rodiny budou mít letos často problém i s financemi. Plány by ale měly korespondovat s tím, co je jim blízké, aby jim program nepřinesl víc stresu než zábavy. Takže pokud jsou zvyklí být jen doma u bazénu, zkusit pro změnu vyrazit na koupání k řece a podobně rozšiřovat takzvanou komfortní zónu.

Přečíst článek ›

Takže by se na vymýšlení aktivit měly děti podílet?Ano, každý by si v tom měl najít to své. Rodiče by neměli vycházet vstříc pouze dětem nebo jednomu dítěti, pro každého z rodiny by v programu mělo být něco, co je mu příjemné.

Je možné udělat seznam aktivit, s nimiž souhlasí celá rodina, a pak z nich losovat, co se zrovna bude dělat.

Zároveň by rodina měla připustit, že se rozdělí: táta s klukem pojedou na motokáry a maminka s dospívající dcerou půjdou na nákup nebo si udělají zkrášlovací den.

Je také dobré dát dětem do ruky mobil nebo foťák, vést je k tomu, že dělají záznam z daného dne, a večer se k tomu vrátit a prohlédnout si, co jsme dělali.

Letní tábory a ochrana zdraví

Při pořádání zotavovacích akcí pro děti se postupuje podle zákona č. 258/2000 Sb.

, o ochraně veřejného zdraví, ve znění pozdějších předpisů (dále jen zákon), podle kterého se za zotavovací akcí považuje organizovaný pobyt 30 a více dětí ve věku do 15 let na dobu delší než 5 dnů, jehož účelem je posílit zdraví dětí, zvýšit jejich tělesnou zdatnost, popřípadě i získat specifické znalosti nebo dovednosti.

Podmínky účasti osob na zotavovacích akcích upravuje § 8 a následující tohoto zákona a další související předpisy. Podrobnější hygienické požadavky na zotavovací akce pro děti stanovuje vyhláška č. 106/2001 Sb.

, ve znění pozdějších předpisů, kde se hovoří o prostorových podmínkách, podmínkách pro osobní hygienu, WC, úklidu, používání patrových lůžek, denním režimu apod. V příloze č.

 4 je stanoven minimální rozsah vybavenosti lékárničky pro tyto akce.

V letošním roce s ohledem na epidemiologickou situaci se táborů může zúčastnit max.

500 účastníků (včetně vedoucích a dalších pracovníků pečujících o děti), pokud jde o akci pořádanou v pevných objektech, u stanových táborů pak 100 osob.

Příměstské tábory nejsou legislativou upraveny, nejedná se o akce pobytové, ale o akce s denní docházkou. Ministerstvo zdravotnictví rozhodlo, že se mohou konat také putovní tábory, na které se vztahuje shodná právní úprava jako na klasické pobytové tábory.

Na táborech je běžné, že se vytvoří skupiny (oddíly) dětí. Bylo by vhodné, kdyby tyto skupiny byly v bezpečných odstupech a jednalo se o skupiny dětí ubytovaných ve stejné části tábora. A pokud možno byl zabezpečen časově nebo prostorově oddělený skupinový výdej stravy.

V § 7 vyhlášky č. 106/2001 Sb. je uvedeno, že děti se mohou podílet na přípravě stravy jen před jejím tepelným zpracováním a při pomocných pracích. Na zotavovací akci do 50 účastníků se mohou děti podílet na celé přípravě stravy a jejím výdeji, jsou-li pod dozorem osoby činné při stravování.

Zdravotní stav dětí, které se podílejí na přípravě stravy, musí být posouzen zdravotníkem. V hygienicko-protiepidemických opatřeních Ministerstva zdravotnictví se však zpřísnilo, že děti se mohou účastnit přípravy stravy pouze před tepelným zpracováním potravin, a to bez ohledu na počet účastníků akce. Musí si především mýt ruce.

Vylučuje se účast dětí na úklidu prostor tábora s výjimkou ubytovacích prostor (pokoj, stan).

Posudek ohledně zdravotního stavu dítěte platí 2 roky. Ministerstvo zdravotnictví v letošním roce doporučuje, aby byl aktuální (tzn.

nevyužít možnosti dvouleté platnosti posudku), a tento posudek doložit i u dětí, které se účastní jiných podobných akcí pro děti (počet dětí do 29 účastníků ve věku do 15 let nebo s dobou trvání do 5 dnů), kterým tuto povinnost zákon o ochraně veřejného zdraví neukládá.

Potvrzení o bezinfekčnosti v souladu s § 9 zákona o ochraně veřejného zdraví dokládá nejen dítě, ale všichni účastníci akce, tj. vedoucí, instruktoři, personál kuchyně, personál zajišťující úklid a další osoby přítomné na akci.

Nošení roušek závisí na rozsahu povinností uložených v té době platným mimořádným opatřením. Rozestupy mezi účastníky se nevyžadují.

Osoba připravující stravu vykonává činnost epidemiologicky závažnou, tj. musí dodržovat vysoký hygienický standard provozní hygieny a osobní hygieny (mytí rukou, případně dezinfekce rukou, při výdeji používat ochranné rukavice na jedno použití, roušku, pracovní plášť).

V rámci areálu tábora musí být pro tyto osoby vyčleněno patřičně vybavené hygienické zařízení (WC a umyvadlo).

Záleží, o jaký typ tábora jde, u stanových táborů se při přípravě stravy nepředpokládá práce s osobními ochrannými prostředky typu ochranné rukavice na jedno použití, rouška, pracovní plášť, ale i zde však platí zásada vysokého hygienického standardu. 

Celkově se klade důraz na zvýšené dodržování pravidel osobní i provozní hygieny všech účastníků akce. Samozřejmostí je mytí rukou nejlépe v tekoucí teplé vodě za použití tekutého mýdla a jednorázových ručníků (nebo každé dítě musí mít vlastní ručník), použití dezinfekce, dodržování preventivních pravidel při kašlání, kýchání a rýmě.

Provede se důsledná sanitace, tj. provozní hygiena všech prostor tábora, se zvláštním zřetelem na hygienická zařízení a jejich vybavení. Důraz se klade na pravidelný úklid s použitím dezinfekčních prostředků s virucidním účinkem a pravidelné větrání všech provozních i ubytovacích prostor.

Podle konkrétní situace se kromě úklidu provede i dezinfekce celého areálu tábora mezi jednotlivými běhy.

Podle § 8 odst. 3 je pořádající osoba povinna jeden měsíc před zahájením zotavovací akci ohlásit příslušnému orgánu ochrany veřejného zdraví.

Letos se to doporučuje i jiným podobným akcím pro děti, které probíhají v souladu s ustanovením § 12 zákona o ochraně veřejného zdraví, a mimo jiné ohlašovací povinnosti nepodléhají, stejně tak i plnění dalších povinností uložených zotavovacím akcím pro děti v § 8 až § 11 zákona.

V souvislosti s uvedenými právními předpisy je třeba upozornit, že některá ustanovení týkající se zotavovacích akcí se po letošní novele zákona o ochraně veřejného zdraví změnila.

Paragraf 8 se nyní nazývá Škola v přírodě a zotavovací akce a upřesňuje se pojem dítě do 15 let a škola v přírodě nebo se rozšiřuje § 3 – pořádající osoba nebo škola, která vysílá děti na školu v přírodě na dobu delší než 5 dnů, je povinna jeden měsíc před zahájením zotavovací akce nebo školy v přírodě ohlásit příslušnému orgánu ochrany veřejného zdraví termín a místo jejího konání, a to s uvedením adresy nebo názvu katastrálního území a zeměpisných souřadnic, a jméno a příjmení odpovědné osoby přítomné na škole v přírodě nebo zotavovací akci, a to pro každý běh zotavovací akce, a telefonní číslo na ni.

Uvedené informace vycházejí z článku na webových stránkách Ministerstva zdravotnictví Deset nejčastěji kladených dotazů v souvislosti s pravidly k táborům a letním rekreacím 2020.

Smluvní podmínky

Vážení rodiče, na této stránce naleznete podmínky, za kterých se koná náš dětský pobytový tábor, jaká jsou naše práva a povinnosti a stejně tak jaká práva a povinnosti máte Vy a Vaše děti.

Smluvní podmínky pro rok 2021 jsou platné od 1. 1. 2021. Dovolujeme si vyhradit právo na případné doplnění znění. Změny by nikterak neupravovaly již níže uvedené v minulosti. Jen by doplnily nenapsané. Děkujeme za pochopení.

Závazná přihláška

Závazná přihláška je skutečně závazná. Jejím odesláním souhlasíte se smluvními podmínkami. Data budou zpracovaná a Vám přijde na email „potvrzující email o zpracování přihlášky“.

V případě že Vám potvrzení nepřijde do 24 hodin, kontaktujte nás prosím. Tato informace se objeví také ihned po odeslání přihlášky.

Je možné, že kapacita tábora je již naplněná a už není možné zpracovat další přihlášku.

Závaznou přihlášku lze stornovat. A to přes e-mail s předmětem „Žádost o storno závazné přihlášky“.

Odesláním přihlášky také potvrzujete, že své dítě nepřihlásíte na jiný letní pobyt, tudíž se nestane, že si pak chcete dítě v půlce tábora odvézt, protože máte možnost jet na výhodnou rodinnou dovolenou.

V tomto případě by Vám nebyla vrácena poměrná částka za dny nepřítomnosti Vašeho dítěte na táboře.

Přihláška se skládá ze 3 částí – samotné on-line přihlášky, kompletního Potvrzení lékaře – Posudek o zdravotní způsobilosti dítěte (náš tiskopis lze stáhnout ZDE), který bude aktuální, tzn. vydán v roce 2020 a bude platný po celou dobu tábora a Potvrzení rodičů (Potvrzení o bezinfekčnosti) ze dne zahájení tábora.

Potvrzení o bezinfekčnosti stáhnete ZDE. Obě potvrzení jsou zde na webu ke stažení. Bez kompletní přihlášky a obou platných potvrzení nemůže dítě nastoupit na pobyt. Potvrzení lékaře se odevzdává při nástupu na pobyt. Potvrzení rodičů známé též jako Bezinfekčnost se potvrzuje ráno, v den zahájení tábora.

Nesmí být starší 24 hodin před nástupem a odevzdává se také při nástupu na tábor.

Zajímavé:  Ledvina - Vše o zdraví

Zrušení přihlášky – jsme bohužel nuceni, a to především z důvodů nekorektního chování rodičů, zpoplatnit zrušenou přihlášku po uplynutí doby 7 dnů od odeslání přihlášky smluvní pokutou ve výši 500 Kč.

V minulosti se nám několikrát stalo, že rodiče přihlásili své děti, měsíce se s nimi počítalo a pak ve finále na tábor nejeli a my zbytečně blokovali místa, která mohla využít jiné děti. Rozmysleli jste si přihlášku? Žádný problém.

Jen nám to prosím zavčasu sdělte :).

Zdravotní způsobilosti dítěte

Náš tábor a koncept programu je připraven především pro zdravé děti.

Jsme schopni udělat mírné ústupky z naší strany, a to v případě, že jsou s námi probrány předem, před odesláním přihlášky (ne týden před odjezdem).

Pokud na tábor přihlásíte například dítě s ADHD, tábor uhradíte a následně lékař ve svém potvrzení tuto skutečnost uvede, Vaše dítě nemůže nastoupit na tábor. Jiná další zdravotní omezení je nutné s námi komunikovat.

Předáním dítěte do péče na pobytový tábor společně s písemným potvrzením rodičů stvrzujete, že dítě je zdravé (mimo onemocnění, která ještě nejsou znatelná). Zdraví dítěte jsou i nezvaní návštěvníci v podobě vší a hnid. Prohlédněte prosím před táborem pečlivě svému dítěti hlavu a v případě pochybností nebo nálezu, zahajte terapii pro jejich odstranění.

Odesláním přihlášky se zavazujete nás seznámit se zdravotním stavem dítěte, včetně alergií, přecitlivělostí atd. Nic nám prosím nezatajujte, jde o zdraví Vašich dětí.

Odesláním přihlášky se zavazujete, že uhradíte vzniklé náklady spojené s návštěvou lékaře, ošetřením a spojenou léčbou.

Ze zákona nemůžeme dětem samostatně ordinovat léky, a proto pokud Vaše dítě bere léky, musí být předepsané lékařem. Tato skutečnost musí být uvedena v lékařském posudku dítěte.

Naše táborová ošetřovna a marodka je nadstandardně vybavena a tábor je zaštítěn zdravotníky z Českého červeného kříže. Dovolte nám poskytnout Vašim dětem 100% péči, a proto nás prosím informujte, jak dítě reaguje například na dezinfekci jako Betadine, Septonex, Jodisol, atd.

Přihlášené dítě musí být očkované v rozsahu povinných očkování.

Cena a platba za letní dětský tábor

Po zpracování odeslané přihlášky (u nás) a po doručení potvrzujícího emailu (u Vás), máte 5 dní na uhrazení platby zálohy – 50 % ceny tábora, která je uvedena u každého turnusu tábora a také v potvrzujícím e-mailu přihlášky.

V případě že i přes upomínku není v řádném termínu uhrazený doplatek (druhá polovina ceny tábora) za tábor, záloha propadá, tzn. že nevracíme uhrazenou zálohu nebo uhrazené platby.

Platba tábora přes zaměstnavatele, např. FKSP

Jestliže Vámi objednaný pobyt pro dítě platí Váš zaměstnavatel, například z FKSP, stačí tuto informaci napsat do poznámky u přihlášky, my Vás poté budeme kontaktovat, domluvíme se s Vámi na postupu fakturace a budeme komunikovat s Vaším zaměstnavatelem.

Storno podmínky

Storno podmínky jsou nastavené tak, aby chránili jak Vás, jako rodiče, tak i nás, jako provozovatele tábora. Storno podmínky jsou závislé na datu, kdy je pobyt řádně stornován. Před táborem máme už nemalá náklady a storno podmínky nám zajistí, abychom se nedostali do nezaviněné ztráty.

V případě že uhradíte celou cenu tábora a následně vznikne situace, kdy je zapotřebí stornovat pobyt dítěte, je zde přehled storna.

•          Při zrušení pobytu do 31. 5. 2020 se vrací 100 % z ceny *.

  • •   Při zrušení pobytu do 40 dní před zahájením tábora se vrací jen 50 % z ceny *.
  • •   Při zrušení pobytu do 30 dní před zahájením tábora se vrací jen 25 % z ceny a jen při závažných důvodech, které nemůže rodič ovlivnit *
  • •       Po těchto termínech pouze individuální dohody (náhrada účastníka) – nevrací se nic

* vážné skryté nemoci apod. nikoliv úrazy, nachlazení atd.

  1. Storno platí jen na celý uhrazený pobyt, ne v případě uhrazené „zálohy“, tehdy je rodič povinen uhradit rozdíl!
  2. Maximálně se však pokoušíme vyjít vstříc rodičům a především dětem, pro které tábory děláme.
  3. Storno pobytu musí být pochopitelně před zahájením tábora a pobytu, ne v průběhu nebo po táboře.

Storno a změny si prosím dohodněte předem telefonicky. Následně budeme vyčkávat na doručení e-mailu s předmětem „Storno pobytového tábora“ na adresu [email protected], kde prosím uveďte i částku, kterou požadujete vrátit, číslo účtu, variabilní symbol, atd.

Při neomluveném nenastoupení dítěte na táborový pobyt propadá celá částka.

Bohužel, krátce před táborem jsou uhrazené veškeré poplatky za tábořiště, nakoupený provozní materiál, dle počtu účastníků objednané potraviny, u partnerů – dodavatelů nahlášená odběrová množstvím atd.

, a pokud bychom vraceli celé částky za pobytový tábor, dostali bychom se do ztráty, která by měla přímý vliv na průběh našeho tábora. Nedokážeme ovlivnit zdraví přihlášených dětí ani jiné okolnosti.

Nástup na tábor

Náš tábor začíná organizovaným zahájením vždy v neděli. Tábor se koná dle data, jak je vyhlášen a na základě Vašich závazných přihlášek se zavazujete, že dítě řádně nastoupí k pobytu v den a hodinu zahájení a bude přítomno až do jeho řádného ukončení.

Pokud byste potřebovali dítě dovést například v pondělí, je nutné nám tuto variantu sdělit dopředu. Pokud byste se tedy rozhodli, že dítě nastoupí na tábor později, nebude Vám však vrácena poměrná část ceny tábora v nepřítomnosti dítěte.

Výjimku tvoří pozdější nástupy z důvodu nemoci a doporučené rekonvalescence dětským lékařem, které je nutno doložit.

Táborový řád

S ohledem na bezpečnost a program dětí a tábora je dítě povinné dodržovat na táboře náš táborový řád, který zajišťuje slušné chování, bezpečnost, prevenci úrazů a nehod a chrání naše vybavení. Táborový řád bude vyvěšen na hlavní nástěnce v budově tábora.

Dítě má právo kdykoliv při svém trápení či problému obrátit se na svého vedoucího, zdravotníka nebo na vedení tábora.

Vybavení na tábor

Smluvní podmínky zajišťují, že vybavíte své dítě na tábor vším potřebným, a tudíž dítě na tábor nepřijede nevybavené nebo nepřipravené jak k pobytu, tak programu. Nejsou zde žádná specifika, nejedná se o žádné nedostupné vybavení či oblečení. Doporučené vybavení na tábor naleznete ZDE.

Zakázané věci

S ohledem na bezpečnost a připravený program si vyhrazujeme právo zakázat brát si s sebou na tábor zbraně, nože, airsoft vybavení, pyrotechnika, cigarety, alkohol, drogy a podobné nebezpečné či ilegální věci a předměty.

Mobilní telefony a cennosti

Telefony u nás zakázané nejsou, děti si mohou telefon v průběhu táborových aktivit uschovat u vedoucích a vzít si ho v průběhu odpoledního klidu. Používání telefonu při aktivitách není vhodné.

Instruktoři děti vždy upozorní. Za případnou ztrátu neručíme. Odkaz na fotografie Vám po skončení tábora zašleme na e-mail. Cennosti či tablety apod. lze po domluvě při příjezdu na tábor uschovat.

Jednodušší je však dítěti cennosti na tábor nedávat.

Kapesné

Dětem můžete dát kapesné – půjdeme na výlet, na koupaliště, děti si budou moct koupit nějaké drobné občerstvení nebo pohled. Za případnou ztrátu neručíme.

Odjezd z tábora

Odjezd na žádost rodičů

Pokud dítě odjíždí z tábora předčasně na žádost rodičů, a to z jakéhokoli důvodu, nevrací se žádná, ani spravedlivá část poplatku.

Odjezd z důvodu onemocnění

Pokud dítě odjede z tábora z důvodu onemocnění, které se způsobilo až na táboře, je rodičům vrácena spravedlivá část poplatku, tj. počet dní do konce tábora * strava (cca. 100 Kč/den).

Pokud dítě na tábor nastoupilo nemocné a odjíždí v jeho průběhu, rodičům se nevrací nic. 

Odjezd z tábora z důvodu kázeňského problému

Bohužel, může nastat i tato skutečnost.

Dítě hrubě nebo opakovaně poruší táborový řád, nebo nedodržuje své povinnosti (případně bojkotuje program) a tak přijde rozhodnutí, že dítě odjede z tábora dříve, a to na náklady rodičů.

V tomto případě nevracíme spravedlivou část poplatku. Navíc je možnost, že ještě dojde k uhrazení škody způsobené dítětem. Neobávejte se však. Máme zkušenosti a víme, jak těmto problémům předcházet.

Doprava na tábor

Pořadatel tábora nezajišťuje pro děti organizovanou dopravu. Doprava je tedy individuální. 

Návštěvy rodičů na táboře

Tábor představuje určité bezpečnostní riziko. Z dálky ani zblízka není možné rozpoznat, s kým se dítě dává do řeči. Zároveň se během tábora mohou objevovat tlaky a zájmy například rozvádějících se rodičů a rodičů v krizi.

Proto na táboře návštěvy rodičů silně nedoporučujeme. Navíc, jak vysvětlit jinému dítěti, že za jedním rodiče přijeli a za druhým ne. Dodržujte prosím toto pravidlo. Pokud byste na návštěvě trvali, je potřeba vše dohodnout předem. Návštěvní dny neorganizujeme.

Věřte, že o Vaše děti bude skvěle postaráno.

Zajištěné stravování a pitný režim

Organizátor každému účastníkovi zajišťuje plnohodnotnou, vyváženou a pestrou stravu. Jídelníček je složen z dětmi oblíbených jídel.

Dětem zajišťujeme pitný režim po celý den a stravu 5x denně (snídaně, svačina, oběd – polévka, hlavní jídlo, svačina, večeře – v případě nutnosti nebo delšího programu i druhá večeře).

Naše jídlo je od základu kvalitní a složeno z potravin a surovin, které by děti měly standardně konzumovat. 

Vaše pochybnosti

Pokud v průběhu tábora máte nějaké pochybnosti, neváhejte se nám ozvat. Jsme tu od toho abychom Vašim dětem zajistili maximální možnou péči. 

Při nedodržení smluvních podmínek z Vaší strany se ruší přihláška, uhrazené platby propadají, případně je nutné uhradit spojené náklady či smluvní pokuty. Omlouváme se za taková opatření, ale opravdu nemáme s rodiči jen samé dobré zkušenosti. Také je možné vyloučit přihlášené dítě z pobytu nebo dítě na pobyt ani nenastoupí.

Děkujeme, že dodržujete všechna opatření a pokyny, které jsou nutné k oboustranné spokojenosti.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Adblock
detector