Hnedy vytok – vše o zdraví

Hnědý výtok je způsoben drobným krvácením smíšeným s hlenem. Projevuje se často nenápadně objevením známek nečistot na spodním prádle. Může mít mnoho příčin, proto je dobré hned na úvod říct, že při jakýchkoliv obavách je vždy lepší navštívit svého gynekologa.

Pravděpodobně se bude jednat jen o banalitu, ale přesto mohou nastat určité situace, kdy hnědý výtok, potažmo silnější krvácení znamená vážné komplikace v těhotenství. Postupně tedy uvedeme jednotlivé možné zdroje těchto obtíží.

Nejobvyklejším zdrojem je špinění na počátku těhotenství, které je způsobeno zahnízděním blastocysty (jakéhosi „uzlíčku“ buněk) do sliznice dělohy. K oplození totiž dochází již ve vejcovodech (těmi jsou z vaječníku dopravovány vajíčka do dělohy).

Vajíčko je buňka, která se začne po splynutí se spermií dělit, tím se začíná pomalu formovat v zárodek.

Právě při uhnízdění je narušena celistvost sliznice dělohy a dojde k drobnému krvácení, které se projeví právě jako výše zmíněný hnědý výtok.

Dalším zdrojem mohou být drobná poranění pochvy při pohlavním styku (k hnědému výtoku tedy může dojít i u netěhotné ženy). Tato poranění jsou však o něco častější v těhotenství.Občas se stane, že dojde k tzv. syndromu mizejícího dvojčete u vícečetného těhotenství vlivem hormonální léčby nebo pokud byla při implantaci zárodku po in vitro fertilizaci použita dvě, výjimečně více embryí, což však dnes již není zcela preferovanou metodou.

  • Je-li špinění většího rozsahu doprovázeno ještě bolestmi břicha, je zapotřebí neprodleně vyhledat lékařskou pomoc. Je možné, že tato situace může vést k potratu nebo že se jedná
  • Ačkoliv je důležité se v těhotenství příliš nestresovat, je také nutné nepodceňovat pravidelné prohlídky gynekologem a v případě jakýchkoliv nejistot konzultovat s lékařem.

o mimoděložní těhotenství (v tomto případě může být přítomna i menstruace). Hnedy vytok - Vše o zdraví Co s bolavými zády v těhotenství?

Těhotenství je bezesporu krásné období plné očekávání a příprav na příchod miminka. Je ale také spojené se spoustou zdravotních neduhů a omezení…

Hnedy vytok - Vše o zdraví Alergie v těhotenství

Alergie je patologická (nepřiměřeně zvýšená) reakce imunitního systému na alergen (vnější nebo vnitřní) s tvorbou protilátek. Alergenem vnějším mohou být pyly, roztoči, plísně, látky přenesené hmyzím bodnutím, některé potraviny…

Hnedy vytok - Vše o zdraví Přenášení dítěte

Často se stává, že se novorozenci rodí předčasně. Takto na životě ohrožení novorozenci se ukládají do tzv. inkubátorů, protože jejich orgány a životní funkce nejsou natolik vyvinuté, aby mohly samostatně fungovat. Dalším extrémem …

Podělte se o své názory na tento článek.

Výtok a přirozené samočistící procesy v pochvě

Panuje všeobecný názor, že pokud má žena výtok z pochvy, je to známka infekce a je třeba se jej za každou cenu zbavit. Přitom situace je právě opačná.

Čirý či bělavý výtok bez dalších, zpravidla nepříjemných, projevů (jako je zápach, svrbění, pálení, pocit plnosti, aj.

) poukazuje na zdravou a správně fungující poševní sliznici a je jedním z důležitých faktorů pro příjemný pohlavní styk, potažmo pro početí potomka.

26. 12. 2015 5 minut čtení Eliška Stofferová

Pochva patří mezi orgány v těle ženy vyznačující se dokonalými samočistícími procesy, které zajišťují její zdraví, ochranu proti infekci a poškození stěn, a také dostatečné zvlhčení při pohlavním styku.

Mezi tyto obranné a přirozené mechanismy patří taktéž tvorba sekretu, jež je produkován poševní sliznicí, děložním čípkem (hrdlem), děložní sliznicí i vejcovody.

Za normálního a zdravého stavu je tato poševní tekutina čirá či mléčně bílá, čichově neutrální a nedráždivá (její pH se pohybuje v rozmezí 3,8 – 4,5).

Hnedy vytok - Vše o zdraví

Množství je individuální záležitostí

Množství tvořeného sekretu se mezi ženami různí, stejně jako se různí velikost, tvar či barva našich těl :-). Co je pro jednu ženu normální množství, může být známkou abnormálního stavu pro jinou. Je tedy třeba, aby se každá žena pozorovala a vnímala. Jen tak dokáže rozpoznat jakýkoliv nenormální, nezdravý stav.

Kromě přirozených rozdílů mezi jednotlivými ženami se množství, ale také konzistence poševního výtoku mění v průběhu jednotlivých fází menstruačního cyklu. V první fázi menstruace bývá výtoku zpravidla méně či se vůbec nevyskytuje.

Naopak v době ovulace by alespoň nějaký výtok měla mít každá žena, protože tento zajišťuje vhodné prostředí pro spermie a usnadňuje početí. V tomto období je výtok průhledný, vodnatý, ale stále tažný.

V následující předmenstruační fázi výtok houstne, má mléčně bílou barvu a je lepkavý (ne však hrudkovitý).

Také v průběhu života se množství produkovaného výtoku mění. Mezi další faktory ovlivňující jeho produkci tedy patří: stáří a psychický i fyzický stav ženy.

Jak tedy poznat, že něco není v pořádku?

Všímejte si změn! Mezi příznaky poševní či jakékoliv jiné gynekologické infekce patří změna množství výtoku (ta však nemusí být nijak zásadní), změna jeho barvy (žlutý, žlutozelený, zelený či našedlý), změna konzistence (hustý, hrudkovitý či naopak výrazně vodnatý) a změna vůně, resp. zápachu. Kromě těchto změn v kvalitě výtoku infekce zpravidla doprovází další projevy, mezi které patří pálení, svědění i bolest rodidel, bolest při pohlavním styku či bolest při močení. V závažnějších případech může dojít ke zduření lymfatických uzlin v tříslech.

Čemu věnovat pozornost pro zachování zdraví

Ačkoliv je pochva díky svým vynikajícím samočistícím schopnostem značně odolná vůči různým infekcím, podráždění či jiným rušivým faktorům, tuto její schopnost můžeme podpořit či naopak omezit svým chováním. Základem je určitě dbát na správnou a zdravou životosprávu:

  • čerstvá zelenina,
  • dostatek luštěnin,
  • konzumace celých obilných zrn,
  • pitný režim,
  • dostatek pohybu i odpočinku, včetně spánku.

Pozor: příliš mnoho sladkých pokrmů, nápojů a cukru často vede ke kvasinkové infekci.

Hnedy vytok - Vše o zdraví

Zdraví pochvy ovlivňuje také volba oblečení

Příliš upnuté kalhoty, silonové punčocháče, spodní prádlo nebo vložky ze syntetických materiálů způsobují nedostatečné provětrávání, čímž zvyšují riziko přemnožení mikroorganismů.

Používáte-li běžné menstruační či intimní nebo slipové vložky, pak je můžete nahradit zdravější alternativou v podobě jednorázových vložek z přírodních materiálů (doporučujeme značku Natracare) či pratelných látkových vložek.

Dalším důležitým aspektem je intimní hygiena

Běžné sprchové gely či mýdla mají příliš vysoké pH, čímž narušují kyselé poševní prostředí. Pro zajištění čistoty těchto vašich intimních míst raději volte mezi výrobky určenými přímo na intimní partie (doporučujeme přírodní intimní gel Argital či si nechat poradit od zkušené lékárnice).

Kromě výše uvedeného může infekci či její neustálé návraty způsobit také sexuální partner. Je tedy důležité, aby o správnou péči o intimní partie dbal i váš partner nebo alespoň používat při sexuálním styku kondom.

V tomto článku se můžete dozvědět více o vaginálních infekcích: Vaginální mykózy a 4 P – projevy, příčiny, prevence, pomoc

Zdroje: Vaginal Discharge, Beautiful cervix project, Poševní výtoky.

Velká milovnice přírody, přirozenosti a opravdovosti, zdravého kvalitního jídla, radosti z pohybu a svých dvou dětí, jednoho muže a kočky. Ačkoliv ji ochrana životního prostředí provází od dob studií na dvou vysokých školách, nedařilo se jí najít práci, která by jí dávala skutečně smysl.

Až když se obrátila k sobě a poznávání sebe sama, přestala chlapsky tlačit ‚na pilu‘, pochopila, co je její essence a to pravé naplnění postupně přišlo. Začalo to lehkou spoluprací s Ilonou Bittnerovou, zakladatelkou blogu Kalíšek.cz, a pokračuje to rozjetím vlastní rodinné firmy s čistou přírodní kosmetikou Anela.

Vždy dělá vše jak nejlépe dovede a hlavně srdcem.

Články autorky

Látkové vložky jsou dámské hygienické vložky vyrobené z různých textilních materiálů. Po použití je vyperete (v pračce, ne na valše) a použijete znovu. V tomto článku vás s nimi chceme seznámit. Jen s dostatkem informací totiž můžeme posoudit, zda by třeba právě látkové vložky byly vhodným doplňkem menstruační hygieny i pro nás.

Zajímavé:  Nedostatečná Funkce Slinivky Příznaky?

Bylinné detoxikační vaginální tělísko Scarlett účinně pomáhá při gynekologických a urologických problémech. Až 80 % žen se díky Scarlett zbavilo vaginální mykózy.

Menstruační kalíšek drží správně na svém místě i díky svalům pánevního dna. A víte, že špatný stav pánevního dna může být také příčinou vašich bolestí v zádech, inkontinence, menstruačních bolestí, potíží při sexu nebo neschopnosti otěhotnět?

V našem dvoudílném článku se zaměříme na mužské a ženské pohlavní orgány. Všeobecně známé informace vynechám a zaměřím se pouze na to nejpodstatnější a nejzajímavější. Vzhledem k tomu, že „dámy mají přednost“ začneme u nich.

Hnědý výtok | GYNELLA® – Dole bez starostí

Většina žen si projde za život různými druhy výtoku. Často se jedná o samočistící obranou činnost těla. Hnědý výtok (nebo také špinění) vzniká smíšením krve a nitropoševního hlenu. Pokud se obáváte, že je něco v nepořádku, určitě navštivte gynekologa.

Hnědý výtok ale nemusí mít souvislost s nemocí či problémy. Podívejme se, proč se u žen “špinění” vyskytuje.

Nejčastější příčiny hnědého výtoku

Hnedy vytok - Vše o zdravíKaždá následující příčina je velmi individuální, pokud vás špinění trápí, musíte brát ohledy na svůj subjektivní zdravotní stav.

Těhotenství

Drobné krvácení se může objevit v souvislosti s počátkem těhotenství (při dělení zárodku), popřípadě může být hnědý výtok důsledek menstruace. V tu chvíli bývá v pubertě i o něco silnější, ale často se nejedná o nic problematického.

Pokud se ale objeví silnější výtok v průběhu těhotenství dohromady s bolestmi břicha, navštivte okamžitě lékaře, mohlo by se totiž jednat o potrat.

Hormonální změny

Vaše tělo prochází během celého života změnami v přísunu a odlivu hormonů jako jsou progesteron, testosteron a estrogen. Hormony ovlivňuje váš zdravotní a psychický stav, pokud tedy procházíte těmito změnami, je možný určitý výskyt hnědého výtoku.

Někdy se slabé špinění vyskytuje i v souvislosti se změnami v průběhu ovulace. S hormonálními změnami je také spojené gynekologické onemocnění Endometrióza.

“TIP: Přečtěte si blog článek, který doplňuje informace o hnědém výtoku – zde

Zranění a podráždění

Může se stát, že se při neopatrném mytí intimních partií zraníte, aniž byste si toho všimla. Drobné oděrky se občas vyskytují i po kopulaci či masturbaci. Povrch poševní tkáně je velmi jemný, jedná se proto o normální jev, při kterém se vyskytuje hnědý výtok. Tento důvod špinění může nastat i po užívání nitroděložního tělíska.

Špatná srážlivost krve

Na drobné oděrky navazuje problém se špatnou srážlivostí krve. Trpíte-li hemofilií, pak i menší vnitřní zranění, které by se obyčejně zahojilo, způsobuje větší krvácivost, a tedy i špinění.

Cysty a nádorová onemocnění

Jedním z více závažných důvodů mohou být cysty či nádorová onemocnění ve vašich pohlavních orgánech. Tento problém identifikuje pouze váš gynekolog, choďte proto na pravidelné preventivní prohlídky.

Mějte se na pozoru a dodržujte intimní hygienu

Dále si dávejte pozor, pokud má hnědý výtok i jinou barvu nebo pokud zapáchá. V tom případě se může jednat často o infekci či pohlavně přenosnou chorobu a je třeba vyhledat odbornou pomoc.

Při “špinění” hnědým výtokem je samozřejmě velmi důležitá důkladná hygiena. Abyste předešla různým zdravotním potížím, doporučujeme používat speciální mýdlo GYNELLA Intimate Wash, které je šetrné k vašim intimním partiím.

6 věcí, na které se vás snaží upozornit vaginální výtok!

  • Přestože nejde o zrovna příjemné téma, je dobré mu věnovat pozornost. Vaginální výtok je naprosto normální věc, se kterou se setkala většina žen. Je důležité ho nebrat na lehkou váhu, protože se nám tělo snaží říct, že se uvnitř nás něco děje. Co všechno za ním může být? 
  • Dva až tři dny před ovulací se může objevit čistý výtok, který se podobá syrovému vaječnému bílku. Jde o tekutinu, která usnadňuje spermiím cestu k vajíčku. Pokud se snažíte otěhotnět, vězte, že je tento výtok signálem, že dochází k ovulaci.
  • Po ovulaci a produkci vajíček dochází k uvolňování hormonu progesteronu do krevního oběhu. To může zapříčinit silnější krémovitý výtok. Pokud je bez zápachu a nemáte pocity pálení nebo svědění, není důvod k obavám. Tyto tělesné projevy jsou během cyklu normální.  Pozor: S teplým počasím stoupá výskyt gynekologických mykóz
  • Vaginální výtok může také znamenat těhotenství. Na začátku můžou být výtoky silnější. Cévní a vaginální stěny jsou měkčí a silnější výtok je chrání před infekcemi. Pokud tekutinu nedoprovázejí pocity svědění nebo není zabarvena krví, není důvod se obávat. 
  • Nezdravý životní styl, ale také hektický pracovní či osobní život můžou vést k různým psychickým a zdravotním problémům. Stres je hlavní příčinou hormonální nerovnováhy v těle, což může často vést k vaginálním výtokům vyžadujícím léčbu.  Ženské problémy? Víme, co dělat, když vás trápí mykóza nebo silné krvácení
  • Pokud se setkáváte s výtokem, který je bílý, hrudkovitý a bez zápachu, pravděpodobně máte kvasinkovou infekci. Může se také objevovat svědění, pálení nebo bolest. Dalším důvodem může být také bakteriální vaginóza. Většinou se projevuje hnědým výtokem, který je doprovázen rybím zápachem a pocitem pálení. Vaginální výtok může být také ukazatelem pohlavní nemoci. Ve všech případech je nutné navštívit svého gynekologa. 
  • Běžně se před a po menstruaci objevuje mírné špinění. Většinou jde o výtok hnědého zbarvení. Pokud však tento problém přetrvává, je důležité navštívit svého gynekologa. Může se jednat o vážnější onemocnění.  Užijte si léto bez obav z vaginálních mykóz!

4 intimní problémy, které trápí ženy – běžkyně. Znáš je?

Miluješ běhání? A napadlo tě někdy hledat spojitost mezi ním a svými kalhotkami? Představ si, že tvůj oblíbený dopink může nahrávat kvasinkové infekci, výtokům a ještě ti bez výčitek zdeformovat prsa. Naštěstí víme, jak tomu předejít a na co si dát pozor. Tohle určitě neber na lehkou váhu!

1. Výtok. Je to v pohodě?

Pokud jsi přiběhla domů a našla v šortkách malé nadělení, nemusíš propadat panice. Podle americké gynekoložky a shodou náhod i běžkyně maratónu Julie Levitt se to děje proto, že se při jakékoliv zátěži produkuje více poševního výtoku.

„Při fyzické aktivitě se zvyšuje nitrobřišní tlak, je to přirozený dopad cvičení. Právě on má za následek výtok, který vychází,“ říká Julie Levitt. Takže pro jednou se nic neděje, jenže…

Odbornice varuje, že kdyby tě náhodou tenhle „bonus“ trápil i několik dní, navíc byl doprovázen protivným svěděním a zarudnutím, může se jednat o vaginální nerovnováhu, kvasinky nebo bakterie. Bacha na to!

2. Kvasinková infekce. Tvoje vina?

Bohužel i této nepříjemnosti běh nahrává. A jak! Každá sportovkyně se přece potí. A samozřejmě všude, i v rozkroku. Vždyť stehna se při tréninku o sebe mohou otřít i 180krát za minutu! Naneštěstí právě vlhkost pomáhá kvasinkám v množení. Alespoň tak to tvrdí gynekoložka Alyssa Dweck, která působí na newyorské fakultě Mount Sinai School of Medicine. Co s tím?

Hodně ti helfne oblečení. Tedy pokud je vyrobeno ze syntetického materiálu, ten má totiž v popisu práce pot odvádět. Na rozdíl od bavlny, jejíž vlákna mají sklony vlhkost zadržovat. Sprcha ihned po návratu domů je naprostá nutnost, to snad nemusíme ani zmiňovat.

3. Prsa. Myslíš na ně?

Bez ohledu na velikost, při sportu to prostě skáče. I malá ňadra musejí snášet velký nápor síly.

Fyzioterapeutka Deirdre McGhee působící na australské univerzitě Wollongong je toho názoru, že pokud běháš několikrát za týden, tvoje chlouba se odrazí i 10 000krát.

To může způsobit poškození měkkých tkání. A teď si sáhni do svědomí, máš opravdu kvalitní sportovní podprsenku? Bez ní dost riskuješ!

Zajímavé:  Co Je Symptomatická Léčba?

„Platíme jmění za dobré boty, abychom chránily naše nohy. Stejnou úctu bychom měly projevovat i svým prsům, nebo to bude mít následky,“ varuje Deirdre McGhee. Tak určitě.

4. Únik moči. Proč?

Jestli se ti to taky stává, nemusíš se stydět. Není důvod! Podle zmíněné gynekoložky Julie Levitt ho má na svědomí oslabení svalů pánevního dna. Ty přidržují dělohu a další vnitřní orgány. Když nejsou úplně ve formě, děloha klesá, tlačí na močový měchýř a močová trubice pak jaksi „netěsní“.

Mimochodem, nad nechtěnou inkontinencí můžeš vyzrát cvičením na posílení pánevního dna. Nevíš, jak na to? Mrkni na video. Tam jsou čtyři jednoduché cviky, které zmákneš s přehledem. A budeš mít klid!

Jak jsi na tom s běháním ty? Investovala jsi do kvalitní podprsenky a syntetického oblečení, nebo sáhneš po prvních teplákách? A měla jsi někdy kvůli sportu gynekologické potíže? Napiš nám o tom do diskuze!

Foto zdroj: shutterstock.com

Bolest v bedrech, krvavý výtok – odstranit dělohu?

Dobrý den,chtěla bych Vás moc poprosit o radu.

Je mi 38 a v posledních asi 9 měsících se mi neustále opakuje to stejné – neustálé výtoky, většinou krvavé, růžové, občas hnědé špinění, strašně silná menstruace (v důsledku ní jsem anemická) a asi poslední 3 měsíce nesnesitelná bolest v bedrech, nemůžu skoro stát, po delší chůzi nebo námaze začnu mít zase krvavý nebo hnědý výtok. V podstatě se mi to pořád střídá celý měsíc. Na gynekologii prý vše o.k., i cytologie. Navrhli mi odstranění dělohy, když už mám děti. Taky mám problémy se štítnou žlázou, brala jsem rok a půl euthyrox, měla jsem ale silné bušení srdce, tak jsem jej před měsícem sama vysadila. Mám dvě malé děti, celkem hodně starostí, snažím se cvičit, abych se “posílila”, ale mám pocit, že je to čím dál horší. Už jsem celkem zoufalá… A proto Vás moc moc prosím o radu!! Děkuji!!!!! Iva

Dobrý den,zadejte si do vyhledávače v Empatii Odstranění dělohy a čtěte odkazy, dotazy, odpovědi, aktuality – věřím, že poté se přestanete zabývat myšlenkou, nechat si ve svých 38 letech dělohu vzít. Věřte mi, že to rozhodně není řešení vašich potíží a pokud vám někdo tvrdí, že bez dělohy vám bude dobře, tak lže. Problémy vám zůstanou a přijdou další, mnohem horší a už těžko řešitelné.

Potíže s menstruací i se štítnou žlázou mají stejného jmenovatele – rozhozený hormonální systém, který nelze řešit ani tím, že se odstraní vaše pohlavní orgány, ani tím, že se doplňkově bude užívat umělý hormon třeba na štítnou žlázu, dobře, že jste ho vyhodila.

Bohužel současná medicína neumí povzbudit žlázy s vnitřní sekrecí k tomu, aby samy pracovaly, umí jen doplnit zvenku hormon, který produkují málo. Bohužel je to ale špatné řešení, protože tím se nabourá celý systém, ve kterém fungují.

Žlázy s vnitřní sekrecí se navzájem povzbuzují v činnosti, jedna druhé pomáhá, pokud to potřebuje, zkrátka fungují jako spojený systém. Pokud dodáme hormon zvenčí, mají o sobě chybné informace, tzn.

i když pracuje žláza špatně, ostatní ji v ničem nepodporují, protože to zkrátka neví, a tak ona svou funkci stále více a více omezuje, a my musíme stále více a více přidávat umělé hormony. Takto funguje celé naše tělo, pokud mu dodáváme jakékoliv chemické léky zvenčí.

Stav hormonálního systému je v přímé souvislosti se stavem naší lymfy. Pokud špatně odchází škodliviny lymfou, pomalu funguje i hormonální systém, je rozhozená menstruace a současně neodvedené škodliviny musí odcházet i jinak, třeba výtokem. Doufám, že stolice je u vás každodenní, pokud ne, je třeba i na tomhle popracovat. Vaše bolest v bedrech ukazuje na přeplněnost škodlivinami celé části spodku břicha, proto bych se rozhodně zaměřila v první fázi na očistu lymfy. Je také třeba také některé věci, které děláte, prostě vypustit, trochu si z povinností ulevit, věci, které nejsou nezbytně nutné odložit. Bolest v bedrech vás zastavuje a nabádá, abyste si z povinností něco odhodila, trochu si ze zad sundala. Pokud to neuděláte sama, stejně vás tělo zastaví. Je třeba něco z povinností odložit, abyste měla také čas na sebe – protože vše souvisí s tím, že vám nezbývá energie věnovat se sobě jako ženě. Jak to myslím? Žena není otrok a stroj, který musí zvládnout naprosto vše a dokonale, žena je měkká bytost, která prostě může některé věci nezvládat. Připusťte si, že něco necháte na svém muži a vůbec se o to nebudete starat, těžké, mužské práce nechte jemu. Žena se má zabývat nejen úklidem, ale i tvořením, výzdobou, být kreativní a domov dělat příjemným, vždy to nemusí znamenat, že je všude dokonale uklizeno. Vaše krvácení ukazuje, že jste přetížená, že se vám ani ženou být nechce, tou ženou, jak fungujete – buďte ženou žensky ???? Samozřejmě, že to také souvisí s vaším partnerem – výtok je snaha svého partnera nepřipustit, nechuť se s ním milovat, je to nespokojenost s ním. Ne náhodou je nejlepší prevencí potíží s pánevním dnem milování a sex, k tomu ale potřebujeme partnera a vůbec chuť se s ním milovat. Můžu pro vás udělat osobní důkladný rozbor vaší situace, třeba i vztahový, potřebovala bych od vás ale informací víc a rozbor by byl za poplatek. Zadejte si do vyhledávače v Empatii Ženská role a zkuste číst ????Kupte si knížku Do pátku bude váš manžel jiný a Poznej svůj cíl a užívejte:

Spirulina chlorela – mořské řasy, které vyčistí váš lymfatický systém, rozhýbou škodliviny a zatuhnosti, podpoří funkci hormonálního systému, štítné žlázy, působí proti překyselení, tj. proti výtokům, dávkování 1-1-1 před jídlem 10 minut a zapít.

Noni džus z léčivého ovoce, který harmonizuje, srovnává tělo do rovnováhy, působí proti bolesti, rozvolňuje zatuhlosti, dává se např. při vyhřeznutí ploténky, tj. změkčuje, dávkování 3 polévkové lžíce denně.Evening Primrose Oil – pupalkový olej, který je zdrojem rostliných hormonů, stabilizuje hormonální systém ženy, dávkování 1-1-1 po jídle.Zřiďte si členství v CaliVitě, budete mít slevu, a je také jasné, že budete potřebovat užívat tyto doplňky minimálně několik měsíců, tak se členské ceny vyplatí.Opravdu hodně pít, bez vody nic nevyčistíte a nerozproudíte, takže určitě 3 litry denně, především bylinné čaje. Ze stravy nutně vyloučit sladkosti, mléčné výrobky, bílou mouku, chemii, jíst co nejčistěji.Za tři měsíce uvidíte ????

  • Vaše Empatia s láskou
  • Zpět na přehled všech dotazů

Symptomy ženského klína: Které NIKDY nepřehlížet? | Žena.cz

Bolest při pohlavním styku, netypické krvácení, nateklá prsa. Ženy by si měly svá těla pravidelně prohlížet a kontrolovat. Každé vybočení z normálu stojí za zvážení. Je vám trapné mluvit o intimních problémech s lékaři? Přehlížením symptomů se nevyléčíte. Kdy se vydat za odborníkem?

Trápí-li vás některý z níže uvedených problémů, stud musí jít stranou. S vlastním tělem by se hazardovat nemělo.

Nepříjemná bolest při sexu

Nedokážete si užít milování, protože příjemný pocit překrývá bolest? Důvodem je suchá sliznice, což lze napravit vhodným lubrikačním gelem. Pokud cítíte píchání a křeče v podbřišku, navštivte gynekologa.

Může jít o endometriózu – onemocnění, při kterém se částečky děložní dutiny nachází mimo ni. Dokážou se přemístit do pánve, srdečního svalu, ke slezině, prakticky kdekoliv. Nezřídka je onemocnění příčinou neplodnosti ženy. Projevuje se právě bolestmi při pohlavním styku, křečemi v podbříšku a někdy přítomností krve v moči.

Doporučujeme: Sex po porodu nesmí bolet, tvrdí MUDr. Tomášek

Další příčinou by mohly být chronické křeče hlubokých svalů, což znemožňuje hladký průchod. Nemoc se nazývá vaginismus. Terapeut vám nejspíš doporučí zvláštní dilatátor různých velikostí.

Zajímavé:  Léčba Svrabu U Psů?

Začíná se s nejmenší a postupně se svaly zvykají na změnu, kdy použijete větší. Nakonec by žena měla nechat zavedený největší z nich po dobu několika hodin, nejlépe v průběhu noci.

Problémy mizí už po týdnu, v případě dlouhodobějších potíží je možné dilatátor použít před samotným pohlavním stykem.

Kontrolujte, co je normální

V rozmezí puberty do menopauzy se objevují různé výtoky, což bývá normální. Množství se liší podle menstruačního cyklu. Lze tedy pozorovat bílý, krémový či lepkavý výtok. Tělo přirozeně reaguje na období ovulace, kdy spermiím umožní volný přístup. V neplodných dnech se sekret mění na lepkavý a hustý právě proto, aby zabránil oplodnění.

Co tedy už překračuje hranici normálního? Pokud se přidá nepříjemný zápach či křídovité zabarvení. V případě bílé barvy půjde nejspíš jen o vaginální mykózu. K lékaři se odeberte, pokud je výtok zelený či hnědý, zde je třeba vyloučit infekci, polypy na sliznici nebo případně rakovinu děložního čípku.

Pozor na holení

Nerovný povrch vaginální stěny je přirozený. Tkáň se díky tomu může dle potřeby roztahovat či smršťovat. Za drobnými hrbolky či výrůstky se ukrývá špatný růst chloupků. Některým ženám se stáčejí, což zapříčiní vrůst zpět do kůže. Pomůže vám holení či depilace ve směru růstu.

Objeví-li se vám na stěnách mazové cysty, bradavice či vřídky plné vody a hnisu, vyhledejte lékaře. Ten vám nasadí vhodnou léčbu, aby nedošlo k infekci.

Krvácení mimo menstruaci

Antikoncepce (orální, injekce či tělíska) velmi běžně způsobuje špinění mimo menstruaci. Ale v případě, že krvácení přetrvává i po třech měsících užívání, návštěva gynekologa je nutná.

Krvácíte-li po styku či často mimo menstruaci, mohlo by jít o polyp v děloze či případně o nějaké změny na čípku. V žádném případě nepodceňujte příznaky a vydejte se na vyšetření.

Nepříjemné svědění

Říkáte si, že když si pánové mohou neustále hrabat do rozkroku, nic se nestane, když se občas podrbete i vy? Otázkou zůstává, zda svědění ustane. Nejčastější příčinou nepříjemného šimrání je vaginální mykóza, kterou lze přeléčit čípkem či antimykotiky.

Stejně tak mohlo dojít k narušení přirozeného kyselého prostředí sprchovým gelem či pěnou do koupele. V takovém případě si doběhněte koupit přípravky na intimní hygienu a nasaďte si laktobacily.

Určitě noste bavlněné prádlo, které vsakuje pot, nekoupejte se v horké vodě a intimní místa si utírejte od přední části k zadní.

Zamyslete se i nad změnou kondomů či lubrikačních gelů, protože nejspíš trpíte alergií na některou ze složek.

Náš tip: Vaginální mykóza: Časté trápení nastávajících maminek

Pokud problémy neustoupí, zajděte si ke gynekologovi, mohlo by jít o vážnější infekci či případně o alergii na sperma, ta však bývá doprovázená nepříjemnými pocity a pálením po pohlavním styku.

Suché sliznice

Hormonální léčba, těhotenství, léky na alergii či antidepresiva, menopauza – to vše způsobuje vysychání sliznic. Nechcete-li se trápit nepříjemným pocitem, nechte si předepsat hydratační přípravky pro intimní partie.

Předem je důležité, jak zareagují s kůží. Naneste si trochu na vnitřní stranu stehen, následně až použijte vnitřně. Pobavte se s ošetřujícím lékařem o změně antikoncepce, usnadníte si život.

Není třeba se trápit, když řešení existuje.

Bolest při močení

Ulevujete-li si těsně po pohlavním styku, občasnou malou bolest lze v takové situaci tolerovat. Dále se vám mohly na sliznici udělat odřeniny či vřídky z nedostatečné vlhkosti, pak hrozí infekce.

V nejhorším případě máte infekci močového měchýře či močových cest, což už se bez antibiotik neobejde. Za náhlé objevení inkontinence jsou zodpovědné ochablé svaly.

Zkuste začít pravidelně cvičit.

Ztuhlost a brnění

Ano, opravdu si ‚ji‘ lze přesedět. Nejhorší je jízda na kole. Nepohodlné cyklistické sedlo tlačí na nervy a kůži, která následně brní. Určitě si pořiďte vypolstrované cyklistické oblečení a nestyďte se za širší sedlo. Stejně tak byste neměly sedět na tvrdých židlích. Alespoň občas vstaňte a projděte se.

Máte problém o intimních problémech mluvit s lékařem? Napište nám v diskuzi pod článkem.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

  • 10 jídel, která jíme špatně. Je čas na nápravu
  • Konec Kiki a Maki: Co prozradily v posledním rozhovoru?
  • 13 celebrit, které zemřely kvůli drogám

  Video Mohlo by Vás také zajímat:

5 věcí, které prozradí výtok o vašem zdraví

Když zjistíte, že je váš výtok v jistém smyslu takový pružný, elastický – nabízí se, s prominutím, přirovnání konzistence k syrovým vaječným bílkům – pravděpodobně to znamená, že zrovna prožíváte období ovulace. Vaječníky uvolnily zralé vajíčko, které prochází vejcovodem a může být oplodněno.

Pokud toužíte po miminku, může být tento typ výtoku taková menší nápověda, že na to můžete s partnerem ‚skočit‘. Lepkavá tekutina totiž usnadňuje spermiím cestovat k vajíčku. V opačném případě vás to může varovat, abyste se více chránila.

2/5: Blíží se vaše perioda

Několik dní po ovulaci se začne výtok zase zmírňovat, ztrácí na síle. Pokud míváte cyklus poměrně ustálený, obvykle míváte menstruaci zhruba 14 dní po ovulaci. Proto vám poševní výtok leckdy naznačí, kdy se blíží vaše perioda. Některé ženy mohou mít hustý bílý výtok pravidelně. Pokud nesvědí nebo nepálí a je bez zápachu, je to normální a obvykle do pár dní ustoupí.

Jste o něco produktivnější než jindy? Nakupila se vám práce, neustále musíte doma něco řešit, máte problémy s penězi nebo vás postihla partnerská krize? Všechno spolu souvisí, proto i stresovější období může mít na svědomí změnu výtoku. Za vším stojí mozek a žlázy s vnitřní sekrecí a jejich produkce hormonů, jejichž hladina se samozřejmě kvůli stresu mění. Je to víceméně takový obranný mechanismus.

Popřemýšlejte, co vás v poslední době vyvedlo z míry, co vás nenechává spát a zda by bylo možné co nejdříve zvolnit. S následujícím klidem by se měla srovnat a vrátit do pohody nejen mysl, ale i vaše tělo – a to se vším všudy.

Tohle ženu často zarazí a znepokojí. Nepropadejte ale panice. Krev ve výtoku může být pozůstatkem menstruační krve nebo jde o zcela náhodné špinění bez jakýchkoliv vážných příčin. Nicméně to nepodceňujte a raději se nechte prohlédnout u gynekologa. Někdy to totiž může signalizovat infekci, a to buď vaginální, děložní či pánevní. Případně se může jednat o těhotenství.

Jestliže si tedy všimnete krve ve výtoku a neočekáváte v dohledné době menstruaci a zároveň pociťujete bolesti v oblasti pánve apod., rozhodně s návštěvou lékaře neotálejte.

Existují tři znamení, která vám napoví, že se jedná o infekci. Normální, běžný výtok je relativně bez zápachu. Proto jeho zakalenější podoba s „rybím“ zápachem naznačuje, že něco není úplně v pořádku.

Hustá a sýrovitá textura může být výmluvným příznakem kvasinkové infekce.

Co však mohou signalizovat jednotlivá zbarvení? Šedavá často i se zápachem může znamenat bakteriální vaginózu (až v 50 % případů), žlutá či zelená zase boj bílých krvinek se sexuálně přenosnou infekcí, hnědá může naznačovat, že nákazu způsobuje silnější zánět.

Jestliže si tedy všimnete i změny barvy, určitě se vyvarujte jakékoliv domácí léčby a raději se běžte co nejrychleji poradit s lékařem. Nemusí se jednat o nic závažného. Jen vás to může dost obtěžovat – není to zrovna příjemný pocit a někdy to může i pěkně svědit. Je tedy lepší se toho co nejdříve zbavit.

-šp-

Načíst další Diskuze(0) Zavřít diskusi

Zkopírovat odkaz na tento článek

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Adblock
detector